Ho'oponopono

Ho'oponopono

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 17. bře 2017 10:53:58

Absolutní odpovědnost

Veškeré informace o okolním světě získáváme pouze našimi smysly. Například do oka dopadne odražený paprsek světla od nějakého předmětu, zde vyvolá vzruch na tyčinkách a čípcích, ty vyvolají vzruch na očním nervu, tento vzruch se nervem šíří do mozku, zde vznikne nervový impuls a ten se trochu záhadně promítne do vědomí. Vše, co vnímáme a víme o okolním světě, jsou tedy jen naše myšlenky. Nemáme žádnou šanci zjistit, jestli vnější svět skutečně existuje nebo se celý odehrává pouze v naší mysli. Některé mystické směry tvrdí, že žádný vnější svět neexistuje a existuje pouze svět vnitřní, uvnitř našeho vědomí.
Havajští šamané využívají toho, že vnější svět je pouze vnitřním, k tomu, aby léčili jiné lidi prostřednictvím změny a léčení sama sebe. Technika se jmenuje Ho'oponopono. Do psychologické praxe ji velmi úspěšně převedl Dr. Ihaleakala Hew Len.
Absolutní odpovědnost ve smyslu Ho'oponopono znamená, že jsem odpovědný nejen za své myšlenky, emoce, slova a činy, ale za vše, co vnímám svými smysly z okolního světa. Tedy za všechno utrpení, války, terorismus. Do okolního světa ale patří i naše tělo a jsme tedy odpovědní i za nemoci a nedostatky našeho těla! Všechny tyto věci mohu změnit, pokud v sobě vyléčím tu část vědomí, kterou reprezentují. Jinými slovy svět mohu vyléčit, pokud budu dostatečně milovat sám sebe.
Podle Dr. Lena je třeba pro léčení věcí z "vnějšího světa" postupovat takto: Nejdříve směrem k danému problému řekněte ''Omlouvám se'' (nebo "Přijímám tě") a ''Prosím, odpusť mi.'' "Omlouvám se" říkáte, abyste uznali, že se něco stalo a že si uvědomujete, že to není dobré. Tím, že říkáte ''Prosím, odpusť mi'', říkáte příslušné části svého vědomí, která reprezentuje utrpení, aby odpustila, té části, která si problém uvědomuje. Odpouštíte sami sobě. Současně žádáte o odpuštění Božskou mysl, jejíž součástí je vaše mysl. Hluboké odpuštění provádí pouze Božská mysl.
Pak opakujete ''Miluji tě'' a ''Děkuji ti''. Slova ''miluji tě'' rozproudí zablokovanou energii. Vyjadřují vaši lásku ke svému vědomí a současně, pokud se tak Božská mysl rozhodne, vyjadřují její lásku ke všemu stvořenému. Když po tomto výroku vyslovíte ''děkuji ti'', vyjadřujete vděčnost. Vyjadřujete víru, že problém bude vyřešen pro nejvyšší dobro všech zúčastněných.
Důležitější než slova, která říkáte nebo myslíte potichu, je zaujetí příslušného psychologického postoje reprezentovaného daným slovem.
Co se bude dít dál, závisí na Božství. Můžete cítit inspiraci k nějaké činnosti. Ať už to je cokoliv, udělejte ji. Pokud si nejste jisti, zdali byste onu činnost měli vykonat, použijte stejnou metodu léčení na vaši nejistotu. Když se očistíte, budete vědět, co máte dělat.

překlad knihy Zero limits od Joe VItale a Dr. Ihaleakala Hew Lena
Návštěvník
 

Re: Ho'oponopono

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 15. kvě 2017 19:12:38

Jak změnit svůj život pomocí metody Ho`oponopono

Duchovní, duševní, fyzické, finanční či materiální problémy jsou pouhé vzpomínky, které se odehrávají v našem podvědomí. Díky technice ho‘oponopono můžete tyhle vzpomínky jednoduše a rychle vymazat a nahradit je lepšími. Jak na to? Úplně snadno!

Obrázek

Stará technika, která pomáhá nalézt identitu

Představte si, že vaše myšlení je jako obehrané cédéčko, které už vás nebaví. Co s tím uděláte? Vyhodíte ho nebo vymažete. Totéž lze udělat s vašimi myšlenkami. Metoda ho'oponopono vám s tím pomůže. Podstatou je dostat se do jakéhosi nulového stavu. Tuto metodu „dostal“ mezi širokou veřejnost havajský mistr a učitel Dr. Ihaleakalá Hew Len a našel spoustu následovatelů. Jednou z nich je Mabel Katz, přední autorita na obnovené havajské učení. H'oponopono vlastně znamená „napravit to“ nebo „napravit chybu“, je to klávesa „delete“ na klávesnici vašeho života.

Metoda, která čistí naše bloky

V roce 2011 navštívila Mabel Katz Prahu a já měla to štěstí ji vidět a zúčastnit se dokonce jejího semináře. Bylo to jedním slovem úchvatné! Mabel na mě udělala obrovský dojem, jednak proto, že je to skutečně půvabná dáma, a za druhé umí skvěle a detailně vysvětlit jednoduché principy tohoto učení. Musím říct, že zpočátku se mi nechtělo věřit, že by naše postoje, názory a očekávání, které byly vytvořeny v minulosti, bylo tak jednoduché změnit. Podstatou metody je umění rozpustit vzpomínky, které nám při jejich „přehrávání“ způsobují bloky a problémy. Díky tomu pak můžeme žít v rovnováze a v klidu. Zpočátku může být tohle pročišťování obtížné, ale když ho začleníte do každodenního života, bude pak fungovat automaticky.

Opakování jednoduchých manter

Jak na to prakticky? Pomocí jednoduchého mentálního a fyzického „čištění“ změníte, cokoli budete chtít. Myšlenky a negativní energie odstraníte tak, že si budete opakovat tyto jednoduché mantry: Miluji Tě – Omlouvám se – Prosím, odpusť mi – Děkuji Ti. Možná vám to přijde k smíchu, ale věřte, že neustálé opakování těchto slovíček stopne vaše přehrávání v hlavě a vy tím svoje problémy odstraníte. Jsou to běžná slova, která ale pomáhají, abyste se zbavili negativní energie nebo chybných myšlenek uvažování. Co je ale důležité – nemít žádná očekávání. Tajemství podle Mabel Katz spočívá v otevřenosti a pružnosti. „Musíte věřit, že k vám přijdou pravé věci. Zákon vesmíru říká, že když požádáte, tak dostanete. A žádat můžete pomocí metody ho‘oponopono! Stačí opakovat ta čtyři jednoduchá slova a uvidíte, jak se změní váš život k lepšímu.

http://www.hooponopono.cz/5-veci-ktere- ... o-naucilo/
Návštěvník
 

Re: Ho'oponopono

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 13. lis 2019 7:17:06

"Ho´oponopono je stará havajská technika pro vytváření hojnosti, zdraví a míru. Podstatou je návrat do „nulového stavu“, tedy do stavu, v němž neexistují žádné vzpomínky, paradigmata a naše mysl a podstata je naprosto čistá. V tomto stavu jsme schopni dosáhnout téměř čehokoli, čehož si žádáme. Ve stavu, kdy nejsme ovlivněni ničím, co souvisí s naší minulostí, můžeme ovlivňovat přítomnost a vše, co nás bezprostředně obklopuje.

Ho´oponopono, podobně jako například buddhismus vysvětluje, že nic neexistuje vně, tedy celý okolní svět je pouze obrazem našeho světa vnitřního a způsobu, jak na něj reagujeme. Vše, co se odehrává uvnitř nás samotných, v naší podstatě, promítáme do našich životů a vytváříme si tak vzpomínky, které následně utvářejí námi vnímanou realitu.

Pokud v našem životě něco nefunguje, je nutné naše vzpomínky vyčistit. Čištění vzpomínek, negativní energie v nás samotných a nalezení našeho vlastního Já dosáhneme pomocí jednoduchého procesu, kdy se přiblížíme k „nulovému stavu“ pomocí jednoduchých manter:

Miluji Tě – Omlouvám se – Prosím, odpusť mi – Děkuji Ti…

Opakováním těchto jednoduchých slov, která téměř všichni běžně používáme, dosáhneme procesu čištění, intoxikace negativní energie v nás, tedy chybných myšlenek, vzorců uvažování a paradigmat. Procesem čištění můžeme dosáhnout čehokoli – zlepšení kvality našeho života, překonávání těžkých a obtížných situací, napravování mezilidských vztahů, dosáhnutí osobních i pracovních úspěchů…

Pokud dokážeme proměnit negativní energii v pozitivní, vymazat z paměti chybné vzorce uvažování, stojíme před něčím novým a zcela velkým – životem, který stojí za to žít, životem , kdy bolest a trápení vyměníme za radost a naplnění, životem, který dokážeme naplno řídit a ovlivňovat.

Ho´oponopono dodalo našim životům nový směr, pochopení a nalezení vlastního a skutečného Já… Ho´oponopono je cesta, a budeme rádi, pokud po ní budeme moci kráčet spolu s vámi. Věříme, že není náhoda, čtele-li právě tyto řádky. Zřejmě i vy, stejně jako my, hledáte zůsob, jak dosáhnout vnitřní svobody a nezávislosti. Vydejme se tedy spolu na cestu hledání vlastního Já pomocí Ho´oponopono…

Obnovený proces Ho´oponopono, proces pokání, odpuštění a přeměny, je výzvou k tomu, aby Láska odstranila toxické energie a zaujala jejich místo. Láska toho docílí tak, že nejprve projde myslí, počínaje duchovní myslí, nadvědomím. Pak prostoupí intelektuální myslí, vědomou myslí, a osvobodí ji od energie myšlění. Nakonec se přesune do emoční mysli, podvědomí, kde očistí myšlenky od toxických emocí a naplní ji sama sebou…“
Dr. Ihaleakala Hew Len
Návštěvník
 


Zpět na Inspirativní myšlenky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků