MOC VĚDOMÍ

MOC VĚDOMÍ

Nový příspěvekod vostal petr » pát 11. led 2019 11:49:58

84 stran inspirativních textů obzvláště vhodný pro hledače pozitivna :

https://mocvedomi.cz/category/clanky/Bon voyage !
vostal petr
 

Re: MOC VĚDOMÍ

Nový příspěvekod vostal petr » pát 11. led 2019 12:23:41

NAPŘ.

Baví vás černý humor? Svědčí to o vaší vysoké inteligenci!
Uložit

Baví vás černý humor? Svědčí to o vaší vysoké inteligenci!

Pokud vám připadá černý humor směšný, to neznamená, že jste špatní člověk. Spíš to jasně vypovídá o tom, že jste chytří.

Vejde muž do baru na střeše a usadí se vedle neznámého muže.
„Co piješ?“ zeptá se.

„Zázračné pivo,“ odpoví mu.

„Jaké to je?“

Muž se postaví a vrhne se střemhlav dolů z budovy. Celou ji obletí a vrátí se zpět s vítězoslavným úsměvem.

„To bylo úžasné!!! Můžu se napít?“ popadne sklenici, pivo převrátí do sebe, seskočí dolů a padá patnáct pater. Barman jen zakroutí hlavou a říká:

„Víš co, Supermane? Když máš vypito, jsi pořádná svině.“

Zkusme nepřemýšlet o tom, zda ten ubožák pád přežije (pokud vám to pomůže, představte si, že na zemi ho čekala trampolína). Zdál se vám tento vtip směšný? Zvrácený? Nebo obojí?
Co zjistily studie

Podle nejnovější studie, která byla publikována v časopise Cognitive Processing, může smysl pro černý humor nasvědčovat tomu, že máte vysoké IQ.

Psychologové se vcelku shodli na tom, že lidé, kteří se umí zabavit na černém humoru, mají vyšší IQ, bývají většinou méně agresivní a snáze potlačují negativní pocity než ti, kterým černý humor není vůbec pochuti.

(Černý humor ve výzkumu definovali jako „trpký humor, který s radostí prezentuje témata, jako jsou smrt, nemoc, znetvoření, handicap či válka, a tak vtipně zobrazuje tragické, úzkostné a morbidní situace“.) Vědci se snažili zjistit, jaký je vztah mezi smyslem pro černý humor a inteligencí lidí. Otestovali proto 156 mužů, které vybrali náhodně. Účastníci výzkumu dostali za úkol ohodnotit dvanáct kreslených vtipů černého humoru z Černé knihy od německého ilustrátora kreslených vtipů Uliho Steina.

(Jeden z nich parafrázoval klasický vtip. Na obrázku byl nakreslený patolog, který strká ruku hluboko do útrob mrtvoly. Sestřička tuto situaci komentuje slovy: „S pitvou už skončil, nyní si hledá hodinky.“)

Účastníci měli uvést, zda každý vtip pochopili a zda byl podle nich směšný. Poté prošli několika základními IQ testy a v dotazníku odpovídali na otázky týkající se jejich nálady, agresivity a vzdělání.

Výsledky byly mimořádně jednoznačné: Účastníci, kteří vtipy černého humoru pochopili a také se při nich nasmáli, vykazovali vyšší IQ a menší agresivitu jako ti, jejichž černý humor velmi neoslovil.

Velice překvapivé bylo zjištění, že účastníci, kterých vtipy černého humoru téměř vůbec neoslovili, projevovali nejvyšší míru agresivity a nejhorší náladu ze všech účastníků.
Ponaučení pro vás

Když vezmete v úvahu všechny studie prokazující blahodárné účinky smíchu a úsměvu na naše zdraví, pak to dává smysl. Pokud neumíte čelit negativitě s hravým optimismem, určitě se budete cítit hůř.

Jistě vás zajímá, jaká je tedy souvislost mezi černým humorem a inteligencí. Výzkumníci tvrdí, že na to, abyste zpracovali a pochopili černý humor je třeba vynaložit více úsilí než na pochopení vtipu typu otázka – odpověď.

Je to „komplexní proces, který vyžaduje kognitivní a emoční předpoklady na vysoké úrovni. Příjemce si musí umět udržet od obsahu „emocionální“ odstup, aby ho dokázal vnímat jako neškodný, a nikoliv nepřátelský či nevraživý.“

Kontrola nad svými emocemi odlišuje černý humor od takříkajíc slovních hraček.

Ty sice postaví vaše mozkové hemisféry proti sobě a budete si lámat hlavu nad tím, kolik významů může mít jedno slovo, ale obvykle od vás nevyžadují, abyste vystoupili ze své emoční komfortní zóny.

Tina Fey hezky definovala, v čem je černý humor jiný:

„Pokud chcete pobavit publikum, převléknete muže za starou dámu a postrčíte ho dolů po schodech. Pokud však chcete pobavit autory komedií, dolů po schodech postrčíte nepřevlečenou skutečnou starou dámu.“

Každý vtip, který je postaven na hře slov, vám zaměstná mozek. Černý humor si kromě „mozkového cvičení“ vyžaduje i kontrolu vlastních pocitů a emocí.
Pár příkladů černého humoru

Zapněte svůj mozek, ať pracuje na plné obrátky, a přečtěte si pár takových vtipů. Pokud se chcete jen otestovat, zda rozumíte černému humoru, níže uvádíme pár příkladů pro pobavení.

„Fráze jako Je mi to moc líto a Omlouvám se mají většinou stejný význam. Samozřejmě pokud to nemluvíte na pohřbu.“ – Demetri Martin

„Má to čtyři nohy a jednu ruku. Co to je? Spokojený pitbul.“

„Kočky mají devět životů. Proto jsou předurčeny k experimentování.“ – Jimmy Carr

„Teď mám na sobě vestu. Kdybyste mi odřízli obě ruce, byla by z ní skvělá bunda.“ – Mitch Hedberg

„Pokud neuspějete napoprvé, pak seskok s padákem skutečně není nic pro vás.“ – Steven Wright

Jeden žralok říká druhému: „Poslouchej, vždyť člověk je v podstatě hodný…“

Na cestě stopuje Smrt. Zastaví kolemjdoucí šofér a ptá se: „Kam to bude?“ Smrt odpovídá: „Ale, nejdu daleko, jen zde do té zatáčky…“

Horoskop na zítřejší den: Zítra vás budou všichni jenom chválit, budou vás na rukou nosit a zahrnovat květinami. Jóóó, pohřeb už je takový.
vostal petr
 

Re: MOC VĚDOMÍ

Nový příspěvekod Jana » pát 11. led 2019 13:02:54

vostal petr píše:84 stran inspirativních textů obzvláště vhodný pro hledače pozitivna :

https://mocvedomi.cz/category/clanky/

Bon voyage !


Tak tohle by mohlo zajímat Honzama:

Odborník říká: Démoni skutečně existují a mohou ovládnout i vás

Obrázek

Přední psychiatr je přesvědčen, že lidé mohou být opravdu posedlí démony.

Dokonce tvrdí, že v současném světě narůstá epidemie takových případů, přičemž lidé si toto nebezpečí začínají postupně stále více uvědomovat.

K čemu dospěl Dr. Richard Gallagher

Dr. Gallagher je držitelem několika diplomů z prestižních univerzit, jako jsou Princetonská či Yaleská univerzita.

Říká, že navzdory konfliktním pohledům v rámci medicíny hlavního proudu jsou posednutí démony reálná, a dokonce poměrně častá.

Během 25leté praxe soukromého psychiatra a vysokoškolského učitele získal schopnost rozlišovat mezi chováním, jehož zdrojem je člověk, a chováním, které je pod vlivem satanských sil.

Z tohoto důvodu je často vyhledávanou osobou, která má u pacientů určit příčinu duševních problémů a zda je potřeba volat exorcistu. Uvádí, že po několika stovkách vyšetření si je jistý, kdy je posedlost skutečná a naléhavá.

Jak uvedl pro britský deník The Telegraph v nedávném interview:

„Démoni velmi dobře vědí, jak oklamat lidské bytosti, protože disponují mnohem vyspělejšími kognitivními schopnostmi.

Výsledkem je, že takto posedlí lidé pak páchají zvěrstva a jiné špatné věci jak vůči lidem, tak vůči jiným živým tvorům.“

„Jsou velmi, velmi moudří,“ říká Dr. Gallagher o bytostech, které pocházejí z onoho démonického světa.

„Inteligence padlého anděla, jak je nazývám, je nesrovnatelně nadprůměrná v porovnání s tou lidskou.“

Římskokatolická církev zaznamenává zvyšování případů posedlostí démony

Prohlášení Dr. Gallaghera jsou v souladu se současnými zprávami o zvyšující se poptávce po exorcismu, který praktikuje římskokatolická církev.

Začátkem roku se ve Vatikánu dokonce uskutečnil speciální trénink pro faráře provádějící exorcismus, jak zvládat tento nárůst posedlostí.

Papež František uvedený fenomén okomentoval slovy: „Satan je reálná bytost, která chodí po Zemi a loví duše jako lev.“

V dubnu napsal, aby si lidé nemysleli, že ďábel je jen nějaký mýtus, symbol, bájná postava či metafora. Pokud si to lidé myslí, snižuje to jejich ostražitost, což je činí ještě více zranitelnými.

Papež František dále říká, aby faráři „neváhali posílat lidi trpící skutečnou duševní nerovnováhou za exorcistou“. Jak dále uvádí, „exorcismus je delikátní a potřebný akt, který by se měl provádět s velkou opatrností a obezřetností“.

Podle amerických údajů se počet farářů vyškolených provádět exorcismus zvýšil z 12 před deseti lety na současných zhruba 50. To je více než čtyřnásobný nárůst!

Jak upozorňuje Dr. Gallagher, tento nárůst by se neměl ignorovat. Je jedním z mála lidí, kteří se neobávají mluvit o tomto tématu na profesionální úrovni.

„Existuje spousta dalších psychiatrů a pracovníků v oblasti duševního zdraví, kteří dělají to samé jako já, ačkoli nikoli v takové míře. Ti se však o tom bojí mluvit,“ vysvětluje Dr. Gallagher.

„Tento fakt dává mé práci určitou jedinečnost. Mám totiž množství zkušeností a jsem ochoten o tom veřejně mluvit. Dokonce pociťuji povinnost o tom mluvit. Myslím si, že dělám správně.“

Závěr

Na závěr Dr. Gallagher však varuje, že před doporučením navštívit exorcisty je extrémně důležité přesně určit, zda se u konkrétního člověka jedná o reálnou posedlost démonem.

Existují přesná kritéria pro určení příčiny duševního problému. Nejde o žádnou intuici. Hovoříme tu o striktně vědeckém pohledu na věc.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 10750
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: MOC VĚDOMÍ

Nový příspěvekod miroslav » sob 12. led 2019 12:00:26


Na závěr Dr. Gallagher však varuje, že před doporučením navštívit exorcisty je extrémně důležité přesně určit, zda se u konkrétního člověka jedná o reálnou posedlost démonem.

Existují přesná kritéria pro určení příčiny duševního problému. Nejde o žádnou intuici. Hovoříme tu o striktně vědeckém pohledu na věc.


Jestli by nebylo jednodušší použít k určení zda se jedná o démona kineziologickou metodu

Testované výsledky lze ověřit, aby byly nezávislé na znalostech, názorech, náboženském vyznání nebo postojích testovaného subjektu. Například fotografie Nelsona Mandely způsobí, že reakce všech testovaných subjektů bude silná, dokonce i u rasistů, kteří ho odmítají. Bachova hudba vyvolá u každého silnou reakci, i když se některým osobně nelíbí, stejně jako metalová hudba všechny testované subjekty oslabí, a to i v případě, že jí osobně dávají přednost.

Tuto reprodukovatelnost výsledků pozorovaly za posledních dvacet let tisíce lékařů používajících kineziologii ve své každodenní klinické praxi nebo výzkumu. Výsledky jsou dokonce konzistentnější než běžné diagnostické metody používané v tradiční medicíně (to znamená, že slabé srdce nikdy nevyvolá silnou reakci při kineziologických testech, zatímco výsledný test u normálního EKG může být chybný – to je známá skutečnost).


Více zde:
http://www.hawkins.support/studijni-knihy/moc-versus-sila/detaily-kineziologickeho-testovani/
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 1236
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: MOC VĚDOMÍ

Nový příspěvekod vostal petr » sob 12. led 2019 12:29:57

Nevím, nevím,

páč se v tom moc nevyznám,

ale démona bych viděl spíše jako pasáka jenž se vzorně stará o své ovečky a kravičky,

a čas od času je ostříhá a podojí což zvířátkům neuškodí...

Samozřejmě může bejt i démon magor, tedy lovec jenž svou obět klidně zabije...

Takže demona spíše vidím jako vzájemnou symbiozu oboustranně prospěšnou...
vostal petr
 

Re: MOC VĚDOMÍ

Nový příspěvekod vostal petr » sob 12. led 2019 14:33:30

estli by nebylo jednodušší použít k určení zda se jedná o démona kineziologickou metodu


Tím myslím že lze odhalit malé démony, ty osobní, tedy komplexy

viz. Jung http://jung.sneznik.cz/komplex.htm

ale ty na úrovni archetypů jsou už spíše tou symbiozou, ruka ruku myje....
vostal petr
 

Re: MOC VĚDOMÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 12. led 2019 14:59:00

vostal petr píše:Ten Dušek je univerzál, von má i videa z budoucnosti...


Některé věci, co říká, jsou dobré, ale některé jsou už mimo.

Můj oblíbený "toltecký" indiánský učitel řekl, že toltečtí šamani si mysleli - obdobně jako Dušek (moc vědomí, že... :D ), že se jim nemůže nic stát. Ale v době conquisty přišli Španělé, prý je majzli sukovicí po hlavě a bylo.
On byl holt praktik, žádný teoretik.
:)
Návštěvník
 

Re: MOC VĚDOMÍ

Nový příspěvekod vostal petr » sob 12. led 2019 15:17:00

A co je dle tebe u Duška mimo ?

Něco tam bejt může, cobyne ? Já jej sleduji jen jedním vokem, mně přijde víceméně ok...

Jak to měli toltécký šamani fakt nevím, ani nevím proč dostali přes palici, neznám tu historii,

jen vím, že tam byl problém v tom, že si (toltékové ???) mysleli, že španělé jsou nácí bohové co připluli v létajích korábech...


Ale fakt nevím, páč neznám...
vostal petr
 


Zpět na Inspirativní myšlenky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník