Kálí

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » sob 12. led 2019 15:45:54

Místo aby si ho člověk naplno užíval a tím ho dál posiloval, učí se ty pro něj přitažlivé tamasické a radžasické impulzy, které se mu automaticky objevují, neosobně pozorovat neomezeným prostorovým vědomím.


to jednoduše dělá vědomí, páč vědomí to umí samo o sobě...


Když to dělá vědomí automaticky , tak to automaticky nevíš,

jo a když to dělá člověk tak to víš,

když je ego, tak to víš...
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 12. led 2019 16:03:17

R.B.: Ego si odpor přeje. Je-li tu pochopení, že ego je pouhá fikce, žádný zápas nenastane. Pochopení znamená, že tu není žádné očekávání, znamená to přijetí. Přijetí neznamená, že bychom si nevzali aspirin, když nás rozbolí hlava. Přijímat život znamená zacházet s tím, co se objeví, bez přemítání o minulosti nebo představ do budoucna. Přijímáme-li život den po dni, okamžik od okamžiku, život může být až překvapivě jednoduchý.

V džňáně, józe vědění, slovo „akceptování“ znamená přijetí toho, co je. V bhakti, józe oddanosti, slovo „vzdát se“ znamená sklonit se před Jeho Vůlí.

Přijetí a vzdání se jsou jedno a totéž?

R.B.: Přesně! Nakonec mezi oběma cestami není žádný rozdíl.

Osvícení je ve skutečnosti stav, kdy člověk nemá žádnou potřebu cítit blaženost ani nic dalšího. Je to totální přijetí. To je ten stav.
Osobní "já" se musí nakonec rozplynout, buď odevzdaností, nebo přijetím, což je v podstatě jedno a totéž.

Takže pokud si by člověk měl vybrat jednoslovnou mantru, mohlo by to být slovo důvěra?

R.B.: To by bylo možné, ano. Moje vlastní dvě slova by ale byla přijetí a vzdání se, což znamená totéž. Můžete ale použít i slovo „důvěra.“


vostal petr píše:tak ten stav tamasu bude přijmut do vědomí
Návštěvník
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod Brouk Pytlík » sob 12. led 2019 16:36:18

Tak daleko zatím nejsem. Mě se jen kdysi dávno zdálo, že projíždím na nějakém voze pustou krajinou bez lidí, mám na sobě modrý hedvábný oblek, ruce i nohy pokreslené ornamenty a v nich přilepené drahokamy......a že jsem Balaráma, bratr Krišny, skoro nikdo mne už neuctívá, že na mě lidé zapomněli.....




Balarama


Balarama ( Sanskrit : बलराम, IAST : Balarāma ) je hinduistický bůh a starší bratr Kršny . Je zvláště významný v tradici Jagannath , jako jedna z trojice božstev. [2] Je také známý jako Baladeva , Balabhadra , Haladhara a Halayudha . [2] [3] První dva epithely se vztahují k jeho síle, poslední dva se spojují s Hala ( Langala , "pluh") [4] z jeho silných sdružení s zemědělstvím a farmáři , jako božstvo, které používalo zemědělské vybavení jako zbraně v případě potřeby


Tak už je mně jasný,
proč máš duchovní zkušenosti ve tvaru brambory.... :D
Brouk Pytlík
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 12. led 2019 16:39:03

Místo aby si ho člověk naplno užíval a tím ho dál posiloval, učí se ty pro něj přitažlivé tamasické a radžasické impulzy, které se mu automaticky objevují, neosobně pozorovat neomezeným prostorovým vědomím.

vostalpetr píše:přítomnost a pozornost je to samý


vostal petr píše:to jednoduše dělá vědomí, páč vědomí to umí samo o sobě...

No já prostě můžu cvičit savikalpovej náhled (bdělé vnímání světa) pouze jen s uvědoměním nekonečnýho prostoru (vědomí)

Návštěvník
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » sob 12. led 2019 16:44:51

Když cvičím tak cvičím,

když relaxuju, tak necvičím...

Kdybych neznal cvičení, nemohl bych vo nich psát a kritizovat je...

Kdybych neznal relaxaci, nemohl bych vo tom psát a doporučovat to...


Jak jinak bych mohl říkat, že je tam rozdíl ???
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod miroslav » sob 12. led 2019 21:03:49

vostal petr píše:To tě chválím, ale i to je postoj ega, jenž má v něčem oporu, má techniku...


To je asi nějaká tvoje projekce :D

Já to nepěstuji, jen jsem si to uvědomil, když někdo píše o přijímání či odmítání, tak jsem tomu moc nerozuměl, co ti přijímající či odmítající vlastně řeší - asi svoji důležitost (já přijímám (milostivě) nebo odmítám ??) nebo co to řeším :what:
A to je fakt, to není nějaké moje diskuzní soupeření. Normální, přirozené mi přijde se nějakým odmítáním nebo přijímáním nezabývat, neživit to, nemám to.
Kdo tohle řeší, má nejspíš nějaký problém a jak tu bylo někde moudře zmíněno, ne já mám problém, ale ten problém má mne.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3404
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Kálí

Nový příspěvekod Brouk Pytlík » sob 12. led 2019 21:42:58

Já to nepěstuji,


Tak to jo, já myslel že to pěstuješ, páč i to lze pěstovat,

tak to sorry...
Brouk Pytlík
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » ned 13. led 2019 13:34:51

Smrt je bleděmodrá....


Díky za informaci,

mně furt bylo divný, proč ta "moje brambora" byla modrá, a ona byla mrtvá,

jsem tedy asi taky mrvej,

a tady jen straší pozůstatky mého ega,

proto jsem takovej "démon" co se živí vaší pozorností kterou mně věnujete....
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » ned 13. led 2019 15:02:14

V této době jsem četla knihy o holotropním dýchání a chtěla jsem zjistit o co jde. Náhodou jsem zjistila, že na RIAPS-u vede tyto kursy Mgr. M.Vančura. Objednala jsem se na nejbližší termín, prodělala vstupní informativní sezení a pak již následoval jeden den holotropního dýchání. V doprovodu speciálního výběru hudebních skladeb jsem se čtyři hodiny "prodýchávala" k nějakému prožitku. Nebylo to však v mém případě "horké", tak jako u některých z dalších přítomných. Pociťovala jsem tíhu v rukou, píchání v zápěstích, chvíli bolest v oblasti břicha. Několikrát jsem měla nucení do pláče s pocitem, že někdo, koho jsem měla ráda, nenávratně odešel. Viděla jsem se jak sedím u bazénku před indickým palácem Tádž Mahal. Jindy jsem měla pocit, že stojím na vrcholu asi pětistupňové bílé pyramidy a hledím na svažující se bílé schodiště na její stěně. V jiném momentě jsem zase měla pocit, že bych mohla být chrámovou tanečnicí z Indie. Nebo jsem viděla velký žlutě svítící šestiúhelník. Okamžiky mezi jednotlivými pocity, jsem "trávila" v jakési světle modré jeskyni, kde byl klid a pohoda. Závěrečná skladba s tibetskými gongy a troubami mne dokonale vrátily do přítomnosti, neboť mi připomněly pár snů z roku 1980. Tenkrát se mi několikrát zdálo o výbuchu atomové bomby. ...


Tak to je skvělý, to jsi již prošla všechny své inkarnace a tudíž jsi již v nirváně... :D :D :D

Jaktožetonevíš ???
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » ned 13. led 2019 20:28:24

Nejspíš proto, že nevím, že když zjistím nějaké inkarnace (možná, že ani moje nebyly, to víš, ta jasnovidnost je občas poťouchlá a dělá si legrácky a ještě k tomu ty asociace na hudbu a čmoudíky z pelyňku či co to tam pálili, že jo..), že to znamená, že jsem v nirváně... :lol:


Nu dobrá,

ale i bez čmoudíků je to jednoduchý :

Jestli trpíš tak nejsi v nirváně ale jestli netrpíš tak jsi v nirváně...

Tak co ?
vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod vostal petr » ned 13. led 2019 20:42:56

vostal petr
 

Re: Kálí

Nový příspěvekod miroslav » ned 13. led 2019 22:37:49

Tobě tyhle "vibrace" a vortex nepřipadají jako úplná kravina?
Připadáš mi hodně prohlédnutý, ale že tohle nevidíš, jaká je to kravina, to je pro mne otázkou :)
Asi že ty kecy nějak ladí s tvým náhledem.
Ale ve slovech to přece není. Nebo jo?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3404
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Kálí

Nový příspěvekod miroslav » pon 14. led 2019 19:49:55

P.S.
On ten pojem "vibrace" je dnes velmi populární, ale poněkud zavádějící. Fyzikalizuje (objektivizuje) duchovnost, což se příčí podstatě duchovnosti.
Ty kontakty vědomí a úroveň jemnosti vědomí nejsou žádnou vibrací. Vibrace je jen moderní přirovnání. Ježíš ani Buddha ani Bhagavadgíta o žádných vibracích nemluvili. Pojem vibrace zavánějí New Agem a podobnými materializujícími tendencemi.
Pro skutečně hledající bych doporučoval tento módní pojem "vibrace" nepoužívat, nerozvíjet a raději se snažit pochopit, co se to vlastně děje. Jak vědomí spolu "komunikuje". Ne nějakým vnějším přenosem čehokoliv, ale v hloubi Srdce každého z nás.
Taková je moje zkušenost.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3404
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Kálí

Nový příspěvekod Linda » pon 14. led 2019 20:36:28

Ježíš ani Buddha ani Bhagavadgíta o žádných vibracích nemluvili.


Asi proto, že tehdy ještě nebylo možné technicky ověřitelným způsobem zjistit, jestli něco takového skutečně existuje.

V minulém století ale díky Albertu Einsteinovi a kvantové fyzice došlo ke zjištění, že všechno, co existuje, je tvarem vibrující energie a jednotlivé objekty se od sebe liší nejen svým tvarem a dalšími charakteristikami, ale principiálně úrovní energie, na které vibrují.

V roce 1905 Albert Einstein publikoval Speciální teorii relativity. Její součástí byl i slavný vzorec E=mc2, který vyjadřoval vztah mezi hmotou a energii. Einstein pochopil, že podstatou hmoty je energie.

V prvních desetiletích 20.stol. vzniká kvantová teorie. Zjišťuje, že nejen světlo, ale i každou hmotnou částici lze popsat jako vlnu. Koncem 20.stol. vzniká teorie strun. Částice je vnímána jako vibrující struna. To vše je jen krůček k pochopení toho, že podstatou hmoty je vibrace. Vibrace, která se při pohybu šíří jako vlna.

https://bajnar.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=398367


Kineziologické testování vibrací lidského organismu, jeho jednotlivých svalů a orgánů v současné době používají také lékaři. Informuje o tom např. MUDr. Marie Součková.

V knize "Letting Go" píše MUDr. Hawkins, který pracoval mnoho let v nemocnicích, o zkušenostech s měřením vibrací lidského organismu kineziologickým testováním a o uzdravování dysfunkcí různých tělesných orgánů prostřednictvím zvyšování vibrací. Opakovaným testováním bylo zjištěno, že negativní emoce vyvolávají v těle energetické reakce na velmi nízké vibrační úrovni a jsou psychosomatickými spouštěči fyzických onemocnění.

Z knihy Letting Go: The Pathway of Surrender
Neulpívat: cesta odevzdávání


"Chronický, nerozpoznaný hněv a nelibost stále znovu vyvstávají v našem životě v podobě deprese, která je hněvem, namířeným proti sobě samému. Pokud se potlačuje hlouběji do nevědomí, může se znovu objevit v podobě psychosomatických onemocnění. Migrény, artritida a hypertenze jsou často citovány jako příklady chronicky potlačovaného hněvu. Když se lidé učí upouštět od svého vnitřního hněvu, tyto příznaky se velmi často zmírňují. Například v jedné studii byl měřen krevní tlak účastníků byly před a po obdržení instrukcí, jak upustit od negativních emocí. U všech lidí s vysokým krevním tlakem se projevilo snížení krevního tlaku, jak systolického i diastolického (horní a dolní údaje na stupnici), jakmile začali upouštět od emocionální zátěže, nahromaděné během let."


V českém překladu vyšly jeho knihy "Moc versus sila", "Vzestup po úrovních vědomí", "Pravda versus nepravda","Vševidoucí Já".

Základní objevy, které m.j. ve svých knihách zpřístupňuje: použitím objektivní metody definuje kmitočty vibračních úrovní jednotlivých mentálních stavů - skrytých spouštěčů lidského chování, vyvolávajících naše instinktivní reakce v jednotlivých situacích, a popisuje, co vede k rozpouštění těchto neuvědomovaných vlivů z podvědomí.
Uživatelský avatar
Linda
 
Příspěvky: 855
Registrován: pát 23. zář 2011 11:43:47

Re: KÁLÍ

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 15. led 2019 16:22:59

Vnitřní práce je neustálý proces učení se, kdy existuje potěšení a uspokojení z objevování a z rozvíjení vhledu. Tento proces je obohacující

protože

vostal petr píše: nehledáme ale objevujeme



:)

Objevování a rozvíjení poznaného je tanec v přítomnosti, hledání má v sobě upínání se na budoucnost, touhu něco objevit
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Duchovní směry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků