Strach

Re: Strach

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. zář 2023 9:55:03

31:38 Ajahn Brahm:

"Mnoho lidí má strach být šťastný. Možná se domnívá, že je to něco špatného, protože velmi mnoho lidí na světě trpí, bylo jim ublíženo, jsou velmi chudí nebo mají hlad.

Proč právě já bych měl být šťastný?

Řeknu vám jeden důvod. Bude alespoň o jednoho člověka méně, o kterého budou muset mít lidé, jako jsem já, starost.

Lidé, kteří trpí bolestí nebo hladem, vidí rádi někoho, kdo umí být šťastný,

je to pro ně povzbuzení.

Takže se nevymlouvejte na to, že nemůžete být šťastní. "
Návštěvník
 

Re: Strach

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 11. pro 2023 11:44:56

Tam, kde není strach

Člověk má v tomto těle zkrátka dosáhnout poznání Já. Pokud následujete společnou cestu lidí světa a plujete s hlavním proudem, kde je pak vaše statečnost! Ano, obyčejní lidé kráčí do spárů smrti. Ale vy jste přišli bojovat! Postupujte jako hrdina. Nenechte se ničím porazit. Kolik dní vydrží toto tělo s jeho štěstím a trápením? Když máte lidské tělo, pak probuďte átmana uvnitř a prohlaste: „Dosáhl jsem stavu neohroženosti!“

Svámí Vivékánanda
Návštěvník
 

Re: Strach

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 18. pro 2023 16:17:20

Návštěvník
 

Re: Strach

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 18. pro 2023 16:25:31

Návštěvník píše:


"Realizace se skládá z objevení zdroje a přebývání v něm."
Návštěvník
 

Re: Strach

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 18. pro 2023 16:35:39

Návštěvník píše:


14.24 "Neomezené už dokonalé je."

:)
Návštěvník
 

Re: Strach

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 31. led 2024 16:08:57

Obrázek

„Znič strach a obavy, ničeho se neboj a otevři nové možnosti, jen tak budeš moci vidět jasně, co je před tebou. Seber si z minulosti to nejlepší a potom ji nech navždy rozplynout v mysli. Je to jako zavřít dveře a otevřít okno. Dýchej volně celým tělem, ať máš mysl klidnou, prázdnou, čistou jako zimní vzduch.“ — Buddha
Návštěvník
 

Re: Strach

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 17. úno 2024 6:49:36



Omlouvám se za nízkou kvalitu zvukové stopy, ale klip byl už v tomto stavu nalezen na netu. Je velmi důležitý, ale jenom pro těch pár zapálených divochů, co se jim začala 'ztrácet půda pod nohama' ... tak aby se nebáli.
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Inspirativní myšlenky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků