Mistr

Mistr

Nový příspěvekod Pedriito » ned 04. úno 2024 19:09:36

Otázka: Kdo jsou skuteční Mistři dnešního světa? Můžete některé z nich jmenovat?
Papajı: Existuje jen jeden skutečný Mistr a ten je neznámý. Nemá žádné jméno, žádnou formu a žádný příbytek.

Otázka: Kdo je vaším vlastním Mistrem?
Papaji: To je neznámo.

Otázka: Říkáte nám, abychom to ‚nechali být‘, ale je to velmi obtížné.
Papaji: To proto, že máte představu, že ‚nechat být‘ je něco, co musíte udělat. Přemístit se z jednoho místa na druhé může být obtížné, pokud je cesta dlouhá a náročná. Ale když se vůbec nemusíte hýbat, jak můžete říct, že je to těžké? Stačí se vzdát myšlenky, že musíte něco udělat nebo někam dotáhnout. To je vše, co musíte udělat.

Otázka: Ale když řeknete: Není to těžké, k čemu je Mistr? Proč trváte na tom, že ho potřebujeme, když je to tak snadné?
Papaji: Byli jste podmíněni věřit, že lano je had. Mistr je potřeba, aby vás přesvědčil, že lano je skutečně lano. Říká vám jen o tom, co je pravdivé a skutečné, protože trváte na víře v to, co je nepravdivé a nereálné. Jakmile najdete svou původní přirozenost, už Mistra nepotřebujete.

Otázka: Může mi Mistr říci, co se děje, když tam probíhá přenos Guru-žák? Protože se paradoxně zdá, že se nic neděje.
Papaji: Mistr vydává slovo pravdy a žák naslouchá. Když neexistuje žádná touha po výsledku nebo následku, žákovi se ukáže původní stav, který pak funguje spontánně. Stává se to samo od sebe.

Otázka: Pokud vás hledající opustí a odejde k jinému duchovnímu Mistrovi, co uděláte?
Papaji: Kam můžu jít? kamkoli jde, jsem já.


Tohle je pro většinu posluchačů jen fantazie. Jak to sem vůbec může někdo dát, a spousty dalšího, jako prdů z něčí alergie.. Kdo si plete diskusní fórum s lucernou či rudolfinem... Kdo tu vráží do čehokoliv, co mu nesedí. Agresivní, už ne skrytá, ani nevím co to je... Sorry formo, obsah musí do ohně.
..
Pedriito
 

Re: Mistr

Nový příspěvekod Jana » ned 04. úno 2024 19:52:13

Pedriito píše:Tohle je pro většinu posluchačů jen fantazie.

Věřím, že mezi těmi několika stovkami lidí, co sem chodí, se najdou tací, pro které to není fantazie a je jim jasné, o čem je řeč.

Pedriito píše:Jak to sem vůbec může někdo dát, a spousty dalšího, jako prdů z něčí alergie.. Kdo si plete diskusní fórum s lucernou či rudolfinem... Kdo tu vráží do čehokoliv, co mu nesedí. Agresivní, už ne skrytá, ani nevím co to je... Sorry formo, obsah musí do ohně.
..


Pedrito, jestli Ti něco z toho, co říká Papaji, není jasné a zajímá Tě to, tak se ptej.

Jestli Tě to nezajímá, tak to nečti.

Jestli máš zájem mít diskuzní fórum podle svých představ, tak si ho založ.

A jestli sem chceš chodit i přesto, že to je duchovní fórum s citacemi Probuzených, tak se chovej slušně jako host a respektuj specifikaci tohohle fóra.

Díky
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Mistr

Nový příspěvekod Pedriito » ned 04. úno 2024 20:08:06

Jana píše:
Pedriito píše:Tohle je pro většinu posluchačů jen fantazie.

Věřím, že mezi těmi několika stovkami lidí, co sem chodí, se najdou tací, pro které to není fantazie a je jim jasné, o čem je řeč.

Pedriito píše:Jak to sem vůbec může někdo dát, a spousty dalšího, jako prdů z něčí alergie.. Kdo si plete diskusní fórum s lucernou či rudolfinem... Kdo tu vráží do čehokoliv, co mu nesedí. Agresivní, už ne skrytá, ani nevím co to je... Sorry formo, obsah musí do ohně.
..


Pedrito, jestli Ti něco z toho, co říká Papaji, není jasné a zajímá Tě to, tak se ptej.

Jestli Tě to nezajímá, tak to nečti.

Jestli máš zájem mít diskuzní fórum podle svých představ, tak si ho založ.

A jestli sem chceš chodit i přesto, že to je duchovní fórum s citacemi Probuzených, tak se chovej slušně jako host a respektuj specifikaci tohohle fóra.

Díky


Polib si. Tohle je veřejný prostor, a máš prostředky, jak si to tu udělat k obrazu svému, do tý doby se neztrapňuj, tak jak to umíš, afirmacemi všeho druhu. Je to smrdutá močka, co plodíš. A Papaji a tim rozhodně nemá pranic společného.

Kdybys měla trochu fištróna, zrušíš psaní bez registrace... Ani nebudeš muset banovat a moc mazat. Neboj, já už heslo zapoměl a registrovat se znovu nebudu 8)
Pedriito
 

Re: Mistr

Nový příspěvekod Jana » pon 05. úno 2024 5:51:57

Pedriito píše:
Polib si. Tohle je veřejný prostor,


Není. To, že Tě někdo vpustí k sobě domů ještě z domova nedělá veřejný prostor, kde si každý může plivat na co chce. Podobnou věc, jako Ty, tvrdil na Inspiruj Petr Vostál, než tam byl definitivně zabanován a bylo stvořeno VP, kde je možné cokoliv. Tak si na VP, prosím, tuhle konverzaci překopíruj, protože tady se to, co píšeš, smaže. Tenhle web je určen pro ty, kdo vstupují do Božího království, Nirvány. Je stvořen pro ty, kdo se vracejí Domů.

Pedriito píše:a máš prostředky, jak si to tu udělat k obrazu svému, do tý doby se neztrapňuj, tak jak to umíš, afirmacemi všeho druhu. Je to smrdutá močka, co plodíš. A Papaji a tim rozhodně nemá pranic společného.


Tou smrdutou močkou je Tvá vlastní mysl, která "ví" a která umí kritizovat to, čemu ani za mák nerozumí.

Pedriito píše:Kdybys měla trochu fištróna, zrušíš psaní bez registrace... Ani nebudeš muset banovat a moc mazat. Neboj, já už heslo zapoměl a registrovat se znovu nebudu


Nádherné je právě to, že tenhle web je přístupný ke psaní bez registrace. Je to Domov, který je otevřen všem bez nutnosti se registrovat, stejně jako je otevřeno všem Boží království.

Ale ne každý v něm může přebývat, i když je ve skutečnosti pro ty, co ho nalézají, všude.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Mistr

Nový příspěvekod Pedriito » pon 05. úno 2024 7:30:32

Jana píše:
Pedriito píše:
Polib si. Tohle je veřejný prostor,


Není. To, že Tě někdo vpustí k sobě domů ještě z domova nedělá veřejný prostor, kde si každý může plivat na co chce. Podobnou věc, jako Ty, tvrdil na Inspiruj Petr Vostál, než tam byl definitivně zabanován a bylo stvořeno VP, kde je možné cokoliv. Tak si na VP, prosím, tuhle konverzaci překopíruj, protože tady se to, co píšeš, smaže. Tenhle web je určen pro ty, kdo vstupují do Božího království, Nirvány. Je stvořen pro ty, kdo se vracejí Domů.

Pedriito píše:a máš prostředky, jak si to tu udělat k obrazu svému, do tý doby se neztrapňuj, tak jak to umíš, afirmacemi všeho druhu. Je to smrdutá močka, co plodíš. A Papaji a tim rozhodně nemá pranic společného.


Tou smrdutou močkou je Tvá vlastní mysl, která "ví" a která umí kritizovat to, čemu ani za mák nerozumí.

Pedriito píše:Kdybys měla trochu fištróna, zrušíš psaní bez registrace... Ani nebudeš muset banovat a moc mazat. Neboj, já už heslo zapoměl a registrovat se znovu nebudu


Nádherné je právě to, že tenhle web je přístupný ke psaní bez registrace. Je to Domov, který je otevřen všem bez nutnosti se registrovat, stejně jako je otevřeno všem Boží království.

Ale ne každý v něm může přebývat, i když je ve skutečnosti pro ty, co ho nalézají, všude.

A co je na tom divnýho lůzo osvícenosti? Ty nemáš probuzenost, takže tohle vše je tvá nadstavba na čirou krásu. Jen si na to hraješ. Ale s Krišnovou Lílou to nená nic společného. Hnůj. Ale ne že i ten tu nemá své místo...
Pedriito
 

Re: Mistr

Nový příspěvekod Jana » pon 05. úno 2024 8:44:21

Otázka: Kdo jsou skuteční Mistři dnešního světa? Můžete některé z nich jmenovat?
Papajı: Existuje jen jeden skutečný Mistr a ten je neznámý. Nemá žádné jméno, žádnou formu a žádný příbytek.

Otázka: Kdo je vaším vlastním Mistrem?
Papaji: To je neznámo.

Otázka: Říkáte nám, abychom to ‚nechali být‘, ale je to velmi obtížné.
Papaji: To proto, že máte představu, že ‚nechat být‘ je něco, co musíte udělat. Přemístit se z jednoho místa na druhé může být obtížné, pokud je cesta dlouhá a náročná. Ale když se vůbec nemusíte hýbat, jak můžete říct, že je to těžké? Stačí se vzdát myšlenky, že musíte něco udělat nebo někam dotáhnout. To je vše, co musíte udělat.

Otázka: Ale když řeknete: Není to těžké, k čemu je Mistr? Proč trváte na tom, že ho potřebujeme, když je to tak snadné?
Papaji: Byli jste podmíněni věřit, že lano je had. Mistr je potřeba, aby vás přesvědčil, že lano je skutečně lano. Říká vám jen o tom, co je pravdivé a skutečné, protože trváte na víře v to, co je nepravdivé a nereálné. Jakmile najdete svou původní přirozenost, už Mistra nepotřebujete.

Otázka: Může mi Mistr říci, co se děje, když tam probíhá přenos Guru-žák? Protože se paradoxně zdá, že se nic neděje.
Papaji: Mistr vydává slovo pravdy a žák naslouchá. Když neexistuje žádná touha po výsledku nebo následku, žákovi se ukáže původní stav, který pak funguje spontánně. Stává se to samo od sebe.

Otázka: Pokud vás hledající opustí a odejde k jinému duchovnímu Mistrovi, co uděláte?
Papaji: Kam můžu jít? kamkoli jde, jsem já.

Pedriito píše:Tohle je pro většinu posluchačů jen fantazie. Jak to sem vůbec může někdo dát, a spousty dalšího, jako prdů z něčí alergie.. Kdo si plete diskusní fórum s lucernou či rudolfinem... Kdo tu vráží do čehokoliv, co mu nesedí. Agresivní, už ne skrytá, ani nevím co to je... Sorry formo, obsah musí do ohně.
..


Abys neřekl, Pedrito, že jsem na Tebe jako na cizího, můžeme se na ten text, který se Ti jeví jako fantazie, podívat trošku detailněji.

Boží království, ke kterému tenhle text přivádí, je ve skutečnosti existencí, která je ničím nepodmíněnou láskou.

Do Božího království přivádí láska. Kritická odsuzující mysl, která bezmocně "ví", co je "špatně", aniž by z toho špatně dokázala udělat "dobře", vede do pekla negativity a depresí.

Otázka: Kdo jsou skuteční Mistři dnešního světa? Můžete některé z nich jmenovat?
Papajı: Existuje jen jeden skutečný Mistr a ten je neznámý. Nemá žádné jméno, žádnou formu a žádný příbytek.


Je jen jediný skutečný Mistr, tím je (Tvé) pravé Já, které je každým a vším, jelikož je láskou.

Otázka: Říkáte nám, abychom to ‚nechali být‘, ale je to velmi obtížné.
Papaji: To proto, že máte představu, že ‚nechat být‘ je něco, co musíte udělat. Přemístit se z jednoho místa na druhé může být obtížné, pokud je cesta dlouhá a náročná. Ale když se vůbec nemusíte hýbat, jak můžete říct, že je to těžké? Stačí se vzdát myšlenky, že musíte něco udělat nebo někam dotáhnout. To je vše, co musíte udělat.

(Tvé) pravé Já (které je vším, co je) je už samo o sobě dokonalé, nepotřebuje podléhat diktátu kritické mysli a dělat z toho, co je, ještě něco lepšího, než je.

Otázka: Ale když řeknete: Není to těžké, k čemu je Mistr? Proč trváte na tom, že ho potřebujeme, když je to tak snadné?
Papaji: Byli jste podmíněni věřit, že lano je had. Mistr je potřeba, aby vás přesvědčil, že lano je skutečně lano. Říká vám jen o tom, co je pravdivé a skutečné, protože trváte na víře v to, co je nepravdivé a nereálné. Jakmile najdete svou původní přirozenost, už Mistra nepotřebujete.


Ego je neexistující had, prožívá utrpení ze smrtelnosti, zranitelnosti, ale nejsi ego. Pravé Já je nesmrtelné. Jakmile zjistíš, kdo skutečné jsi, tak Mistra nepotřebuješ, sám tím Mistrem jsi.

Otázka: Může mi Mistr říci, co se děje, když tam probíhá přenos Guru-žák? Protože se paradoxně zdá, že se nic neděje.
Papaji: Mistr vydává slovo pravdy a žák naslouchá. Když neexistuje žádná touha po výsledku nebo následku, žákovi se ukáže původní stav, který pak funguje spontánně. Stává se to samo od sebe.

Čteš slova Mistra, Tvá mysl je tichá bez představy budoucnosti, bez touhy po čemkoliv, ego mizí, zůstává pravé Já, Tvůj přirozený stav.

Otázka: Pokud vás hledající opustí a odejde k jinému duchovnímu Mistrovi, co uděláte?
Papaji: Kam můžu jít? kamkoli jde, jsem já.


A tohle je ta nejnádhernější odpověď:

I kdybys šel kamkoliv, kamkoliv jdeš, jsem já.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Mistr

Nový příspěvekod Pedriito » pon 05. úno 2024 9:14:36

Ty nemáš s Papadžim nic společnýho, z takových jako ty, byl už unavenej, a dělal si z nich srandu.
Pedriito
 

Re: Mistr

Nový příspěvekod Pedriito » pon 05. úno 2024 9:25:14

Napřed musíš idetifikovat myšlenku.. o čemkoliv, i o lásce .
Nesmíš být idefinkována jí... To je jedinej rozdíl.
Pedriito
 

Re: Mistr

Nový příspěvekod Pedriito » pon 05. úno 2024 9:34:52

Pedriito píše:Napřed musíš idetifikovat myšlenku.. o čemkoliv, i o lásce .
Nesmíš být idefinkována jí... To je jedinej rozdíl.

Ten Jogín, co jsi ho sem asi dala ty, to říká naprosto jasně, a těší mě, že ani ty texty Kabíra se az tak nerozcházejí v překladu...
Pedriito
 

Re: Mistr

Nový příspěvekod Pedriito » pon 05. úno 2024 9:51:06

Pedriito píše:
Pedriito píše:Napřed musíš idetifikovat myšlenku.. o čemkoliv, i o lásce .
Nesmíš být idefinkována jí... To je jedinej rozdíl.

Ten Jogín, co jsi ho sem asi dala ty, to říká naprosto jasně, a těší mě, že ani ty texty Kabíra se az tak nerozcházejí v překladu...

Ty to sem dáš, ale nemáš s tim hlubší vjem. Jen že to prostě hezky zní... Prober se!
Pedriito
 

Re: Mistr

Nový příspěvekod Jana » pon 05. úno 2024 10:44:56

Pedriito píše:Ty nemáš s Papadžim nic společnýho, z takových jako ty, byl už unavenej, a dělal si z nich srandu.


Jestliže Je Ti, Pedríto, alespoň drobátko jasné, o čem Papadží mluví, tak by Ti mohlo být jasné, že existuje jen jedno jediné skutečné pravé Já a tudíž není možné nemít s Papadžím nic společného.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Mistr

Nový příspěvekod Jana » pon 05. úno 2024 10:46:03

Pedriito píše:Napřed musíš idetifikovat myšlenku.. o čemkoliv, i o lásce .
Nesmíš být idefinkována jí... To je jedinej rozdíl.


Pedrito, skutečná láska je mimo jakoukoliv myšlenku.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Mistr

Nový příspěvekod Jana » pon 05. úno 2024 10:47:53

Pedriito píše:Prober se!


To je dobré heslo, to si říkej, Pedrito, kdykoliv sem vstoupíš a budeš mít tendenci kritizovat něco, co nečteš, čemu nerozumíš a o čem nic nevíš.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Mistr

Nový příspěvekod Pedriito » pon 05. úno 2024 11:18:40

Jana píše:
Pedriito píše:Prober se!


To je dobré heslo, to si říkej, Pedrito, kdykoliv sem vstoupíš a budeš mít tendenci kritizovat něco, co nečteš, čemu nerozumíš a o čem nic nevíš.

Takže ty tomu rozumíš.. a taková seš nikoho nekritizující píča. :D
Ale děláš to od kolébky, seš démon kritiky a posuzování. A démony já zabíjím.
Pedriito
 

Re: Mistr

Nový příspěvekod dodo » pon 05. úno 2024 11:40:09

Pedriito píše:
Jana píše:
Pedriito píše:Prober se!


To je dobré heslo, to si říkej, Pedrito, kdykoliv sem vstoupíš a budeš mít tendenci kritizovat něco, co nečteš, čemu nerozumíš a o čem nic nevíš.

Takže ty tomu rozumíš.. a taková seš nikoho nekritizující píča. :D
Ale děláš to od kolébky, seš démon kritiky a posuzování. A démony já zabíjím.


Už zas vyskakuješ jedovatý drzý trpaslík ?

Sa mierni a chovaj sa slušne. To je varovanie.
dodo
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Mistr

Nový příspěvekod Tara » pon 05. úno 2024 11:44:49

Jani, Peťánek si hraje na vostála :-) a zkouší si otrkat růžky, parůžky, no parohy, které mu zavazejí na hlavě, aby si ji mohl (sám sobě) o něco už konečně rozbít, ale ty rohy mu v tom furt vadí :-), bo do zdi narážejí pořád jen ty rohy a ne hlava :-)

Tož držíme ti palečky, Pedriťásku a věz, že jsme s tebou :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Mistr

Nový příspěvekod Tara » pon 05. úno 2024 11:46:30

To Pedrito: zkus si pustit písničky od Františka Segrada, to je lahoda, pane jahoda, takový opravdický, ze srdíčka :-)
Škoda že ho Horáček objevil až v jeho pozdním věku, mohl nazpívat více písní, .... už tu není...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Mistr

Nový příspěvekod Tara » pon 05. úno 2024 11:48:10

Tak tu nezlobte, děti, dnes ale opravdu, opravdu musím zabrat v tej práci, chjo, jak já bych raději plkala :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Mistr

Nový příspěvekod Pedriito » pon 05. úno 2024 14:05:48

Už zas vyskakuješ jedovatý drzý trpaslík ?

Sa mierni a chovaj sa slušne. To je varovanie.

Ty drž hubu. Petra jste zabanovali. Tak kdo vám má říct jaký jste mrchy?
Chovejte se slušně a nebuďte kurvami,
a všichni žili šťastně až do smrti,
naprosto jednoduchý.
Pedriito
 

Re: Mistr

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 05. úno 2024 14:48:41

Pedriito píše:
Už zas vyskakuješ jedovatý drzý trpaslík ?

Sa mierni a chovaj sa slušne. To je varovanie.

Ty drž hubu. Petra jste zabanovali. Tak kdo vám má říct jaký jste mrchy?
Chovejte se slušně a nebuďte kurvami,
a všichni žili šťastně až do smrti,
naprosto jednoduchý.

Tak už to vědí ti, co se jich to týká, no a fajront.
Návštěvník
 

Další

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků