Zdraví

Zdraví

Nový příspěvekod Pedro. » stř 05. črc 2023 19:41:38

A přesto Mistři většinou umíraj na rakovinu... Zvidíme, co ten Tolle.
Pedro.
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. črc 2023 20:42:05

Pedro. píše:A přesto Mistři většinou umíraj na rakovinu... Zvidíme, co ten Tolle.


Nejspíš zemře zcela zdráv.

:yeah:
Návštěvník
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Pedro. » stř 05. črc 2023 21:03:44

Pedro.
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Pedro. » stř 05. črc 2023 21:14:40

Já tohle moc nechápu, protože rakovina je v mém pojetí vyčerpání nějaké čakry. Maharaj, co vím, hulil jak fabrika, a umřel na rakovinu hrtanu. Atd.
Pedro.
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. črc 2023 21:23:46

Pedro. píše:Já tohle moc nechápu, protože rakovina je v mém pojetí vyčerpání nějaké čakry. Maharaj, co vím, hulil jak fabrika, a umřel na rakovinu hrtanu. Atd.


Všechny nemoci jsou ze stresu, jenom kapavka je z lásky.
Návštěvník
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Pedro. » stř 05. črc 2023 21:44:40

Tak tu jsem ještě neměl. Ale pamatuji si dokument o Miki Volkovi. Ten to vždy doma hlásil, "mami, už zase kapu"..
Pedro.
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 05. črc 2023 22:09:06

Návštěvník píše:
Pedro. píše:Já tohle moc nechápu, protože rakovina je v mém pojetí vyčerpání nějaké čakry. Maharaj, co vím, hulil jak fabrika, a umřel na rakovinu hrtanu. Atd.


Všechny nemoci jsou ze stresu, jenom kapavka je z lásky.

Kapavka je ze sexu. A ten nemusí mít s láskou nic společného, jako třeba při znásilnění.
Návštěvník
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Pedro. » stř 05. črc 2023 22:26:18

Ten Miky prý mluvil zásadně noblesní spisovnou češtinou. Kterou prokládal neuvěřitelně sprostými výrazy.
"Nádherný den vám přeju pánové, je to tu opravdu krásné, za chvíli mám vystoupení, jen jsem nějaký oblitý a osraný, kde jsou prosím vás toalety?"

No, dopad špatně nakonec...
Pedro.
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod miroslav » stř 05. črc 2023 22:44:15

Pedro. píše:Já tohle moc nechápu, protože rakovina je v mém pojetí vyčerpání nějaké čakry. Maharaj, co vím, hulil jak fabrika, a umřel na rakovinu hrtanu. Atd.


Na rakovinu zemřel např. Ramakrišna i paní Tomášová. Všichni Mistři, co dnes už nežijí, na něco nejspíš zemřeli.
Ve zdraví či nemoci těla duchovní cesta nespočívá.
Mnohdy nemoc či jiné zdravotní omezení může naopak duchovňákovi pomoci se některých duševních posedlostí vymanit, když ta omezení přijmou a změní v tom smyslu svůj život, očekávání od života atd.
Je to osud a u opravdově hledajících je zdraví či nemoc součástí vývojové ("výchovné") karmy a vše - pozitivní i negativní - přichází v pravý čas..
V buddhismu se cvičila meditace například na pohřebišti, aby si člověk uvědomil, do čeho jde a nedělal si marné a zbytečné naděje, představy a uvědomil si, co je v životě podstatné, opravdu důležité..
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Tara » stř 05. črc 2023 23:54:56

Dnes, jo ještě je dnes, den náročný.... :-)

Co je v životě opravdu důležité a podstatné?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 06. črc 2023 0:17:57

miroslav píše:
Pedro. píše:Já tohle moc nechápu, protože rakovina je v mém pojetí vyčerpání nějaké čakry. Maharaj, co vím, hulil jak fabrika, a umřel na rakovinu hrtanu. Atd.


Na rakovinu zemřel např. Ramakrišna i paní Tomášová. Všichni Mistři, co dnes už nežijí, na něco nejspíš zemřeli.
Ve zdraví či nemoci těla duchovní cesta nespočívá.
Mnohdy nemoc či jiné zdravotní omezení může naopak duchovňákovi pomoci se některých duševních posedlostí vymanit, když ta omezení přijmou a změní v tom smyslu svůj život, očekávání od života atd.
Je to osud a u opravdově hledajících je zdraví či nemoc součástí vývojové ("výchovné") karmy a vše - pozitivní i negativní - přichází v pravý čas..
V buddhismu se cvičila meditace například na pohřebišti, aby si člověk uvědomil, do čeho jde a nedělal si marné a zbytečné naděje, představy a uvědomil si, co je v životě podstatné, opravdu důležité..

Jj. Každá nemoc je výzva. Tělo prostě stárne a jeho konec bývá někdy bolestivý. Něco si člověk přivodí svým životním stylem, nad něčím nemá kontrolu. Jen v tom hledám spojitost. Když mi osud nadělí nemocné tělo, chromé, s problémem v mozku, v plících, srdci, krvi.... genová výbava. Těžko s tím jde hnout. Ale přece jen vidím určité možnosti. Jak to ten Ježíš udělal, že uzdravil od narození zmrzačeného?
Pedro.
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Návštěvník » čtv 06. črc 2023 0:35:43

Víra tvá.... Ale ne vždy to tak je.
Návštěvník
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 06. črc 2023 0:50:11

Tohle je teorie; Ježíš byl v Indii u fakírů, tzv Náthů. Ti byly známí svými divoutvornými schopnostmi, sidhi.
Ale to by potom každý Náth mohl být Kristem, kdepak. Takže on už to v sobě měl, a znal svůj těžký úkol. Jen se šel naučit určité techniky, díky kterým to mohl podstoupit.
Pedro.
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 06. črc 2023 8:26:06

Tara píše:Dnes, jo ještě je dnes, den náročný.... :-)

Co je v životě opravdu důležité a podstatné?

No to je v té rozmanitosti jakože individuální. Když vezmeš v potaz každého tu jedinečnost. Ani duchovňáci ti na to neodpoví stejně. Páč sice poukazují na podstatu, ale i oni ji vnímají jedinečně. Pro někoho to je spojení ducha a individuality. Druhý řekne láska. Třetí vědomí. Štěstí, radost, těšení se přirozenou krásou. Nelpění.. atd atd. A můj kolega se těší na oběd jak mimino na prs. :)
Pedro.
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Jana » čtv 06. črc 2023 8:48:54

Pedro. píše:
Tara píše:Dnes, jo ještě je dnes, den náročný.... :-)

Co je v životě opravdu důležité a podstatné?

No to je v té rozmanitosti jakože individuální. Když vezmeš v potaz každého tu jedinečnost. Ani duchovňáci ti na to neodpoví stejně. Páč sice poukazují na podstatu, ale i oni ji vnímají jedinečně. Pro někoho to je spojení ducha a individuality. Druhý řekne láska. Třetí vědomí. Štěstí, radost, těšení se přirozenou krásou. Nelpění.. atd atd. A můj kolega se těší na oběd jak mimino na prs. :)


Co je v životě podstatné? Samozřejmě, že sám život. Protože bez něj by nemělo ani smysl ptát se, co je podstatné. A jestli je život láskou, tak je podstatná láska. Jestli je život Bohem, protože není jiný Bůh, než život, tak je podstatný Bůh. Jestli je Bohem Tvé pravé Já, pak tím podstatným jsi právě Ty, který jsi Já.

No a do té lásky, která je Láskou, protože je Boží, spadá i to štěstí, radost, těšení se ze všeho dobrého, co život přináší. A nelpění na ničem zlém, co život ničí, devastuje, devalvuje a omezuje.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 06. črc 2023 9:24:54

Samozřejmě, že sám život. Protože bez něj by nemělo ani smysl ptát se, co je podstatné.


Prostě Píseň, chvění nejjemňejších strun, proto ten Pedro furt zmiňuje to AUM. Uvědomuju si, někdy až posléze, že je to jen můj pohled. Na krajinu Bytí. Občas zapomenu, a divení že druzí, bratři a sestry v duchu, to tak nevidí, přeroste v jakýsi druh posmutnění, co vyústí až v útok. Holt. Furt je na čem pracovat.
Pedro.
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 06. črc 2023 9:38:23

Podívej se na ten krásný strom
Jak ve větvích rozkvétá a zpívá
Sladké plody smíš si nabídnout
A jeho mízou je voda živá
...
Pedro.
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Jana » čtv 06. črc 2023 9:41:24

Pedro. píše:Podívej se na ten krásný strom
Jak ve větvích rozkvétá a zpívá
Sladké plody smíš si nabídnout
A jeho mízou je voda živá
...


A je to všechno dohromady, i jednotlivě, i napsané jako báseň, něco jiného, než láska?

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 06. črc 2023 10:00:24

Jana píše:
Pedro. píše:Podívej se na ten krásný strom
Jak ve větvích rozkvétá a zpívá
Sladké plody smíš si nabídnout
A jeho mízou je voda živá
...


A je to všechno dohromady, i jednotlivě, i napsané jako báseň, něco jiného, než láska?

:)

V mém pojetí je to manifestace Duše.

Bílý anděl právě přilétá
A v barevných korunách tě vítá
Ve vůních ti požehnání dá
V tónech tvoje srdce rozezeznívá
...
Pedro.
 

Re: Zdraví

Nový příspěvekod Pedro. » čtv 06. črc 2023 11:19:04

Jak mi jednou naznačil Luck, už nefilozofuj, už nic než báseň! Ale já na jeho slova nedal.. a vznily mračna povídání, v důsledku o ničem..
Pedro.
 

Další

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků