Kálí

Re: Kálí

Nový příspěvekod miroslav » sob 12. led 2019 21:03:49

vostal petr píše:To tě chválím, ale i to je postoj ega, jenž má v něčem oporu, má techniku...


To je asi nějaká tvoje projekce :D

Já to nepěstuji, jen jsem si to uvědomil, když někdo píše o přijímání či odmítání, tak jsem tomu moc nerozuměl, co ti přijímající či odmítající vlastně řeší - asi svoji důležitost (já přijímám (milostivě) nebo odmítám ??) nebo co to řeším :what:
A to je fakt, to není nějaké moje diskuzní soupeření. Normální, přirozené mi přijde se nějakým odmítáním nebo přijímáním nezabývat, neživit to, nemám to.
Kdo tohle řeší, má nejspíš nějaký problém a jak tu bylo někde moudře zmíněno, ne já mám problém, ale ten problém má mne.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3401
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Kálí

Nový příspěvekod Brouk Pytlík » sob 12. led 2019 21:42:58

Já to nepěstuji,


Tak to jo, já myslel že to pěstuješ, páč i to lze pěstovat,

tak to sorry...
Brouk Pytlík
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » ned 13. led 2019 13:34:51

Smrt je bleděmodrá....


Díky za informaci,

mně furt bylo divný, proč ta "moje brambora" byla modrá, a ona byla mrtvá,

jsem tedy asi taky mrvej,

a tady jen straší pozůstatky mého ega,

proto jsem takovej "démon" co se živí vaší pozorností kterou mně věnujete....
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » ned 13. led 2019 15:02:14

V této době jsem četla knihy o holotropním dýchání a chtěla jsem zjistit o co jde. Náhodou jsem zjistila, že na RIAPS-u vede tyto kursy Mgr. M.Vančura. Objednala jsem se na nejbližší termín, prodělala vstupní informativní sezení a pak již následoval jeden den holotropního dýchání. V doprovodu speciálního výběru hudebních skladeb jsem se čtyři hodiny "prodýchávala" k nějakému prožitku. Nebylo to však v mém případě "horké", tak jako u některých z dalších přítomných. Pociťovala jsem tíhu v rukou, píchání v zápěstích, chvíli bolest v oblasti břicha. Několikrát jsem měla nucení do pláče s pocitem, že někdo, koho jsem měla ráda, nenávratně odešel. Viděla jsem se jak sedím u bazénku před indickým palácem Tádž Mahal. Jindy jsem měla pocit, že stojím na vrcholu asi pětistupňové bílé pyramidy a hledím na svažující se bílé schodiště na její stěně. V jiném momentě jsem zase měla pocit, že bych mohla být chrámovou tanečnicí z Indie. Nebo jsem viděla velký žlutě svítící šestiúhelník. Okamžiky mezi jednotlivými pocity, jsem "trávila" v jakési světle modré jeskyni, kde byl klid a pohoda. Závěrečná skladba s tibetskými gongy a troubami mne dokonale vrátily do přítomnosti, neboť mi připomněly pár snů z roku 1980. Tenkrát se mi několikrát zdálo o výbuchu atomové bomby. ...


Tak to je skvělý, to jsi již prošla všechny své inkarnace a tudíž jsi již v nirváně... :D :D :D

Jaktožetonevíš ???
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » ned 13. led 2019 20:28:24

Nejspíš proto, že nevím, že když zjistím nějaké inkarnace (možná, že ani moje nebyly, to víš, ta jasnovidnost je občas poťouchlá a dělá si legrácky a ještě k tomu ty asociace na hudbu a čmoudíky z pelyňku či co to tam pálili, že jo..), že to znamená, že jsem v nirváně... :lol:


Nu dobrá,

ale i bez čmoudíků je to jednoduchý :

Jestli trpíš tak nejsi v nirváně ale jestli netrpíš tak jsi v nirváně...

Tak co ?
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » ned 13. led 2019 20:42:56

vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod miroslav » ned 13. led 2019 22:37:49

Tobě tyhle "vibrace" a vortex nepřipadají jako úplná kravina?
Připadáš mi hodně prohlédnutý, ale že tohle nevidíš, jaká je to kravina, to je pro mne otázkou :)
Asi že ty kecy nějak ladí s tvým náhledem.
Ale ve slovech to přece není. Nebo jo?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3401
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Kálí

Nový příspěvekod miroslav » pon 14. led 2019 19:49:55

P.S.
On ten pojem "vibrace" je dnes velmi populární, ale poněkud zavádějící. Fyzikalizuje (objektivizuje) duchovnost, což se příčí podstatě duchovnosti.
Ty kontakty vědomí a úroveň jemnosti vědomí nejsou žádnou vibrací. Vibrace je jen moderní přirovnání. Ježíš ani Buddha ani Bhagavadgíta o žádných vibracích nemluvili. Pojem vibrace zavánějí New Agem a podobnými materializujícími tendencemi.
Pro skutečně hledající bych doporučoval tento módní pojem "vibrace" nepoužívat, nerozvíjet a raději se snažit pochopit, co se to vlastně děje. Jak vědomí spolu "komunikuje". Ne nějakým vnějším přenosem čehokoliv, ale v hloubi Srdce každého z nás.
Taková je moje zkušenost.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3401
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Kálí

Nový příspěvekod Linda » pon 14. led 2019 20:36:28

Ježíš ani Buddha ani Bhagavadgíta o žádných vibracích nemluvili.


Asi proto, že tehdy ještě nebylo možné technicky ověřitelným způsobem zjistit, jestli něco takového skutečně existuje.

V minulém století ale díky Albertu Einsteinovi a kvantové fyzice došlo ke zjištění, že všechno, co existuje, je tvarem vibrující energie a jednotlivé objekty se od sebe liší nejen svým tvarem a dalšími charakteristikami, ale principiálně úrovní energie, na které vibrují.

V roce 1905 Albert Einstein publikoval Speciální teorii relativity. Její součástí byl i slavný vzorec E=mc2, který vyjadřoval vztah mezi hmotou a energii. Einstein pochopil, že podstatou hmoty je energie.

V prvních desetiletích 20.stol. vzniká kvantová teorie. Zjišťuje, že nejen světlo, ale i každou hmotnou částici lze popsat jako vlnu. Koncem 20.stol. vzniká teorie strun. Částice je vnímána jako vibrující struna. To vše je jen krůček k pochopení toho, že podstatou hmoty je vibrace. Vibrace, která se při pohybu šíří jako vlna.

https://bajnar.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=398367


Kineziologické testování vibrací lidského organismu, jeho jednotlivých svalů a orgánů v současné době používají také lékaři. Informuje o tom např. MUDr. Marie Součková.

V knize "Letting Go" píše MUDr. Hawkins, který pracoval mnoho let v nemocnicích, o zkušenostech s měřením vibrací lidského organismu kineziologickým testováním a o uzdravování dysfunkcí různých tělesných orgánů prostřednictvím zvyšování vibrací. Opakovaným testováním bylo zjištěno, že negativní emoce vyvolávají v těle energetické reakce na velmi nízké vibrační úrovni a jsou psychosomatickými spouštěči fyzických onemocnění.

Z knihy Letting Go: The Pathway of Surrender
Neulpívat: cesta odevzdávání


"Chronický, nerozpoznaný hněv a nelibost stále znovu vyvstávají v našem životě v podobě deprese, která je hněvem, namířeným proti sobě samému. Pokud se potlačuje hlouběji do nevědomí, může se znovu objevit v podobě psychosomatických onemocnění. Migrény, artritida a hypertenze jsou často citovány jako příklady chronicky potlačovaného hněvu. Když se lidé učí upouštět od svého vnitřního hněvu, tyto příznaky se velmi často zmírňují. Například v jedné studii byl měřen krevní tlak účastníků byly před a po obdržení instrukcí, jak upustit od negativních emocí. U všech lidí s vysokým krevním tlakem se projevilo snížení krevního tlaku, jak systolického i diastolického (horní a dolní údaje na stupnici), jakmile začali upouštět od emocionální zátěže, nahromaděné během let."


V českém překladu vyšly jeho knihy "Moc versus sila", "Vzestup po úrovních vědomí", "Pravda versus nepravda","Vševidoucí Já".

Základní objevy, které m.j. ve svých knihách zpřístupňuje: použitím objektivní metody definuje kmitočty vibračních úrovní jednotlivých mentálních stavů - skrytých spouštěčů lidského chování, vyvolávajících naše instinktivní reakce v jednotlivých situacích, a popisuje, co vede k rozpouštění těchto neuvědomovaných vlivů z podvědomí.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 15. led 2019 16:22:59

Vnitřní práce je neustálý proces učení se, kdy existuje potěšení a uspokojení z objevování a z rozvíjení vhledu. Tento proces je obohacující

protože

vostal petr píše: nehledáme ale objevujeme



:)

Objevování a rozvíjení poznaného je tanec v přítomnosti, hledání má v sobě upínání se na budoucnost, touhu něco objevit
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Duchovní směry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků