Kálí

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod KÁLÍ » sob 05. led 2019 11:17:03

Brouk Pytlík píše:
Tak hlavu, která ví, ne?


Ty seš tedy hlava (která neví)

tak snad tělo, ""které jsem""


Obrázek

hlava (která neví) je má

Obrázek

a s tělem si nemusíš dělat hlavu, snad ani nemůžeš, když jsi ji ztratil.
KÁLÍ
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod vostal petr » sob 05. led 2019 11:45:27

Já si starosti nedělám,
páč vím že je třeba ztratit tělo a ne jen hlavu,

vona ztráta hlavy znamená je ztrátu rozumu,
ale ne ztrátu těla, i když zcela nepochybně si pak už s tím že jsi neztratil tělo nějaký ty starosti neděláš...
vostal petr
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod KÁLÍ » sob 05. led 2019 12:09:45

vostal petr píše:Já si starosti nedělám,
páč vím že je třeba ztratit tělo a ne jen hlavu,

vona ztráta hlavy znamená je ztrátu rozumu,
ale ne ztrátu těla, i když zcela nepochybně si pak už s tím že jsi neztratil tělo nějaký ty starosti neděláš...


Obrázek

Potřebuješ si dělat nějaké starosti s tělem?
KÁLÍ
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod vostal petr » sob 05. led 2019 13:06:32

Nepotřebuji,

stačí je jen uvolnit,

k tomu ale aby to člověk věděl potřebuje právě tu hlavu,

bez hlavy jen bezhlavě blábolí že nemá žádný starosti a nadále z§stává ztotožněn s tělem...

Starosti nejsou problémem hlavy, starosti leda problémem blbé hlavy a pak se ta blbá hlava rozhodne,

že je to problémem hlavy...
vostal petr
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod vostal petr » sob 05. led 2019 13:19:03

intago píše:
I tak má bible velkou cenu, ale bez mystických zkušeností se v ní nevyznáš. Má odvahu říci, co jiná náboženství tají. Že to vůbec není bez bolesti a hned, jak by všichni chtěli...


Na tom není nic zvláštního,
každej pocitář ví, že maximální extáze lze dosáhnout právě v utrpení a bolesti...

To je fakt mystická zkušenost jak noha,
dneska ji lze již úspěšně praktikovat pomocí igelitáku na hlavě nebo návštěvou sadomaso salonu,
i když v podstatě postačí si pořádně rozvinout jen utrpení pocitové nelépe v sídle pocitů - tedy v srdci...

Pomocí utrpení pak duše zažívá vysoké pocity blaženosti,
nikoliv ovšem Blaženost...
vostal petr
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod vostal petr » sob 05. led 2019 15:07:32

"Mnoho lidí má zájem o duchovní pravdy, ale ještě víc je těch, kteří se zajímají o psychické síly, zvrácenosti, čarodějnictví a zvláštní formy sexu. Střež se jich, společenství s nimi způsobuje pokřivení charakteru. Zejména se střež užívání drog, budou tě k tomu svádět. Drogy, to jsou vrazi pravé duchovnosti."


Tak, tak,
ale většinou zůstávaj na úrovni mysli,
horší pak když přejdou k činům a ještě k tomu na úrovni energetický,

to jsou pak "hříchy proti duchu svatému"

viz Saranův komentář

Miluji všechny bytosti, včetně sebe, stejným způsobem. Jsem schopný ve zlomku vteřiny vyzářit nejmocnější, všeprostupujicí, bezmeznou milující dobrotivost vůči všem živým bytostem (včetně Tebe), bez rozdílu, a ponechat jakkoliv dlouho.


Láska vyzařuje lásku spontánně, bez nějakýho záměru a cíle....
vostal petr
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod vostal petr » sob 05. led 2019 16:22:57

ohužel nic, zapomněla jsem se i nasnídat... :donknow:
No já psala o tom Království Božím, co ho popisuje Bible. :D

Papež Jan, co před lety zemřel, tak ten skončil v království Božím jenž vypadalo jako rajská zahrada, podobná tropickému pralesu, a to vše ve světlých pastelových barvách...a očekávala ho tam tmavomodrá velmi stará bytost v černém šatu....viděla jsem to jeho očima... :donknow:

Jo a moje vnučka, když byla ještě velmi malá,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Mně se líbí todle nebe,

je to tady naprosto super a stejně jako Abraham vocenuju tu kontrastnost, naprosto super tadle Kalijuga,

jediný co mně tedy trošku chybí je létání,

ale to jsem nahradil jízzdou na skůtru, je to sice poněkud "přízemní" ale o to více adrenalinový, všude samej autista a blondýny za volantem....
vostal petr
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 05. led 2019 17:26:10

Brouk Pytlík píše:
a vůbec netuší, že se tak předvádí jeho narcistické ego.

Je zřejmě dost nebezpečné založit si skupinu, která dlouhodobě propaguje vlastní domněnky o cestě k poznání Boha, včetně užívání halucinogenů.


Co furt máš proti narcistům ???



Nic, klidně ať si narcisujou až do alelujá :-) :-) :-)

stejně jako my si užíváme svoje návyky

Mě prostě baví luštit křížovky, rozpoznávat kozáky od hříbků a od klouzků a objevovat, co je charakteristické pro jednotlivé spouštěče lidského chování...

Dá se tak odhadnout, co k čemu vede a jaké to obvykle mívá důsledky


holt takový hobby na starý kolena

:-)))
Návštěvník
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod KÁLÍ » sob 05. led 2019 20:01:16

Potřebuješ si dělat nějaké starosti s tělem?

vostal petr píše:Nepotřebuji,

stačí je jen uvolnit,

k tomu ale aby to člověk věděl potřebuje právě tu hlavu,

bez hlavy jen bezhlavě blábolí že nemá žádný starosti a nadále z§stává ztotožněn s tělem...

Starosti nejsou problémem hlavy, starosti leda problémem blbé hlavy a pak se ta blbá hlava rozhodne,

že je to problémem hlavy...


Nemůžeš se vzdát těla a hlavy?

Tělo potřebuješ, aby se mělo co uvolnit a hlavu, aby to věděla a abys nevypadal jako bezhlavý blábolič, který nemá ani hlavu, ani patu?

Obrázek

Kálí není trubka,

tu nevoblbneš kecama, ta kouká na činy
KÁLÍ
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod vostal petr » sob 05. led 2019 22:40:43

Jasně,
tak že ty jsi Jana a ta má ban...
vostal petr
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod Brouk Pytlík » sob 05. led 2019 22:44:44

Nemálo zdatně v sebeprezentování mu v tom sekunduje další účastník.


My to vo tobě víme...
Brouk Pytlík
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod Brouk Pytlík » sob 05. led 2019 23:01:58

Může se z nás kupříkladu stát přemoudřelá osobnost, která vidí do hlubin, pobaveně se soucitným úsměvem shlíží na hemžení nevědomých lidiček a udílí moudré rady, kudy chodí. Přes tuto novou osobnost člověk žije, odtržen od méně zářivých, ale mnohdy autentičtějších částí sebe sama, které ovšem nikam nezmizí, ale zatlačeny do opozice, do stínu, probublávají často nepříjemnými projevy.


Ach jo,
ty tvoje vykopírovaný psycho články kterejma nás tady roky zásobuješ z tebe dělaj přesně tu přemoudřelou vosobu,
která vidí do hlubin a se soucitným úsměvem shlížíš na hemžení nevědomých lidiček...

Lidi se ovšem neposuzují dle blábolů,
to ty nebo Jana bys byla hvězda,
ale dle činů a tady se pozná, kdo má zatlačeno a pak potláčí svými činy to, co se mu nelíbí...
Brouk Pytlík
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod Brouk Pytlík » sob 05. led 2019 23:19:10

„Je důležité vidět, že hlavní prvek každé duchovní praxe je vykročení mimo byrokracii našeho ega. Znamená to vykročení mimo neustálou touhu našeho ega po vyšším, duchovnějším, transcendentálnějším poznání, po spokojenosti, náboženství, síle, soudnosti a po čemkoliv jiném, zvláštním, co ego hledá. Musíme z duchovního materialismu vykročit ven. Když z něho nevykročíme, když jej ve skutečnosti praktikujeme, tak nakonec zjistíme, že jsme ovládáni obrovskou sbírkou duchovních cest. Můžeme mít pocit, že tyto duchovní sbírky jsou velice cenné. Vždyť jsem tolik studovali.“

„Něco jsme se naučili a něčeho jsme dosáhli, věříme, že jsme nashromáždili spoustu poznání. Ale přesto, když jsme tím prošli, je zde pořád něco, čeho bychom se měli vzdát. Je to úplně nepochopitelné. Jak se to mohlo stát ? To je zcela nemožné! Ale naštěstí je to tak. Naše obrovské sbírky znalostí a zkušeností jsou pouze součástí předvádění se našeho ega, ukázkou velkolepé kvality ega. Ukazujeme a chlubíme se světu, a když to děláme, tak utvrzujeme sami sebe, že existujeme zdravě a bezpečně, jako „duchovní lidé“.
Z knihy CH. Trungpy "Protnutí duchovního materialismu"
viewtopic.php?f=272&t=2837&p=50844&hilit=trungpa#p50844


hlavní prvek je to, co jsem ti tady zdůraznil červeně,
to, co jsi zdůraznil ty je až druhotné (zdůrazněno zeleně)
Brouk Pytlík
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod KÁLÍ » ned 06. led 2019 7:11:03

Co by z Tebe zbylo, kdybys ztratil strach, ztratil hlavu, nebyl tělem?
KÁLÍ
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod Jana » ned 06. led 2019 7:25:01

„Je důležité vidět, že hlavní prvek každé duchovní praxe je vykročení mimo byrokracii našeho ega. Znamená to vykročení mimo neustálou touhu našeho ega po vyšším, duchovnějším, transcendentálnějším poznání, po spokojenosti, náboženství, síle, soudnosti a po čemkoliv jiném, zvláštním, co ego hledá...."


S poznáním, že Láska je láskou, veškeré touhy po něčem vyšším, duchovnějším, transcendentálnějším poznání, po spokojenosti, náboženství, síle, soudnosti a po čemkoliv jiném, zvláštním, zmizí, protože neexistuje nic jiného, co by bylo vším a naplňovalo všechny touhy, jako sama Láska, která je opravdu milovaná.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6882
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod Brouk Pytlík » ned 06. led 2019 10:20:37

Není to jednota protikladů, protože ty platí jen v iluzorní dualitě.


A ne-dvojnost (advaita) je podle tebe asi tak co ?

viz. Jde to o filozofickou Jednotu protikladů, jsme i nejsme Bohem, jsme i nejsme egem, obé platí, obě polohy je třeba pochopit
Brouk Pytlík
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod vostal petr » ned 06. led 2019 10:49:33

Ergo kladívko, vždy tedy oddělenost bude, nikdy nebudeme jako On, vlna se oceánem stane až v nekonečnu...


Mimochodem: Vlna je stále oceánem - i když si toho nemusí být vědoma.


Nepochybně, ale také zároven je i vlnou...

Kdyby nebylo vlny, nebylo by poznání oceánu a byl by jen oceán

Nisargadatta to nazval "oceánem utrpení". To bývá obvykle přehlédnuto. Oceán relativních zkušeností, který bude vždy plný utrpení. Strastiplné zkušenosti oddělenosti. Ty to nemůžeš zastavit. Neexistuje žádná jiná možnost zažít sám sebe. Bude to vždy zkušenost duality. To Jedno musí samo sebe zažít jako dvojnost. Z toho neexistuje žádná cesta ven. Někdy tady je sjednocení/jednota a někdy oddělenost. Jednotě se dává přednost a tomu druhému se chce vyhnout. Být jedno s milovanou jednotou a potom být zase oddělen.
vostal petr
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod Brouk Pytlík » ned 06. led 2019 11:06:19

Z nich vnímám klid, mír, moudrost a lásku. Tedy to, co tobě zcela chybí. V mých očích nejsi v žádném případě hoden následování. Ale to si každý musí rozhodnout sám.


Inu savikalpa samadhí není nirvikalpa samadhí,

v jednom je ego a druhé je (téměř) bez ega
Brouk Pytlík
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 06. led 2019 12:01:29

Z nich vnímám klid, mír, moudrost a lásku. Tedy to, co tobě zcela chybí. V mých očích nejsi v žádném případě hoden následování. Ale to si každý musí rozhodnout sám.

To proto, že máš oči zaslepeny nevědomostí. Bez ní bys nalézala klid, mír a lásku ve všem, na co by ses podívala.
Návštěvník
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod vostal petr » ned 06. led 2019 12:26:16

Jasně,

ale vůbec neuškodí dát si k jídlu bramboru a ne kamení, sice jsou stejné podstaty ale jinak se mírně liší výživností a stravitelností...

Ale na druhou stranu, dům bych asi z brambor nestavěl, tady je pak lepší kamení...
vostal petr
 

PředchozíDalší

Zpět na Duchovní směry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků