Smrt a umírání

Re: Smrt a umírání

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 03. črc 2018 10:43:06

Co je po smrti? Tato otázka zaměstnává občas snad každého. Na světě ale existují lidé, kteří vědí a navíc jsou ochotni se o svůj zážitek podělit s ostatními. Co se tedy přesně děje v momentě, kdy je člověk ve stavu připomínajícím smrt?

Klinická smrt je charakteristická zástavou dechu a srdeční činnosti, což může trvat několik minut. Je to typ smrti, kdy centrální nervový systém je stále funkční, ale činnosti srdce a dechu jsou zastaveny. Pokud tedy člověk není považován za mrtvého, je oživován, ale vlivem nedostatku kyslíku může docházet k odumírání částí těla, které jsou citlivé na jeho dostatek.

Pokud se tedy podaří dotyčného znovu oživit a rozběhnout všechny životní funkce, stává se, že si rozpomene na to, co prožíval v momentě své klinické smrti. Někteří lidé se vrací i s příběhem, který změní jejich pohled na svět a ovlivní jejich pokračující život.

Zde je popis toho, jak klinická smrt vypadá:

https://www.national-geographic.cz/clan ... 80628.html
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 01. říj 2018 19:53:58

Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 04. říj 2018 7:29:40

Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 06. říj 2018 19:57:25

Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 24. lis 2018 12:30:25

Tento text zapsal před svou smrtí Steve Jobs,
jeden z nejbohatších mužů této planety, zakladatel počítačové firmy APPLE, jeho jmění je odhadnuto na 8,3 miliardy dolarů. Zemřel na rakovinu slinivky ve svých 56 letech.

Došel jsem až na vrchol úspěchu ve světě byznysu. V očích druhých je můj život nejspíš ztělesněním úspěchu. Nicméně mimo práce mám jen málo radosti. Na konci je bohatství jen aspektem života, kterému jsem přivykl. Když teď ležím na nemocniční posteli a promítám si celý svůj život, uvědomil jsem si, že všechno to uznání a bohatství, na kterém jsem si tolik zakládal, zbledlo a ztratilo význam tváří v tvář blížící se smrti.

Ve tmě se dívám na zelená světla strojů, které mě udržují při životě a slyším jejich mechanické bzučení. Cítím, jak se blíží dech boha smrti. Teď už vím, že když nakumulujeme dostatečné bohatství, aby nám vydrželo po zbytek života, měli bychom usilovat i o něco dalšího, co s bohatstvím nesouvisí.

Mělo by to být něco mnohem důležitějšího: možná vztahy, nebo umění, snad sen z mládí… Bezuzdné následování bohatství nás promění v pokřivené bytosti, jako jsem já. Bůh nám dal smysly a možnost cítit lásku v srdci každého, ne iluzi, kterou přináší bohatství. Bohatství, jež jsem vyhrál v mém životě si nemůžu vzít s sebou. Mohu si odnést jen vzpomínky vysrážené láskou. To je skutečné bohatství, které vás bude následovat, doprovázet a dodávat vám světlo a sílu k tomu jít dál. Láska může cestovat tisíce mil. Život nemá žádné omezení. Jděte tam, kam chcete jít. Dosáhněte výšin, kterých chcete dosáhnout. Je to všechno ve vašem srdci a ve vašich rukou. Jaká postel je nejdražší na světě? Nemocniční postel.

Můžete zaměstnat někoho, kdo bude řídit vaše auto, někoho kdo pro vás bude vydělávat peníze, ale nikdy nemůžete najmout někoho, kdo by za vás nesl vaši nemoc. Ztracené materiální věci lze nalézt. Ale je tu jedna věc, která nemůže být nikdy nalezena v případě ztráty – život. Když jede člověk na operační sál, uvědomí si, že existuje jedna kniha, kterou má ještě dočíst – Kniha zdravého života. Bez ohledu na stadium života, v němž se nacházíte, budete každý jednou čelit dnu, kdy se opona zatáhne. Ochraňujte lásku k vaší rodině, lásku k svému partnerovi, lásku vůči svým přátelům … Mějte rádi sami sebe a s láskou opatrujte ostatní.

Steve Jobs
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 26. pro 2018 8:11:38

Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 07. úno 2019 8:24:48

Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 03. bře 2019 17:34:28

Návštěvník