12 symptomů spirituálního probuzení

12 symptomů duchovního probuzení

Nový příspěvekod konec zvonec » úte 11. zář 2012 7:58:36

Obrázek


jen me napada, ze je dobre si zaroven uvedomit, ze je to porad hra "ja" na osvobozeni.
porad je tady nekdo kdo neco ztraci, nechava,spojuje se.
porad je tady ztotozneni a z neho vznikajici iluze "ja"
porad je to lesteni "ja", aby vypadalo lepe, aby bylo duchovne probuzeno.

jazyk je potvurka a muze odvadet pozornost od podstatneho. zaroven slova jasne ukazuji na to jake to je.

symptomy jsou casto spojovany s nemoci. ukazuji na nemoc. "ja" je nemoc a toto je seznam symptomu ktere na nej ukazuji.

hezky den. je. :)
konec zvonec
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 31. črc 2012 11:42:28

12 symptomů spirituálního probuzení

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 01. pro 2015 12:38:07

1. Tendence nechat věci volně plynout místo, abychom o ně usilovali.

Za správný přístup považujeme snahu něčeho dosáhnout nebo někoho získat a čím je snaha větší, tím ji víc oceňujeme. Pravý opak je pravdou. Úporná snaha vede ke stresu s jehož pomocí často lokty srážíme okolní konkurenci. Dosažení cíle tímto způsobem lze přirovnat ke znásilnění a po krátkém pocitu štěstí opět následuje dojem prázdnoty a vnitřního konfliktu. Zvolte si cíl, který je v souladu s vaším srdcem. Tato otřepaná indiánská hláška je vysmívána, protože není pochopena. Vaším cílem nemá být finanční odměna nebo získání postavení. To jsou potřeby ega, které vedou vždy ke konfliktu. Vaším cílem by měla být činnost, která vás naplňuje vášní a kreativitou a děláte ji, protože "musíte." Věnujete se tomu každý den bez jakékoli kalkulace. Naplněním je tak činnost samotná bez ohledu na ocenění okolím. Také jedině tím, že něco děláte vášnivě každý den se v dané věci stanete mistrem, finanční ohodnocení je nevyhnutelné a naplnění se odehrává na úrovni duše a nikoli ega.


2. Časté nutkání se usmívat a smát se.

Intenzivní prožívání každého okamžiku vede ke schopnosti všímat si dříve nepoznaných detailů nebo odstínů v konverzaci, což vede ke kumulaci pozitivní energie. To platí především, pokud jste v přírodě nebo ve společnosti pozitivního člověka. Běžně věříme v kumulaci negativní energie: "Ten mě zas vytočil" nebo "co si to dovoluje se ke mě takto chovat." Stejným způsobem lze hromadit pozitivní energii. Základem je ovšem stav, kdy se cítíte dobře zcela o samotě. Jedině tak můžete ovlivnit pozitivně i své okolí.


3. Pocit intenzivního propojení s přírodou a s ostatními.

Z pohledu kvantové fyziky je vše propojeno ve formě částic a vše jsou částice, včetně nás samotných. Osvícení a meditace jsou schopny zvýšit frekvenci částic podle přímé úměry vyšší frekvence - větší pocit štěstí a sounáležitosti. Prožívání těchto pocitů je přímým potvrzením entanglementu (propojení) částic a potvrzením této kvantové teorie. Zdrojem zvyšování frekvencí částic je naše srdce, které není pouze pumpou na krev ale především druhým nebo spíše prvním mozkem s neurony, jak potvrdily výzkumy HeartMath institutu v USA. Srdce tak prezentuje pohled na svět bez mozku, a tedy bez ega.


4. Časté a silné episody, kdy cítíte potřebu něco ocenit a být za něco vděčný.

Tyto zkušenosti plynou z otevřeného srdce. Tj. elektromagnetické pole srdce je značně zesíleno a všechny pozitivní emoce se násobí. Rostou schopnosti, jako emaptie, sympatie, vděčnost, souznění a mnoho, mnoho dalších. Při intenzivním prožívání přítomného okamžiku logicky mizí obavy z minulosti, což je dávno neplatná iluze i z budoucnosti, která ještě neexistuje. Dojde vám nesmyslnost takových obav a jste vděčni za dnešek. To je také jediný okamžik, jenž existuje.


5. Schopnost jednat spontánně a ne na základě strachu ze špatných zkušeností v minulosti.

V podstatě navazujeme na bod 4. Jakmile intenzivně vnímáme přítomný okamžik, jasně cítíte, že minulost je nepodstatná. Na téma přítomnosti a ega doporučuji knihu Eckharta Tolleho Nová Země.


6. Neomylná tendence užívat si každý moment.

Toto pramení z přirozené vlastnosti člověka vyhledávat větší úroveň štěstí. Jakmile zjistíte, že užívat si přítomnost vám dělá neskonale lépe, než se hrabat v minulosti, vaše schopnost prožívat každý okamžik rapidně narůstá.


7. Ztráta vlastnosti dělat si starosti.

Jakmile jste pochopili, že minulost i budoucnost jsou neexistující iluze, starosti přestanou existovat. Minulost je chybný záznam událostí, protože situace, kterou jste prožili, jako zásadní, je pro druhého zapomenutá událost. V podstatě jste byli někde s někým, kdo nebyl schopen prožívat cokoli stejně intenzivně, jako vy. Budoucnost neexistuje. Z kvantové fyziky totiž vyplývá, že hmota (veškerá existence, jak ji vnímáme) neexistuje doukud ji nepozorujeme. Pokud něco pozorujeme, současně si něco přejeme. Tím vytváříme svět nekonečných kvantových pravděpodobností, nekonečných verzí budoucnosti.


8. Ztráta zájmu prožívat konflikt.

Lidé vám potvrdí, že největším zdrojem konfliktu jsou názorové rozdíly. Pokud ale víte, že každý je na "své cestě" a na své úrovni vědomí, názorové rozdíly jsou dané. Vy jste však ztratili zájem kohokoli o čemkoli přesvědčovat, protože každý má svůj čas nebo specifický život, ve kterém dojde k poznání ultimátní pravdy. A opět. Kvantová fyzika potvrzuje, že vše je jeden celek na rozdílné frekvenci. Konflikt je iluze lidské mysli v nekonfliktním vesmíru. Pokud meditujete, navštěvujete místo částic na vysoké frekvenci a potřeba konfliktu je pro vás nezajímavá a vysilující.


9. Ztráta zájmu vysvětlovat své konání ostatním.

Jeden každý člověk má a bude mít na vaše chování názor. Každý názor je diametrálně jiný. Pokud se budete řídit ostatními, dojdete k chaosu a konfliktu v sobě. Bez ohledu na jakékoli názory víte, co je pro vás správné. Reakce druhých jsou irelevantní a příliš vás nezajímají.


10. Ztráta zájmu soudit druhé

Stejným způsobem ztrácíte zájem soudit druhé. Jejich činy odpovídají jejich současné úrovni vědomí a nelze ji změnit. Ztráta zájmu měnit ostatní je nevyhnutelná. Dále říkáte své názory ale nikoho nesoudíte. Je to bezpředmětné a opět zbytečně vysilující.


11. Ztráta zájmu soudit sám sebe

Podobný případ. Postupně poznáváte své skutečné já, které nemá nic společného s formou. Vaše tělo je dočasná skořápka, kterou odložíte. Vaše skutečné já je vědomí, které je tvořeno částicemi v superpozici. Ty se po "smrti" stávají součástí nové formy. Soudit sám sebe znamená zůstávat ve svém egu. V kolotoči kompulzivního myšlení. Bludný kruh, ve kterém se většina pohybuje, je pro vás jednou provždy nezajímavý.


12. Získání schopnosti milovat, aniž čekáte cokoli od druhého.

Tento odstavec bude opět nepochopen. Láska, tak, jak ji vnímáme, je ve skutečnosti touha po formě - tělu a vede nás k manipulaci a trápení. Na fyzické lásce není samozřejmě nic špatného ale vše se točí kolem nekvalitního sexu a zcela se zapomíná na duševní stránku a energii srdce. Po vyprchání hormonálních emocí zůstává stereotyp a práznota, kterou nehrazujeme někým novým. Tím se i ve vztazích pohybujeme v uceleném, cyklickém kruhu. Pravá láska je stav bytí, kdy milujete především sebe a veškerou existenci. Partner je nádherný bonus, který vás učí o vás samotných a dovoluje vám prožívat vše intenzivněji. Nesmíte ale na něm lpět, viz můj článek o toxické lásce. Pokud se základem komunikace s partnerem stane srdce a duševní energie, sexualita se stává něčím na zcela nové úrovni prožívání. To je také smyslem života. Prožívat svůj život.
http://richardmasek.blog.idnes.cz/c/469 ... uzeni.html
Návštěvník
 

Re: 12 symptomů duchovního probuzení

Nový příspěvekod Pelvan » stř 08. lis 2017 10:24:46

Ahoj


Těch symptomů mi připadá, že je příliš mnoho. A nejsou seřazeny příčinně podle svojí důležitosti, alespoň jsem žádný takový systém v tomto souboru symptomů neobjevil.

Pokud bych si měl vybrat jeden symptom jako nějaký zdroj či zárodek těch symptomů ostatních, tak shledávám tím nejdůležitějším symptomem tento:

Návštěvník píše:
11. Ztráta zájmu soudit sám sebe

... Postupně poznáváš své skutečné já, které nemá nic společného s formou.
Tvoje tělo je dočasná skořápka, kterou odložíš.
Tvoje skutečné já je vědomí, které je tvořeno částicemi v superpozici. Ty se po "smrti" stávají součástí nové formy.
Soudit sám sebe znamená zůstávat ve svém egu. V kolotoči kompulzivního myšlení. Bludný kruh, ve kterém se většina pohybuje, je pro Tebe jednou provždy nezajímavý.


Bohužel jsou mnohé zde uvedené symptomy vyjádřené popřením něčeho negativního a tento mezi ty spíše negativní výroky také patří.
Pokusím se tedy tento symptom vyjádřit pozitivně a inspirovat se již výše napsaným popisem:

11. Získání schopnosti milovat sám sebe, aniž za to Ty sám od sebe cokoli očekáváš.

Tvoje "skutečné já" je dvousložkové. Je jednak spojené s Tvojí hmotnou formou, jako Tvoje hmotné tělesné já, a také je spojené s Tvým duchovním Já.
Tvoje duchovní Já je vědomí.
"Tvoje tělo je dočasná skořápka, kterou (jednou) odložíš (svojí smrtí)." Dokud však žiješ tento konkrétní život, tak je to Tvoje milovaná součást Tebe samotného, něco jako jsou Tvoje oblíbené šaty.
Milovat sám sebe znamená zůstávat ve svém srdci.


Zdravím
Pelvan
 
Příspěvky: 907
Registrován: úte 27. srp 2013 16:54:14

Re: 12 symptomů spirituálního probuzení

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 14. dub 2018 11:45:42

6 věcí, které ztratíte, pokud se duchovně probudíte

S přibývajícím věkem se mění i naše myšlenky, činy a pohled na lásku. Důvodem není jen změna našich životních cílů, ale i zdroje, ze kterých čerpáme.

V okamžiku, kdy se probudí naše skutečné já, se všechno změní. Náš vnitřek i vnější svět kolem nás. Jsme lidé, a proto snadno podléháme negativním vlivům.

Hlouposti mě i teď dokážou naštvat. Kdysi jsem však býval klubkem nervů, plný destruktivních myšlenek.

Nicméně dnes, i když jsem naštvaný, akceptuji svůj život takový, jaký je. Stále se usmívám a snažím se žít jednodušší.

Za několik let jsem se toho naučil a přežil mnoho. Pochopil jsem, že dokážu předejít životním nástrahám.

Tuto uvádím seznam některých druhů emocí a způsoby, jak se povznést nad to, co vás tíží. Pokud se vám to podaří, dosáhnete vyšší úroveň vědomí.

1. Nenávist

Bohužel, v dnešní společnosti vídáme hněv a nenávist až příliš často.

Hněv je jako oheň v našich duších, jenž zamlžuje naše oči kouřem a dusí naše skutečné city. Pocity hněvu jsou odporné a zcela destruktivní.

Tak, jak nás silně ovlivňuje láska, stejně nás ovlivňuje i nenávist.

Pokud jsme dlouho ve společnosti lidí, kteří cítí nenávist, budeme se cítit fyzicky špatně. Jakmile pocítíte sílu hněvu, uvědomíte si, jaká může být pro vás destruktivní.

2. Žárlivost

Žárlivost je srovnávacím nástrojem. Hledíme na to, co máme a porovnáváme se s ostatními.

Jak rosteme a naplňujeme svůj život láskou a soucitem, přestáváme se starat o to, co mají jiní.

Uvědomujeme si vlastní úspěchy i neúspěchy jako vzácné a nenahraditelné.

Tímto způsobem duchovně rosteme. Naši blízcí a naše oblíbené aktivity se nám spojují s radostí.

V momentě, kdy vidíme hlubší porozumění či silnější vyjádření lásky, těšíme se, že jsme toho svědky.

Jsme naplněni radostí, když vidíme úspěchy jiných, protože všichni si zasloužíme, abychom byli šťastní.

3. Strach z neúspěchu

Snad každý z nás jednou zažil strach z neúspěchu. S přibývajícími léty se sice stáváme chytřejšími, ale zároveň se někdy bojíme narušit naše životní jistoty.

Nesmíme zapomínat na to, že škody ze zranění rozšíří naše vědomí jako lekce, ze které se poučíme.

Vítejme proto všechny možnosti růstu a znalostí. Naše nástroje, kterými dosahujeme úspěch, by nebyly takové „ostré“, pokud bychom občas neokusili i utrpení.

4. Nejistota

Nejistota je první negativní emoci, jež se vytrácí z našich myslí, když dosáhneme vyšší spirituální úroveň.

Nejistota totiž nemůže naplnit naše nitro, pokud v srdci máme odevzdanost, lásku a naději do budoucna.

Uvědomte si, že člověk je dokonalá bytost a neustále se vyvíjí do krásy.


5. Úzkost


Budoucnost a minulost nejsou ničím jiným než jednou velkou záhadou.

Zažíváme různé příběhy. Nedovolte, aby vám něco neznámé způsobilo neklid. Mnohdy jsme se s tím již setkali, ale vždy jsme nějak přežili a pak se dostavily lepší časy.

Jak říká jedna stará moudrost: „Deprese je uvíznutí v minulosti, úzkost zase přílišné obavy z budoucnosti.“

Štěstí hledejte v přítomnosti.

6. Pomsta

Pokud nám někdo křivdí, přirozeně mu to chceme oplatit. Když však porazíme své vlastní negativní myšlenky, najednou budeme schopni identifikovat věci, které v nás živili zlobu.

Neměli bychom si osvojovat takovéto chování, pokud nechceme do světa přinést více negativního.

Uvědoměním si potenciálního nebezpečí budeme schopni se mu vyhnout nebo se uchránit před negativními účinky jeho vlivu.

Zdroj: thespiritscience.net
Návštěvník
 


Zpět na Inspirativní myšlenky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník