Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod osmička » ned 07. led 2024 12:56:10

Probuzení, nebo osvícení, je stav vědomí, kdy je jasné, že láska je vším.



A tak teď trochu vysvětlováníčka. Jsem ráda, že tady můžu a je to zdarma, nemusím za to platit.
Co mi tím Jana sděluje?
(pozn. pro všechny v dalším textu píšu, co z takového sdělení vnímám já, nepište mi, že to vnímám něco jiného, vnímám to co vnímám a upřímně se to tu snažím popsat. Nevnímám to, co vnímáte vy. Ani to není snaha říct tím, že vnímám já něco lepšího nebo víc než kdokoliv jiný. )

Probuzení, nebo osvícení je stav
– to znamená, že něco bylo nějak a teď je to jinak.

…je to stav vědomí… - tedy pro pisatele je vědomí něco, co prochází stavy. Jde tedy o individuální vědomí. V některých učeních, které jsou tu často citovány je Vědomí (pro rozlišení často psáno s velkým písmenem na začátku. Je slovo použité jako nálepka pro to Neměnné, Nepopsatelné.

Co z toho vnímám?
Jana se zabývá stavy. Zabývá se proměnlivým. Zajímá se u individuální vnímání světa.
Pojmy probuzení a osvícení používá pro popis individuálních stavů. Sděluje nám svou individuální představu.

Zdá se, že pro Janu je stav, kdy je jasné, že láska je vším, určitou metou, kterou doporučuje ostatním.
Individuální cesty jsou nesmírně rozličné, tedy není divu, že nabídka této mety se nesetkává s všeobecným přijetím. Přeci jen jsme na duchovním, a ne seberozvojovém fóru.
Kdybychm byli na psychologickém nebo seberozvojovém fóru, byla by na místě otázky, pro to Jana potřebuje mít právě takto.
Tady asi mnohé asi spíš zajímá, co je za stavy. Za prostorem a časem. Za individuálním vnímáním.
osmička
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod osmička » ned 07. led 2024 13:59:15

Je fakt, že tenhle web je stvořen právě pro poznání toho, o čem mluví Probuzení. Ti směřují naše poznání k osvícení, k lásce.


No, pak by bylo, krásné, kdyby auror toho vebu, to tam směřoval, místo aby to bral jako prostor pro rozvíjení vlastních představ, o tom, co říkají probuzení.
Jinak, to je, ač myšleno s dobrým záměr a ten rozhodně neupírám, celému duchovnu medvědí službou.

Protože mudrci to opracdu nesměřují k osvícení, jako k nějakému stavu, viz příspěvek výše.

Ano láska, ano, pokud je to správně pochopeno.
Jani, opravdu si myslíš, že první, co náhodný kolemjdoucí z poradny vycítí, je láska?
Je tu tak velký výron lásky, že to přitakuje stovky a ticíce čtenářů? Kteří zdejší inspirací šíří lásku dál, do svých rodin a na pracoviště, sportoviště, kulturní akce,...
???
osmička
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Jana » ned 07. led 2024 14:59:36

Osmičko, je od Tebe moc hezké, že ses tady objevila po delší době znova.

osmička píše:Jani, opravdu si myslíš, že první, co náhodný kolemjdoucí z poradny vycítí, je láska?


Vyzkoušíme to, ano?

Čti pozorně:

"Proto, abyste byli osvícení, nemusíte nic udělat předem.

Všechny stavy vědomí jsou dostupné v tomto okamžiku.

Milujte všechno takové, jaké to je.

Každý člověk je dokonalý právě v tomto okamžiku.

Každý stav vědomí je dokonalý a úplný a proto není třeba jej měnit.

Každá změna vědomí je dokonalá a úplná a nemusí být statická.

Milujte se, jak nejvíc můžete, ať jste v jakékoliv situaci.

Jakmile budete milovat sebe i druhé, uvidíte každého člověka a každý předmět jako dokonalou formu. Budete šťastně a intenzivně prožívat každý okamžik.

Ignorujte hřích a milujte hříšníka.

Můžeme si být jistí, že jsme se tam, kde jsme, dostali díky svému vlastnímu rozhodnutí rozšiřovat se v lásce nebo se od ní odvracet.

Láska je dokonalým prostředkem k osvícení.

Překročte hranice rozumu a milujte. Jedině láska poskytuje bezpečí."

viewtopic.php?f=132&t=346


Tak, Helenko, a můžeš říct naprosto poctivě:

Uvědomuješ si lásku? Uvědomuješ si to štěstí, které z ní pramení?

Jestli ano, tak, potom Poradna splnila svůj účel a jako kolemjdoucí jsi vycítila přesně to, co jsi měla.

Jestli ne, tak Thaddeus Golas a ani nikdo jiný za to nemůže.

Láska totiž není něco, co si přijdeš někam vzít.

Jestli ji nenalézáš v sobě, tak ji nenajdeš nikde.

Thaddeus Golas Tě svými slovy může jenom upozornit na to, že v Tobě tahle možnost být lásce otevřená je.

Ale samo sebou je tady i možnost být lásce uzavřeni a zabývat se na místo toho tím co si myslíme, že je špatně.

Celý život je vlastně takový, že můžeme dělat to, co cítíme, že je dobře, pak jsou naše kroky vedeny láskou.

Nebo můžeme bojovat proti tomu, co si myslíme, že je špatně. Pak nás vede slepota bez lásky.

Podle toho také vypadá náš život.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7093
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 07. led 2024 16:04:50

Jana píše:Osmičko, je od Tebe moc hezké, že ses tady objevila po delší době znova.

osmička píše:Jani, opravdu si myslíš, že první, co náhodný kolemjdoucí z poradny vycítí, je láska?


Vyzkoušíme to, ano?

Čti pozorně:

"Proto, abyste byli osvícení, nemusíte nic udělat předem.

Všechny stavy vědomí jsou dostupné v tomto okamžiku.

Milujte všechno takové, jaké to je.

Každý člověk je dokonalý právě v tomto okamžiku.

Každý stav vědomí je dokonalý a úplný a proto není třeba jej měnit.

Každá změna vědomí je dokonalá a úplná a nemusí být statická.

Milujte se, jak nejvíc můžete, ať jste v jakékoliv situaci.

Jakmile budete milovat sebe i druhé, uvidíte každého člověka a každý předmět jako dokonalou formu. Budete šťastně a intenzivně prožívat každý okamžik.

Ignorujte hřích a milujte hříšníka.

Můžeme si být jistí, že jsme se tam, kde jsme, dostali díky svému vlastnímu rozhodnutí rozšiřovat se v lásce nebo se od ní odvracet.

Láska je dokonalým prostředkem k osvícení.

Překročte hranice rozumu a milujte. Jedině láska poskytuje bezpečí."

viewtopic.php?f=132&t=346


Tak, Helenko, a můžeš říct naprosto poctivě:

Uvědomuješ si lásku? Uvědomuješ si to štěstí, které z ní pramení? Uvědomuješ si, že je tím vším? Tebou i mnou?

Jestli ano, tak, potom Poradna splnila svůj účel a jako kolemjdoucí jsi vycítila přesně to, co jsi měla.

Jestli ne, tak Thaddeus Golas a ani nikdo jiný za to nemůže.

Láska totiž není něco, co si přijdeš někam vzít.

Jestli ji nenalézáš v sobě, tak ji nenajdeš nikde.

Thaddeus Golas Tě svými slovy může jenom upozornit na to, že v Tobě tahle možnost být lásce otevřená je.

Ale samo sebou je tady i možnost být lásce uzavřeni a zabývat se na místo toho tím co si myslíme, že je špatně.

Celý život je vlastně takový, že můžeme dělat to, co cítíme, že je dobře, pak jsou naše kroky vedeny láskou.

Nebo můžeme bojovat proti tomu, co si myslíme, že je špatně. Pak nás vede slepota bez lásky.

Podle toho také vypadá náš život.


Sorry nečtu.
Na otázku, která vyžaduje, odpověď ani, ne. Je to příliš mnoho textu.

Mám další otázku. Typu ano, ne.
Těší tě, pociťuješ lásku, když odhaluješ mou civilní identitu?

A jedna otevřená otázka, co očekaváš od podobných experimentů?
Očekávat, že dva lidé po přečtení stejného textu, budou mít stejný stav vědomí, stejné pocity, stejné asociace je blahové.
Chceš navodit, aby tvou představu o světě, o osvícení i učení Mistrů, jsem přijala za svou?
Myslíš, že nemám vlastní představu o světě, o osvícení, o učení Mistrů.

Představy, obrazy, idee,...
Uvědomuješ si, že tu píšeš hen o tim, co si Uvědomuješ a chceš, abych napsala, co si uvědomuji já.
Ne, že by to nebylo zajímavé téma. Možná bez toho manipulativního tlaku by to mohl být i zajímavý rozhovor. Máš pozornost ukovanou k tomu, co si uvědomuješ. A je pochopitelné i uspokojení, že je to něco jiného, než před lety.
Nejvyšší duchovní hledání je zaměřeno na na to co je za "objektivem" vnímání, ne před ním.
Ty opakovaně stále dokolečka popisuješ, co vnímáš. A já ti přeji, to, že tě to, ci vnímáš, uspokojuje, naplňuje, dělá ti to radost.
To je mic dobře.
Ano, teď když ti píšu, tato slova, vnímám lásku.
Ano, píšu to z lásky.
Vnímám lásku, co to říká o mě?
Návštěvník
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod osmička » ned 07. led 2024 16:07:45

Vnímám i další své pocity,
např. to, že vyzrazuješ mou civilní identitu. mi není
příjemné.
osmička
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 07. led 2024 16:12:10

osmička píše:Vnímám i další své pocity,
např. to, že vyzrazuješ mou civilní identitu. mi není
příjemné.


Stydíš se za svou identitu?
Návštěvník
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 07. led 2024 16:31:55

.
Osmičko, píšeš moc pěkně. Nevšímej si Janiných intrik - ona to jinak neumí - a piš pro nás ostatní tady dál. Je to radost číst něco opravdového, spontánního, čerstvého. Voní to probuzeností. :)

At si Jana používá ten svůj web pro svoje osobní účely, my ostatní si zde můžeme povídat o něčem opravdu cenném.
Návštěvník
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Pedriito » ned 07. led 2024 16:41:39

Návštěvník píše:.
Osmičko, píšeš moc pěkně. Nevšímej si Janiných intrik - ona to jinak neumí - a piš pro nás ostatní tady dál. Je to radost číst něco opravdového, spontánního, čerstvého. Voní to probuzeností. :)

At si Jana používá ten svůj web pro svoje osobní účely, my ostatní si zde můžeme povídat o něčem opravdu cenném.

:yes:
Pedriito
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Tara. » ned 07. led 2024 16:43:54

Návštěvník píše:.
Osmičko, píšeš moc pěkně. Nevšímej si Janiných intrik - ona to jinak neumí - a piš pro nás ostatní tady dál. Je to radost číst něco opravdového, spontánního, čerstvého. Voní to probuzeností. :)

At si Jana používá ten svůj web pro svoje osobní účely, my ostatní si zde můžeme povídat o něčem opravdu cenném.

:yes:
Tara.
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 07. led 2024 16:45:08

osmička píše:Tady asi mnohé asi spíš zajímá, co je za stavy. Za prostorem a časem. Za individuálním vnímáním.


:yes:

Přesně. :)
Návštěvník
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Tara » ned 07. led 2024 16:55:14

Jana by si mohli s vostálem udělat stránky jen pro sebe a byla by pohoda :D
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 07. led 2024 17:02:41

Tara píše:Jana by si mohli s vostálem udělat stránky jen pro sebe a byla by pohoda :D

To je nápad, vyhodit ji z jejích stránek, ať si udělá jiné. :yes:
Návštěvník
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Tara » ned 07. led 2024 17:03:28

Návštěvník píše:
Tara píše:Jana by si mohli s vostálem udělat stránky jen pro sebe a byla by pohoda :D

To je nápad, vyhodit ji z jejích stránek, ať si udělá jiné. :yes:

;)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 07. led 2024 17:11:14

Návštěvník píše:
osmička píše:Tady asi mnohé asi spíš zajímá, co je za stavy. Za prostorem a časem. Za individuálním vnímáním.


:yes:

Přesně. :)


Povídej
Návštěvník
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 07. led 2024 17:12:08

Konečně budeme osvícení

:yeah:
Návštěvník
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod osmička » ned 07. led 2024 17:16:36

Návštěvník píše:
osmička píše:Vnímám i další své pocity,
např. to, že vyzrazuješ mou civilní identitu. mi není
příjemné.


Stydíš se za svou identitu?

Ne.
Za své působení tady, trochu. :-)

Navíc neám ráda, kdy mi někdo říká Helenko, říkali mi tak rodiče, když jsem něco provedla.
Naštěstí mi tak skoro nikdo už neříká.
Ale ten káravý tón, zvlášť od Jany, v tom slyším dodnes.
osmička
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod osmička » ned 07. led 2024 17:18:25

Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
osmička píše:Tady asi mnohé asi spíš zajímá, co je za stavy. Za prostorem a časem. Za individuálním vnímáním.


:yes:

Přesně. :)


Povídej


Stačí se podívat. Každý má tu kapacitu.
osmička
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod osmička » ned 07. led 2024 17:22:08

Návštěvník píše:Konečně budeme osvícení

:yeah:



Další takový natěšený ne změnu :).
Možná , že jsem to s tím prohlášením, že tu někoho zajímá to nemměnné, přehnala.
osmička
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 07. led 2024 17:22:27

co je za stavy. Za prostorem a časem. Za individuálním vnímáním?
Návštěvník
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 07. led 2024 17:27:16

Ticho
Návštěvník
 

Další

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků