Mapa úrovní vědomí dr. Davida Hawkinse

Mapa úrovní vědomí dr. Davida Hawkinse

Nový příspěvekod vostal petr » sob 13. dub 2019 14:51:33

Mapy jsou už dneska poněkud mimo mísu,

dneska se používají navigace,

a má navigace mně v případě tohoto vlákna hlasí (no radši to ale nebudu psát, páč má navigace mluví dost často vulgárně)
vostal petr
 

Re: Mapa úrovní vědomí dr. Davida Hawkinse

Nový příspěvekod Jana » pon 15. dub 2019 6:45:09

Mně se tahle mapa moc líbí. Sice bych ji nenazvala "mapou úrovní vědomí", protože samo vědomí je jen jedno bez úrovní. Spíš bych jí nazvala "mapou zastínění".

Díky téhle mapě můžeme chápat, proč v diskuzích dochází k takovým nedorozuměním. Skrz filtr nevědomosti, skrz filtr stínů se podle síly jeho neprůchodnosti jeví realita, život, různě.

Zatím co skrz ten nejhustší filtr se jeví život jako čiré zoufalství, utrpení samo, všechno je špatně a v podvědomí je víra, že právě díky inteligentní mysli, která "ví", tady není nevědomá naivita, slepota, která to, co je špatně, neví, nevidí,

bez filtru mysli je život lehký, krásný, nemá chybu.

Někde v polozastíněné mysli se zase může jevit, že dobro a zlo je v našem životě v rovnováze a může tady být víra, že zlo a špatnosti k životu patří, že absence stínů v mysli je zametáním stínů pod koberec a že zdrojem stínů může být i víra v čiré dobro, tedy jinými slovy důvěra v život.

Při konfrontaci různých pohledů se může v diskuzi objevit třeba i tohle:
Kdyby v podvědomí byla víra jen v dobré, tak žádná připoutanost nevzniká. Vědomí je uvolněné, otevřené.

Docela mě překvapují tahle sebejistá tvrzení u někoho, kdo odmítá zjistit, co je v podvědomí uložený stín a připustit fakt, že stín obsahuje pozitivní i negativní motivace. Nic o stínu neví, dělá si o něm naprosto mylné představy a ty pak v diskusi prohlašuje za fakta.


A nejkrásnější na téhle mapě je, že inteligentní mysli jednoduše ukazuje, jak si zjednodušit osvobození od případných mentálních stínů.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Mapa úrovní vědomí dr. Davida Hawkinse

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 15. dub 2019 9:24:35

:)
Dokonalost = Přijmutí nedokonalostí jako její součást = Mír.

Po osvícení už není důvod to řešit. Je to , co je. Nepopsatelná blaženost Skutečnosti.
Návštěvník
 

Re: Mapa úrovní vědomí dr. Davida Hawkinse

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 15. dub 2019 9:38:22

Návštěvník píše::)
Dokonalost = Přijmutí nedokonalostí jako její součást = Mír.

Po osvícení už není důvod to řešit. Je to , co je. Nepopsatelná blaženost Skutečnosti.


Podívej se na Howkinsovu mapu, jaký může být osvícený život jiný, než dokonalý? S osvícenou myslí vidíme i toho tuláka jako " naše vlastní já v jiné formě", kde by se vzala nějaká nedokonalost?

Mohly by radost, blaženost a mír být něčím jiným, než dokonalostí života?
Návštěvník
 

Re: Mapa úrovní vědomí dr. Davida Hawkinse

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 15. dub 2019 9:51:22

Návštěvník píše:
Návštěvník píše::)
Dokonalost = Přijmutí nedokonalostí jako její součást = Mír.

Po osvícení už není důvod to řešit. Je to , co je. Nepopsatelná blaženost Skutečnosti.


Podívej se na Howkinsovu mapu,


Hawkinsova mapa to říká jasně: Osvícení - nepopsatelné - JE.
Řešit dokonalost je ještě záležitostí osobního já.

Lída má celé dílo Hawkinse prostudované. Takže bude moci vysvětlit, co ta jeho mapa opravdu znamená.
:)
Návštěvník
 

Re: Mapa úrovní vědomí dr. Davida Hawkinse

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 15. dub 2019 11:37:44

Existence dokonalost nemá potřebu řešit, ona tou dokonalostí je.

:)
viewtopic.php?f=104&t=7535
Návštěvník
 

Re: Mapa úrovní vědomí dr. Davida Hawkinse

Nový příspěvekod Jana » pon 15. dub 2019 11:57:42

Návštěvník píše:Lída má celé dílo Hawkinse prostudované. Takže bude moci vysvětlit, co ta jeho mapa opravdu znamená.
:)

Mně ani tak nezajímá, co má Lída, nebo kdokoliv jiný, nastudované. Řekla bych, že důležité je, jaké to je v praxi.

Zajímalo by mě, jestli se dokáže dívat na život i na ostatní bez připoutanosti ke stínům vlastní mysli, bez připoutanosti k představě, co je na tom druhém špatně. Jestli se dokáže na druhé dívat jako sama na sebe, jestli by například Lída souhlasila, aby měl Vostal Petr stejné moderátorské možnosti, jaké by přisoudila sobě.

Zajímalo by mě třeba, kdyby Lída potkala v reálu Hawkinsnova tuláka, a znala kupříkladu jeho pošmournou minulost, věděla třeba, že v minulosti se dopustil nějakého zločinu, jestli by si uvědomovala, že vidí své vlastní já v jiné formě a byl pro ni stejnou láskou, jako kdyby nic o jeho minulosti nevěděla.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Mapa úrovní vědomí dr. Davida Hawkinse

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 15. dub 2019 13:11:28

Návštěvník píše:Existence dokonalost nemá potřebu řešit, ona tou dokonalostí je.



Existence je - nemá slova, takže jen mysl pořád něco řeší. Jestli je dokonalá nebo ne, jestli je dokonalá takhle nebo takhle nebo úplně jinak. Když se mysl rozpustí ve svém Zdroji, který je beze slov, tak po znovu -objevení, řeší čím dál tím méně až nakonec neřeší vůbec nic.
Pro osobní já je to dokonalé - podle Hawkinse - před osvícením. (ale o jakou dokonalost jde, se dá poznat, jen když se jeho učení prostuduje - vytržení té mapy z potřebných souvislostí je beze smyslu.)
:)
Návštěvník
 

Re: Mapa úrovní vědomí dr. Davida Hawkinse

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 15. dub 2019 13:21:03

Jana píše:
Návštěvník píše:Lída má celé dílo Hawkinse prostudované. Takže bude moci vysvětlit, co ta jeho mapa opravdu znamená.
:)

Mně ani tak nezajímá, co má Lída, nebo kdokoliv jiný, nastudované.


Každého ho zajímá něco jiného, to je normální. Učením Hawkinse jsem se nezabývala, ale určitě se nebude točit kolem té mapy. To bude jen taková malá orientační pomůcka. I jiní duchovní učitelé si vytvořili nějakou pomocnou tabulku, které se navzájem více ži méně liší. Ta Hawkinsova mapa je určena těm, kteří se jeho učením zabývají. Ten kdo jeho učení nezná, se může jen dohadovat.
:)
Návštěvník
 

Re: Mapa úrovní vědomí dr. Davida Hawkinse

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 15. dub 2019 13:37:06

Jana píše:
Návštěvník píše:Lída má celé dílo Hawkinse prostudované. Takže bude moci vysvětlit, co ta jeho mapa opravdu znamená.
:)

Mně ani tak nezajímá, co má Lída, nebo kdokoliv jiný, nastudované. Řekla bych, že důležité je, jaké to je v praxi.

Zajímalo by mě, jestli se dokáže dívat na život i na ostatní bez připoutanosti ke stínům vlastní mysli, bez připoutanosti k představě, co je na tom druhém špatně. Jestli se dokáže na druhé dívat jako sama na sebe, jestli by například Lída souhlasila, aby měl Vostal Petr stejné moderátorské možnosti, jaké by přisoudila sobě.

Zajímalo by mě třeba, kdyby Lída potkala v reálu Hawkinsnova tuláka, a znala kupříkladu jeho pošmournou minulost, věděla třeba, že v minulosti se dopustil nějakého zločinu, jestli by si uvědomovala, že vidí své vlastní já v jiné formě a byl pro ni stejnou láskou, jako kdyby nic o jeho minulosti nevěděla.


Otázkou je, jestli má cenu si představovat "co by, kdyby". V reálu může být pak všechno jinak, než si člověk myslel, že to bude.

Kdysi se ti líbilo, že Lídě jde o to vidět vše jako čokoládu (u Ramany to bylo zlato) - různé formy ze stejného materálu.
:)
Návštěvník
 

Re: Mapa úrovní vědomí dr. Davida Hawkinse

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 15. dub 2019 13:47:33

vostal petr píše:Mapy jsou už dneska poněkud mimo mísu,

dneska se používají navigace

Navigace je vedení po určité dráze. Mapa zaznamenává polohy. Pomocí mapy je možné rozpoznat, kde je řeka a kde hory.
Návštěvník
 

Re: Mapa úrovní vědomí dr. Davida Hawkinse

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 15. dub 2019 13:58:35

Návštěvník píše:mysl pořád něco řeší.

Od toho tu je, ne?
Návštěvník
 

Re: Mapa úrovní vědomí dr. Davida Hawkinse

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 15. dub 2019 16:57:48

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:mysl pořád něco řeší.

Od toho tu je, ne?


To fakt nevím. Balsekar rozlišuje dva druhy mysli a ta jedna z nich nic neřeší.
:)
Návštěvník
 

Re: Mapa úrovní vědomí dr. Davida Hawkinse

Nový příspěvekod armin » pon 15. dub 2019 19:06:21

Návštěvník píše:
Existence je - nemá slova, takže jen mysl pořád něco řeší.


Mysl neexistuje? Je tady podle tebe existence a vedle toho mysl, která neexistujíc pořád něco řeší?
Nebo jak to tedy podle tebe je s tou existencí?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Mapa úrovní vědomí dr. Davida Hawkinse

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 15. dub 2019 20:21:42

armin píše:
Návštěvník píše:
Existence je - nemá slova, takže jen mysl pořád něco řeší.


Mysl neexistuje? Je tady podle tebe existence a vedle toho mysl, která neexistujíc pořád něco řeší?
Nebo jak to tedy podle tebe je s tou existencí?


Podle tebe je to jinak?
:)
Návštěvník
 

Re: Mapa úrovní vědomí dr. Davida Hawkinse

Nový příspěvekod Jana » úte 16. dub 2019 6:09:05

Nevím, jestli se mi to zdá, nebo jestli tohle z inspiruj opravdu zmizelo:

Kdyby v podvědomí byla víra jen v dobré, tak žádná připoutanost nevzniká. Vědomí je uvolněné, otevřené.

Docela mě překvapují tahle sebejistá tvrzení u někoho, kdo odmítá zjistit, co je v podvědomí uložený stín a připustit fakt, že stín obsahuje pozitivní i negativní motivace. Nic o stínu neví, dělá si o něm naprosto mylné představy a ty pak v diskusi prohlašuje za fakta.


Jestli zmizelo, mám z toho velkou radost, protože jestli je jasné, že víra jen v dobré uvolňuje a otevírá vědomí, otevírá se tím i vstup do Království nebeského.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Mapa úrovní vědomí dr. Davida Hawkinse

Nový příspěvekod armin » úte 16. dub 2019 7:05:14

Návštěvník píše:
armin píše:
Návštěvník píše:
Existence je - nemá slova, takže jen mysl pořád něco řeší.


Mysl neexistuje? Je tady podle tebe existence a vedle toho mysl, která neexistujíc pořád něco řeší?
Nebo jak to tedy podle tebe je s tou existencí?


Podle tebe je to jinak?
:)

Mysl, která pořád něco řeší, evidentně existuje, stejně jako třeba východ slunce.
Existence je jen jeden z aspektů všeho, co existuje.
"V indických védách se dočteme, že každá věc, oni říkají jsoucnost, že každá jsoucnost má pět charakteristik. A to: bytí neboli existenci, vědomí, blaho, jméno a tvar. Ty tři první (bytí, vědomí a blaho) jsou božské, neboť jsou přímo součástí božského tvoření a stvoření a říká se jim také existence, poznatelnost a přitažlivost. Ty dvě další, jméno a tvar, jsou tzv. charakteristikami světa neboli lidské."
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Mapa úrovní vědomí dr. Davida Hawkinse

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 16. dub 2019 7:29:22

armin píše:
"V indických védách se dočteme, že každá věc, oni říkají jsoucnost, že každá jsoucnost má pět charakteristik. A to: bytí neboli existenci, vědomí, blaho, jméno a tvar. Ty tři první (bytí, vědomí a blaho) jsou božské, neboť jsou přímo součástí božského tvoření a stvoření a říká se jim také existence, poznatelnost a přitažlivost. Ty dvě další, jméno a tvar, jsou tzv. charakteristikami světa neboli lidské."


Obrázek
Návštěvník
 

Re: Mapa úrovní vědomí dr. Davida Hawkinse

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 16. dub 2019 7:57:29

armin píše:Mysl, která pořád něco řeší, evidentně existuje, stejně jako třeba východ slunce.
Existence je jen jeden z aspektů všeho, co existuje.
"V indických védách se dočteme, že každá věc, oni říkají jsoucnost, že každá jsoucnost má pět charakteristik. A to: bytí neboli existenci, vědomí, blaho, jméno a tvar. Ty tři první (bytí, vědomí a blaho) jsou božské, neboť jsou přímo součástí božského tvoření a stvoření a říká se jim také existence, poznatelnost a přitažlivost. Ty dvě další, jméno a tvar, jsou tzv. charakteristikami světa neboli lidské."


Mysl je tedy podle tebe věc, která existuje, je vědomá, blažená, má jméno a tvar.
Obzvláště s tím tvarem je to opravdu zajímavý pohled.
:)
Návštěvník
 

Re: Mapa úrovní vědomí dr. Davida Hawkinse

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 16. dub 2019 8:30:18

Na čem se asi shodneme, je, že vše zde napsané je produkt mysli.

Tedy všechny pojmy jako existence, blaho, vědomí, jméno, tvar jsou její výtvor, jejími koncepty.

Při setrvávání v pocitu, pojmenovaném mysli "já jsem", se může objevit něco pro mysl nedosážitelného, a proto nepopsatelného - není tam, její existence se rozplynula. Tedy pokud si to po znovuobjevení dokáže přiznat. Záleží na tom, kolik z ega se v tom stavu trvale rozpustilo.

Hawkinsova mapa:

Osvícení - nepopsatelné (= bez existence mysli) - Je (= Existence, čisté Bytí)

:)
Návštěvník
 

Další

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků