Rámakrišna

Rámakrišna

Nový příspěvekod xixao » čtv 17. črc 2014 15:45:46

"Kdo získal lidské zrození , které nelze snadno dosáhnout , a nepokouší se realizovat Boha ve svém životě , ten se narodil nadarmo ."

"Meditujte o poznání a věčném blahu a blaho bude vaše . Blaho je opravdu věčné , je však zakryté a zahalené nevědomostí . Čím menší bude vaše přívislost k smyslovým objektům , tím větší bude vaše láska k Bohu."

"Jako nemůže svítit lampa , která nemá olej , tak nemůže svítit člověk , který nezná Boha ."
xixao
 

Re: Rámakrišna

Nový příspěvekod xixao » čtv 17. črc 2014 15:57:10

"Jako je had oddělen od své svlečené kůže , tak je Duch oddělen od těla "

"Svrchované Já není ničím dotčeno . Potěšení , bolest , hříšnost , spravedlnost apod. se Ho nemohou dotknout .Dotýkají se však těch , kdo se ztotožňují s tělem , podobně jako kouř očadí pouze stěnu zdi , ale nemůže zašpinit prostor uvnitř zdi."

"Je pravdou , že Bůh je v tygru , ale to neznamená , že s ním budeme chodit na dostaveníčko . Je pravdou , že Bůh přebývá i v nejhorších bytostech , ale to neznamená , že bychom se s nimi měli scházet."
xixao
 

Re: Rámakrišna

Nový příspěvekod nop » čtv 17. črc 2014 17:10:02

xixao píše:"Jako je had oddělen od své svlečené kůže , tak je Duch oddělen od těla "....
"Je pravdou , ... , že Bůh přebývá i v nejhorších bytostech , ale to neznamená , že bychom se s nimi měli scházet."

A jak v poradně?
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Rámakrišna

Nový příspěvekod xixao » čtv 17. črc 2014 17:21:06

"nop" :) ... Předpokládejme , že tyhle stránky (a jim podobné ) navštěvují pouze lidé , kteří pátrají po skrytém smyslu života , tedy , lidé v jádru dobří ...Nepředpokládám , že by tyhle stránky navštěvovali nejhorší bytosti . Pokud ano , ať se mi zde přítomná taková bytost ozve a já ihned přestanu tyhle stránky navštěvovat :)

Navíc , pokud mne instinkt neklame , "Jety" by si s dotyčným určitě poradila :)
xixao
 

Re: Rámakrišna

Nový příspěvekod nop » čtv 17. črc 2014 18:15:56

xixao píše:"nop" :) ... Předpokládejme , že tyhle stránky (a jim podobné ) navštěvují pouze lidé , kteří pátrají po skrytém smyslu života , tedy , lidé v jádru dobří ...Nepředpokládám , že by tyhle stránky navštěvovali nejhorší bytosti . Pokud ano , ať se mi zde přítomná taková bytost ozve a já ihned přestanu tyhle stránky navštěvovat :)
Navíc , pokud mne instinkt neklame , "Jety" by si s dotyčným určitě poradila :)

Poněkud jsem se utrhl z řetězu. Ale byl to jako drsný vtip. Ani já se necítím nejhorší a tak tu mám kamarády.
Ale skromnost by se měla vážit na lékárnických vážkách. Wolker psal (cituji paměti): "..a budu menší a ještě menší, až budu nejmenší ze všech lidí" (připomíná to cvičení podle E. Tomáše o zmenšování až na velikost hrášku). Mimochodem, kdo je to "Jety" ?
a nyní něco k Mistrovi, zážitek:
ne tak dávno jsem uviděl bohyni, jela v autobusu stejném jako já, s kočárkem, mužem a těhotným bříškem. Měla tvář, ve které jsem vycítil znaky Durgy - úzká tvář se špičatou bradou. I něco mystického z ní vyzařovalo. Neudělal jsem nic, i když jsem mohl mít vzor pro chování: když Rámakrišna potkal v ženě bohyni, poklonil se bohyni nebo i poklekl na ulici a v doprovodu svých žáků.
Já jsem se jen občas podíval, ale nic jsem neudělal:
a/ není to jen tak, kdybych navázal oční kontakt se ženou, se kterou se neznám,
b/ měla bříško v sedmém měsíci, takže měla jiné starosti než se nechat okukovat, a vystoupila před nemocnicí, asi šla na kontrolu,
c/ vedle stál muž (asi její) a toho by nemuselo napadnout, že vidím živou Durgu,
d/ byla z jiného etnika, romského, a já jsem byl z jiného, byl jsem bledý gádžo,
e/ bohové v Indii tvoří skupiny, rodiny (-kula), jako je kalikula (Káli, Párvatí, Durga a další a Šiva ) a šríkula (Brahma, Višnu, Sarasvátí, Lakšmí, Lakšman, Ráma). A já jsem nakloněný pro rodinu šríkulu, ne pro kalikulu.
Proto jsem neprozradil, že vnímám přítomnost Durgy, ale myslím, že ona to dobře postřehla, ale neudělala také nic nápadného.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Rámakrišna

Nový příspěvekod papadev » čtv 17. črc 2014 19:02:20

"Je pravdou , že Bůh je v tygru , ale to neznamená , že s ním budeme chodit na dostaveníčko . Je pravdou , že Bůh přebývá i v nejhorších bytostech , ale to neznamená , že bychom se s nimi měli scházet."


to je rada pro začátečníky
ten, kerý přijal více Síly -- s chutí vyzkouší, jaxní umí disponovat -- a žije třeba mezi tygry (viz mnichové někde v asii) a rovněž rád zavítá mezi tzv zlé lidi,aby toho boha v nich, momentálně nečinného, probudil...

...x...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Rámakrišna

Nový příspěvekod papadev » čtv 17. črc 2014 19:50:05

ahoj Jani,dík
...x...
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 6:00:50

Re: Rámakrišna

Nový příspěvekod šutr » pát 23. zář 2016 18:46:10

"Je pravdou , že Bůh je v tygru , ale to neznamená , že s ním budeme chodit na dostaveníčko . Je pravdou , že Bůh přebývá i v nejhorších bytostech , ale to neznamená , že bychom se s nimi měli scházet."
=====================
to je rada pro začátečníky
ten, kerý přijal více Síly -- s chutí vyzkouší, jaxní umí disponovat -- a žije třeba mezi tygry (viz mnichové někde v asii) a rovněž rád zavítá mezi tzv zlé lidi,aby toho boha v nich, momentálně nečinného, probudil...

No ono je to trochu jinak . Byť i Bůh přebývá i v nejhorších bytostech, jak říkal Rámakrišna , přece to jen neznamená , že tyto bytosti jsou schopny v sobě toho Boha přivésti k projevu :) , byť by jim i někdo radil ... Říká se , že Bůh je ve všech bytostech , ve všech věcech . Říká se , že Bůh je i v kameni :) ... Jistě by bylo ale pošetilé snažit se probudit toho Boha v kameni , ve zvířeti , v démonu či ve zlém člověku :phew: ...

Je taková "sága" ; "Šance , že se člověk dostane k pravému UČENÍ , je asi taková jakou má rybář , který chce chytnout posvátnou želvu... Posvátná želva se jednou za sto let vypraví k hladině na širém moři . Rybář má síť s jedním okem. Rybář neví kde se želva vynoří a tak síť háže naslepo " . Jaká je šance , že rybář posvátnou želvu chytí ?

U zlého člověka taková možnost není vůbec ! Rámakrišna byl mudrc a jeho rady byly , jsou , nezpochybnitelné !!!
šutr
 

Re: Rámakrišna

Nový příspěvekod šutr » pon 10. říj 2016 15:35:54

Niektoré prekážky v duchovnom živote

361. Kde vládne ostych, strach a nenávisť, tam Boh neprichádza.

362. Ťažšia miska váh klesá, kým ľahšia stúpa. Podobne ten, kto je skľúčený
množstvom starostí a úzkosti, padá do sveta, kým ten čo ich má málo, stúpa k
nohám Pána.

63. Kto trávi svoj čas hovorom o dobrých a zlých vlastnostiach iných ľudí, len
mrhá vlastným časom. Nevyužil čas na premýšľanie o sebe samom, ani o zvrchovanom
Ja, ale neplodne premýšľal o druhých.

364. Ak chcete získať víziu Boha, aký musí byť stav vašej mysle? Myseľ musí byť
dokonale pokojná. Keď vietor túžob vzrušuje hladinu mysle, potom sa v nej Boh
nemôže zrkadliť a božská vízia nenastane.

365. Človek sa najedol a má plný žalúdok. A hoci ináč má zlé trávenie, aj tak sa
mu môžu zbiehať sliny, keď pozrie na sladkosti a korenené omáčky. Podobne
človek, aj keď nie je chamtivý, sa pri pohľade na bohatstvo a iné zvody vzruší,
nech je akokoľvek svätý.

366. Nebuďte ako žaba v studni. Tá nepozná nič veľkolepejšie a väčšie než práve
svoju studňu. Takí sú všetci bigotní. Nepoznajú nič iné než svoju vlastnú vieru.

367. Veľký Šankaračárja mal hlúpeho žiaka, ktorý ho vo všetkom napodobňoval.
Šankara vyslovil Šivóham (ja som Šiva), a žiak to tiez zopakoval. Aby poučil
bláznivého žiaka, Šankara sa jedného dňa so žiakom vydal na prechádzku. Keď
míňali kováčsku vyhňu, Šankara sa zrazu zastavil, vošiel dnu, schytil kotlík s
roztaveným železom a napil sa. Hneď sa obrátil na žiaka, aby to tiež urobil.
Žiak samozrejme nebol schopný napodobiť svojho Majstra. Bol zahanbený a od tej
doby zanechal aj vyslovovanie Šivónham. Povrchné napodobňovanie je vždy
nesprávne. Ale pokúsiť sa sám seba opraviť a zlepšiť tým, že sa riadime
ušľachtilými príkladmi veľkých, je vždy dobré.


Já bych přidal k těm duchovním překážkám, jak je popisuje Rámakrišna , ŘEVNIVOST :phew: Jsou borci , kteří se snaží okolí jevit jako "duchovní kapacity" ač jsou tupými a prázdnými lidmi trpící depresemi :-) Těmto lidem bych doporučil aby se naučili být menšími než jsou ti nejmenší ... Pokora , absence EGA , absence VELIKÁŠSTVÍ atd., to jsou vlastnosti které "zdobí" dobrého člověka :-) ... Kdejakej BLB může mlátit prázdnou slámu a chvástat se , že praktikuje od 80 let :phew: Jak prý říkal Ježíš "po ovoci poznáte je " "Dobrý strom nese dobré ovoce a špatný strom špatné ovoce " :D Blb vám přinese jen blbosti , třebas vám je zabalí do rúžového papíru :phew:
šutr
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned 09. říj 2016 7:07:48

Re: Rámakrišna

Nový příspěvekod Jana » pon 10. říj 2016 17:41:14

šutr píše:"Je pravdou , že Bůh je v tygru , ale to neznamená , že s ním budeme chodit na dostaveníčko . Je pravdou , že Bůh přebývá i v nejhorších bytostech , ale to neznamená , že bychom se s nimi měli scházet."
=====================
to je rada pro začátečníky
ten, kerý přijal více Síly -- s chutí vyzkouší, jaxní umí disponovat -- a žije třeba mezi tygry (viz mnichové někde v asii) a rovněž rád zavítá mezi tzv zlé lidi,aby toho boha v nich, momentálně nečinného, probudil...

No ono je to trochu jinak . Byť i Bůh přebývá i v nejhorších bytostech, jak říkal Rámakrišna , přece to jen neznamená , že tyto bytosti jsou schopny v sobě toho Boha přivésti k projevu :) , byť by jim i někdo radil ... Říká se , že Bůh je ve všech bytostech , ve všech věcech . Říká se , že Bůh je i v kameni :) ... Jistě by bylo ale pošetilé snažit se probudit toho Boha v kameni , ve zvířeti , v démonu či ve zlém člověku :phew: ...

Je taková "sága" ; "Šance , že se člověk dostane k pravému UČENÍ , je asi taková jakou má rybář , který chce chytnout posvátnou želvu... Posvátná želva se jednou za sto let vypraví k hladině na širém moři . Rybář má síť s jedním okem. Rybář neví kde se želva vynoří a tak síť háže naslepo " . Jaká je šance , že rybář posvátnou želvu chytí ?

U zlého člověka taková možnost není vůbec ! Rámakrišna byl mudrc a jeho rady byly , jsou , nezpochybnitelné !!!


Šutře, díky. Je to zajímavé, co píšeš. Koresponduje to s tím, co říká Bible. Máme milovat bližního svého. Bližního Bible popisuje jako toho, kdo by Ti pomohl, kdo se k Tobě chová laskavě.
Milovat ďábla nebo zlého člověka by bylo pošetilé. "Čiň čertu dobře, peklem se Ti odmění."

Nicméně tohle přeci jen neodpovídá mé zkušenosti.

Jako by tady byl něco jako setrvalý průhled do toho, kým dotyčný je, i když o tom neví a tím pádem tu není žádné ztotožnění s tím, co vzniká, zaniká, mění se, žádná minulost, žádný příběh, nic, co by mohlo nebo mělo být odpuštěno, není tu ani nic vážného, skutečného, podle čeho by se dotyčný mohl jako zlý posoudit.

Je tady ještě navíc i zkušenost z inkarnací a z období mezi inkarnacemi, kdy se zcela jasně ukázaly "temné síly" jako projekce mé vlastní slepoty.

Nicméně je dobré tenhle hovor s Tebou vést dál.

Ztotožnění s negativitou tady může být.

Uvědomuji si díky Tobě, jak je nesmyslné tady dávat prostor pro tu slepotu negativity.

Jestli máš chuť, můžeš o tomhle tématu napsat víc.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Rámakrišna

Nový příspěvekod arikiran » pon 10. říj 2016 18:16:43

ahoj šutráku

citoval jsi můj názor..to je ok, dík

a paxi napsal zajímavou větu:

no ono je to jinak
a podal jsi názor Ramakrišny, opět s dodatkem, že je nezpochybnitelný....tedy něco podobného, co už jsme řešili, a za co se mi dostalo nadávek

kdyby TY SÁM S PODPOROU RAMAKRIŠNY SI NEHRÁL NA DUCHOVNÍ KAPACITU...napsal by si:

arikiran podal tento pohled:....
a Ramakrišna podává tento pohled:......a jo, tento pohled je jiný, což by si ani nemusel dodávat, neb to by si každý přečetl..každý udělal úsudek..a každý se k nějakému přiklonil, třeba k mému, třeba k Rámakrišnově a gtřeba by mě jiný pohled svůj....

takhle by se mi to líbilo, takhle už to tADY MNOHO LIDÍ DĚLÁ, TY SI TU NOVÝ...TAK SE UČ...

ZDAREC A HODNĚ ŠTĚSTÍ
... . ...
...děkuji.em...
Uživatelský avatar
arikiran
 
Příspěvky: 714
Registrován: pát 22. led 2016 11:05:50

Re: Rámakrišna

Nový příspěvekod Honzam » čtv 13. říj 2016 11:28:29

šutr píše:"Je pravdou , že Bůh je v tygru , ale to neznamená , že s ním budeme chodit na dostaveníčko . Je pravdou , že Bůh přebývá i v nejhorších bytostech , ale to neznamená , že bychom se s nimi měli scházet."




http://www.buddhismus.cz/dzataky.html

V mnoha minulých životech byl Buddha Šákjamuni zvířetem. Jako králík se vrhl do plamenů, aby poskytl potravu hladovějícímu mudrci. Jako slon potkal sedm mužů ztracených v poušti a hladovějících. Jako princ spáchá sebevraždu skokem z útesu, aby tygřice mohla jeho tělem nakrmit svá mláďata. Jako kupec jednou s pěti společníky ztroskotá na moři a všichni jsou odsouzeni k záhubě. Vzpomene si, že mrtvé tělo oceán nechce nést a vždy je vyhodí na břeh. Proto řekne svým společníkům, aby se ho chytli, a prořízne si hrdlo.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Rámakrišna

Nový příspěvekod Honzam » čtv 13. říj 2016 11:42:16

šutr píše:to je rada pro začátečníky
ten, kerý přijal více Síly -- s chutí vyzkouší, jaxní umí disponovat -- a žije třeba mezi tygry (viz mnichové někde v asii) a rovněž rád zavítá mezi tzv zlé lidi,aby toho boha v nich, momentálně nečinného, probudil...


Buddhističtí mniši v Thajsku měli v mrazáku čtyřicet mrtvých tygřat

Mrtvoly asi 40 tygřích mláďat našly thajské úřady v buddhistickém chrámu, který leží západně od Bangkoku. Chrám je díky chovu tygrů populární mezi turisty, zároveň je však podezřelý z nelegálního obchodu se zvířaty či produkty, které z nich pocházejí. Úřady nyní odebírají chrámu desítky živých tygrů.


Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/tygr-thajsko-mladata-0ro-/zahranicni.aspx?c=A160601_113505_zahranicni_aba
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Rámakrišna

Nový příspěvekod nop » čtv 13. říj 2016 12:07:46

Honzam píše:...

Buddhističtí mniši v Thajsku měli v mrazáku čtyřicet mrtvých tygřat

Mrtvoly asi 40 tygřích mláďat našly thajské úřady v buddhistickém chrámu, který leží západně od Bangkoku. Chrám je díky chovu tygrů populární mezi turisty, zároveň je však podezřelý z nelegálního obchodu se zvířaty či produkty, které z nich pocházejí. Úřady nyní odebírají chrámu desítky živých tygrů.


Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/tygr-thajsko-mladata-0ro-/zahranicni.aspx?c=A160601_113505_zahranicni_aba

Někdy není lehké zůstat nevinný za všech situací.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Rámakrišna

Nový příspěvekod Honzam » čtv 13. říj 2016 12:23:27

nop píše:
Honzam píše:...

Buddhističtí mniši v Thajsku měli v mrazáku čtyřicet mrtvých tygřat

Mrtvoly asi 40 tygřích mláďat našly thajské úřady v buddhistickém chrámu, který leží západně od Bangkoku. Chrám je díky chovu tygrů populární mezi turisty, zároveň je však podezřelý z nelegálního obchodu se zvířaty či produkty, které z nich pocházejí. Úřady nyní odebírají chrámu desítky živých tygrů.


Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/tygr-thajsko-mladata-0ro-/zahranicni.aspx?c=A160601_113505_zahranicni_aba

Někdy není lehké zůstat nevinný za všech situací.


Veterináři zachránili 140 tygrů z chrámu. Policie zatkla tři mnichy

Thajští veterináři v sobotu ukončili týdenní operaci, jejímž cílem bylo vyvézt na 140 tygrů z buddhistického chrámu podezřelého z nelegálních praktik se zvířaty. V chrámu v provincii Kánťanaburí se našly mrtvoly 40 tygřích mláďat. Podle stanice BBC bylo 22 osob obviněno z nezákonného držení chráněné zvěře a z obchodování s ní.


Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/z-thajskeho-buddhistickeho-chramu-bylo-zachraneno-140-tygru-pav-/zahranicni.aspx?c=A160604_181630_zahranicni_lve
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Rámakrišna

Nový příspěvekod Honzam » čtv 13. říj 2016 12:33:17

šutr píše:Jsou borci , kteří se snaží okolí jevit jako "duchovní kapacity"


Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51


Zpět na Duchovní směry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků