Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z cesty

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod miroslav » pon 08. dub 2024 11:23:39

Tara píše: Takže prd.


Když prd tak prd :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3567
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Tara » pon 08. dub 2024 11:24:32

PS: Já, např., kdyby tady dál psal vostál to a hlavně jak, co píše na VP.inspiruj směrem k Janě, tak bych tu zase nechodila já, protože se mi takové projevy z duše příčí a nechtěla bych být součástí téhle komunity, prostě bych nemohla.
Byť sama se sprostými slovy, zlášť od doby covidí, nemám problém je použít, ale čeho je moc, toho příliš.
Každý jsme nějako citlivý na něco, no.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2765
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Tara » pon 08. dub 2024 11:25:13

miroslav píše:
Tara píše: Takže prd.


Když prd tak prd :)

Jj :-), palec hore :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2765
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod miroslav » pon 08. dub 2024 11:48:18

Jak jsi psala, že bych se Jáčka zeptal mailem, pravdu by mi neřekl. Možná si ten důvod ani neuvědomuje.
Určitě to není proto, že by tím podporoval sionismus. :D

Zkrátka ho štve, že jeho některé "hlubokomyslné" projevy jaksi neberu úplně vážně. A Zopotka ta je taky legrační. A když člověku trefně nastavíš zrcadlo, tak to narušuje sebeobraz na kterém člověk lpí a na němž jeho životní rovnováha spočívá. Duchovní cesta osvobození spočívá právě v tom si toto svoje lpění uvědomit, jeho legračnost a omezení, které přináší do života a tím se od něho osvobodit. A ne pořád strašně vážně a důležitě řešit světové a "duchovní" problémy a připadat si důležitý jako psí kšíry.
Humor, zvláště ten na přímo tělo umožňuje potřebný nadhled nad sebou, nad životem a tak tím je osvobozující

http://inspiruj.cz/viewtopic.php?f=50&t ... mor#p42932

armin píše:Obrázek
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3567
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Pedriito » pon 08. dub 2024 12:29:45

Pedrito, ty vděčňáku za každý plk, kec, nástroj,, byť vrzající falešně, chápeš aspoň trochu, proč sem přestala psát a chodit - jak sama napsala Helena, že kvůli Janě?


Prostě to pro ni pozbylo smysl. To mě občas taky napadá.. a s Rosadou jsme o tom často mluvili.
Jen kvůli Janě by neodešla. :-)
PS. A její covidový i politický nazor je od toho tvého a Jirkova naprosto neslučitelný ;-)

Tebe zas občas postihuje jakási vlčí mha, pobrat věci jinak než jsou míněny.
Viz naše debata na W.
Pedriito
 

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Tara » pon 08. dub 2024 13:43:11

Jak jsi psala, že bych se Jáčka zeptal mailem, pravdu by mi neřekl. Možná si ten důvod ani neuvědomuje.
Určitě to není proto, že by tím podporoval sionismus. :D

Zkrátka ho štve, že jeho některé "hlubokomyslné" projevy jaksi neberu úplně vážně. A Zopotka ta je taky legrační. A když člověku trefně nastavíš zrcadlo, tak to narušuje sebeobraz na kterém člověk lpí a na němž jeho životní rovnováha spočívá. Duchovní cesta osvobození spočívá právě v tom si toto svoje lpění uvědomit, jeho legračnost a omezení, které přináší do života a tím se od něho osvobodit. A ne pořád strašně vážně a důležitě řešit světové a "duchovní" problémy a připadat si důležitý jako psí kšíry.
Humor, zvláště ten na přímo tělo umožňuje potřebný nadhled nad sebou, nad životem a tak tím je osvobozující


Prostě to pro ni pozbylo smysl. To mě občas taky napadá.. a s Rosadou jsme o tom často mluvili.
Jen kvůli Janě by neodešla. :-)
PS. A její covidový i politický nazor je od toho tvého a Jirkova naprosto neslučitelný ;-)

Tebe zas občas postihuje jakási vlčí mha, pobrat věci jinak než jsou míněny.
Viz naše debata na W.


Doprčííííííííc!!!!! Vy nedáte pokoj :-)

Miroslave, kecy v kleci. Jak můžeš předjímat, že a bla bla. Zkus to a uvidíš. A jestli se odvážíš mu napsat, předpokládám, že nemáš jeho mobil, tak sem napiš, že jsi email odeslal - já mu pošlu SMS, ať se na email podívá, žes mu napsal. On moc na emaily nechodí, má toho dost na starosti jiného.
K zopotce - jak ty vůbec můžeš vědět, jak to zopotka má????? Copak ji znáš? Jsi s ní v kontaktu? Zase mlžení a kecy v kleci, jen abys mě vyprovokoval k reakci. Vím, nemusela bych reagovat, ale jsem povaha vášnivá a i když mě to zdržuje, zasejc musím :-)))))
Nevíš nic, jen kecáš, provokuješ a manipuluješ.
Jak jsem psala, jsi zde největší manipulátor ze všech a na tom, slavný soude, trvám!!!
Jana ta jen zhloupla z advaity a stal se z ní kolovrátek advaitových sloganů, ale u tebe ta manipulace je zřejmá! Navíc obalena do duchovňáckého hávu, o potřebě nelpění, uvědomění si toho, nebraní se tak vážně atd. atd., jako bys ty už to všechno měl za sebou - to je ta pýcha!

Pedrito, samozřejmě, že v tom sem chodit nebo nechodit jsou i další aspekty, jako pracovní vytížení, ztráta motivace se účastnit, kllábosit o ničem, reagovat, to je normální a tak to chápu i u Heleny, jáčka, třeba i tebe, až tě to za čas opět na roky přestane bavit, vo tom žádná, ale napsala to, napsala. Řekl to Jáčko, řekl. Není třeba z toho dělat vědu, zkrátka se tak rozhodli a třeba za pár dnů, měsíců se tu znovu objeví "nový vítr", třeba a třeba ne :-)

Co se týká názoru na očkování, politiku - je to každého věc a hlavně právo mít svůj názor, ať je takový nebo makový. Už jsem to nějak zpracovala, poučena řešením ve vlastní rodině, hlavně.

Co je důležité, alespoň pro mě, NEMANIPULACE. Více to řešit nebudu. A já jsem na manipulaci velmi citlivý člověk, to mi věř a vnímám ji velice dobře. Byť si ji "druhý" není vědom.

A už mě kurňa nechte pracovat :-) ♥

Tak hele, Miroslave, domluveno, jo? Kdybys napsal jáčkovi email, písni sem, dám mu vědět. A tu můžeš dát jeho případnou odpověd, nebo nedat, jak chceš. A o zopotce nic nepiš, pokud ji neznáš, nejsi s ní v kontaktu, nevíš, jak to má nebo nemá, bo se jí můžu taky přímo zeptat a tu bude potom fičák, třeba. Pokud by sis všechno vymyslel. Já třeba jsem ji neviděla roky, roky a nejsem s ní v přímém kontaktu, jen si občas olajkujeme příspěvek na FB a občas si něco písneme SMS kolem dětí, vnoučat atd.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2765
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Pedriito » pon 08. dub 2024 13:59:58

Co je důležité, alespoň pro mě, NEMANIPULACE. Více to řešit nebudu. A já jsem na manipulaci velmi citlivý člověk, to mi věř a vnímám ji velice dobře. Byť si ji "druhý" není vědom.


A kdo to tu votevřel a votevírá? A nenápadně nabádá Miroslava k napsání Jáčkovi, ha? ;-)
Pedriito
 

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Tara. » pon 08. dub 2024 14:19:34

Pedriito píše:
Co je důležité, alespoň pro mě, NEMANIPULACE. Více to řešit nebudu. A já jsem na manipulaci velmi citlivý člověk, to mi věř a vnímám ji velice dobře. Byť si ji "druhý" není vědom.


A kdo to tu votevřel a votevírá? A nenápadně nabádá Miroslava k napsání Jáčkovi, ha? ;-)

Může a nemusí, tak jsem to snad napsala, ne? A že jestli mu napíše, že má dát vědět.....

Je to něco jiného, než co píše on, přece! Že by mu jáčko neřekl pravdu, že ho štve, že jeho některé "hlubokomyslné" projevy jaksi nebere úplně vážně. A Zopotka ta je taky legrační. Atd.

Ty nevnímáš ten rozdíl?
Tara.
 

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Pedriito » pon 08. dub 2024 14:32:51

Tara. píše:
Pedriito píše:
Co je důležité, alespoň pro mě, NEMANIPULACE. Více to řešit nebudu. A já jsem na manipulaci velmi citlivý člověk, to mi věř a vnímám ji velice dobře. Byť si ji "druhý" není vědom.


A kdo to tu votevřel a votevírá? A nenápadně nabádá Miroslava k napsání Jáčkovi, ha? ;-)

Může a nemusí, tak jsem to snad napsala, ne? A že jestli mu napíše, že má dát vědět.....

Je to něco jiného, než co píše on, přece! Že by mu jáčko neřekl pravdu, že ho štve, že jeho některé "hlubokomyslné" projevy jaksi nebere úplně vážně. A Zopotka ta je taky legrační. Atd.

Ty nevnímáš ten rozdíl?

No rozdíl to je, v uvažování každýho z nás jsou jaksi rozdíly, ale nevnímám v tom žádnou potměšilost, pýchu ani manipulaci...
Ono tak trochu platí, že každý sám sobě manipulátorem, ať už si tu pozornost nechá ovlivnit ideami svými nebo ideami druhých. Tím netvrdím že vliv, co v člověku odkryje něco příznivého a dosud nevnímaného, není prospěšný. :-)
Pedriito
 

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Pedriito » pon 08. dub 2024 15:03:20

PS. On je taky třebas rozdíl, zda tomu, kdo ti podává nějakou radu důvěřuješ, či nikoliv.
V prvním případě po tem sáhneš všema deseti. V druhém případě v tom můžeš cítit i tu manipulaci, ač jde o úplně stejnou radu. To je, jako když ti řekne "ty vole" kámoš, nebo nějakej herdek týpek. :-)
Pedriito
 

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Pedriito » pon 08. dub 2024 15:25:20

A abychom byli spravedliví, podívej se, co řekl Jáčko o Miroslavovi. Myslíš že je to přesné?
To může vědět leda Miroslav. Stejně jako když já "maluju" obrázek o Janě např. vycházím z toho, jak se projevuje,
ale osobně jsem ji nikdy nepotkal a neprožil jsem její příběh, mohu trvat jen na intuici, ale nedělám to. Neb každý den je nový a dává nové obzory, i intuice proměnná, ve vývoji. Vězet na jakémkoliv názoru na cokoliv, na kohokoliv.. to je klam.
Pedriito
 

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Pedriito » pon 08. dub 2024 16:01:58

Jedno ze 108 jmen Šrí Krišny je Přítel... Proto je tak důvěryhodný, jako Pán božské hry - Líly.
A jeho hlavním atributem je odpoutanost a to se prolíná všemi ostatními aspekty, jako je třeba komunikace...
A je v tom naprosto odpoutaný a spontánní... Duch kosmické tvorby jako Hry.
Pedriito
 

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod miroslav » pon 08. dub 2024 16:41:03

Tara píše:Miroslave, kecy v kleci. Jak můžeš předjímat, že a bla bla. Zkus to a uvidíš. A jestli se odvážíš mu napsat, předpokládám, že nemáš jeho mobil, tak sem napiš, že jsi email odeslal - já mu pošlu SMS, ať se na email podívá, žes mu napsal. On moc na emaily nechodí, má toho dost na starosti jiného.
K zopotce - jak ty vůbec můžeš vědět, jak to zopotka má????? Copak ji znáš? Jsi s ní v kontaktu?


Zopotka se tu nedávno objevila spolu s Jáčkem a hned se do mne pustila - tak na dojmy z toho jsem reagoval. Teda myslím si, že to byli oni i jsem se ptal, jestli jsou ze stejného vrhu a on ("jdoucí okolo" nebo něco takového) to potvrdil.

Jinak s tou manipulací, to mi není jasné. Připadáš si mnou manipulovaná? Nebo někdo jiný ti připadá tady mnou manipulovaný?

Jáčkovi napíšu a uvidíme, co z něj vypadne, ale nevím mailovou adresu - jestli bys mi ji sem prosím mohla dát a nebo v SZ.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3567
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Tara » pon 08. dub 2024 17:06:31

No rozdíl to je, v uvažování každýho z nás jsou jaksi rozdíly, ale nevnímám v tom žádnou potměšilost, pýchu ani manipulaci...
Ono tak trochu platí, že každý sám sobě manipulátorem, ať už si tu pozornost nechá ovlivnit ideami svými nebo ideami druhých. Tím netvrdím že vliv, co v člověku odkryje něco příznivého a dosud nevnímaného, není prospěšný. :-)

PS. On je taky třebas rozdíl, zda tomu, kdo ti podává nějakou radu důvěřuješ, či nikoliv.
V prvním případě po tem sáhneš všema deseti. V druhém případě v tom můžeš cítit i tu manipulaci, ač jde o úplně stejnou radu. To je, jako když ti řekne "ty vole" kámoš, nebo nějakej herdek týpek. :-)

A abychom byli spravedliví, podívej se, co řekl Jáčko o Miroslavovi. Myslíš že je to přesné?
To může vědět leda Miroslav. Stejně jako když já "maluju" obrázek o Janě např. vycházím z toho, jak se projevuje,
ale osobně jsem ji nikdy nepotkal a neprožil jsem její příběh, mohu trvat jen na intuici, ale nedělám to. Neb každý den je nový a dává nové obzory, i intuice proměnná, ve vývoji. Vězet na jakémkoliv názoru na cokoliv, na kohokoliv.. to je klam.

Jedno ze 108 jmen Šrí Krišny je Přítel... Proto je tak důvěryhodný, jako Pán božské hry - Líly.
A jeho hlavním atributem je odpoutanost a to se prolíná všemi ostatními aspekty, jako je třeba komunikace...
A je v tom naprosto odpoutaný a spontánní... Duch kosmické tvorby jako Hry.

Podle mě je MANIPULACE prostředek k dosažení něčeho pro ego líbivého, potřebného (něco jako pro feťáka droga, alkoholika alkohol, kouzelníka obdiv, většiny politiků moc, pocit důležitosti atd.)
A ta se projevuje a je poznatelná v PROJEVU toho jednoho.
Buď tam přítomna je, nebo není, ale pozor, není to tak jednoduché - viz. ne vždy je vedena skutečně k pozlacení svého peří, k zisku pro své ego. Někdy je hraná, protože je v tu chvíli dle takto záměrně hraje tuto hru vyhodnocena, jako potřebná...

A ano, záleží na důvěře, jako zaujímá tzv. žák. Pokud je to důvěra slepá, bez skutečně touhy po PRAVDĚ, osvobození, obdivuje, přijímá i zcela absurdní hry s přesvědčením, že toto je konečně to ono (viz. chaneling, sezení v lotosu, měření si aury a já nevím jakých dalších technik, třeba praktikování tantry :-)))

Pro skutečně hledajícího je ale jasně u někoho dříve, u někoho později jasné, že tudy cesta nevede.... a upouští od obdivu dosud uznávaného či obdivovaného mistra, jeho učení a hledá dál, ale to už zabíhám někam dál....

Ta důvěra je věcí tvé duše, ne tebe, vyspělosti tvé duše, a v konečném důsledky až palčivé či bolestné touze vrátit se domů.... já vlastně nevím, proč to tu píšu, když stejně vím, že mi ty ani Miroslav ani nikdo jiný tady neporozumí, chjo, no, tak se vrátím k tvým příspěvkům.
Něco, nějaký projev, nějaké projevy a jedno jestli jen čtené, nebo slyšené, nebo přímo řečené v tobě zarezonují pravdou, já říkám vůní, vůní domova, či naopak - to skutečně záleží na tvé hloubce pochopení, ponoření... a nic není špatně....

Projev je strašlivě moc důležitá věc, buď cítíš vůni, nebo ji necítíš a za sebe mohu říct, že jsem se ještě nespletla v tom, z koho (zase, je jedno - autor, malíř, zpěvák, kamarád, kamarádka, kolega atd. ucítila), tu blízkost stejného nebo více či méně podobného a z někoho zase naopak.
Např. uvedu příklad Jany, jen proto, že ji znáš taky jen a hlavně z projevů zde, a ve skutečném setkání skutečně zastává, je přesvědčena, projevuje se ve věcech "duchovědy" :-) úplně stejně. To ale neznamená, že není výborná máma, babička, učitelka, člověk jako takový, ale duchovědě rozumí jako koza petrželi - nacpat si bříško, aby bylo pěkně napapané a spokojené.

S jáčkem jsme se potkali no 20 let zpátky už to bude a od počátku to byla prostě velká rezonance, stav neskutečné blízkosti v těch duchovních záležitostech, vyciťování pravdy, domoviny.... vztah provázely hlavně u mne různé stavy od zamilovanosti, revolty, zaseknutí se, odmítání, zlosti, vzteku, touhy ho slyšet, vidět, různě se to střídalo, až si myslím, že už se to konečně akosi ustálilo do stavu skutečného přátelství a z mé strany, nevím jak u něho, i velkého vděku za všechno...

Zpátky k tomu, na napsal o Miroslavovi. Miroslava známe všichni jen z projevu na netu - tedy myslím si to a myslím, že ani ses s ním osobně nesetkal. A ani nesetkáš. V tomto životě. Si teda myslím, ale může to být vše ještě jinak :-)

Jeho projevy jsou skutečně dosti povýšené, arogantní, manipulativní, někdy dosti i tvrdé, nesoucitné, bez špetky laskavosti či soucitu, přesně jak to napsal jáčko. Tak ho vnímám. Nevím, kde a kdy a proč zbloudil z cesty, ale všichni víme, že stejně jednou do přístavu doplujem a velkou a možná pro některé i v brzké době, je to cesta v okamžiku smrti a páru následujících dnů. Jak tu cestu zvládne, nebo se tu znovu zrodí a bude opět prožívat podobné, často z opačné strany, jako minule, než pochopí....

Že Miroslav může jediný vědět, jaký je? Že si uvědomuje, JAK vystupuje? Že si to vše uvědomuje? To bych si netroufla tvrdit ani u sebe a tím se dostávám k tobě, Pedrito.

A už se k tomu znovu vracet nebudu, slibuju.
Ty to nevidíš, jak vystupuješ, jaké jsou tvé projevy, ale převládá v nich prvek jakési kluzkosti úhoře, ani ryba, ani rak, když se to hodí, hned toho využiješ a vymyslíš si nějaký úhybný manévr, převedeš to na zcela jinou kolej, ono to, ono ono a vše napasuješ na tvé právě nově vzniklé smyšlenky.
To je ta kluzkost.
Nejednoznačnost svého jednání, projevu.

Ano, máš pravdu, pokud sis teď odpověděl, že za tím je strach. Taky, kdo ví, kde vznikl a proč. To je ten kořen. A ten kořen je třeba najít, pojmenovat si ho, uvědomit si ho, aby už nad tebou neměl moc.

A snad z mého elaborátu necítíš manipulaci, ale laskavost ... :-), každý se s něčím ještě pereme....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2765
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Tara » pon 08. dub 2024 17:08:38

miroslav píše:
Tara píše:Miroslave, kecy v kleci. Jak můžeš předjímat, že a bla bla. Zkus to a uvidíš. A jestli se odvážíš mu napsat, předpokládám, že nemáš jeho mobil, tak sem napiš, že jsi email odeslal - já mu pošlu SMS, ať se na email podívá, žes mu napsal. On moc na emaily nechodí, má toho dost na starosti jiného.
K zopotce - jak ty vůbec můžeš vědět, jak to zopotka má????? Copak ji znáš? Jsi s ní v kontaktu?


Zopotka se tu nedávno objevila spolu s Jáčkem a hned se do mne pustila - tak na dojmy z toho jsem reagoval. Teda myslím si, že to byli oni i jsem se ptal, jestli jsou ze stejného vrhu a on ("jdoucí okolo" nebo něco takového) to potvrdil.

Jinak s tou manipulací, to mi není jasné. Připadáš si mnou manipulovaná? Nebo někdo jiný ti připadá tady mnou manipulovaný?

Jáčkovi napíšu a uvidíme, co z něj vypadne, ale nevím mailovou adresu - jestli bys mi ji sem prosím mohla dát a nebo v SZ.

Nemyslím, že to byla zopotka. Ale typovala bych na rosadu. Ti jsou ze stejného vrhu, to ano....

Napíšu ti mail do SZ.

Ještě k tomu se do mě pustila - nějak si nic podobného nepamatuji, že by se do tebe někdo obul, možná Petra, na tu by to pasovalo, ale rosada? To mi nějak nesedí, ale nedivila bych se jí :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2765
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Pedriito » pon 08. dub 2024 17:38:56

Tara píše:
No rozdíl to je, v uvažování každýho z nás jsou jaksi rozdíly, ale nevnímám v tom žádnou potměšilost, pýchu ani manipulaci...
Ono tak trochu platí, že každý sám sobě manipulátorem, ať už si tu pozornost nechá ovlivnit ideami svými nebo ideami druhých. Tím netvrdím že vliv, co v člověku odkryje něco příznivého a dosud nevnímaného, není prospěšný. :-)

PS. On je taky třebas rozdíl, zda tomu, kdo ti podává nějakou radu důvěřuješ, či nikoliv.
V prvním případě po tem sáhneš všema deseti. V druhém případě v tom můžeš cítit i tu manipulaci, ač jde o úplně stejnou radu. To je, jako když ti řekne "ty vole" kámoš, nebo nějakej herdek týpek. :-)

A abychom byli spravedliví, podívej se, co řekl Jáčko o Miroslavovi. Myslíš že je to přesné?
To může vědět leda Miroslav. Stejně jako když já "maluju" obrázek o Janě např. vycházím z toho, jak se projevuje,
ale osobně jsem ji nikdy nepotkal a neprožil jsem její příběh, mohu trvat jen na intuici, ale nedělám to. Neb každý den je nový a dává nové obzory, i intuice proměnná, ve vývoji. Vězet na jakémkoliv názoru na cokoliv, na kohokoliv.. to je klam.

Jedno ze 108 jmen Šrí Krišny je Přítel... Proto je tak důvěryhodný, jako Pán božské hry - Líly.
A jeho hlavním atributem je odpoutanost a to se prolíná všemi ostatními aspekty, jako je třeba komunikace...
A je v tom naprosto odpoutaný a spontánní... Duch kosmické tvorby jako Hry.

Podle mě je MANIPULACE prostředek k dosažení něčeho pro ego líbivého, potřebného (něco jako pro feťáka droga, alkoholika alkohol, kouzelníka obdiv, většiny politiků moc, pocit důležitosti atd.)
A ta se projevuje a je poznatelná v PROJEVU toho jednoho.
Buď tam přítomna je, nebo není, ale pozor, není to tak jednoduché - viz. ne vždy je vedena skutečně k pozlacení svého peří, k zisku pro své ego. Někdy je hraná, protože je v tu chvíli dle takto záměrně hraje tuto hru vyhodnocena, jako potřebná...

A ano, záleží na důvěře, jako zaujímá tzv. žák. Pokud je to důvěra slepá, bez skutečně touhy po PRAVDĚ, osvobození, obdivuje, přijímá i zcela absurdní hry s přesvědčením, že toto je konečně to ono (viz. chaneling, sezení v lotosu, měření si aury a já nevím jakých dalších technik, třeba praktikování tantry :-)))

Pro skutečně hledajícího je ale jasně u někoho dříve, u někoho později jasné, že tudy cesta nevede.... a upouští od obdivu dosud uznávaného či obdivovaného mistra, jeho učení a hledá dál, ale to už zabíhám někam dál....

Ta důvěra je věcí tvé duše, ne tebe, vyspělosti tvé duše, a v konečném důsledky až palčivé či bolestné touze vrátit se domů.... já vlastně nevím, proč to tu píšu, když stejně vím, že mi ty ani Miroslav ani nikdo jiný tady neporozumí, chjo, no, tak se vrátím k tvým příspěvkům.
Něco, nějaký projev, nějaké projevy a jedno jestli jen čtené, nebo slyšené, nebo přímo řečené v tobě zarezonují pravdou, já říkám vůní, vůní domova, či naopak - to skutečně záleží na tvé hloubce pochopení, ponoření... a nic není špatně....

Projev je strašlivě moc důležitá věc, buď cítíš vůni, nebo ji necítíš a za sebe mohu říct, že jsem se ještě nespletla v tom, z koho (zase, je jedno - autor, malíř, zpěvák, kamarád, kamarádka, kolega atd. ucítila), tu blízkost stejného nebo více či méně podobného a z někoho zase naopak.
Např. uvedu příklad Jany, jen proto, že ji znáš taky jen a hlavně z projevů zde, a ve skutečném setkání skutečně zastává, je přesvědčena, projevuje se ve věcech "duchovědy" :-) úplně stejně. To ale neznamená, že není výborná máma, babička, učitelka, člověk jako takový, ale duchovědě rozumí jako koza petrželi - nacpat si bříško, aby bylo pěkně napapané a spokojené.

S jáčkem jsme se potkali no 20 let zpátky už to bude a od počátku to byla prostě velká rezonance, stav neskutečné blízkosti v těch duchovních záležitostech, vyciťování pravdy, domoviny.... vztah provázely hlavně u mne různé stavy od zamilovanosti, revolty, zaseknutí se, odmítání, zlosti, vzteku, touhy ho slyšet, vidět, různě se to střídalo, až si myslím, že už se to konečně akosi ustálilo do stavu skutečného přátelství a z mé strany, nevím jak u něho, i velkého vděku za všechno...

Zpátky k tomu, na napsal o Miroslavovi. Miroslava známe všichni jen z projevu na netu - tedy myslím si to a myslím, že ani ses s ním osobně nesetkal. A ani nesetkáš. V tomto životě. Si teda myslím, ale může to být vše ještě jinak :-)

Jeho projevy jsou skutečně dosti povýšené, arogantní, manipulativní, někdy dosti i tvrdé, nesoucitné, bez špetky laskavosti či soucitu, přesně jak to napsal jáčko. Tak ho vnímám. Nevím, kde a kdy a proč zbloudil z cesty, ale všichni víme, že stejně jednou do přístavu doplujem a velkou a možná pro některé i v brzké době, je to cesta v okamžiku smrti a páru následujících dnů. Jak tu cestu zvládne, nebo se tu znovu zrodí a bude opět prožívat podobné, často z opačné strany, jako minule, než pochopí....

Že Miroslav může jediný vědět, jaký je? Že si uvědomuje, JAK vystupuje? Že si to vše uvědomuje? To bych si netroufla tvrdit ani u sebe a tím se dostávám k tobě, Pedrito.

A už se k tomu znovu vracet nebudu, slibuju.
Ty to nevidíš, jak vystupuješ, jaké jsou tvé projevy, ale převládá v nich prvek jakési kluzkosti úhoře, ani ryba, ani rak, když se to hodí, hned toho využiješ a vymyslíš si nějaký úhybný manévr, převedeš to na zcela jinou kolej, ono to, ono ono a vše napasuješ na tvé právě nově vzniklé smyšlenky.
To je ta kluzkost.
Nejednoznačnost svého jednání, projevu.

Ano, máš pravdu, pokud sis teď odpověděl, že za tím je strach. Taky, kdo ví, kde vznikl a proč. To je ten kořen. A ten kořen je třeba najít, pojmenovat si ho, uvědomit si ho, aby už nad tebou neměl moc.

A snad z mého elaborátu necítíš manipulaci, ale laskavost ... :-), každý se s něčím ještě pereme....


Necítím v tom manipulaci, cítím v to tebe :-) Ale odkejvat ti mnohé z toho nemohu, byla by to v tomto případě lež. Stejně jako jsem mnohé neodkejval Rosadě, Jáčkovi, a dalším, kterých si jinak vázím.. a Myslím že ani Miroslavovi, kterej by asi řek, a tak to ma byť, tak to je spravne... :-)

Holt. Chápu že to maj všichni, jak to maj, a nejsou to žádní už "hurá na seminář", maj něco za sebou. S něma se nemůžeš bavit jak s nováčkama, co na ně vykoukla v knihovně knížka o duchovnu. Očekávaj od tebe zkušenost. Ale protože se neznáme osobně, a na netu se toho napovídá.. a každý ten aspekt Hry v sobě má. A ještě když má rád humor... :) je z toho pěkná všeho chuť. Taková polívka, duchovňáckej boršč.
Nebudu z toho tahat detaile, jestli sis naprosto jistá vším, cos řekla, tak co já s tím? ;-)
Pedriito
 

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Tara. » pon 08. dub 2024 17:42:47

Nic, přece :-)

Já mám ráda boršč a držďkovou, moc, no asi zase jako jediná z rodiny :-))))
Tara.
 

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod miroslav » pon 08. dub 2024 18:24:38

Tak jsem to našel. Jeden je "průvodce", druhá "Petra_" ale podle projevu mi nepřipadala jako Trini. Takže jsem to podle způsobu vyjadřování typoval na Jirku a Zopotku.

Průvodce píše:
miroslav píše:Nejste vy dva - ty průvodče a ta Petra_ z jednoho kotce?
Máte spolu hodně společného.


Ano, Miroslave, ano. UŽ jsme z jednoho kotce:

To že si tady píšeme a snažíme si porozumět, znamená, že se už víceméně známe. Všichni.

Tím že své myšlenky sdělujeme a doplňujeme, stáváme se uživateli společného jazyka, používání stejného jazyka vede na podobnost vyjadřování a časem i podobnost myšlení.

A mimoto si myslím, že se navíc i všichni známe, a to jak z pohledu příčin a jejich následků, tak i jen tak, jako jednotliví lidé.

To se tady, v tom zamotanci Světa a Stínu často stává, že lidé kolem sebe chodí a ani netuší, že jsou bratři a sestry - a při tom stačí se ale pozorně podívat navzájem do očí...


miroslav píše:
Průvodce píše:
To se tady, v tom zamotanci Světa a Stínu často stává, že lidé kolem sebe chodí a ani netuší, že jsou bratři a sestry - a při tom stačí se ale pozorně podívat navzájem do očí...


Třeba Kain a Abel - Palestinci a Židé. :(


Petra_ píše:
miroslav píše:
Průvodce píše:
To se tady, v tom zamotanci Světa a Stínu často stává, že lidé kolem sebe chodí a ani netuší, že jsou bratři a sestry - a při tom stačí se ale pozorně podívat navzájem do očí...


Třeba Kain a Abel - Palestinci a Židé. :(


Myslím, že se nepletu v tom, že Kain i Abel byli bratři, kteří spolupracovali do doby, než Hospodin Bůh Izraele do jejich spolupráce hodil vidle... Ale to, že byli bratři je fakt, takže ne palestinci a židé, ale židé mezi sebou.

A když už brousíš své schopnosti tímto směrem, máš určitě i odpověď na tu otázku PROČ Hospodin Bůh Izraele mezi ně ty vidle hodil... Ta tvá odpověď by se teď hodila mně.
z
Piš, piš - zajímáš mne.


miroslav píše:Židé a Palestinci jsou bratři. Semité. Příbuzní ale ne stejní.
Jedni jsou úspěšnější, druzí neúspěšní. To budí závist, žárlivost a následně nenávist.
Bůh mei ně žádné vidle nehodil, nehodil je ani mezi Ábela a Kaina.

Židé jsou v současné kulturní a vyspělé době, kdy nerozhoduje už tolik fyzická síla, nadprůměrně nadaní, soudržní, vytrvalí a tudíž úspěšní. A to budí v zamindrákovaných lidech pocit nespravedlnosti, ten antisemitismus.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3567
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod Pedriito » pon 08. dub 2024 18:35:31

Zopot tu dle mě nebyla, jestli si vzpomínám na její enerdži na jitřní zemi. Myslím že jsme stejný znamení, a jelikož jsem moc Raků - žen - nepoznal, hodně mě přitahovala. Ale jako jogin v rozpuku jsem samozřejmě nehnul brvou... :D
Pedriito
 

Re: Miroslavova upozornění na to, kde Probuzení mluví z ces

Nový příspěvekod miroslav » pon 08. dub 2024 18:50:15

Pedriito píše:Zopot tu dle mě nebyla, jestli si vzpomínám na její enerdži na jitřní zemi. Myslím že jsme stejný znamení, a jelikož jsem moc Raků - žen - nepoznal, hodně mě přitahovala. Ale jako jogin v rozpuku jsem samozřejmě nehnul brvou... :D


Že se tak najednou s "průvodcem" objevili a stejně zmizeli. Proto jsem se ptal na ten stejný kotec :)
ALe kdo ví, kdo to byl a je to vcelku jedno. Tomu Jáčkovi jsem napsal, doufám, že se jmenuje Jirka - jestli si to dobře pamatuji.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3567
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků