Otupenosť más!

Re: Otupenosť más!

Nový příspěvekod Aves passeri » čtv 17. říj 2013 11:22:12

Tak už to prostě je, Gaussova křivka je asi platná... nejvíc je toho průměru. Těch lidí, které zajímají "jen" ty "přízemní" věci. Pár lidí mimo průměr se jim přizpůsobí, protože základní potřebou lidí je najít ocenění, uznání od druhých lidí - ne být jiný... a sám. A tak máme ještě větší masu těch "přízemních". A spoustu lidí, kteří na nich vydělávají.
Ale co bychom od nich chtěli? Máme je kritizovat, dívat se na ně povýšenně, že oni jsou hloupí, otročí svým přízemním a plytkým touhám, nezajímají se o vysoké hodnoty apod? Oni jednají jak nejlépe umí. Podle mě. A moralizování nesnáší :-) "Elity" jsou pro ně sprosté slovo, právě protože tuší, že je zde něco, co s nima umí mávat a oni skáčou, jak se jim řekne. A nemají moc na vybranou, dáno sociálními podmínkami, ve kterých vyrostli, a také dáno genetikou.
Volat po vyšších hodnotách je ušlechtilé a také si jich vážím a také to asi dělám, ale myslím, že většinové populaci je to fuk, vždycky bylo a vždycky bude. A pokud bude společnost postavená na uctívání vyšších hodnot, tak to může podle mě docela dobře sklouznout k pokryteckému hraní si na svatoušky. Zvnějšku majoritu nepředělá nikdo.
Jediné, co mě napadá, je ukazovat jim, kudy vede cesta k tomu, co chtějí absolutně všichni - a to nejsou vysoké hodnoty, ale prosté štěstí, spokojenost a láska. To je tak přízemní, až je to krásné.
Aves passeri
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 19. črc 2013 10:10:24

Re: Otupenosť más!

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 17. říj 2013 11:38:48

Aves passeri píše:Jediné, co mě napadá, je ukazovat jim, kudy vede cesta k tomu, co chtějí absolutně všichni - a to nejsou vysoké hodnoty, ale prosté štěstí, spokojenost a láska. To je tak přízemní, až je to krásné.


Obrázek
Návštěvník
 

Re: Otupenosť más!

Nový příspěvekod nop » pát 24. úno 2017 8:31:16

Aves passeri píše:Tak už to prostě je, Gaussova křivka je asi platná... nejvíc je toho průměru. Těch lidí, které zajímají "jen" ty "přízemní" věci. Pár lidí mimo průměr se jim přizpůsobí, protože základní potřebou lidí je najít ocenění, uznání od druhých lidí - ne být jiný... a sám. A tak máme ještě větší masu těch "přízemních". A spoustu lidí, kteří na nich vydělávají.
Ale co bychom od nich chtěli? Máme je kritizovat, dívat se na ně povýšenně, že oni jsou hloupí, otročí svým přízemním a plytkým touhám, nezajímají se o vysoké hodnoty apod? Oni jednají jak nejlépe umí. Podle mě. A moralizování nesnáší :-) "Elity" jsou pro ně sprosté slovo, právě protože tuší, že je zde něco, co s nima umí mávat a oni skáčou, jak se jim řekne. A nemají moc na vybranou, dáno sociálními podmínkami, ve kterých vyrostli, a také dáno genetikou.
Volat po vyšších hodnotách je ušlechtilé a také si jich vážím a také to asi dělám, ale myslím, že většinové populaci je to fuk, vždycky bylo a vždycky bude. A pokud bude společnost postavená na uctívání vyšších hodnot, tak to může podle mě docela dobře sklouznout k pokryteckému hraní si na svatoušky. Zvnějšku majoritu nepředělá nikdo.
Jediné, co mě napadá, je ukazovat jim, kudy vede cesta k tomu, co chtějí absolutně všichni - a to nejsou vysoké hodnoty, ale prosté štěstí, spokojenost a láska. To je tak přízemní, až je to krásné.

Proč "může .....sklouznout k pokryteckému hraní si na svatoušky." ?
Není pouze jedna možnost.
Může a nemusí.
Nejsi náhodou pesimista?
Vidíš světlo na konci tunelu, nebo bláto pod nohama ?
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha


Zpět na Duchovní směry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků