Význam hlubokého spánku

Re: Význam hlubokého spánku

Nový příspěvekod rafael » pon 13. črc 2015 21:27:13

hluboký spánek je člověk bez vnitřní pozornosti JÁ, mysl usne a vrátí se do srdce .. pokud nemáme dostatečnou sílu vnitřní pozornosti JÁ, nevíme o sobě nic.. v tomto případě říkáme že máme hluboký spánek.. když se ale vzbudíme, řekneme jak sme tvrdě spali ale přitom si nic nepamatujeme.. pořád je za hlubokým spánkem vnitřní pozornost božského JÁ (každý at si to pojmenuje podle sebe..) snění bdění a hluboký spánek jsou stavy ega a a mysli... všechny tyto stavy mizí postupně mizením ega mysli.. pak se nám může stát že vidíme (JÁ) sebe (svou mysl ego) jak spíme a sníme a ještě dokážeme v tom snícím stavu rozpustit sen nebo ovlivnit jeho děj..
jakmile síla vnitřní pozornosti dosáhne siného stavu mizí nám pojmy a přechody mezi bytím být vzůru a stavem spánkem.nejsme schopni pojmenovat a najít ten moment kdy sme usnuli a kdy ty stavy přešli jeden v druhý.. pak ani ráno nevíme jestli sme vůbce spali protože sme měli dojem že jsme pořád celou noc vzhůru a přitom sme odpočinutí a ještě se nám zdál nějaký sen, ve všem tom sme ale byli silně přítomni vnitřní pozorností JÁ.

pokud tělo a mysl usínají je zde stále prožívající (ego mysl) a prožívané (spánek snění bdění), pokud ale síla vnitřního JÁ v nitřní pozornosti nabývá na síle mizí tyto stavy snění a bdění a mizí i ten kdo tyto stavy prožívá.. je to jednoduše proto, že prožívající a prožívané jsou stavy ega mysli..

pokud máme natolik silnou vnitřní pozornost JÁ, můžeme vidět sebe (ego mysl tělo) jak se ráno probouzí.. také lze docílit stavu kdy JÁ je přítomno ve vnitřní pozornosti a vnímá tělo mysl před probuzením a jakoby by člověk vidí "bez očí" vše kolem sebe.. chci jen upozornit že orgány očí jsou okna přes které se díváme. dívá se přes ně božské JÁ vnitřní pozornost.. proto vnímáme před probuzením vše okolo ikdyž tělo spí..

cvičit vnitřní sílu poroznosti lze různými meditacemi ale dá se na sobě pozorovat když meditujeme v bdělém stavu tak mysl má tendeci se vracet do srdce a člověk začátečník u meditace usíná.. je to proto že mysl je takto naučená.. takže před spaním se dá trénovat meditace a mysl nechat usnout ale být stále přítom v přítomném okamžiku vnitřní pozornosti.. pak se nám stane že JÁ vnímá tělo a mysl jak usne..
rafael

Re: Význam hlubokého spánku

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 11. úno 2019 9:07:06

Návštěvník

Zpět na Inspirativní myšlenky