Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod salmo1cz. » stř 10. led 2024 18:37:31

Návštěvník píše:
salmo1cz. píše:U Židů bude asi i nadání, ale hlavně je to dril.Odmala jsou vychováni k maximalizaci jak ve vzdělání tak v kariéře.Dále je tam pospolitost, kdy si navzájem pomáhají k dosažení cílů.
.


Pokud vím, tak většina Izraelců má velký problém s ultraortodoxními Židy, kterých je asi 10%. Tam ta pospolitost vázne.

Ultraortodoxní Židé jsou naprosto opačného ražení.
To byl příběh mého známého, kde otec je rabín, který věděl že mít se dobře (světsky)znamená dril.
Bylo zajímavé to sledovat.
Kluk byl ležérní, nicméně za manželku pojal Židovku.
Je to zajimací rodina. :D (v dobrém smyslu)
salmo1cz.
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Mudrc » stř 10. led 2024 19:18:30

Tara píše:
Mudrc píše:Nu, a ten fiktivní nárok na stejnost národů či ras je ta převařená voda.

Ale přece ten ZÁZRAK, který tomu úspěchu a pokroku chybí, aby byla živá voda živou, čerstvou, a dala se pít, je v něčem jiném, než o stejnosti národů, ras nebo IQ.

Ale nehodlám se být vyvolenou, či vlastně se mi nechce, vysvětlovat, v čem je rozdíl. Protože se mi to zdá, u tebe, nejen, zbytečné.

No tak proč si to psala, když je to zbytečné?

"Já nevím."

:D


Jin, jang, černá, bílá, projevené, neprojevené.

Kdyby všechno bylo projevené tak není nic neprojevené. A to byl by konec projeveného, ten systém by nemohl fungovat.

Pak já bych se neměl nad kým vytahovat a vy byste se neměly nad kým pohoršovat.

Vy se pohoršujete, protože to jiné nechcete.
Mudrc
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 10. led 2024 19:46:44

Četl jsi ten příběh o Věčném životě?
Návštěvník
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 10. led 2024 19:50:37

A to, že kdyby nebylo vše projevené, nebylo by ani neprojevené, je pěkný nesmysl.
Návštěvník
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Tara » stř 10. led 2024 20:02:50

Kdyby všechno bylo projevené tak není nic neprojevené. A to byl by konec projeveného, ten systém by nemohl fungovat.

Napsal jsi to jinak.

A to je taky pěkný nesmysl.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod Tara » stř 10. led 2024 20:05:14

Pak já bych se neměl nad kým vytahovat a vy byste se neměly nad kým pohoršovat.

To ty se tady vytahuš tím, že muž je více než žena!!!! Proto ty reakce a tak to není....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22


Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod vostal petr » čtv 11. led 2024 0:14:08

Zvláštne je, že odrádzate od písania Janu, zvlášť ak sa to o čom píše zhoduje s tým čo hovoria Prebudení. A že to tak je, sa už X- krát potvrdilo. To vás nezaujíma, no.

Ešte zvláštnejšie ale je, že vám nevadí Vostál, ktorý svojou zhovadilosťou tých Prebudených uráža a dehonestuje.




Cože ???

Cože ???
vostal petr
 

Re: Probuzení, nebo osvícení - co nám to říká?

Nový příspěvekod dodo » čtv 11. led 2024 8:36:09

vostal petr píše:
Cože ???...


Mám s tebou súcit Vostál, ako s niekým, kto sa mnohé roky zaoberá duchovnom a pochopenie prinášajúce konečne pokoj a duševnú vyrovnanosť, sa stále nedostavuje.

Namiesto toho len akási zmes tvojho nepochopenia, zlomyseľnej agresivity a vulgarizmov, ktorú si tu vylievaš. To ale neznamená, že sa to nesmie zo súcitu s tebou mazať a ty nesmieš byť banovaný, lebo všetci sú podľa teba povinní tvoje nepríčetné mlátenie okolo seba strpieť. Nie, nie sú.

A ak má niekto o takýto druh „duchovna“ s výsledkami akými ho ty vo svojom prejave a skutkoch prezentuješ skutočne záujem, tak Boh ho ochraňuj.
dodo
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Předchozí

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků