Mistr

Re: Mistr

Nový příspěvekod dodo » čtv 08. úno 2024 0:02:59

miroslav píše:
dodo píše:
"Neočakávam premenu u Jany, rovnako ako ju neočakávam ani u Prebudených, len kvôli tomu, aby sa očiam davu nevedomých, nejavili ich slová ako priblblé slogany a manipulácia."

Dôležité som ti zvýraznil.


Já jsem se odpíchnul od té první části. Ta druhá část moc nesedí. Slova Probuzených se nikomu, co sem chodí, nejeví jako přiblblé slogany a manipulace, pouze slova Jany se tak většině tady tak jeví a myslím, že oprávněně. Ty tohle nedovedeš rozlišit?


Tak zase sme u tej podľa teba väčšiny, ktorej sa slová Jany javia ako slogany a manipulácia.

Väčšina. Hmm...dokonca vraj všetci okrem mňa, ako si napísal minule. Tak v takom prípade sa budem musieť nad sebou vážne zamyslieť, či som na správnej strane. :D

Miroslave, Ono je to tak, že Pravda v duchovnom ponímaní nie je podmienená tým, čo si o nej myslí väčšina. Pravda nie je zvolená väčšinou v demokratických voľbách ako prezident, či predseda zväzu včelárov a dokonca , ani názor väčšiny na duchovnom fóre ňou nehne. To by ti už mohlo byť jasné.

Práve naopak, len nepatrná menšina pozná najvyššiu Pravdu. Tak sa neoháňaj furt akousi väčšinou, ako zárukou správneho názoru na to, či to čo píše Jana je Pravda, ak chceš stále tvrdiť, že si pokročilý, lebo sa môže stať, že tomu nabudúce už nikto neuverí. A to by si nerád, však.
:D
dodo
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Mistr

Nový příspěvekod Tara » čtv 08. úno 2024 0:08:40

Tož dodo, ale mohlo by to být právě naopak, že po nějaké době pochopíš, že jsi stál na té nesprávné straně barikády :-))))
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Mistr

Nový příspěvekod miroslav » čtv 08. úno 2024 0:19:46

Tara píše:Ostatně ta SVOBODNÁ VŮLE je nejvyšším zákonem Boha...., nejvyšším, nedotknutelným právem člověka.


Svobodnou vůli máme stále, nikdo nám ji nemůže vzít i když na nás třeba někdo tlačí nebo nás k něčemu nutí. To, že na nás někdo tlačí, je jedna z okolností vnějšího světa se kterou se setkáváme, podobně jako třeba nemoc, chudoba, fyzické násilí, štěstí ve hře, rodiče, naše děti. My se svobodně rozhodujeme jak v dané situaci reagujeme a svět - osud odpovídá. A když opravdově hledáme, učíme se z toho, poznáváme sebe, druhé, život. A to je naše cesta.
Ty nemáš ráda když na tebe někdo tlačí, když se musíš něčemu podřizovat. Čím to asi je? Není to náhodou tím, že máš tendenci tlačit na druhé, chceš aby věci - dění se podřizovalo tvým představám, jak by co mělo či nemělo být? A pak jsi na totéž alergická.
Jsou to dvě strany jedné mince. Když přestaneme my, přestane i to venku. Přestaneme to takhle zaujatě cítit - přestaneme si to brát osobně, podobně jako si osobně nebereme třeba kokrhání kohoutů nebo chrochtání prasátek. Ztratí to pro nás osobní význam, přestane se nás to dotýkat a můžeme se svobodněji rozhodovat, reagovat. Lidé přestanou "tlačit", ale jen se projevovat, podle svého nastavení. A je to jejich svoboda být tací, jací jsou, stejně jako je tvoje svoboda být taková, jaká jsi..
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Mistr

Nový příspěvekod Tara » čtv 08. úno 2024 0:33:43

miroslav píše:
Tara píše:Ostatně ta SVOBODNÁ VŮLE je nejvyšším zákonem Boha...., nejvyšším, nedotknutelným právem člověka.


Svobodnou vůli máme stále, nikdo nám ji nemůže vzít i když na nás třeba někdo tlačí nebo nás k něčemu nutí. To, že na nás někdo tlačí, je jedna z okolností vnějšího světa se kterou se setkáváme, podobně jako třeba nemoc, chudoba, fyzické násilí, štěstí ve hře, rodiče, naše děti. My se svobodně rozhodujeme jak v dané situaci reagujeme a svět - osud odpovídá. A když opravdově hledáme, učíme se z toho, poznáváme sebe, druhé, život. A to je naše cesta.
Ty nemáš ráda když na tebe někdo tlačí, když se musíš něčemu podřizovat. Čím to asi je? Není to náhodou tím, že máš tendenci tlačit na druhé, chceš aby věci - dění se podřizovalo tvým představám, jak by co mělo či nemělo být? A pak jsi na totéž alergická.
Jsou to dvě strany jedné mince. Když přestaneme my, přestane i to venku. Přestaneme to takhle zaujatě cítit - přestaneme si to brát osobně, podobně jako si osobně nebereme třeba kokrhání kohoutů nebo chrochtání prasátek. Ztratí to pro nás osobní význam, přestane se nás to dotýkat a můžeme se svobodněji rozhodovat, reagovat. Lidé přestanou "tlačit", ale jen se projevovat, podle svého nastavení. A je to jejich svoboda být tací, jací jsou, stejně jako je tvoje svoboda být taková, jaká jsi..

Doprčic!!!!!!!
Ale jo!!!!!!
Ale já toho uřvaného kohouta fakt nemusím a hrozně mě rozčiluje a i teď, v zimě. nechápu, že někam nezaleze nebo v zimě nespí, nebo že už to nevzdal, zestárnul a už ho to nebaví tak řvát na celou vesnici... :-)

Ano, jsem alergická na to, když mi někdo říká, že bych měla, protože a bla bla bla. Ne a ne a ne :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Mistr

Nový příspěvekod Tara » čtv 08. úno 2024 0:34:57

Nikdy!!!!!!!
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Mistr

Nový příspěvekod miroslav » čtv 08. úno 2024 0:35:28

dodo píše: Tak sa neoháňaj furt akousi väčšinou, ako zárukou správneho názoru na to, či to čo píše Jana je Pravda, ak chceš stále tvrdiť, že si pokročilý, lebo sa môže stať, že tomu nabudúce už nikto neuverí. A to by si nerád, však.
:D

Já se zdejší většinou neoháním, jen ti to připomínám, o něčem to jistě svědčí. Sem chodí kromě Jany duchovně zkušení lidé, kteří dovedou rozeznat pravdivost a předvádění se.
A to jestli někdo věří nebo nevěří, zda jsem pokročilý nebo idiot je mi celkem jedno. Je to každého věc a svoboda, co si o mně nebo o tom, co píšu myslí.
Tobě na tom záleží - co si tady o tobě nebo Janě někdo myslí?
Proto sem píšeš?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Mistr

Nový příspěvekod dodo » čtv 08. úno 2024 0:48:45

Tara píše:Tož dodo, ale mohlo by to být právě naopak, že po nějaké době pochopíš, že jsi stál na té nesprávné straně barikády :-))))


Nestojím na barikáde, nenazval by som to barikádou, ak zaujmem k tejto veci opačné stanovisko. A to čo som napísal, podľa mňa dosť dobre a logicky spochybňuje Miroslavove argumentovanie vačšinou, ako (podľa neho) správnym ukazovateľom toho, kde je Pravda.
:)
dodo
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Předchozí

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků