Jak zastavit utrpení?

Re: Jak zastavit utrpení?

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 07. dub 2018 13:18:28

K poznávání, že mezí hlubokým cítěním a emocemi je zásadní rozdíl:

Slzy soucítění, které spontánně vstoupí do očí, jsou projevem lásky, která je všeobjímající... není zaměřená jen na určitou osobu...

Není to emoce.
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 07. dub 2018 13:59:05

Všechno, co se cítí, jsou emoce. Ale dá se to samozřejmě škatulkovat dál.

http://www.studium-psychologie.cz/obecn ... alady.html

nebo

Tolle:

Není to ale tak, že by všechny myšlenky a emoce byly podníceny egem. Změní se v egoické až tehdy, když se s nimi ztotožníte a ony vás ovládnou, jinými slovy když se stanou vaším „já“.

Mají pozitivní emoce na lidský organismus naopak blahodárné účinky? Posilují imunitní systém, léčí a osvěžují tělo? Ano, ale musíme rozlišovat mezi pozitivními emocemi vytvářenými egem a pozitivními pocity, jež pocházejí z hloubky přirozeného spojení s Bytím.

...
Tolle není naštěstí na pojem "emoce - cit, pocit" alergický.
Návštěvník

Nový příspěvekod Tara » sob 07. dub 2018 14:14:19

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
No to je právě ono, bez emocí. Ty mi přijdeš stlašně, ale stlašně sofistikovaná :-)
Jak jsem popisovala to setkání na nádraží, to nebylo setkání bez emocí, klidné pozorování bez emocí, naopak! Srdce se zachvělo, protože je živé, živé, živé a do očí se vtlačily slzy.

Ale není na místě i soucit s těmi, kteří zatím nemohou dovolit citům se takto spontánně projevovat? Kteří s nimi pracují tak, jak to odpovídá jejich úrovni?

:)

Porád :-)

To je zajímavé, když mě tady něčí příspěvky obzvlášť zaujmou, dám si otazník, kdo jakože za tím písáním je (jindy nemusím, rukopis je čitelný), a: "Nic nenalezeno". To by se jeden zvencul :-)
Tara

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 07. dub 2018 14:14:32

Co je emoce?

Na rozdíl od zcela neosobního soucítění je emoce vždycky osobní reakcí ega - pozitivní, nebo negativní reakcí na určité dění nebo osobu.
Emoci pokaždé spustí naše podvědomí, ve kterém jsou uložené všechny zkušenosti osobního já plus z nich vyplývající emoce.

Pro začátek je tedy užitečné si uvědomit, že emoce je reakcemi ega - na rozdíl od soucítění.
Návštěvník

Nový příspěvekod Jana » sob 07. dub 2018 14:16:59

Tara píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
No to je právě ono, bez emocí. Ty mi přijdeš stlašně, ale stlašně sofistikovaná :-)
Jak jsem popisovala to setkání na nádraží, to nebylo setkání bez emocí, klidné pozorování bez emocí, naopak! Srdce se zachvělo, protože je živé, živé, živé a do očí se vtlačily slzy.

Ale není na místě i soucit s těmi, kteří zatím nemohou dovolit citům se takto spontánně projevovat? Kteří s nimi pracují tak, jak to odpovídá jejich úrovni?

Porád :-)

To je zajímavé, když mě tady něčí příspěvky obzvlášť zaujmou, dám si otazník, kdo jakože za tím písáním je (jindy nemusím, rukopis je čitelný), a: "Nic nenalezeno". To by se jeden zvencul :-)

Chodí sem vícero takových Návštěvníků a zaplať Pán Bůh za ně.

Jana
moderátor

Nový příspěvekod Tara » sob 07. dub 2018 14:17:10

Návštěvník píše:K poznávání, že mezí hlubokým cítěním a emocemi je zásadní rozdíl:

Slzy soucítění, které spontánně vstoupí do očí, jsou projevem lásky, která je všeobjímající... není zaměřená jen na určitou osobu...

Není to emoce.

Tara

Nový příspěvekod Tara » sob 07. dub 2018 14:18:53

Návštěvník píše:Všechno, co se cítí, jsou emoce. Ale dá se to samozřejmě škatulkovat dál.

http://www.studium-psychologie.cz/obecn ... alady.html

nebo

Tolle:

Není to ale tak, že by všechny myšlenky a emoce byly podníceny egem. Změní se v egoické až tehdy, když se s nimi ztotožníte a ony vás ovládnou, jinými slovy když se stanou vaším „já“.

Mají pozitivní emoce na lidský organismus naopak blahodárné účinky? Posilují imunitní systém, léčí a osvěžují tělo? Ano, ale musíme rozlišovat mezi pozitivními emocemi vytvářenými egem a pozitivními pocity, jež pocházejí z hloubky přirozeného spojení s Bytím.

...
Tolle není naštěstí na pojem "emoce - cit, pocit" alergický.

Tara

Nový příspěvekod Tara » sob 07. dub 2018 14:22:29

Návštěvník píše:Co je emoce?

Na rozdíl od zcela neosobního soucítění je emoce vždycky osobní reakcí ega - pozitivní, nebo negativní reakcí na určité dění nebo osobu.
Emoci pokaždé spustí naše podvědomí, ve kterém jsou uložené všechny zkušenosti osobního já plus z nich vyplývající emoce.

Pro začátek je tedy užitečné si uvědomit, že emoce je reakcemi ega - na rozdíl od soucítění.

Ano.
A znovu připomenu motivaci "ABY". Pokud je ve hře motivace ABY (se něco změnilo), je to ne dobře, je to v režii ega.
Spontánní objevení se citu, který se dá klasifikovat jako emoce, je něco jiného.
Díky, návštěvníku.

Jen ten Návštěvník, co porád pozoruje ty emoce, vyvstalé hnutí a hledá při tom stále tu příčinu, nu, ještě bude muset asi porád hledat....

:-)
Tara

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 07. dub 2018 14:23:50

Tara píše:
Návštěvník píše:K poznávání, že mezí hlubokým cítěním a emocemi je zásadní rozdíl:

Není to emoce.

Dokázat v sobě rozlišovat hluboké cítění od egem podmíněných emocí nemá nic společného se škatulkováním.
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 07. dub 2018 14:27:20

Návštěvník píše:Co je emoce?

Vidím to jako Tolle:

Návštěvník

PředchozíDalší

Zpět na Inspirativní myšlenky