Soucit

Pouze pro registrované členy, je zde psaní bez jakýchkoliv pravidel a bez mazání příspěvků.

Soucit

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 06. kvě 2019 8:26:41

Soucit je součástí cesty k osvícení, které přichází zevnitř.

PRAVÝ SOUCIT RESPEKTUJE VŠECHNY CESTY, PRO KTERÉ SE LIDÉ ROZHODNOU. NEEXISTUJE DOBRÁ NEBO ŠPATNÁ CESTA. EXISTUJE SPOLEČNÉ UČENÍ SE ŽIVOTU V LÁSCE.

Někdo si vybere prožívání své cesty v chudobě, jiný v bohatství, existuje i něco mezitím. Učení se životu nemusí provázet nemoc, utrpení a bolest, nýbrž očištění a osvobození. Ve všem můžeme nalézt rovnováhu.

Lidé v Evropě chápou soucit tak, že když je někdo smutný nebo se trápí, ponoří svou mysl spolu s člověkem, který trpí nebo je nemocný do stavu jeho nízkých, ale to není pravý soucit. Pravý soucit je, že vystoupím z energie strachu o druhého.

Kam pustíš úsměv, tam přijde Buddha. Buddha učil své žáky několika podobám soucitu.

Hovoří Buddha:

Nepotřebuji tvé obětiny, ale abys mi svěřil(a) své přání.

SOUCIT SE ŽEBRÁKEM

Před trhem v Thajsku se objevil zmrzačený člověk. Kolem něj prošlo procesí mnichů. Rozčilovala jsem se, jak to, že mniši lhostejně prošli kolem zmrzačeného člověka, aniž by mu dali drobný peníz, když jsou sami podporováni milodary?

Přišla mi odpověď: ani Buddha ani Matka Země si nepřejí, aby zde byla podporována chudoba.

Pravý soucit není, že dám mrzákovi peníze. Pravý soucit není, že dopustím, aby nad žebrákem usedalo mé srdce.

Vyjádření soucitu je, že se pokloním žebrákově Duši a Duchu, že tento stav dopustili.

https://www.cestyksobe.cz/co-je-soucit-obecne/17113
Návštěvník
 

Re: Soucit

Nový příspěvekod vostal petr » úte 07. kvě 2019 18:46:58

Prostě lidi na východě preferují individuání karmu a respektují ji,

zatímco evropa zase preferuje kolektivní karmu a nerespektuje individuální karmu,


Budha nebo matka země

ale tradice neboli náboženství....
vostal petr
 


Zpět na OTEVŘENÝ PROSTOR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků