Mistr

Re: Mistr

Nový příspěvekod dodo » stř 07. úno 2024 12:28:51

Pedrito vulgárne nadávajúci Jane si len otrkáva rožky a tak by sme mali byť k nemu ohľaduplní a zhovievaví. (Hlavne že si ich neotrkáva o nás ale o Janu. To je prijateľné, vlastne je to žiadúce.)

A keď Jana napíše Pedrovi : ... "škoda, když namísto uvědomění dokonalosti lásky, kterou jsi, věnuješ pozornost představě nedokonalosti toho, kým nejsi", tak to je zraňujúci vystrelený šíp.

Tak je poznať, kto čím žije, no... :-)
dodo
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Mistr

Nový příspěvekod Tara » stř 07. úno 2024 12:54:03

dodo píše:Pedrito vulgárne nadávajúci Jane si len otrkáva rožky a tak by sme mali byť k nemu ohľaduplní a zhovievaví. (Hlavne že si ich neotrkáva o nás ale o Janu. To je prijateľné, vlastne je to žiadúce.)

A keď Jana napíše Pedrovi : ... "škoda, když namísto uvědomění dokonalosti lásky, kterou jsi, věnuješ pozornost představě nedokonalosti toho, kým nejsi", tak to je zraňujúci vystrelený šíp.

Tak je poznať, kto čím žije, no... :-)

Bez ohně není dýmu...., nebo-li každá akce vyvolává reakci...

Napadlo tě, že vše, co se děje nejen tady, na foru (o čem převážně ty diskuze jsou a v jakém duchu) mají svou zákonitou příčinu?
Stejně jako v celém projevenu, ve světě - i ty války atd.

Že kdyby Jana nevyvolávala, nedávala příčinu svým skrytým agresivním chováním, že by ani ty následné reakce na to nebyly takové nebo by nebyly žádné?

Tak jako vostál nebo Pedrito, nebo kdokoli z nás v minulosti jsme na ty její slogany reagovali jak jsme uměli (a museli jsme reagovat, díky bohu za spontánní jednání), ať už laskavě, trochu méně laskavě, nebo i vulgárně, bylo to a je to zbytečné...
Miroslav si bude možná myslet něco jiného, jako si myslí, že pomohl maríči, ale já si to nemyslím.

O Pedrita obavy nemám :-), on si je dobře vědomý toho, co "dělal" :-) i té vulgárnosti a nemohl si pomoct :-), jak jsem psala výše, vztahy jsou nejlepší škola života :-) a až ho to přejde, až to pustí , jen se tomu, co BYLO, pousměje a přijme to jako dobrou zkušenost :-) A možná se již tak stalo :-)

Ale u Jany tu proměnu hned tak brzy nevidím a dál bude zkoušet a používat agerivní, podprahovou manipulaci svými přiblblými slogany.

No a včil záleží, kdo a jak se zase na háček chytí a bude s ní tu hru na přetahovanou hrát :-)

Je to sranda na tom světě, někdy...., ale když v souvislosti s touto mocenskou hrou pak někdy vidíš ty důsledky, zabité lidi, krev, zoufalství, bolest, beznaděj, zase taková sranda to není... ale i to patří k životu a naší učební látce...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Mistr

Nový příspěvekod Tara » stř 07. úno 2024 13:06:05

Tak je poznať, kto čím žije, no... :-)


Ještě k tomuto.

Hlavu, srdce zmínila jako výrazy Jana a já odpovídala Janě, jejim jazykem.

Ale u tebe to zkusím trošku rozvést.

Ve světě projevena není dobré žít buď jenom hlavou nebo srdcem. Za tím výrazem si každý ale může představit cokoli, ponejvíce asi, že hlava je místem hlavně rozumu, Jana tam řadí i mysl, místem kalkulu, hmoty, potřeby moci, peněz atd.
Srdce jako místem té láááásky (to píšu schávlně takto, protože u hodně lidí je láska zaměňována za cukrové, růžové lízátko, cukrovou vatu a můžeš té cukrové vatě i říkat, že je bezpodmínečná a jiné vyčtené hovadiny).

V těch tendencích, uchopením žije bohužel většina, ale to není špatně, je to prostě tak.... milovaný Krishnamurti ve své útlé knížečce Volnost, která neví, se v jednotlivých kapitolách věnuje právě i pojmům jako je mysl, meditace, láska atd. a to je to skutečné POCHOPENÍ, které vyvěrá z Pravdy. Ze skutečného poznání...., jen málo lidí to vidí a dokáže docenit....

Myslím, že dál už psát by pro toto prostředí nemělo smysl..., nejsou uši, které by to slyšely, ani oči, které by to viděli, ani mysl a srdce, které by to cítilo.... :-), no, možná Miroslavovo, ale někdy je na praštění palicí po palici, co píše :-)

Tož tak.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Mistr

Nový příspěvekod miroslav » stř 07. úno 2024 13:31:39

Tara píše:Miroslav si bude možná myslet něco jiného, jako si myslí, že pomohl maríči, ale já si to nemyslím.


Já si nemyslím, že jsem pomohl maríči. Pomohl jsem tomu, že svoje pomluvy Tomášových smazala.

Zrovna tak si nemyslím, že to, co píšeme Janě, jí nějak pomáhá. Ale z jejích reakcí, které jsou našimi odpověďmi vyvolávány je stále lépe vidět, o co Janě ve skutečnosti jde (ona si to sama neuvědomuje) a pomáhá to možná ostatním snadněji oddělovat v duchovní oblasti zrno od plev. A že těch "duchovních" plev je dneska na netu opravdu požehnaně. Jejich nositelé jsou podobně jako Jana tvrdošíjně zabednění a zneužívají slova probuzených k vlastnímu předvádění se - svých "krásných" oblečků. Prostě jako ti farizeové - nabílené hroby.

Ono když se něco čertovského správně pojmenuje - už tím to ztrácí svoji sílu, kouzlo, zatemňující účinnost, už je to odhaleno.
A to ti ďáblíci nemají rádi a zuby nehty se tomu brání.
A proto je dobré tyhle projevy zkoumat, zkoušet je, jak budou reagovat, aby to člověk mohl pravdivě pojmenovat, aby přišel na to, kde to žije a co to žere.
Takže není to zbytečné. Pomáhá to hlavně nám, upřímně hledajícím.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Mistr

Nový příspěvekod Jana » stř 07. úno 2024 13:32:36

Tara píše:
Napadlo tě, že vše, co se děje nejen tady, na foru (o čem převážně ty diskuze jsou a v jakém duchu) mají svou zákonitou příčinu?
Stejně jako v celém projevenu, ve světě - i ty války atd.

Že kdyby Jana nevyvolávala, nedávala příčinu svým skrytým agresivním chováním, že by ani ty následné reakce na to nebyly takové nebo by nebyly žádné?


Napadlo Tě, že kdybys sem nechodila, nečetla to tady, že by Tvé reakce nebyly takové nebo nebyly žádné?
Napadlo tě, že jako agresi v Tobě vnímá něco, co se bojí svého konce? Napadlo Tě, že toho konce se nebojí Tvé pravé Já, kterým jsi, ale Tvá mysl (ego) a že tím nejsi?

Napadlo Tě, že Tě to sem přitahuje právě proto, že ve skutečnosti po osvobození od ega toužíš?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Mistr

Nový příspěvekod Tara » stř 07. úno 2024 13:43:07

miroslav píše:
Tara píše:Miroslav si bude možná myslet něco jiného, jako si myslí, že pomohl maríči, ale já si to nemyslím.


Já si nemyslím, že jsem pomohl maríči. Pomohl jsem tomu, že svoje pomluvy Tomášových smazala.

Zrovna tak si nemyslím, že to, co píšeme Janě, jí nějak pomáhá. Ale z jejích reakcí, které jsou našimi odpověďmi vyvolávány je stále lépe vidět, o co Janě ve skutečnosti jde (ona si to sama neuvědomuje) a pomáhá to možná ostatním snadněji oddělovat v duchovní oblasti zrno od plev. A že těch "duchovních" plev je dneska na netu opravdu požehnaně. Jejich nositelé jsou podobně jako Jana tvrdošíjně zabednění a zneužívají slova probuzených k vlastnímu předvádění se - svých "krásných" oblečků. Prostě jako ti farizeové - nabílené hroby.

Ono když se něco čertovského správně pojmenuje - už tím to ztrácí svoji sílu, kouzlo, zatemňující účinnost, už je to odhaleno.
A to ti ďáblíci nemají rádi a zuby nehty se tomu brání.
A proto je dobré tyhle projevy zkoumat, zkoušet je, jak budou reagovat, aby to člověk mohl pravdivě pojmenovat, aby přišel na to, kde to žije a co to žere.
Takže není to zbytečné. Pomáhá to hlavně nám, upřímně hledajícím.

Díky za reakci.

Stejně bychom mohli říci, díky za maríči, za její projevy, pomluvy, jak píšeš, vůči Tomášovým - že i toto pomohlo, pomáhá (stejně jako např. bylo vystupování pana Vacka ke konci jeho života) k potřebě těch skutečně hledajících, pomocí k oddělení zrna od plev.

Ok., je to tak.

Ale stejně si myslím, že kdo se chce na vějičku pozlátka chytit (nemá zatím na víc), ten se chytí, kdo ne, tak ne.... alespoň já to tak u sebe mám - když se ohlédnu zpátky, čím vším jsem prošla, co mě ze začátku duchovního rozumu braní :-) oslovilo, tarot, numerologie, chaneling a já nevím co ještě, brzy mě to opustilo, protože jaxi to není to, za čím moje duše směřuje... :-)

Takže jsou to všechno taková pokušení, mylníky na cestě a zkrátka si pořád myslím, že věnováním pozornosti (maríči, Janě, jednomu vyhraněnému směru, meditaci atd.) je jednako dávána energie, aby dál žila a pak že to na čas zastaví, nebo dokonce znemožní cestu ke skutečnému poznání....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Mistr

Nový příspěvekod Jana » stř 07. úno 2024 13:43:23

Tara píše:
Ve světě projevena není dobré žít buď jenom hlavou nebo srdcem.


Z osobního pohledu je tou hlavou rozum a tím srdcem cit. Z osobního pohledu je moudré mít cit a rozum v rovnováze.

Srdce, o kterém mluví například v citaci Eduard Tomáš, není ničím osobním, je to duchovní Srdce, které se probouzí tichem mysli. I když se do něj vstupuje v těle, duchovní Srdce tělo a vše projevené přesahuje. Láska, která tady je, není ničím podmíněná, protože tady mysl nemá žádnou moc, mysl tady není ničím skutečným. Osobní vůle tady není ničím skutečným.

Tím pádem ve světě projevena řídí projev to Boží.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Mistr

Nový příspěvekod Tara » stř 07. úno 2024 13:47:49

Jana píše:
Tara píše:
Ve světě projevena není dobré žít buď jenom hlavou nebo srdcem.


Z osobního pohledu je tou hlavou rozum a tím srdcem cit. Z osobního pohledu je moudré mít cit a rozum v rovnováze.

Srdce, o kterém mluví například v citaci Eduard Tomáš, není ničím osobním, je to duchovní Srdce, které se probouzí tichem mysli. I když se do něj vstupuje v těle, duchovní Srdce tělo a vše projevené přesahuje. Láska, která tady je, není ničím podmíněná, protože tady mysl nemá žádnou moc, mysl tady není ničím skutečným. Osobní vůle tady není ničím skutečným.

Tím pádem ve světě projevena řídí projev to Boží.

Ano Jani, co píšeš, je pravda.
Měj se pěkně.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Mistr

Nový příspěvekod dodo » stř 07. úno 2024 13:57:03

Tara píše:
dodo píše:Pedrito vulgárne nadávajúci Jane si len otrkáva rožky a tak by sme mali byť k nemu ohľaduplní a zhovievaví. (Hlavne že si ich neotrkáva o nás ale o Janu. To je prijateľné, vlastne je to žiadúce.)

A keď Jana napíše Pedrovi : ... "škoda, když namísto uvědomění dokonalosti lásky, kterou jsi, věnuješ pozornost představě nedokonalosti toho, kým nejsi", tak to je zraňujúci vystrelený šíp.

Tak je poznať, kto čím žije, no... :-)

Bez ohně není dýmu...., nebo-li každá akce vyvolává reakci...

Napadlo tě, že vše, co se děje nejen tady, na foru (o čem převážně ty diskuze jsou a v jakém duchu) mají svou zákonitou příčinu?
Stejně jako v celém projevenu, ve světě - i ty války atd.

Že kdyby Jana nevyvolávala, nedávala příčinu svým skrytým agresivním chováním, že by ani ty následné reakce na to nebyly takové nebo by nebyly žádné?

Tak jako vostál nebo Pedrito, nebo kdokoli z nás v minulosti jsme na ty její slogany reagovali jak jsme uměli (a museli jsme reagovat, díky bohu za spontánní jednání), ať už laskavě, trochu méně laskavě, nebo i vulgárně, bylo to a je to zbytečné...
Miroslav si bude možná myslet něco jiného, jako si myslí, že pomohl maríči, ale já si to nemyslím.

O Pedrita obavy nemám :-), on si je dobře vědomý toho, co "dělal" :-) i té vulgárnosti a nemohl si pomoct :-), jak jsem psala výše, vztahy jsou nejlepší škola života :-) a až ho to přejde, až to pustí , jen se tomu, co BYLO, pousměje a přijme to jako dobrou zkušenost :-) A možná se již tak stalo :-)

Ale u Jany tu proměnu hned tak brzy nevidím a dál bude zkoušet a používat agerivní, podprahovou manipulaci svými přiblblými slogany.

No a včil záleží, kdo a jak se zase na háček chytí a bude s ní tu hru na přetahovanou hrát :-)

Je to sranda na tom světě, někdy...., ale když v souvislosti s touto mocenskou hrou pak někdy vidíš ty důsledky, zabité lidi, krev, zoufalství, bolest, beznaděj, zase taková sranda to není... ale i to patří k životu a naší učební látce...


Môže sa ti to javiť ako agresívna podprahová manipuláciou a priblblé slogany.

Tebou spomínanému vostálovi sa tak javili aj slová Ježíša, Buddhu, a ďalších Prebudených. Prečo by sa mu slová Jany mali javiť inak ?

Takže na tom niečo asi bude ako tvrdíš, že v akom duchu sa to vedie na fórach, tak sa to potom môže prejaviť aj vo svete.

Práve podľa tej zásady (ktorú v nevedomosti obhajuješ) spontánneho jednania, takto nevedomosťou a nepoznaním postihnutých ľudí, keď v slovách Prebudených vidia skrytú manipuláciu a priblblé slogany, proti ktorým treba bojovať. Tu vugaritou, tam skutočnými zbraňami.

Neočakávam premenu u Jany, rovnako ako ju neočakávam ani u Prebudených, len kvôli tomu, aby sa očiam davu nevedomých, nejavili ich slová ako priblblé slogany a manipulácia.
dodo
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Mistr

Nový příspěvekod miroslav » stř 07. úno 2024 14:10:43

Jana píše:Z osobního pohledu je tou hlavou rozum a tím srdcem cit. Z osobního pohledu je moudré mít cit a rozum v rovnováze.

Srdce, o kterém mluví například v citaci Eduard Tomáš, není ničím osobním, je to duchovní Srdce, které se probouzí tichem mysli. I když se do něj vstupuje v těle, duchovní Srdce tělo a vše projevené přesahuje. Láska, která tady je, není ničím podmíněná, protože tady mysl nemá žádnou moc, mysl tady není ničím skutečným. Osobní vůle tady není ničím skutečným.

Tím pádem ve světě projevena řídí projev to Boží.


Pindej si co chceš, ale laskavě k tomu nepoužívej odkazy na to, co řekl pan Tomáš, když tomu, co řekl, sama nerozumíš a který by tě s tím tvým "duchovním" pindáním poslal někam.

Mluv prosím jen sama za sebe a neschovávej své pindání za Probuzené.

Je tvoje duchovní zkušenost tak slabá, že nedokážeš mluvit sama za sebe svými slovy, jako to dělají Probuzení?
Evidentně ano.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Mistr

Nový příspěvekod miroslav » stř 07. úno 2024 14:21:56

dodo píše:
Neočakávam premenu u Jany, rovnako ako ju neočakávam ani u Prebudených


Já také ne. A pokud přeci by u Jany ke změně došlo, byl by to asi opravdu zázrak. Ale jak známo i zázraky se někdy dějí. :)
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Mistr

Nový příspěvekod Tara » stř 07. úno 2024 14:28:37

miroslav píše:
Tara píše:Miroslav si bude možná myslet něco jiného, jako si myslí, že pomohl maríči, ale já si to nemyslím.


Já si nemyslím, že jsem pomohl maríči. Pomohl jsem tomu, že svoje pomluvy Tomášových smazala.

Zrovna tak si nemyslím, že to, co píšeme Janě, jí nějak pomáhá. Ale z jejích reakcí, které jsou našimi odpověďmi vyvolávány je stále lépe vidět, o co Janě ve skutečnosti jde (ona si to sama neuvědomuje) a pomáhá to možná ostatním snadněji oddělovat v duchovní oblasti zrno od plev. A že těch "duchovních" plev je dneska na netu opravdu požehnaně. Jejich nositelé jsou podobně jako Jana tvrdošíjně zabednění a zneužívají slova probuzených k vlastnímu předvádění se - svých "krásných" oblečků. Prostě jako ti farizeové - nabílené hroby.

Ono když se něco čertovského správně pojmenuje - už tím to ztrácí svoji sílu, kouzlo, zatemňující účinnost, už je to odhaleno.
A to ti ďáblíci nemají rádi a zuby nehty se tomu brání.
A proto je dobré tyhle projevy zkoumat, zkoušet je, jak budou reagovat, aby to člověk mohl pravdivě pojmenovat, aby přišel na to, kde to žije a co to žere.
Takže není to zbytečné. Pomáhá to hlavně nám, upřímně hledajícím.

Ještě se k tomu, co píšeš trochu vrátím.

Co když hledající (všichni co jsme tady, jsme hledající) potřebuje mít zkušenost, potřebuje se setkat s tímto a právě tímto agregorem (Janou, maríčí, Vackem atd....), aby ten hledající sám a znovu to zopakuji, sám si to na vlastní kůži odžil - přikloněním se k té nebo té straně a došel k nějakému výsledku, který bude určovat jeho další směřování? I bez těch šťouchanců dalších lidí...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Mistr

Nový příspěvekod dodo » stř 07. úno 2024 14:49:48

miroslav píše:
dodo píše:
Neočakávam premenu u Jany, rovnako ako ju neočakávam ani u Prebudených


Já také ne. A pokud přeci by u Jany ke změně došlo, byl by to asi opravdu zázrak. Ale jak známo i zázraky se někdy dějí. :)


Že ty si to nečítal celé Mirko ?

Tak ešte raz a celé, aby to dávalo zmysel aj tebe. Pokús sa o to porozumieť tomu.

"Neočakávam premenu u Jany, rovnako ako ju neočakávam ani u Prebudených, len kvôli tomu, aby sa očiam davu nevedomých, nejavili ich slová ako priblblé slogany a manipulácia."

Dôležité som ti zvýraznil.
dodo
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Mistr

Nový příspěvekod dodo » stř 07. úno 2024 15:00:57

miroslav píše:
Jana píše:Z osobního pohledu je tou hlavou rozum a tím srdcem cit. Z osobního pohledu je moudré mít cit a rozum v rovnováze.

Srdce, o kterém mluví například v citaci Eduard Tomáš, není ničím osobním, je to duchovní Srdce, které se probouzí tichem mysli. I když se do něj vstupuje v těle, duchovní Srdce tělo a vše projevené přesahuje. Láska, která tady je, není ničím podmíněná, protože tady mysl nemá žádnou moc, mysl tady není ničím skutečným. Osobní vůle tady není ničím skutečným.

Tím pádem ve světě projevena řídí projev to Boží.



Je tvoje duchovní zkušenost tak slabá, že nedokážeš mluvit sama za sebe svými slovy, jako to dělají Probuzení?
Evidentně ano.


Predveď sa nám tým konečne Miroslav ty, vo svojej duchovnej skúsenosti. Povedz svojimi slovami to, o čom hovoria Prebudení.

Mnohí by iste uvítali, keby to neboli zas len tvoje priložené infantilné články z bulváru o Putinovi, alebo tvoje pindy na Janu.
dodo
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Mistr

Nový příspěvekod Tara » stř 07. úno 2024 15:07:19

dodo píše:
miroslav píše:
dodo píše:
Neočakávam premenu u Jany, rovnako ako ju neočakávam ani u Prebudených


Já také ne. A pokud přeci by u Jany ke změně došlo, byl by to asi opravdu zázrak. Ale jak známo i zázraky se někdy dějí. :)


Že ty si to nečítal celé Mirko ?

Tak ešte raz a celé, aby to dávalo zmysel aj tebe. Pokús sa o to porozumieť tomu.

"Neočakávam premenu u Jany, rovnako ako ju neočakávam ani u Prebudených, len kvôli tomu, aby sa očiam davu nevedomých, nejavili ich slová ako priblblé slogany a manipulácia."

Dôležité som ti zvýraznil.

Beru, že je to reakce na Miroslava a on na ni odpoví nebo ne, to je jedno.

Jen se tě zeptám.

Jsou dva (tři, čtyři, pět atd.) osob, kteří čtou jednu a tutéž knihu nebo se dívají na jeden a tentýž film.

A každý z nich má svůj názor na to, co četl nebo shlédl.

Což je normální, že áno.
Jeden řekne, že to teda byla pěkná blbost, druhý, že nic moc, no, třetí, že se mu to líbilo, hlavně ty akční scény, další, že mu tam chyběla ta romantika a láska, další.... atd.

No a co s tím?
Co s tím mají společného ti skutečně probuzení? Pravda?

Miroslav podle toho, co stále zastává, by to asi začal zpochybňovat, že je to lež atd.

Co s tím ten hledající?
Sledující film, nebo ten čtoucí?

Pořád nás to svádí k tomu ústřednímu bodu: co je to skutečné poznání?

Co je jen osobní názor?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Mistr

Nový příspěvekod Jana » stř 07. úno 2024 15:22:33

Tara píše:
Jana píše:
Tara píše:
Ve světě projevena není dobré žít buď jenom hlavou nebo srdcem.


Z osobního pohledu je tou hlavou rozum a tím srdcem cit. Z osobního pohledu je moudré mít cit a rozum v rovnováze.

Srdce, o kterém mluví například v citaci Eduard Tomáš, není ničím osobním, je to duchovní Srdce, které se probouzí tichem mysli. I když se do něj vstupuje v těle, duchovní Srdce tělo a vše projevené přesahuje. Láska, která tady je, není ničím podmíněná, protože tady mysl nemá žádnou moc, mysl tady není ničím skutečným. Osobní vůle tady není ničím skutečným.

Tím pádem ve světě projevena řídí projev to Boží.

Ano Jani, co píšeš, je pravda.
Měj se pěkně.


Díky, taky se měj nádherně.

Obrázek
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Mistr

Nový příspěvekod miroslav » stř 07. úno 2024 19:28:17

dodo píše:
"Neočakávam premenu u Jany, rovnako ako ju neočakávam ani u Prebudených, len kvôli tomu, aby sa očiam davu nevedomých, nejavili ich slová ako priblblé slogany a manipulácia."

Dôležité som ti zvýraznil.


Já jsem se odpíchnul od té první části. Ta druhá část moc nesedí. Slova Probuzených se nikomu, co sem chodí, nejeví jako přiblblé slogany a manipulace, pouze slova Jany se tak většině tady tak jeví a myslím, že oprávněně. Ty tohle nedovedeš rozlišit?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Mistr

Nový příspěvekod miroslav » stř 07. úno 2024 19:32:45

Tara píše:
Co když hledající (všichni co jsme tady, jsme hledající) potřebuje mít zkušenost, potřebuje se setkat s tímto a právě tímto agregorem (Janou, maríčí, Vackem atd....), aby ten hledající sám a znovu to zopakuji, sám si to na vlastní kůži odžil - přikloněním se k té nebo té straně a došel k nějakému výsledku, který bude určovat jeho další směřování? I bez těch šťouchanců dalších lidí...


Myslím, že my opravdově hledající se setkáváme s tím, co potřebujeme a jak to potřebujeme, i když se nám to někdy tak nemusí jevit. Většinou to poznáváme až zpětně.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Mistr

Nový příspěvekod Jana » stř 07. úno 2024 19:49:25

miroslav píše:
Tara píše:
Co když hledající (všichni co jsme tady, jsme hledající) potřebuje mít zkušenost, potřebuje se setkat s tímto a právě tímto agregorem (Janou, maríčí, Vackem atd....), aby ten hledající sám a znovu to zopakuji, sám si to na vlastní kůži odžil - přikloněním se k té nebo té straně a došel k nějakému výsledku, který bude určovat jeho další směřování? I bez těch šťouchanců dalších lidí...


Myslím, že my opravdově hledající se setkáváme s tím, co potřebujeme a jak to potřebujeme, i když se nám to někdy tak nemusí jevit. Většinou to poznáváme až zpětně.


A my opravdově poznávající se dělíme o poznání s opravdově hledajícími.

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Mistr

Nový příspěvekod Tara » stř 07. úno 2024 20:20:34

miroslav píše:
Tara píše:
Co když hledající (všichni co jsme tady, jsme hledající) potřebuje mít zkušenost, potřebuje se setkat s tímto a právě tímto agregorem (Janou, maríčí, Vackem atd....), aby ten hledající sám a znovu to zopakuji, sám si to na vlastní kůži odžil - přikloněním se k té nebo té straně a došel k nějakému výsledku, který bude určovat jeho další směřování? I bez těch šťouchanců dalších lidí...


Myslím, že my opravdově hledající se setkáváme s tím, co potřebujeme a jak to potřebujeme, i když se nám to někdy tak nemusí jevit. Většinou to poznáváme až zpětně.

Tato tvoje odpověď se dá vyložit různě.
Určitě souhlasím s tím, že při ohlédnutí zpátky určitě ničeho nelituji, co a jak a s kým a jak jsem si tím prošla, s většími či menšími šrámy, i chvilkovým pocitem důležitosti, vyjímečnosti atd.
To bezesporu.
A taky jsem měla, hlavně kvůli své svobodomyslné mysli, (přesně jak to mělo být), štěstí :-) na to, že na mne, i v těch nejvyhrocenějších pro mne , nás, osobních záležitostech štěstí na to, že na mne nebylo tlačeno.
Protože pokud cítím na sebe tlak, funguji zablokováním a protitlakem....
A za to jsem moc vděčna, protože jsem vždycky a znovu říkám, že to byly někdy hodně vyhrocené otázky osobních vztahů, mého dalšího směřování atd. to ustála co nejlépe - viděno zpětně , jak ke své osobě, našeho manželského vztahu, vztahu s dětmi, ale hlavně i k dalšímu směřování mé nespoutané duše :-)
Kdyby na mě bylo tlačeno, vyčítáno atd., bylo by to asi všechno jinak...

I proto vidím ten TLAK (např. směrem k maríči, Janě, Vackovi atd.) jako zbytečný.... a ve svém důsledku ubližující.... protože jak jsem psala, každý si musí tu svou cestu odžít ať už tak nebo onak, ale odžít a sám, jenom sám se svým vlastním, SVOBODNÝM rozhodnutím bude určovat své další směřování.
Ostatně ta SVOBODNÁ VŮLE je nejvyšším zákonem Boha...., nejvyšším, nedotknutelným právem člověka.
V tom je ta největší Jeho, naše Síla.
Příležitost.
Přes kterou nejede vlak.

Nemusím zdůrazňovat, že největším pomocníkem JAK je otevřené srdce. Otevřenost.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků