Kálí

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod Brouk Pytlík » čtv 03. led 2019 18:06:44

Asi málokdo chápe smysl oné vizualizace. Vždyť místo hrozivé bohyně se dá použít kde co, mě stačila vizualizace létání nad městem. Ale stačí i vizualizace třeba klidné procházky místem, kde se cítíš dobře. Ono záleží opravdu na tom, jak dokonale se s tou vizualizací dokáže jedinec ztotožnit - a je jedno, co to bude.
Psala jsem už o tom dřív - jde tu vlastně o posun centra uvědomování se z obvyklého místa (například v hlavě) na nějaké jiné. Třeba do palce u nohy... :lol:
Když to ztotožnění je dokonalé, mělo by dojít k přeskoku - ze sféry soukromé vizualizace do sféry vnímání Univerza...


Samozřejmě,

ale vizualizace ??? Fakt vizualizace ??? A ztotožnit se s tím ???

No to pak každej dostane to co chce, jen ne asi to co je...

Chceš vědět co čeká každýho voluntaristu ???

Kromě škytavky, zaraženejch prdíků a svěrací kazajky také :

božský pocit



viz,
Důležité je chtít poznávat. Mě se stala vodítkem Grofova kniha Tajemství sebepoznávání. Po mnoha letech bloudění v různých náboženských a duchovních spolcích jsem je hodil do koše a zašel na hol.dýchání, např. holos.cz A vida, konečně jsem měl duchovní zážitek. Po tolika letech!
No a pak jsem jen léta makal s zdokonaloval a po 27 letech jsem už hodně v obraze o tématech o kterých píšeš. V meditaci jsem vlastně stále, božský pocit mám trvale, i když ne tak silný jak ve velkých mnohahodinových meditacích.
Ale pravdu máš v tom, že jsem přišel na mnoho věcí, jež by se většině duchovním hledačům vůbec nelíbily...
Brouk Pytlík
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod KÁLÍ » čtv 03. led 2019 20:33:33

Obrázek


Nestačí ztratit jenom hlavu, to bys byl strašidlo.

:confused:

KÁLÍ
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 03. led 2019 23:24:04

Jasně,

pocitářů co ztratili hlavu a pak vypadali jako strašidlo jsem už pár viděl...
vostal petr
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 03. led 2019 23:45:00

Obecně k poznámkám ke mě-Problém je v tom, že my lidé prostě duchovní zákony neznáme, ani je znát nemůžeme. Jediná dostupná možnost je se ptát jak ve škole. Koho? Vyššího Já, intuice, Nadjá, či Boha, jak chcete. Ostatně Duch Svatý byl seslán jen kvůli tomu. Jde o to se tu techniku naučit, kurzů tzv.channelingu je na webu moře... Hovory s Bohem, Emanuelova kniha atd.atd.
Pak až máte jistotu, jinak je to jen zmatené bloudění slepců. Ale kupodivu o to má jen málo lidí zájem. Víte proč?


Já tedy duchovní zákony znám,
je to jednoduchý, prostě :

Kdo se moc ptá, moc se dozví

no a kdo je uvolněnej, ten se neptá a proto taky nic neví, jen jej to vede...
vostal petr
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod vostal petr » pát 04. led 2019 8:34:21

Ano vizualizace.. ale dokonalá....


Jenže takové není,

vždycky si můžeš vizualizovat jen určitý aspekt,

většinou si pak člověk vizualizuje (či zaměřuje pozornost) na to, co odpovídá tý jeho orientační funkci, tím směrem jej to táhne,

přičemž je vcelku jedno, zda-li jde o prostor nebo bytí či lásku nebo jen přítomnost ted atd.


Jung to říká správně, je třeba rozvinou co nejvíce ty protikladné orientační funkce,
a to proto, aby na straně jedné člověk něco nepreferoval a na straně druhé něco (to protikladné) naopak nepotláčel,
pak teprve se lze dostat k Já...

Fantismus preferování jedné funkce zde byl za těch pár let docela dobře ukázán různými lidmi,

Proto i u dzogčhenu jsem varoval před jeho praktikováním,
proto taky varuji před vizualizací prostoru, ne že by to nešlo, nebo nefungovalo,
vono to jde a funguje,
jenže je to (pocitářský) ...
vostal petr
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. led 2019 8:35:07

vostal petr píše:
...Já nejsem trouba stejně jako Kálí není trubka,

tu nevoblbneš kecama, ta kouká na činy...

...


vostal petr píše:...no a kdo je uvolněnej, ten se neptá a proto taky nic neví, jen jej to vede...


nepotřebuje žádné vedení, uvolněně bez obav ztratí hlavu a všechno hlavní i pohlavní

Obrázek
Návštěvník
 

Re: PRO POLINU

Nový příspěvekod vostal petr » pát 04. led 2019 8:55:07

Ještě k tomu centru, vo kterým píšeš,

no přeci žádný centrum, ani v srdci a ani v palci

spojením protikladů má centrum zmizet,

hlava se nespojuje se srdcem proto, aby se člověk nořil do srdce,

ale aby zmizelo centrum,

což se pak nejspíše děje přes centrum sahasráry jenž už je mimo fyzický tělo,

asi taknějak jak to běhalo Minaříkovi, i když dle mě ani to není optimální,

optimální je že celý tělo je prostoupeno nek. prostorem...

Taky to lze snadno vizualizovat a funguje to a taky říkám, že se to nemá vizualizovat...
vostal petr
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod vostal petr » pát 04. led 2019 8:58:46

nepotřebuje žádné vedení, uvolněně bez obav ztratí hlavu a všechno hlavní i pohlavní


Ne hlavu, ale jakékoliv centrum uvědomování,

i když vono vždycky náký aspon trošku zůstane, páč karma...
vostal petr
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod vostal petr » pát 04. led 2019 10:17:49

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 8:55:57
Naštěstí všecky duchovní knihy světa mluví jinak... A komunikaci s Bohem doporučují všechny. To je ten channeling.
Ostatně je to naše intuice, co nám napovídá. A proti intuici tu snad nikdo nic nemá?
Kdo ovšem komunikuje s démony, do pekla se jistě dostane...
Prostě to chce znát souvislosti. ;)


Proti intuici nikdo nic nemá, ale proti otázkám určitě...

Je prostě rozdíl mezi hledáním a nalézáním...
vostal petr
 

Re: PRO POLINU

Nový příspěvekod miroslav » pát 04. led 2019 10:42:03

vostal petr píše:spojením protikladů má centrum zmizet,

vostal petr píše:Je prostě rozdíl mezi hledáním a nalézáním...


Spojením protikladů by ten rozdíl mezi hledáním a nalézáním měl také zmizet, nebo snad ne?

A také by měl nejspíš zmizet rozdíl mezi spojením protikladů a nespojením protikladů.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3504
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod vostal petr » pát 04. led 2019 11:43:26

Spojením protikladů by ten rozdíl mezi hledáním a nalézáním měl také zmizet, nebo snad ne?

A také by měl nejspíš zmizet rozdíl mezi spojením protikladů a nespojením protikladů.


Jasně že jo,
ale až když spojíš ty protiklady,
protože už situaci nahlížíš z jiné pozice, tedy z pozice celku a ne jen pouhé individuality...

Proto taky mizí i preference být osvícen, není rozdíl mezi osvícením a neosvícením...

A já jsem propagátorem neosvícení, když většina zde je naopak propagátorem osvícení,
zarputile bojuji proti osvícení... :D :D :D
vostal petr
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod vostal petr » pát 04. led 2019 12:10:51

Jo, Freerapid používám už léta a z youtube zrovna stahuji Emmu Shapplin. Ale hudbu je lépe stahovat programem 4K youtube to mp3.
Tichou meditaci jsem léta dělal a pak navždy opustil. Proč? Protože mi do ní Bůh nepřišel. Jen mrtvé ticho. Bůh k tichu prostě není, On pracuje, věčně a dokonale... nekonečně v nekonečnu směrech. A to mi v dynamických meditací ukazuje... Jinak bychom neexistovali, nic by nebylo. Neustále nás generuje... ;)


Hudba ?
No proč ne, i to může pomoci přejít do ticha, tedy do spontánního ticha,

v umělém tichu se bůh prostě neukazuje, to je fakt...
vostal petr
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod vostal petr » pát 04. led 2019 12:50:57

Mam dceru, je ji pres 30let a zije s manipulatorem. Jak to byva, vsichni vedi, jen ona ne. Zije s nim 8 let. Zpocatku jsem verila, ze tak chytra holka ho prokoukne, pak jsem jen doufala. Jak ji muzu pomoci poznat s kym je aniz bych ji ztratila?
Moje otazka vyplyva ze situace, kdy uz nema zadne pratele, kdy nemluvi s nikym z rodinu (dlouho ani se mnou).
Dekuju.


Komu není rady tomu není pomoci,

takže pak je nutno přestat házet perly dceři a dát věcem volný průběh...

Člověk se stejně nejlépe učí skrze svý chyby než skrze rady...
vostal petr
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod vostal petr » pát 04. led 2019 17:23:19

Vnitřní práce je neustálý proces učení se, kdy existuje potěšení a uspokojení z objevování a z rozvíjení vhledu. Tento proces je obohacující.


Fakt jo ?

To my taoisti jsme spíš na tu vnější práci takže pak přicházíme o to potěšení z vhledu,

páč ho nehledáme ale objevujeme,

a když se objeví, tak už tam moc toho ega není co by se mohlo vopájet potěšením...

Asi přestoupím na jogu či co,

páč prozatím se musím jen vopájet tím, že jsem nejlepší,

což jsou sice bezva pocity, jen nejsou tak božské...
vostal petr
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. led 2019 17:33:51

Vnitřní práce je neustálý proces učení se, kdy existuje potěšení a uspokojení z objevování a z rozvíjení vhledu. Tento proces je obohacující

protože

vostal petr píše: nehledáme ale objevujeme



:)
Návštěvník
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. led 2019 17:37:53

Návštěvník píše:
Vnitřní práce je neustálý proces učení se, kdy existuje potěšení a uspokojení z objevování a z rozvíjení vhledu. Tento proces je obohacující

protože

vostal petr píše: nehledáme ale objevujeme



:)

Asi jako při výletu do neznámé krajiny, kde nic nehledáme, jen s potěšením objevujeme nové výhledy na krajinu

:)
Návštěvník
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod vostal petr » pát 04. led 2019 17:51:56

Proti výletu až tak moc nemám
vostal petr
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod vostal petr » pát 04. led 2019 19:09:23

Asi jako při výletu do neznámé krajiny, kde nic nehledáme,


Je jinak docela možný, že lidé jezdí do neznámých krajů právě proto,

protože nic nehledaj,

ale já když nic nehledám tak ani nikam nejezdím...

Neznámé krajiny jsou fajn, člověk je pak pozornější než ve známé krajině,

ale myslím, že "bezcílné toulání" není proto, aby člověk objevoval v novém nové,

ale aby nové bylo staré a staré bylo nové...
vostal petr
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod vostal petr » pát 04. led 2019 19:59:47

To je spíš hoax. Podstatu bychom mohli nazvat Potencionalitou. Z té je doslova vše, všecky pojmy, tedy i pojem prázdnoty a ticha. Ale i tou lze komunikovat, můžeme ji nazvat Informační pole...


A o čem tě má informovat proboha ???

Má snad řešit jestli máš jít doprava nebo doleva když vobojí je stejný ???
vostal petr
 

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 04. led 2019 20:25:36

vostal petr píše:
Má snad řešit jestli máš jít doprava nebo doleva když vobojí je stejný ???

jak kdy
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Duchovní směry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník