Zdraví

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Tara » čtv 06. črc 2023 12:01:51

Jj,píseň, která je básní, báseň, která je písní.... duše.... :-)

Znám jen málo lidí, kteří toto "umí", kterým je to vlastní, protože ten TÓN vychází přímo z jejich duší.... a je to nádherná symfonie, poezie.... vyjádření Duše....

Takto např. psal, jsou napsány všechny knihy, které zatím u nás vyšly, dánského spisovatele Ankera Larsena. A tolik, tolik tou "písní" dokážou sdělit, pokud je někdo této melodii otevřen....

U nás vyšly zatím tyto knížky

Dveře dokořán (1995)
Kámen mudrců (1999)
Člověk v blázinci (2008)
Znamení věčnosti (2008)
Spolu opustíme den (2011)
Vykoupení pastora Nema (2013)




Nedovedu si představit, že by např. Jana básnila a bylo to lehoučké a voňavé pravdou... :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Tara » čtv 06. črc 2023 12:02:11

Pedro. píše:

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Tara » čtv 06. črc 2023 12:04:58

Tara píše:Dnes, jo ještě je dnes, den náročný.... :-)

Co je v životě opravdu důležité a podstatné?

Zajímal by mě i názor Miroslava, na jehož příspěvek jsem reagovala...
Díky.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 06. črc 2023 13:29:02

Tara píše:Jj,píseň, která je básní, báseň, která je písní.... duše.... :-)

Znám jen málo lidí, kteří toto "umí", kterým je to vlastní, protože ten TÓN vychází přímo z jejich duší.... a je to nádherná symfonie, poezie.... vyjádření Duše....

Takto např. psal, jsou napsány všechny knihy, které zatím u nás vyšly, dánského spisovatele Ankera Larsena. A tolik, tolik tou "písní" dokážou sdělit, pokud je někdo této melodii otevřen....

U nás vyšly zatím tyto knížky

Dveře dokořán (1995)
Kámen mudrců (1999)
Člověk v blázinci (2008)
Znamení věčnosti (2008)
Spolu opustíme den (2011)
Vykoupení pastora Nema (2013)




Nedovedu si představit, že by např. Jana básnila a bylo to lehoučké a voňavé pravdou... :-)


Asi jsem od něj nic nečet. Píseň.. hezky, ale trochu mysticky to vyjádřil Tolkien v Hudbě Ainur. Tam je potřeba znát jeho terminologii. Je zajímavé, že on tyhle svoje vize, začal psát jako pohádky na dobrou noc svým dětem :)
Pedro.
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Jana » čtv 06. črc 2023 13:45:09

Pedro. píše:V tónech tvoje srdce rozezeznívá
...


Šmakem kvality existence toho.

:)

Bez zatemnění osobní myslí je to čisté, dokonalé, krásné.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Zdraví

Nový příspěvekod miroslav » čtv 06. črc 2023 13:52:45

Tara píše:
Tara píše:Dnes, jo ještě je dnes, den náročný.... :-)

Co je v životě opravdu důležité a podstatné?

Zajímal by mě i názor Miroslava, na jehož příspěvek jsem reagovala...
Díky.


To je dobrá, zdravá otázka, na odpověď si musí přijít každý sám pro sebe, případně si ji během života a životních zkušeností poopravit. Pak tomu věří a řídí se tím.
To se nedá sdělit, to by se pak stalo frází, vnucovaným výsledkem, nepochopením atd.
Mohou si o tom dobře popovídat třeba sobě blízcí lidé. Je to ale tak podstatné, že není dobré to mělnit v nějakých diskuzích a názorech.
Většina lidí tohle ale ani neřeší.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3552
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Tara » čtv 06. črc 2023 14:51:16

Souhlasím, Miroslave. Ale jak si mám o tom s tebou popovídat, když ty ses nikdy nechtěl setkat a asi ani nechceš. A písemný projev je už takový odosobněný.
Takže nic.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Tara » čtv 06. črc 2023 14:53:48

Jana píše:
Pedro. píše:V tónech tvoje srdce rozezeznívá
...


Šmakem kvality existence toho.

:)

Bez zatemnění osobní myslí je to čisté, dokonalé, krásné.

Jani....., raději nic.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 06. črc 2023 15:32:24

To je dobrá, zdravá otázka, na odpověď si musí přijít každý sám pro sebe, případně si ji během života a životních zkušeností poopravit. Pak tomu věří a řídí se tím.
To se nedá sdělit, to by se pak stalo frází, vnucovaným výsledkem, nepochopením atd.
Mohou si o tom dobře popovídat třeba sobě blízcí lidé. Je to ale tak podstatné, že není dobré to mělnit v nějakých diskuzích a názorech.
Většina lidí tohle ale ani neřeší.


Ale přesto to děláme, víme jak těžké to je slovy demonstrovat, ale přesto to děláme. Někdo tajuplně, někdo na plnou hubu. Někdo nenápadně mezi těmito břehy. Tak jak se otevírájí, a zavírají, dvířka jeho klece.
Volný pták, Thakur, zve ven. Ptáčka co od narození je v kleci. Jeho svobodou je ochrana klece. "Pojď ven, rozepneme svá křídla v oblacích".. "Nemůžu můj bratře, křídla mám unavená a chromá"...
Pedro.
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 06. črc 2023 16:12:22

Ale on nemá jinou možnost, než vyjít. A to je začátek duchovní cesty. On musí zlomit dvířka, která jsou otevřená. Zámek ve svý mysli.
Pedro.
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 06. črc 2023 16:14:36

A svá umrtvělá křídla naučit letu.
Pedro.
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Tara » čtv 06. črc 2023 16:47:00

Pedro. píše:Ale on nemá jinou možnost, než vyjít. A to je začátek duchovní cesty. On musí zlomit dvířka, která jsou otevřená. Zámek ve svý mysli.

Zlomit není dobrý výraz.

Prohlédnout, možná...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 06. črc 2023 17:17:19

Tara píše:
Pedro. píše:Ale on nemá jinou možnost, než vyjít. A to je začátek duchovní cesty. On musí zlomit dvířka, která jsou otevřená. Zámek ve svý mysli.

Zlomit není dobrý výraz.

Prohlédnout, možná...

Nesmíš být taková stojící na slovíčkách. (Ale jasně že můžeš).
Pedro.
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 06. črc 2023 17:32:25

Viz. Zlom vaz! Ale mi trampové říkáme, hele vole, nádraží! No a jogíni říkaj, Jay, jay.
Pedro.
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Tara » čtv 06. črc 2023 17:46:03

Nooo, jsem cimprlich :-)

Zlomit a prohlédnout nese v sobě úúúúplněěě jiný náboj, vzkaz.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 06. črc 2023 18:45:26

Tara píše:Nooo, jsem cimprlich :-)

Zlomit a prohlédnout nese v sobě úúúúplněěě jiný náboj, vzkaz.

Nikoliv nezbytně. :-)
Pedro.
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 06. črc 2023 18:48:38

Zbořit, zlámat... co ti brání výhledu, posekat a pokácet. Hle, prohlédnutí.
Pedro.
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod miroslav » pát 07. črc 2023 0:25:26

Mramor, kámen, železo pukne..
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3552
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Tara » pon 10. črc 2023 20:17:57

Vyloučení České lékařské komory

Čestná rada ČLK

Etická komise ČLK

právní oddělení ČLK

OS ČLK Praha 2

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

před dvěma týdny jsem zaslal nejvyšším orgánům České lékařské komory podnět, v němž jsem podmínil placení členských příspěvků tím, že se ČLK otevře diskuzi a provede reflexi chyb období covidizmu (https://www.blogosvet.cz/article/moje-k ... zumi-4FKcG). K
dnešnímu dni žádný z oslovených orgánů neodpověděl, příjem podnětu nepotvrdil.

Několik právníků mne varovalo, že lékařská komora bude můj podnět pravděpodobně ignorovat, aby poté vymáhala placení příspěvku soudní cestou a pro neplacení vyloučila. Takový scénář nemohu připustit. S politováním konstatuji, že ČLK během covidizmu porušovala základní principy lékařské profese a mravnosti, potlačovala kritické názory, oponenty dehonestovala, zneužívala povinného členství k prosazování vlastních názorů a mocenských cílů, šířením iracionálního strachu se podílela na rozvratu zdravotnictví i celé společnosti. Za toto profesionální a etické selhání odmítá nést zodpovědnost.

Nechci porušovat zákony, vést s komorou soudní spor nebo se dobrovolně vystavit odvetě totalitní komorové moci. Ze zákona povinný členský příspěvek za rok 2023 jsem proto uhradil. Současně jsem se rozhodl ČLK, pro hrubé porušování odbornosti a etiky, z mého společenství vyloučit, dnem splatnosti členských příspěvků za rok 2024 členství ukončit a po čtyřiceti letech lékařské praxe přejít na pozici léčitele. Orgány ČLK tímto žádám, aby potvrdily, že moje rozhodnutí vzaly na vědomí. Na vážené kolegyně a kolegy tímto apeluji, aby iniciovali korespondenční hlasování o tom, zdá má být členství v ČLK nadále povinné.

V úctě. MUDr. Jan Hnízdil, OS ČLK Praha 2, 3. 7. 2023"

https://www.blogosvet.cz/article/vylouc ... GuNsz6bpwY
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Tara » pon 10. črc 2023 20:22:46

Jindřich Raichl

Tyto dva příklady bohatě stačí k tomu, abychom plně ilustrovali naprostou šílenost našich oficiálních míst v přístupu k ukrajinskému konfliktu:
1) USA se rozhodly dodat Ukrajině tzv. kazetovou munici
Stav: Použití této munice je kvůli strašidelným následkům vůči civilistům, včetně dětí, zakázána v mezinárodní dohodě, kterou podepsalo přes 100 států světa. Signatářem je i Česká republika.
Reakce světa: Velká Británie, Kanada, Španělsko, politici v USA a mnozí další tvrdě protestují.
Reakce našich politiků: Buď mlčí či otevřeně schvalují a Tomáš Zdechovský hýká na svém twitteru blahem.
2) Vstup Ukrajiny do NATO
Stav: Ukrajina žádá o co nejrychlejší přijetí do NATO.
Reakce světa: USA i Německo vyjádřili odmítavý postoj, neboť přijetí Ukrajiny do NATO v době přetrvávajícího vojenského konfliktu s Ruskem by tento krok de facto znamenal zahájení 3. světové války.
Reakce našich politiků: Otevřená podpora a deklarace "náš hlas máte".
Závěr: Naši politici si spletli roli zástupců našich občanů pečlivě vážících své kroky a otevřené deklarace s rolí fotbalových fanoušků nekriticky podporujícího své zamilované barvy, jež se mění v nemyslící tlupu vykřikující nesmyslná hesla bez ohledu na možné následky.
Nutně potřebujeme, aby nás v tomto extrémně složitém období vedli skuteční státníci, nikoliv sebranka nemyslících amatérů.
Čím dřív tuhle změnu prosadíme, tím lépe pro bezpečnost našich občanů a jejich dětí.

-------------


Podle mě už je pozdě a nevidím v dohledné době cestu, jak z tohoto marasmu.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků