KE SVOBODĚ JE DLOUHÉ PUTOVÁNÍ

Re: Svoboda

Nový příspěvekod Jana » stř 23. srp 2023 7:41:13

Návštěvník píše:
Jana píše:
Návštěvník píše:Je to vše tohle jen v hlavě, díky Bohu. Je to jen naučené v naučeném. I mistrovské koncepty jsou tu pro rozbití žákovských konceptů. Pro rozbití přivlastněného. Nestranná mysl je mysl bez sebekonstrukcí i sebedestrukcí. Mysl novorozeněte. To v životě však není cílem, ulpět na neuvědomění si toho. Nastal by mrtvolný bod mysli bez vývoje, ustrnutí v ráji, kdy Bůh otec a jeho Láska matka pečují o své dokonalé avšak nevědomé dítě - Život. Dobrý rodič si přeje pro své dítě to nej. Co je to nej pro rodiče jako je Bůh otec a Bohyně matka? I tohle je jen koncept.


Jestli je to v hlavě, tak je to o ničem. Je to dobré leda k tomu, aby si ego přivlastnilo všechny zásluhy a Bůh byl vyřazen ze hry.


Bůh nemůže být nikdy vyřazen ze hry, ale ego si to klidně může myslet, proč ne. Může si i myslet, že Bůh je za všechno vinen, protože to tak stvořil. A může samo sebe za to pak poslat do pekla.

Bůh zažívá sebe jako mnohé, kteří dělají rozmanité zkušenosti - zkušenost zažívat se jako konatel, zkušenost pomíjivosti - narození a smrti, zkušenost radosti, bolesti, utrpení, ale i třeba zkušenost vytvářet různá univerza. Těch zkušeností je nekonečně mnoho a nikdy neskončí. :)


Tak, tak, přesně tak. :D

Díky. Je možné prožívat celý život v iluzi oddělenosti - bez Boha a pak na kde co nadávat, vidět v kde kom viníky.

Nebo je možné žít v pravdě, a všechno je Boží.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6987
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Svoboda

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. srp 2023 9:16:10

Jana píše:
Návštěvník píše:
Jana píše:
Jestli je to v hlavě, tak je to o ničem. Je to dobré leda k tomu, aby si ego přivlastnilo všechny zásluhy a Bůh byl vyřazen ze hry.


Bůh nemůže být nikdy vyřazen ze hry, ale ego si to klidně může myslet, proč ne. Může si i myslet, že Bůh je za všechno vinen, protože to tak stvořil. A může samo sebe za to pak poslat do pekla.

Bůh zažívá sebe jako mnohé, kteří dělají rozmanité zkušenosti - zkušenost zažívat se jako konatel, zkušenost pomíjivosti - narození a smrti, zkušenost radosti, bolesti, utrpení, ale i třeba zkušenost vytvářet různá univerza. Těch zkušeností je nekonečně mnoho a nikdy neskončí. :)


Tak, tak, přesně tak. :D

Díky. Je možné prožívat celý život v iluzi oddělenosti - bez Boha a pak na kde co nadávat, vidět v kde kom viníky.

Nebo je možné žít v pravdě, a všechno je Boží.

:)


Jani, to všechno žije Bůh, i to, co se ti osobně nelíbí - tvojí iluzi oddělenosti, nadávání, vidět viníky atd.. atd. To je jen tvoje představa, že může být něco bez Boha.

Všechno - i to, co z toho osobně vyřazuješ - je Boží. Tvoje vyřazování i moje upozornění jsou Boží.

Ale je těžké pro někoho to pochopit, když si přeje, aby jen to, co posuzuje jako dobré, bylo Boží. :)

Láska říká, jsem všechno.
Návštěvník
 

Re: Svoboda

Nový příspěvekod Jana » stř 23. srp 2023 9:23:42

Návštěvník píše:
Jani, to všechno žije Bůh, i to, co se ti osobně nelíbí - tvojí iluzi oddělenosti, nadávání, vidět viníky atd.. atd. To je jen tvoje představa, že může být něco bez Boha.


To Boží je skutečností. Iluzí je projekce mysli, mája. Proto o zdroji utrpení mluví Probuzení jako o snu, jako o iluzi. Protože ta je mimo Pravdu, mimo skutečnost.

Ve skutečnosti utrpení pramení jen z falešné identity, z nepoznávání, kým skutečně jsme.

To Boží je nesmrtelné, nikdy nemá šanci prožívat utrpení umírání, leda ve snu, v iluzi.

To Boží je všudypřítomné a je vším, co skutečně existuje, proto nemá šanci zakoušet touhu po čemkoliv, nedostatek čehokoliv, pocit odloučení, trápení kvůli čemukoliv.


Všechno - i to, co z toho osobně vyřazuješ - je Boží. Tvoje vyřazování i moje upozornění jsou Boží.

Ale je těžké pro někoho to pochopit, když si přeje, aby jen to, co posuzuje jako dobré, bylo Boží. :)

Láska říká, jsem všechno.


Takže je možné rozpoznávat, co je skutečné - Boží, pravdivé, Láskou. A co je jen mája, iluze sen, a to nebrat vážně.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6987
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Svoboda

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 10. zář 2023 10:34:26

Hledal jsem
ten obchod,
kde by prodavač řekl:
"Tady není nic cenného."
Našel jsem to a neodešel
Návštěvník
 

Re: Svoboda

Nový příspěvekod Pedro » pon 25. zář 2023 18:38:03

Návštěvník píše:Hledal jsem
ten obchod,
kde by prodavač řekl:
"Tady není nic cenného."
Našel jsem to a neodešel

A co sis nekoupil?
Pedro
 
Příspěvky: 390
Registrován: pon 07. lis 2022 11:22:59

Re: Svoboda

Nový příspěvekod Pedriito » pon 25. zář 2023 19:00:58

To žes tam byl?

Neměli tam aspoň křídla?
Pedriito
 

Re: Svoboda

Nový příspěvekod Pedriito » pon 25. zář 2023 19:05:31

No.. zní to Thákurovsky. Ale nevsadil bych si na to, že tohle napsal on.
Pedriito
 

Předchozí

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků