Mistr

Mistr

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 24. dub 2012 6:03:43

Mistr vždy souhlasí se všemi událostmi ve svém životě, neboť ačkoliv vypadají jakkoli nepříznivě, v dřívější době vytvořil podmínky k jejich vzniku. Neznamená to však, že podlehnete tlaku událostí, ale vezmete si z nich poučení.

*
Mistr vidí dokonalost i ve zdánlivě nedokonalém.

*
Ne vždy si Mistr uvědomuje, na jaké úrovni chtěl dosáhnout určitého výsledku. Ale nikdy nepochybuje o tom, že daného výsledku na nějaké úrovni dosáhnout chtěl.

*
Mistr nikdy a nic neodsuzuje, za žádných okolností. Ví, že si vytvořil všechno, co nyní prožívá a je si vědom prostého faktu, že je schopen kdykoli změnit vše, co kdy vytvořil.

*
Mistr si uvědomuje, že vše, co by odsuzoval by vlastně udržoval. Ví, že pro svůj vývoj potřebuje vše, co vlastní a prožívá právě v tomto okamžiku.

*
Mistr se rozhoduje vždy sám za sebe, nikoli na základě zažitých společenských konvencí a názorů okolí. Svá rozhodnutí považuje za správné a stejnou volbu dává i druhým.

*
Mistr ví, že svoboda je podstatou duše, nikoli jejím cílem. Nikdy neomezuje svobodu svojí, ani druhých.

*
Mistr ví, že rozhodnutí druhých nemá právo měnit a ovlivňovat, přestože se mu mohou jevit jako nevhodná či dokonce škodlivá.

*
Mistr pozoruje, vyhodnocuje a pokud je požádán, pomůže.

*
Mistr má na své cestě k osvícení dovoleno vše, co činí s láskou a nejlepším svědomím.

*
Mistr se vždy řídí svými pocity.

*
Mistr dělá vždy to, co ho baví a naplňuje. Ví, že je to snadná a jediná možná cesta k dokonalosti a štěstí.

*
Mistr se nesnaží o výsledky, prostě si jen uvědomuje, že již existují.

*
Mistr nedělá nic pro to, aby dosáhl uznání, ale chce vyjádřit to, čím ve skutečnosti je.

*
Mistr vždy uznává druhé takové, jací jsou a vždy povzbuzuje druhé k tomu, aby uznávali a milovali sami sebe. Nikdy ze skromnosti nepopírá nejkrásnější aspekty svého já a o totéž se snaží u druhých.

*
Mistr se dokáže radovat z vlastní existence. Ze svých pocitů, kontaktů, úspěchů i neúspěchů a život považuje za lehkou hru, která ho povznáší k poznání a dalšímu duchovnímu růstu.

http://www.slovakweb.eu/gaia2010/index. ... &Itemid=51
Návštěvník

Re: Mistr

Nový příspěvekod teonik » úte 24. dub 2012 15:04:35

a má mistr nějakého mistra?
Ja krásné,když vše kolem svítá-také svítat

JSEM-SILOU PŘEDSTAVIVOSTI!
........................................................
teonik

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 25. dub 2012 10:36:05

Obrázek
Návštěvník

Nový příspěvekod teonik » stř 25. dub 2012 11:40:53

lemur medituje...
lemur mizí ze světa...
už žádný lemur...
ani žádný mistr...

teonik

Nový příspěvekod rosada » čtv 26. dub 2012 10:52:49

Jo hezký popis mistra, ale mělo by tam být varování, že napodobováním jednotlivých bodů se můžeme k mistrovství jak přiblížit, tak oddálit.
rosada

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 26. dub 2012 11:02:25

rosada píše:Jo hezký popis mistra, ale mělo by tam být varování, že napodobováním jednotlivých bodů se můžeme k mistrovství jak přiblížit, tak oddálit.

Co způsobuje přiblížení a co oddálení?
Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 26. dub 2012 12:19:45

Návštěvník píše:
rosada píše:Jo hezký popis mistra, ale mělo by tam být varování, že napodobováním jednotlivých bodů se můžeme k mistrovství jak přiblížit, tak oddálit.

pohyb ve vědomí 8) nic jiného to není ... v tom samým vědomí :crazy: je to crazy :crazy:
Návštěvník

Nový příspěvekod teonik » čtv 26. dub 2012 12:54:06

upřímná víra,že to de...a neochvějné setrvání u ní za všech okolností...může trochu pomoci,myslím

teonik

Nový příspěvekod rosada » pát 27. dub 2012 9:41:01

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:

pohyb ve vědomí 8) nic jiného to není ... v tom samým vědomí :crazy: je to crazy :crazy:

Lepší odpověď bych nesvedla. :crazy: :D
Z jednoho úhlu pohledu se vlastně nic neděje a z jiného to může způsobovat pláč a skřípění zubů a nebo úsměv a smích.
Když to tedy vezmeme z toho pohledu kde je možný pohyb, změna (je tam vnímání času)... oddálením je nárůst pochyb, myšlenek o rozdílnosti mezi mnou a mistrem, přiblížením je pak úbytek pochyb (či jejich nebrání do úvahy).
rosada

Nový příspěvekod teonik » pát 27. dub 2012 10:49:24

no a nejsou fanatici úplně bez pochyb?

pohyb vědomí je vše,co tu vnímáme:
my,svět,myšlení,konání,prožívání..vše...kromě Nás

teonik

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. dub 2012 11:32:56

rosada píše:
Z jednoho úhlu pohledu se vlastně nic neděje a z jiného to může způsobovat pláč a skřípění zubů a nebo úsměv a smích.
Když to tedy vezmeme z toho pohledu kde je možný pohyb, změna (je tam vnímání času)... oddálením je nárůst pochyb, myšlenek o rozdílnosti mezi mnou a mistrem, přiblížením je pak úbytek pochyb (či jejich nebrání do úvahy).

tak jest ...

ahoj Ros :)
Návštěvník

Nový příspěvekod rosada » pát 27. dub 2012 16:57:06

teonik píše:no a nejsou fanatici úplně bez pochyb?

Řekla bych, že nejsou. Sice budou tvrdit, že si jsou jisti svou pravdou, ale co odpoví na otázku: je vše vpořádku?
Silný postoj navenek často jako tvrdá slupka chrání nejisté jádro.
rosada

Nový příspěvekod rosada » pát 27. dub 2012 16:59:15

ahoj Návštěvníku Obrázek
rosada

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 27. dub 2012 18:03:10

rosada píše:

Řekla bych, že nejsou. Sice budou tvrdit, že si jsou jisti svou pravdou, ale co odpoví na otázku: je vše vpořádku?

Když jsem si jistý, že kameny upuštěné z ruky deset metrů nad zemí padají dolů k planetě Zemi podle odpovídající fyzikální zákonitosti, nepotřebuju to fanaticky tvrdit. Stačí mi klidně to konstatovat.

Podle mě je míra potřeby něco fanaticky zastávat přímo úměrná míře potřeby o tom přesvědčovat sám sebe.
Návštěvník

Nový příspěvekod teonik » sob 28. dub 2012 4:51:16

ahoj Ros
ok,s fanatikama to nebyl nejleší příklad

přesto je mi touha po jistotách bez pochyb podezřelá

poznání je fajn,ano,ale vede-li k nějaké neotřesitelné jistotě ve smyslu:už vím!! nebo dokonce:už vím vše!! zdá se mi to divné

stejně tak tvá poznámka,že život existuje mi říká,že raději existuješ než neexistuješ
není to nic zakázaného,už ten Jsem,který JSEM,s tím začal

pro mě existence a neexistence je v podstatě rovnocenná záležitost
nemám žádné potvrzení,že budu existovat na věky věků a nijak mě to netrápí...

jsem,který nejsem
a nejsem,kterým se zdám...

kdo jsem?
jen sen
pod víčka mě vem
k vám...

teonik

Re: Staň se mistrem svého života

Nový příspěvekod rosada » sob 28. dub 2012 22:06:41

teonik píše:a
přesto je mi touha po jistotách bez pochyb podezřelá

Nepsala jsem o touze po jistotách.
Ale když už jsi to takhle načal, je to přesně to, co jsem psala v mém prvním příspěvku. Je to nějaký popis, ale vzít si kterýkoliv bod za předmět touhy je nesmysl. A stejné je to o těch pochybách.
teonik píše:poznání je fajn,ano,ale vede-li k nějaké neotřesitelné jistotě ve smyslu:už vím!! nebo dokonce:už vím vše!! zdá se mi to divné

V tomto směru vyznávám Cimrmanovu tezi: Vím vše:nevím nic.
teonik píše:stejně tak tvá poznámka,že život existuje mi říká,že raději existuješ než neexistuješ
není to nic zakázaného,už ten Jsem,který JSEM,s tím začal

pro mě existence a neexistence je v podstatě rovnocenná záležitost
nemám žádné potvrzení,že budu existovat na věky věků a nijak mě to netrápí...

No právě, je to hezké napsané takto pod sebou, ne?
teonik píše:jsem,který nejsem
a nejsem,kterým se zdám...

kdo jsem?
jen sen
pod víčka mě vem
k vám...

:yes:
rosada

Nový příspěvekod teonik » sob 28. dub 2012 22:50:10

ahoj Ros
vím,že jsi nepsala o jistotách či touze po nich,reagoval jsem na :
přiblížením je pak úbytek pochyb

což jsem,možná mylně,pochopil tak,že úbytek pochyb vítáš,ergo dáváš přednost jistotě

no a z toho moje reakce obrany nejistot...

vlastně jsem se vmísil do vaší debaty s návštěvou,a byl příliš aktívní

podobně jsem rozpoutal debatu o zákonech,aniž by zrovna toto bylo mým cílem

asi to chce zase pauzu

zdravím a měj se

teonik

Nový příspěvekod rosada » ned 29. dub 2012 16:52:29

Ahoj Teo, je dobře, že reaguješ.

Na tom úbytku pochyb je důležité (v té mé větě), že se jedná o pochyby /mylný náhled, že je rozdíl mezi mnou a mistrem.
Tys ty pochyby vzal trochu víc obecně - obecně nevím ani, jak to s pochybami je.
...
No a snaha o úbytek pochyb (jen rozvíjím myšlenku, ty jsi na to ani nenarážel), je dost nesmyslná, je to vlastně přiznání, že tu ty pochyby jsou a tím myslím zesilují.

Nevím jestli se ozval původní návštěvník, myslím, že jen narážel na ten pohyb a ne-pohyb. A dohnat mě k nějaké definici, které mi vlastně ani moc nejdou, no alespoň jsme si pokecali. :)
rosada

Nový příspěvekod teonik » ned 29. dub 2012 17:41:48

ahoj Ren
jj,pokecat je dobré

vlastně i já mám vztah k mistru,i když není v těle,a také cítím,že se to utužuje a pochyby se nevyskytují

neříkám tomu jistota,ale neochvějnost,ale to může být jedno

zdar

teonik

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 12. črc 2016 21:17:33

Štěstí, radost, spokojenost, blaženost – čtyři zdroje štěstí

Lidé, kteří mluví a píšou o štěstí, používají slova štěstí, radost, spokojenost, blaženost … míchají při tom dohromady jablka a hrušky. Všechna tato slova vyjadřují příjemné pocity, které pocházejí z různých zdrojů.

Spokojenost
Obrázek

Spokojenost (uspokojení) je příjemný pocit, který přichází skrze tělo. Spokojený je ten, kdo je najedený, je mu teplo, je sexuálně uspokojený…

Často slyšíme o spokojeném manželství, existuje online vzdělávací program Cesta spokojené ženy.

Spokojenost je „zvířecí“ stádium štěstí. Člověk má zvířecí tělo a je v pořádku být spokojený. Ale nestačí to.

Radost a Štěstí

Dvě nejpoužívanější slova pro příjemné pocity jsou Radost a Štěstí.

Líbí se nám rozdělení, podle kterého radost pochází z rozumu a štěstí z pocitů. Člověk může mít radost z toho, že vyřešil složitý matematický úkol anebo vydělal hodně peněz (rozumové věci) a zároveň být nešťastný z toho, že mu umřela milovaná kočka (pocit smutku).

Muži všeobecně zažívají víc pocitů radosti (řídí se víc rozumem a logikou a pocity mohou mít otupělé), ženy zažívají víc pocitů štěstí (řídí se víc srdcem a mohou jednat nerozumně a impulzivně).

Blaženost

Blaženost to je jiný kalibr štěstí. Blaženost je pocit, který přichází z duše. Blaženost zažívá ten, kdo zažívá spojení své duše s Bohem, Světlem, Dokonalostí, Zdrojem, Vesmírem, Nebem.

Nemyslíme si, že člověk se dostane do Nebe až po smrti. Naopak, užívat si Nebe, vracet se tam, občerstvovat se, koupat se ve Světle můžeme a máme i během života na Zemi.

Pocit blaženosti může „převálcovat“ i pocit (ne)spokojenosti.

Blažený může být i ten, komu je zima, kdo má hlad a kdo je mrtvý …

Dokonalost …

Materialisté, požitkáři, se snaží uspokojovat všechny potřeby těla – zajistit mu dobré jídlo, dobrý sex, pěknou práci i zábavu, sportovní i kulturní povyražení.

Asketové se snaží zažívat Blaženost. Místo toho, aby dali tělu, co mu patří, týrají ho a umrtvují. Buddha to také dělal, týral se hladem a teprve, když se najedl, dosáhl osvícení, spojeného s blažeností.

Podle pověsti vyhladovělý a špinavý Buddha meditoval na břehu řeky, když uslyšel učitele hudby říkat svému žáku: „Když strunu napneš moc – praskne; když jí necháš příliš volnou – nebude hrát.“ Tehdy se Buddha poprvé po letech najedl a opláchl v řece. Pochopil, že cesta k Dokonalosti a Blaženosti vede středem.

Rozdělení pocitů štěstí podle zdrojů, ze kterých pocházejí, považujeme za zcela zásadní. Člověk pak nepaběrkuje pocity štěstí, ale čerpá je na správném místě.

Když začneme nazývat věci pravými jmény a rozdělovat, co kam patří, dokážeme pochopit řád světa a posléze vytvořit funkční celek. Snáze pak pochopíme, které úrovně své bytosti zahlcujeme pozorností a péčí a které chřadnou nedostatkem.

Opravdu Šťastný je ten, kdo čerpá štěstí ze všech zdrojů.

Šťastný je ten, kdo pečuje o tělo a dopřává mu, používá rozum i cit ve stejné míře a zažívá Spojení s Dokonalostí.

Pak Spokojenost, Štěstí, Radost a Blaženost znějí spolu jako čtyři struny, které vytvářejí Božskou hudbu a Božské pocity …

Vítek♥Mína
Návštěvník

Nový příspěvekod nop » pát 22. črc 2016 11:11:00

rosada píše:

Líbí se mi umění jedním výrazem znásobit poznání na malé literární ploše,
tak zvaně "v jedné větě".
nop

Nový příspěvekod vostálník » sob 23. črc 2016 20:45:35

rosada píše:

Proč by fanatici měli tvrdit, že je vše v pořádku,

vždyt kdyby právě toto tvrdili,

nemohli by být fanatiky..

Jsou prostě bez pochyb že něco není v pořádku...
vostálník

Nový příspěvekod vostálník » sob 23. črc 2016 20:49:28

Blaženost je pocit, který přichází z duše.

Koukám, že blaženost je prostě cokoliv si kdo jen přeje....

Ale možná se zde hovoří o výplni pneumatiky, to by pak sedělo, nikdo nemá rád votlučenej zadek...
vostálník

Nový příspěvekod Jana » ned 24. črc 2016 6:00:04

vostálník píše:
Blaženost je pocit, který přichází z duše.

Koukám, že blaženost je prostě cokoliv si kdo jen přeje....

Ale možná se zde hovoří o výplni pneumatiky, to by pak sedělo, nikdo nemá rád votlučenej zadek...

Je to pocit? Není to pocit? Když tu není nic, čím by to mohlo být pociťované, jak by to mohl být pocit, viď?
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Jana » ned 24. črc 2016 6:50:36

O pociťování nemůže být řeč, je to jen vědomé.

Ale ten směr zdroje je uveden správně.

Nevychází to z mysli, nevychází to z těla, ale vychází to z duše, která je ve spojení se svou podstatou a vychází to z duše osvobozené od připoutanosti k tělu a k mysli.

Osvobozená duše splývá s Božím vědomím a tak se jí už ani nedá říkat duše.
Jana
moderátor

Další

Zpět na Inspirativní myšlenky