Meher Baba

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Pedriito » pát 15. zář 2023 10:18:16

Jakési oprávnění, schválení (koho schválení?) je věc další. V tomto případě tvého.


Nikomu jsem žádné schválení nedal. Čet jsem to vyprávění na VP a svítilo to jasně. :-)
Každý holt máme nějaký ten cit. Toť vsjo.
Pedriito
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Tara » pát 15. zář 2023 10:19:27

Pedriito píše:Nikomu jsem žádné schválení nedal. Čet jsem to vyprávění na VP a svítilo to jasně. :-)
Každý holt máme nějaký ten cit. Toť vsjo.

Bože, já se ptala jak to vidíš DNES. Ty.
Ty.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Jana » pát 15. zář 2023 10:23:31

Tara píše:
Jana píše:
Tara píše:To úbec, ale úbec není k smíchu!
To je k pláči.



Evi, teď jdu ven, ale až se vrátím, mám k Tobě velkou prosbu, možná se Ti podaří, abych porozuměla tomu, proč píšeš, že to je k pláči. Proč místo radosti a štěstí, že jsi, že jsme, vzniká smutek a nevůle?

Připadá mi to, jako když jeden sedí na bedně s pokladem a pláče, že ten poklad není k nalezení.

Jani, myslím, že se ti to nepodaří, protože se mi úbec, ale úbec nechce něco vysvětlovat.
Protože jak píše nejen dodo, pokud TOHO (té Pravdy, kvůli tobě píšu velké písmeno) nemáš zkušenost, všechna slova jsou zbytečná, zbytečná, zbytečná
A potom každý střet s nepravdou, manipulací ve prospěch ega v tobě může vyvolávat (u pokročilejších už nemusí) nevoli, atd. atd.
U těch s citlivým žaludkem až pocity na blití.


Můžeme to zkusit. Můžeš zkusit ve mně vyvolat jakoukoliv nevoli, jaké je Ti libo.

To by se Ti mohlo podařit, kdybych Tě neznala. Kdybych věřila nějakým představám o Tobě. Kdybych se dívala na Tebe skrz ego, tak mi samo sebou může být na blití. Ego Pravdu neunese.

A můžeme namísto snahy vyvolat nějakou nevoli ten nejpřímější střed s Pravdou. Protože Pravda osvobozuje.

Tvé pravé Já je při setkání s Pravdou šťastné, protože Tvé pravé Já samo tou Pravdou je.

Proto je šťastné při setkání s kýmkoliv, s čímkoliv skutečným, protože Tvé pravé Já je tím vším, co je Pravda.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7093
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 15. zář 2023 10:23:55

Tara píše:
Pedriito píše:Nikomu jsem žádné schválení nedal. Čet jsem to vyprávění na VP a svítilo to jasně. :-)
Každý holt máme nějaký ten cit. Toť vsjo.

Bože, já se ptala jak to vidíš DNES. Ty.
Ty.


Třeba se mu dnes nechce odpovídat. Není to správný čas na spontanitu.

:)
Návštěvník
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Pedro » pát 15. zář 2023 10:24:42

Tara píše:
Pedriito píše:
Není nic horšího než mlžení a mlžení.

A jsi si jistá, kdo z nás dvou to mlžil?

No jasně že ty!

Já jsem ti položila jasnou otázku a čekala jsem jasnou odpověď - ano nebo ne. A ty kolem toho hodinu píšeš jakési průpovídky.
Že to on o sobě kdesi psal atd.

Asi máš holt jiné vnímání jasné odpovědi a mlžení, tak jako i ledasčeho jiného.
Pedro
 
Příspěvky: 390
Registrován: pon 07. lis 2022 11:22:59

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Jana » pát 15. zář 2023 10:29:21

Tara píše:
Pedriito píše:
Tara píše:A taky by mě zajímalo, kdo založil tohle vlákno o Čáryfukovi Babovi :-)

Přihlásí se k němu někdo?

Copak ti není jasný, kdo ho založil?

No nejsem si jista..., možná Jana...?


Určitě, cokoliv kolem ní frnkne krásného, tak tím sem přispěje, stejně jako Ty.

No a řekni, není to nádherné, když ten, kdo o sobě prohlásí, že je Bůh, umyje tomu poslednímu vandrákovi nohy, pokloní se mu a vyzná mu lásku?

A legrace je, že když je jasné, čím skutečně jsi, jsme, je, tak že nekecá. Tvé pravé Já, které je vším, je Boží. Tudíž i on, který se všem klaní, protože jsou Boží, je Boží.

Otázkou může být, jestli to bylo jasné i jemu.

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7093
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Pedriito » pát 15. zář 2023 11:44:52

Tara píše:
Pedriito píše:Nikomu jsem žádné schválení nedal. Čet jsem to vyprávění na VP a svítilo to jasně. :-)
Každý holt máme nějaký ten cit. Toť vsjo.

Bože, já se ptala jak to vidíš DNES. Ty.
Ty.

Na to jsem ti právě odpověděl z hlediska dneška,
po vysvětlující reakci na jasného mistra:

"Nemám nejmenší důvod svůj názor měnit"

Neřek bych že jsi tak natvrdlá a neviděla v tom souhlas.
O něco ti šlo ;-)
Pedriito
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Tara » pát 15. zář 2023 11:54:47

Pedriito píše:
Tara píše:
Pedriito píše:Nikomu jsem žádné schválení nedal. Čet jsem to vyprávění na VP a svítilo to jasně. :-)
Každý holt máme nějaký ten cit. Toť vsjo.

Bože, já se ptala jak to vidíš DNES. Ty.
Ty.

Na to jsem ti právě odpověděl z hlediska dneška,
po vysvětlující reakci na jasného mistra:

"Nemám nejmenší důvod svůj názor měnit"

Neřek bych že jsi tak natvrdlá a neviděla v tom souhlas.
O něco ti šlo ;-)

Houbeles. Nešlo.
Jen mám ráda jasné odpovědi.

Ano, ano nebo ne, ne.

Toť vše.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Pedriito » pát 15. zář 2023 12:06:26

To máš u mě smůlu, nenechám si diktovat, jak mám dle koho jasně odpovídat.
Pedriito
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Tara » pát 15. zář 2023 12:32:17

Pedriito píše:To máš u mě smůlu, nenechám si diktovat, jak mám dle koho jasně odpovídat.

Samozřejmě nemusíš :-)
Nemusel jsi odpovědět taky třeba vůbec :-)

Naše reakce hodně napovídají o našem charakteru, jak to zrovna máme atd. a nejlépe, když jsme "překvapeni", kdy to nečekáme...
Ne nadarmo se říká, že skutečný charakter se pozná v krizi :-)

Tak např. pracují zenoví mistři, víš, bratříčku :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 15. zář 2023 12:35:54

Tara píše:
Pedriito píše:To máš u mě smůlu, nenechám si diktovat, jak mám dle koho jasně odpovídat.

Samozřejmě nemusíš :-)
Nemusel jsi odpovědět taky třeba vůbec :-)

Naše reakce hodně napovídají o našem charakteru, jak to zrovna máme atd. a nejlépe, když jsme "překvapeni", kdy to nečekáme...
Ne nadarmo se říká, že skutečný charakter se pozná v krizi :-)

Tak např. pracují zenoví mistři, víš, bratříčku :-)

Ty mu tedy dnes dáváš.
Návštěvník
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Pedriito » pát 15. zář 2023 12:41:42

Tara píše:
Pedriito píše:To máš u mě smůlu, nenechám si diktovat, jak mám dle koho jasně odpovídat.

Samozřejmě nemusíš :-)
Nemusel jsi odpovědět taky třeba vůbec :-)

Naše reakce hodně napovídají o našem charakteru, jak to zrovna máme atd. a nejlépe, když jsme "překvapeni", kdy to nečekáme...
Ne nadarmo se říká, že skutečný charakter se pozná v krizi :-)

Tak např. pracují zenoví mistři, víš, bratříčku :-)

No vidíš, já záhy tušil, že ti o něco jde :-)
Pedriito
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod miroslav » pát 15. zář 2023 12:45:35

Tara píše:
No vidíš.

Jak cituje dodo: "Změň sebe a změníš svět"

To je ta žába na prameni
a ten pramen nepramení
a nepramení.


Čáry máry fuk, ať se změním.
Jsi na palici? No dodo taky psal, vlastně i Jana furt píše, že máš možnost se vždy rozhodnout a bla bla...., nemáš, prostě nemáš, je to tak (teď), jak to je...
Pokud si to myslíš stejně jako dodo nebo Jana, tak je to vždy kalkul jejich intelektu, to bys měl, jako autorizovaný mistr :-) vědět :-)


Člověk se může změnit. Pořád se trochu mění, důležitý je směr, kterým se mění. A trpělivost.
Ale né, né, to se mi nechcé, viď. Ať se raději změní to kolem mne. Já jsem princezna a basta.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Tara » pát 15. zář 2023 12:50:13

Pedriito píše:
Tara píše:
Pedriito píše:To máš u mě smůlu, nenechám si diktovat, jak mám dle koho jasně odpovídat.

Samozřejmě nemusíš :-)
Nemusel jsi odpovědět taky třeba vůbec :-)

Naše reakce hodně napovídají o našem charakteru, jak to zrovna máme atd. a nejlépe, když jsme "překvapeni", kdy to nečekáme...
Ne nadarmo se říká, že skutečný charakter se pozná v krizi :-)

Tak např. pracují zenoví mistři, víš, bratříčku :-)

No vidíš, já záhy tušil, že ti o něco jde :-)

Nešlo, fakt ne :-)
Jen jak jsem psala, mě s..ou lidi, co se neumí jasně vyjádřit, tak sis naběh, no.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Tara » pát 15. zář 2023 12:54:38

Člověk se může změnit. Pořád se trochu mění, důležitý je směr, kterým se mění. A trpělivost.
Ale né, né, to se mi nechcé, viď. Ať se raději změní to kolem mne. Já jsem princezna a basta.

Jasně, ale ne kalkulem intelektu, chtěním. Ta změna určitě probíhá, u každého...

Miroslave, jestli mě dobře znáš a já, jako rozená naivka věřím, že ano, víš, jaké je směřování u mne, musí to být přece vnímatelné ze všech mých příspěvků...

Ale taky se mohu mýlit a neznáš mě... ale co už, není to vůbec důležité :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod miroslav » pát 15. zář 2023 12:54:58

Jana píše:
No a řekni, není to nádherné, když ten, kdo o sobě prohlásí, že je Bůh, umyje tomu poslednímu vandrákovi nohy, pokloní se mu a vyzná mu lásku?


Krásné to je, ale od toho Mehera už je to jen divadlo pro takové, jako jsi ty. Jako ten Baba, co materializuje písek. Prostě ti sádhuové se musí snažit, aby je obecenstvo obdivovalo, podobně jako ty se snažíš. Tobě se to ale moc nedaří, protože tvoje obecenstvo je už příliš zkušené a inteligentní. :(
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Tara » pát 15. zář 2023 12:58:48

To Pedrito - podívej, Jana se přihlásila k založení vlákna o Čáryfukovi, sice taky pomocí obšírné povídky, ale hned v první větě zaznělo, že "určitě" a že sem, jako každý, dává to krásné, co jí cvrnkne do nosu a bylo vymalováno.
Uspokojila mou zvědavost, odpověděla na mou jasnou otázku a dál to nepotřebuju řešit, ale ty to furt řešíš, řešíš, řešíš.

U tebe to kličkování pro mne nebylo čitelné... a popravdě, od tebe jsem ho nečekala...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Tara » pát 15. zář 2023 13:01:15

Neřeš furt a nekalkuluj :-)

Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod miroslav » pát 15. zář 2023 13:05:20

Tara píše:
Člověk se může změnit. Pořád se trochu mění, důležitý je směr, kterým se mění. A trpělivost.
Ale né, né, to se mi nechcé, viď. Ať se raději změní to kolem mne. Já jsem princezna a basta.

Jasně, ale ne kalkulem intelektu, chtěním. Ta změna určitě probíhá, u každého...

Miroslave, jestli mě dobře znáš a já, jako rozená naivka věřím, že ano, víš, jaké je směřování u mne, musí to být přece vnímatelné ze všech mých příspěvků...

Ale taky se mohu mýlit a neznáš mě... ale co už, není to vůbec důležité :-)


Já ti taky neříkám aby ses změnila. Jen naznačuji, v čem jsou asi příčiny nespokojenosti se světem, jaký je.
A když to člověk uvidí, třeba že ho pálí ruka, protože ji má na horkých kamnech, tak ji dá pryč a žádný kalkul v tom není.
Základ je uvidět a ne věřit, nebo někoho následovat. A k tomu uvidění ti může druhý pomoci, třeba i nechtěně, třeba i tvůj manžel.

Ale člověk vlastně napřed musí chtít vidět, poznat. A takových asi moc není.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Tara » pát 15. zář 2023 13:07:17

Neraď, furt.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2761
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků