Kálí

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod vostal petr » pát 11. led 2019 8:09:50

Návštěvník píše:Jestli je pravda, že Poli nikdy nic o nikom špatného neřekla, tak to jistě nebylo nic špatného.


Ne nic špatného, ale nepomlouvala a nekritizovala...
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » pát 11. led 2019 8:13:26

Pro pokročilé není třeba cvičit detailně podle návodů tam uvedených, ale pochopit jejich smysl a aplikovat přímo to, k čemu pilné a dlouhodobé cvičení by mělo vést.
Až budu mít čas, tak to více rozvedu.


Taky jsem na to zvědavej,

jen at to proboha není zas nějaká kopírka
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » pát 11. led 2019 8:35:32

ego nemá schopnost dosáhnout pokory vlastním záměrem,

ale i tím se ego může pyšnit, že obdrželo "dary ducha svatého"

ego si může přivlastnit cokoliv...

PS.

Už jsem to dlouho nečetl, ale existuje myslím docela dobrej popis o rozdvojení mysli a čistotě srdce od Kierkegaarda

https://www.databazeknih.cz/knihy/cisto ... edno-55101
vostal petr
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 11. led 2019 8:36:17

vostal petr píše:
Návštěvník píše:Jestli je pravda, že Poli nikdy nic o nikom špatného neřekla, tak to jistě nebylo nic špatného.

Ne nic špatného, ale nepomlouvala a nekritizovala...


Nic špatného, ale bylo to tak strašné, že to bylo na bam.

:D
Návštěvník
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » pát 11. led 2019 8:52:08

Jenže duchovní bam není nic špatného,

ve skutečnosti je to přijmutí a odevzdání do vědomí (což je ta nejvyšší úroven, pokud to vědomí umí, a když to vědomí neumí, tak to může udělat i ego) takže pak pozorovanému jevu není věnována pozornost, čímž samozřejmě pozorovaný jev nezmizí,
pouze zmizí připoutanost k pozorovanému jevu
a pozorovaný jev je takto odevzdán "do boží vůle"

Jsou to hrozný kydy co jsem ted napsal,
jednoduše řečeno, člověk dá věcem volný průběh...
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » pát 11. led 2019 8:58:56

A dávat věcem volný průběh, to je ta "pokora"

když už vo tom camráme,

a ne někomu cpát, že není pokorný a netačí dle našich představ či duchovních sadhán...
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod dodo » pát 11. led 2019 10:49:00

Budem stručný. To, čím sa tu v diskusii už nejakú dobu prezentuješ, sú iba škopky pomií svetských myšlienok nemajúcich najmenšieho poňatia o kvalitách mravných, duševných a duchovných stavov.

Prezentuješ sa príspevkami celkom svetského ani v bežných psychologických stavoch sa nevyznajúceho človeka.

Je skutočne až podivuhodné, akú si získal rokmi zručnosť v deštruktívnom pôsobení na rôznych diskusných fórach a akú hromadu nezmyslov a bludov o duchovne, si schopný napísať, za relatívne krátku dobu.

A tieto tvoje bludy, ponúkaš ostatným ako alternatívu, namiesto pravých a hodnotných duchovných Náuk. Tých Náuk, ktorými opovrhuješ, ktoré rôzne zosmiešňuješ a znemožňuješ.

Lenže Náuky, ako Buddhizmus, či kresťanstvo, alebo aj iné, už potvrdili svoju správnosť a bezchybný teoretický základ pre duchovnú prax tým, že priviedli už mnohých hľadajúcich cestou nadpomyselného šťastia, až ku konečnému poznaniu a vyslobodeniu.

Tebou vyšpekulované bludné teórie sú v najlepšom prípade, iba zmätenou „chôdzou v bludnom kruhu“ o ktorej si tu niekde písal. Škodíš tým sebe, aj ostatným.

Človeče spamätaj sa, stále máš ešte šancu z toho kruhu vystúpiť, ak chceš.
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » pát 11. led 2019 11:01:24

Budem stručný.


Já taky....
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod Brouk Pytlík » pát 11. led 2019 11:15:20

dodo píše:Budem stručný. To, čím sa tu v diskusii už nejakú dobu prezentuješ, sú iba škopky pomií svetských myšlienok nemajúcich najmenšieho poňatia o kvalitách mravných, duševných a duchovných stavov.

Prezentuješ sa príspevkami celkom svetského ani v bežných psychologických stavoch sa nevyznajúceho človeka.

Je skutočne až podivuhodné, akú si získal rokmi zručnosť v deštruktívnom pôsobení na rôznych diskusných fórach a akú hromadu nezmyslov a bludov o duchovne, si schopný napísať, za relatívne krátku dobu.

A tieto tvoje bludy, ponúkaš ostatným ako alternatívu, namiesto pravých a hodnotných duchovných Náuk. Tých Náuk, ktorými opovrhuješ, ktoré rôzne zosmiešňuješ a znemožňuješ.

Lenže Náuky, ako Buddhizmus, či kresťanstvo, alebo aj iné, už potvrdili svoju správnosť a bezchybný teoretický základ pre duchovnú prax tým, že priviedli už mnohých hľadajúcich cestou nadpomyselného šťastia, až ku konečnému poznaniu a vyslobodeniu.

Tebou vyšpekulované bludné teórie sú v najlepšom prípade, iba zmätenou „chôdzou v bludnom kruhu“ o ktorej si tu niekde písal. Škodíš tým sebe, aj ostatným.

Človeče spamätaj sa, stále máš ešte šancu z toho kruhu vystúpiť, ak chceš.














.
Brouk Pytlík
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 11. led 2019 11:53:11

dodo píše:Budem stručný. To, čím sa tu v diskusii už nejakú dobu prezentuješ, sú iba škopky pomií svetských myšlienok nemajúcich najmenšieho poňatia o kvalitách mravných, duševných a duchovných stavov.

Prezentuješ sa príspevkami celkom svetského ani v bežných psychologických stavoch sa nevyznajúceho človeka.

Je skutočne až podivuhodné, akú si získal rokmi zručnosť v deštruktívnom pôsobení na rôznych diskusných fórach a akú hromadu nezmyslov a bludov o duchovne, si schopný napísať, za relatívne krátku dobu.

A tieto tvoje bludy, ponúkaš ostatným ako alternatívu, namiesto pravých a hodnotných duchovných Náuk. Tých Náuk, ktorými opovrhuješ, ktoré rôzne zosmiešňuješ a znemožňuješ.

Lenže Náuky, ako Buddhizmus, či kresťanstvo, alebo aj iné, už potvrdili svoju správnosť a bezchybný teoretický základ pre duchovnú prax tým, že priviedli už mnohých hľadajúcich cestou nadpomyselného šťastia, až ku konečnému poznaniu a vyslobodeniu.

Tebou vyšpekulované bludné teórie sú v najlepšom prípade, iba zmätenou „chôdzou v bludnom kruhu“ o ktorej si tu niekde písal. Škodíš tým sebe, aj ostatným.

Človeče spamätaj sa, stále máš ešte šancu z toho kruhu vystúpiť, ak chceš.


Kdyby sis radši úpřimně přiznal, že máš problém s tím, co Vostalpetr píše. Když máš strach, že ti to škodí, tak proč to čteš?

Jestli něco opravdu škodí, tak to ví akorát Bůh, lidé se o tom mohou jen dohadovat.
:)
Návštěvník
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 11. led 2019 11:58:16

vostal petr píše:A dávat věcem volný průběh, to je ta "pokora"

když už vo tom camráme,

a ne někomu cpát, že není pokorný a netačí dle našich představ či duchovních sadhán...


Ta to je. Ale málokdo to dokáže přijmout. A tak každý agituje na té úrovni, která mu je přístupná. Jinak ani nemůže, není to v jeho rukách.
:)
Návštěvník
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » pát 11. led 2019 12:40:18

Kdyby sis radši úpřimně přiznal, že máš problém s tím, co Vostalpetr píše. Když máš strach, že ti to škodí, tak proč to čteš?

Jestli něco opravdu škodí, tak to ví akorát Bůh, lidé se o tom mohou jen dohadovat.


To je v pohodě,

není to indián, takže nezná techniku chůze v kruhu,

i když Budha se k ní hlásil a furt dokola praktikoval stejnou sadhánu, pokaždé vždy o něco svobodněji,

vona ta "zacyklovaná mysl" má u duchovnáků negativní význam...

Budha vodmítl taky celej hinduistickej cirkus, to by se snad ale mohlo vědět, Ježíš stejně tak,

a každej z nich vobjevil "něco lepšího"
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod dodo » pát 11. led 2019 16:00:43

Návštěvník píše:
... Když máš strach, že ti to škodí, tak proč to čteš?

Jestli něco opravdu škodí, tak to ví akorát Bůh, lidé se o tom mohou jen dohadovat.
:)


Si Boh, že vieš o mojom strachu z toho čo iným škodí, alebo človek ktorý sa o tom iba dohaduje ?

:)
dodo
 
Příspěvky: 673
Registrován: stř 01. črc 2015 0:01:01

Re: Kálí

Nový příspěvekod Brouk Pytlík » pát 11. led 2019 16:28:01

Si Boh ?


Tak to vím naprosto přesně,

jsem a ještě navíc jsem i pěkný ego, takže jsem i boží jako Arnoštek


Brouk Pytlík
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » pát 11. led 2019 16:38:59

dodo píše:Budem stručný. To, čím sa tu v diskusii už nejakú dobu prezentuješ, sú iba škopky pomií svetských myšlienok nemajúcich najmenšieho poňatia o kvalitách mravných, duševných a duchovných stavov.

Prezentuješ sa príspevkami celkom svetského ani v bežných psychologických stavoch sa nevyznajúceho človeka.

Je skutočne až podivuhodné, akú si získal rokmi zručnosť v deštruktívnom pôsobení na rôznych diskusných fórach a akú hromadu nezmyslov a bludov o duchovne, si schopný napísať, za relatívne krátku dobu.

A tieto tvoje bludy, ponúkaš ostatným ako alternatívu, namiesto pravých a hodnotných duchovných Náuk. Tých Náuk, ktorými opovrhuješ, ktoré rôzne zosmiešňuješ a znemožňuješ.

Lenže Náuky, ako Buddhizmus, či kresťanstvo, alebo aj iné, už potvrdili svoju správnosť a bezchybný teoretický základ pre duchovnú prax tým, že priviedli už mnohých hľadajúcich cestou nadpomyselného šťastia, až ku konečnému poznaniu a vyslobodeniu.

Tebou vyšpekulované bludné teórie sú v najlepšom prípade, iba zmätenou „chôdzou v bludnom kruhu“ o ktorej si tu niekde písal. Škodíš tým sebe, aj ostatným.

Človeče spamätaj sa, stále máš ešte šancu z toho kruhu vystúpiť, ak chceš.




Si Boh, že vieš ..............................., alebo človek ktorý sa o tom iba dohaduje ?



PS.
to je jen řečnická votázka, není třeba vodpovídat,
páč jde jen o srandičku...
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » pát 11. led 2019 16:46:29

Lenže Náuky, ako Buddhizmus, či kresťanstvo,


Jenže moje Bludy je vyvrátily levou zadní...

PS.
opět jen forek, není třeba vodpovídat...
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod Brouk Pytlík » pát 11. led 2019 16:57:25

Jeden z farizejov ho pozval k stolu. Vošiel teda do farizejovho domu a sadol si. V tom meste žila istá hriešnica. Keď sa dozvedela, že stoluje v dome farizeja, priniesla alabastrovú nádobku s voňavým olejom. S plačom pristúpila odzadu k jeho nohám, začala mu ich máčať slzami a utierať svojimi vlasmi. Bozkávala mu nohy a natierala ich voňavým olejom. Keď to videl farizej, ktorý ho pozval, povedal si: Keby to bol prorok, vedel by, čo je to za ženu, ktorá sa ho dotýka, vedel by, že je to hriešnica. Ježiš mu povedal: Šimon, chcem ti niečo povedať. On mu odpovedal: Učiteľ, povedz. Istý veriteľ mal dvoch dlžníkov. Jeden mu dlhoval päťsto denárov, druhý päťdesiat. Keď nemali z čoho vrátiť, obom im odpustil. Ktorý z nich ho bude mať radšej? Myslím si, odpovedal Šimon, že ten, ktorému odpustil viac. Ježiš odpovedal: Správne si povedal. Nato sa obrátil k žene a Šimonovi povedal: Vidíš túto ženu? Vošiel som do tvojho domu a nedal si mi vodu na nohy, no táto žena mi slzami zmáčala nohy a svojimi vlasmi ich poutierala. Nepobozkal si ma, ona však odvtedy, ako som vošiel, neprestala mi bozkávať nohy. Hlavu si mi olejom nepotrel, zatiaľ čo ona mi natierala nohy voňavým olejom. Preto ti hovorím: Odpúšťajú sa jej mnohé hriechy, lebo veľmi milovala. Komu sa málo odpúšťa, ten málo miluje. A jej povedal: Odpúšťajú sa ti hriechy. Vtedy tí, čo s ním stolovali, začali si hovoriť: Ktože je to, že aj hriechy odpúšťa? On však povedal žene: Tvoja viera ťa zachránila. Choď v pokoji!


Tak to je fajn, nebot já jsem také velmi mnoho miloval,

škoda jen že se tím odpouštějí jen mnohé hříchy a ne všechny...
Brouk Pytlík
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod Tázající » pát 11. led 2019 17:09:31

Brouk Pytlík píše:
Tak to je fajn, nebot já jsem také velmi mnoho miloval,

škoda jen že se tím odpouštějí jen mnohé hříchy a ne všechny...


Které ne?
Tázající
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » pát 11. led 2019 17:15:21

Asi ty, na které to milování nejspíš nestačí, bych tedy řekl...
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod Tázající » pát 11. led 2019 17:19:03

Například?
Tázající
 

PředchozíDalší

Zpět na Duchovní směry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků