ZÁKLADNÍ NEPODMÍNĚNÝ PŘÍJEM

Re: ZÁKLADNÍ NEPODMÍNĚNÝ PŘÍJEM

Nový příspěvekod malpan » sob 14. pro 2013 21:04:54

nabízím jiný pohled na peníze - po shlédnutí na ně budete nahlížet nejspíš jinak - je to na uložto.cz

Penize-jako-dluh_Money-as-Debt-2006_cz-titl
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: ZÁKLADNÍ NEPODMÍNĚNÝ PŘÍJEM

Nový příspěvekod irulan » ned 15. pro 2013 11:34:31

Ahoj, četla jsem tohle vlákno až ted. Vlastne jsem o něčem takovem jako o nepodminenem základním přijmu četla poprvé. Musela jsem se podívat jinde, protože na těch stránkach cos uvedl nebylo vubec uvedeno o co jde a dozvěděla jsem se ve wiki, ze takova forma u nás uz existuje jako existenční minimum. Takze o českou republiku nejde.. Tedy jde o uzakoneni v evropské unii?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: ZÁKLADNÍ NEPODMÍNĚNÝ PŘÍJEM

Nový příspěvekod irulan » ned 15. pro 2013 13:12:02

Uz asi rozumím, jde jenom o teorii a filozofii, teda přiznám, ze mam z toho prázdno v hlave. Jediný, co bych k tomu mohla říct, je určitá jednostrannost proudu (treba i vzato energeticky). Takova nevyvazenost, myslím, ze kde je příjem, musí byt zákonitě i vydej, a nemusí vest úplne stejnou cestou, ale klidně se přes jiné cesty musí dostat energie zpět, odkud přišla. Je to (tedy aspon pro me) velmi abstraktní. Proto, aby mi to rozum probral, uvazuju spis nad konkrétními důsledky tohoto jakoze "činu z dobre vule" - znamená to, ze by se vracela energie "dobre vule" zpět?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: ZÁKLADNÍ NEPODMÍNĚNÝ PŘÍJEM

Nový příspěvekod malpan » ned 15. pro 2013 13:45:26

základní nepodmínený příjem je třeba možné i ztrojnásobit, v tom "problém" není. Otázkou není, zda jej mít či nemít, ale to, co to s sebou přinese: Do toho systému je třeba něco přidávat, aby bylo možné něco odebírat, jinak je to žádostí o kolaps. Rád dělám něco pro druhé jen pro tu činnost samu, ale společenský systém je zatím nezralý - sobectví je tu v převaze, takže ochota se dělit o společné statky je shora přehlížena, zdola brána jako nespravedlivá.
Ve skutečnosti si každý musí najít svou hodnotu i zodpovědnost v sobě. Vše začíná i končí u nás... Nic není náhoda a to, jak se nám vede je zrcadlem našeho přístupu
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: ZÁKLADNÍ NEPODMÍNĚNÝ PŘÍJEM

Nový příspěvekod irulan » ned 15. pro 2013 13:55:43

vostalpetr píše:..
jako spíše do oblasti lidské tvorby,..

Na to jsem si tak trochu i myslela..
No svým zpusobem to neni až tak zcestna teorie, v podstatě jde zas jen o pretvorenou energii z přírody (pomoci dědictví myšlenek vynálezců apod.), kterou by nemel vlastnit nikdo konkretni. Politické systémy se snaží o "nejake rozděleni" tohoto přijmu z přírody a vyžadují jako podmínku nějakou snahu. Příroda to nevyžaduje, slunce bude svítit i bez nejake snahy. :what: muze lidstvo přestat uvažovat omezeně?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: ZÁKLADNÍ NEPODMÍNĚNÝ PŘÍJEM

Nový příspěvekod malpan » ned 15. pro 2013 14:17:52

vostalpetr píše:
Komu patří zisk ?

Vcelku mě zaujalo to tvé video,
kde je vlastně řečeno, že by se zisk z bankovních úvěrů (jenž slouží ekonomice) měl rozdělit

Vcelku ty náhledy korespondují

PS.
Hlavně mě potěšila ona část o lichvě a zisku z lichvy,
že dlouhou dobu byla lichva neetická,
protože já si myslím, že je neetická dodnes,
tedy nejde vlastně o nějakou etiku,
ale spíše o duchovní náhled,
etika je věcí proměnnou, jak je nakonec z historie vidět...

všechno, co se týká našeho světa má základ v duchovním přístupu a hmotný svět je "jen" jeho odrazem. Kdo je sobec, bude se se svým sobectvím dříve nebo později potýkat.
Ano, bankovní svět je hra, jejíž součástí jsme i my. Zisk / nezisk je vždy za něco. Upřímný pohled do svého myšlenkového bohatství (směru myšlení) je příčinou současného stavu (vnímání). Je to naší zodpovědností ať chceme nebo ne.
To, co je etické a co ne, určuje míra našeho svědomí. To, čeho už nejsi schopen a bylo by ti zle z toho, že bys to "něco" udělal - to je zatím pro někoho přirozené a nezbytnou potřebou. Proto taky dokážeš vnímat to, nač ten druhý zatím nedosáhne. Máš rozšířenější vnímání oproti tomu, kdo vidí jen třeba "ten finanční zisk". Už chápeš, že bohatství není v hromadě peněz, ale v něčem úplně jiném - říkejme tomu třeba: ve spokojeném životě. Někomu k té spokojenosti stačí jen ta hromada peněz, jiný v tom může vidět zlatou klec, další "nechápe" proč tím ti lidé žijí.... Ale je to prázdné, dočasné - nemůže to přinést trvalé štěstí.
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: ZÁKLADNÍ NEPODMÍNĚNÝ PŘÍJEM

Nový příspěvekod malpan » ned 15. pro 2013 14:23:06

Příroda to nevyžaduje, slunce bude svítit i bez nejake snahy. :what: muze lidstvo přestat uvažovat omezeně?


je možné mluvit za lidstvo, když boží tvorba je vším? Mluvit a zodpovědní můžeme být jen za svá rozhodnutí a za to, co žijeme. Neumím být zodpovědným za tebe, natož za celou společnost. Z pozice Boha může jedinec jen přihlížet tvorbě ve všech jejích podobách, protože vše tu má svůj smysl. Co z té rozmanitosti si kdo vybere, tím bude žít, bude zažívat následky svých voleb....
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: ZÁKLADNÍ NEPODMÍNĚNÝ PŘÍJEM

Nový příspěvekod malpan » ned 15. pro 2013 14:38:42

bude zažívat následky svých voleb....

jj, můžeme cokoliv si zamaneme, ale to neznamená, že výsledkem bude naše představa výsledku
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: ZÁKLADNÍ NEPODMÍNĚNÝ PŘÍJEM

Nový příspěvekod malpan » ned 15. pro 2013 14:57:24

k tomu není co dodat...
- ano zakladatelé hnutí zapomněli, že ne všichni jsou stejní
- kdo měl větší zisk - Baťa nebo lidi, co měli jistou práci i bydlení? - to je jen řečnická otázka, ve které se shodujeme
Duchovno je v mém pojetí o přístupu, proto jej dávám na první místo. Kdyby o to nikdo nestál, neexistovalo by to.
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: ZÁKLADNÍ NEPODMÍNĚNÝ PŘÍJEM

Nový příspěvekod papadev » ned 15. pro 2013 15:05:57

No me by zajimalo,jesli tady nekdo tu petici podepsal
... ... ... ooo xv
EXIMALULUFE
ŠTAVISSIKRAŠTA
POSOGRAMA
HAHOAD
Díky Mistři
...
(2-5-3-3)
...
papadev
 
Příspěvky: 447
Registrován: pon 06. kvě 2013 7:00:50

Re: ZÁKLADNÍ NEPODMÍNĚNÝ PŘÍJEM

Nový příspěvekod malpan » ned 15. pro 2013 15:10:05

Komu patří zisk ?...

Nabízí se i jiný, trošku hlubší pohled - co je ziskem?
Když mi život dává dnes "přes hubu", může to být pro mě podnětem k nastartování jiného - zralejšího přístupu a tatáž situace se tedy rázem stala maximálním ziskem
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: ZÁKLADNÍ NEPODMÍNĚNÝ PŘÍJEM

Nový příspěvekod malpan » ned 15. pro 2013 15:11:04

papadev píše:No me by zajimalo,jesli tady nekdo tu petici podepsal
... ... ... ooo xv

malpan ne
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 18:10:06

Re: ZÁKLADNÍ NEPODMÍNĚNÝ PŘÍJEM

Nový příspěvekod irulan » pát 20. pro 2013 17:42:01

vostalpetr píše:No vždyt s tím všichni souhlasej,
tedy v demokracii určitě,
jinak by nevolili politiky, kteří na toto vyčlenují peníze..

no teda tak já tedy nesouhlasím, nejít volit vůbec je taky nějak nevýsledné, tak co s tím? Co navrhuješ?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 17:38:29

Re: ZÁKLADNÍ NEPODMÍNĚNÝ PŘÍJEM

Nový příspěvekod rosada » pát 20. pro 2013 18:10:20

před pár měsíci byl v respektu pěkný článek na toto téma v Respektu. Ve Švýcarsku o tom prý uvažují( snad 2016). V tom článku byly hezky rozebrány pro a proti ... o dopadech takového opatření se lze jen dohadovat, může to být pro lidi motivační a přínosné, např. člověk zůstane v méně placené práci pro neziskovku s celospolečenským dopadem, místo aby vzal místo v komerčně založené společnosti. a nebo toho lidi zneužijí a jen se povezou jako černí pasažéři.
Základní otázkou je, jakou výši by ten příspěvek měl a kde na to vzít.
Protože i když by to společnost obohatilo (to kdyby se lidi začali věnovat něčemu smysluplnému, místo shánění živobytí), tak by to asi nebylo přínosné finančně.
U tak evropské státy podporují (dávky, úlevy na daních ...) velkou skupinu lidí, v tom Švýcarsku uvažují, že by nepodmíněným příjmem veškeré podpory nahradili. )což by bylo hlavním zdrojem financování - nejen výše dávek, ale i ušetřené náklady na jejich správu)
...
Mě, ač jsem založením spíš pravičák, se ta myšlenka zdá zajímavá, minimálně stojí za zvážení.
...
Až následně se objevila ta česká petice, která požadovala otevření odborné debaty na toto téma, což jsem nepodepsala, protože dožadovat se peticí diskuze mi přijde dost ujetý.
...
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 10:22:05


Zpět na Duchovní směry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron