Meher Baba

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod miroslav » čtv 14. zář 2023 23:35:30

dodo píše:Hitlera spomína Miroslav rád, pri rôznych príležitostiach. Putin je podľa neho ako Hitler, rovnako ako Meher Baba a kto vie kto všetko ešte tu bol Miroslavom k nemu prirovnaný.

A taky spomínam slepice.

Přirovnávám vždy jen určitou kvalitu - třeba charisma a vliv na lidi, masy. - Co se týká toho Hitlera, který je v tomto směru význačný a všem známý příklad, že dovedl zblbnout Němce - kulturní národ tak, jak je zblbnul.. Čili že určitá schopnost může být použita k dobrému i ke zlému, sama o sobě není ani dobrá, ani zlá.
Je to podobné jako s atomovou energií.
A Jana a Hitler a slepice i ty a všichni Babové máte společné, že ve skutečnosti jste stejnou bezpodmínečnou láskou, nekonečným štěstím, Božím královstvím atd.
Jestli Janě rozumíš, takto snad nepopřeš.
Ty to, co jsem napsal nejspíš po vzoru Jany pochopíš tak, že tě srovnávám s Hitlerem. Takhle totiž čte komentáře i tu duchovní literaturu Jana.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3655
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod dodo » pát 15. zář 2023 0:26:25

Ja zas spomínam občas osla.

To je tiež len prirovnanie ku kvalite tvojho myslenia, bez hodnotenia toho či je to kvalita zlá, alebo dobrá.

Hlavne že "rozumieš" tej podobnosti s atómovou energiou, tak to hravo poberieš tiež.
dodo
 
Příspěvky: 729
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Pedriito » pát 15. zář 2023 1:13:38

To jsem se zas pobavil, nač chodit do cirkusu

stačí k tomu dva bezpodmíneční diskuzníci, juch :yeah:
Pedriito
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 15. zář 2023 6:41:28

miroslav píše:A Jana a Hitler a slepice i ty a všichni Babové máte společné, že ve skutečnosti jste stejnou bezpodmínečnou láskou, nekonečným štěstím, Božím královstvím atd.


...trvalou blažeností, nekonečnou zábavou, sat-čit-ananda, požehnaným životem .... :D
Návštěvník
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 15. zář 2023 6:42:19

Pedriito píše:To jsem se zas pobavil, nač chodit do cirkusu

stačí k tomu dva bezpodmíneční diskuzníci, juch :yeah:



:D
Návštěvník
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Jana » pát 15. zář 2023 7:41:33

miroslav píše:A Jana a Hitler a slepice i ty a všichni Babové máte společné, že ve skutečnosti jste stejnou bezpodmínečnou láskou, nekonečným štěstím, Božím královstvím atd.


A co Ty, Miroslave, také ve všem poznáváš bezpodmínečnou Boží lásku?

Jestli ano, tak víš, jaký je rozdíl mezi Tebou a Hitlerem? Hitler byl na rozdíl od Tebe zaslepený a věřil, že aby tady ta bezpodmínečná láska mohla být, musí tu méněcennou rasu zplynovat.

Rozděloval totiž lidstvo na vyvolené a méněcenné - s nedostatečnou délkou lebky, barvou očí, idioty a tak podobně.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7295
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Jana » pát 15. zář 2023 7:53:02

Návštěvník píše:
...trvalou blažeností, nekonečnou zábavou, sat-čit-ananda, požehnaným životem .... :D


Ano, je to tak. Trvalou ničím nenarušitelnou blažeností, tím pádem i sat-čit-ánandou, požehnaným životem, který nemá chybu, a dokonce i zábavou:

Maharadž: "Všechny vaše aktivity pokračují tak jako tak, avšak nejsou nic než zábavou."

Ramesh: Žádný skutečný cíl nemá. Je to zábava....

Ale z pohledu ega je všechno tohle nesmysl. Únik před realitou.... Únik před realitou ega.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7295
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 15. zář 2023 7:58:56

Jana píše:
Návštěvník píše:
...trvalou blažeností, nekonečnou zábavou, sat-čit-ananda, požehnaným životem .... :D


Ano, je to tak.


:D
Návštěvník
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Tara » pát 15. zář 2023 8:03:27

Pedriito píše:To jsem se zas pobavil, nač chodit do cirkusu

stačí k tomu dva bezpodmíneční diskuzníci, juch :yeah:

Pedro, ještě pořád považuješ Miroslava (tady tohoto Miroslava, co tu píše to, co tu píše) za nej mistra nebo jak jsi ho před pár měsíci otituloval?

Nechce se mi ten tvůj příspěvek hledat, ale vím, že jsem ti na něj tehdy reagovala, jestli to myslíš vážně.

Přece jen už nějaká voda od té doby odtekla, tak jestli si pořád stojíš za tím, že je jasný mistr, legenda....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2786
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Tara » pát 15. zář 2023 8:04:03

Návštěvník píše:
Jana píše:
Návštěvník píše:
...trvalou blažeností, nekonečnou zábavou, sat-čit-ananda, požehnaným životem .... :D


Ano, je to tak.


:D

To úbec, ale úbec není k smíchu!
To je k pláči.

:-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2786
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Tara » pát 15. zář 2023 8:22:37

Vojín Kotas má dotaz.

Kdo založil tohle vlákno o Babovi?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2786
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Pedriito » pát 15. zář 2023 8:29:45

Tara píše:
Pedriito píše:To jsem se zas pobavil, nač chodit do cirkusu

stačí k tomu dva bezpodmíneční diskuzníci, juch :yeah:

Pedro, ještě pořád považuješ Miroslava (tady tohoto Miroslava, co tu píše to, co tu píše) za nej mistra nebo jak jsi ho před pár měsíci otituloval?

Nechce se mi ten tvůj příspěvek hledat, ale vím, že jsem ti na něj tehdy reagovala, jestli to myslíš vážně.

Přece jen už nějaká voda od té doby odtekla, tak jestli si pořád stojíš za tím, že je jasný mistr, legenda....

A co s tím souvisí, to co jsem napsal teď? To se Miroslava netýká.

Jestli si dobře vzpomínám, a nešprýmoval jsem, napsal jsem něco ve smyslu, že jestli někdo potřebuje v duchovnu s něčím pomoct, ať se obrátí na Miroslava, Lucka, a možná jsem zmínil ještě Jáčka, či někoho. Tak dodávám, třeba všechny, tak dle své nátury sezná, kdo je mu momentálně nejblíž.

Nemám nejmenší důvot ten názor měnit.
Pedriito
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Tara » pát 15. zář 2023 8:37:39

Ano, to jsi tady taky tak nějak psal, že jsi tyto zmiňoval.
Ale krom toho jsi i napsal a na tom si, vážený soude :-) trvám, že Miroslav je jasný mistr, uznávaný, potvrzený nebo nevím přesně ten výraz a fakt se mi to nechce hledat a já ti na to reagovala, na toho jasného mistra, jestli to myslíš vážně.

Tak se tě znovu ptám a neutíkej, jestli tohoto Miroslava stále tak vidíš.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2786
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Tara » pát 15. zář 2023 8:39:31

Ještě jsi zmiňoval tuším Ros a už nevím koho...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2786
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Pedriito » pát 15. zář 2023 8:59:24

Aha, tuším jsem napsal "autorizovaný", to ale není veřejné tajemství, zmínil se o tom, trochu jinak, možná ne tady, ale na VP.
Že bych použil formulaci "jasný mistr" si nevzpomínám.
:-)
Pedriito
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Jana » pát 15. zář 2023 9:01:27

Tara píše:To úbec, ale úbec není k smíchu!
To je k pláči.



Evi, teď jdu ven, ale až se vrátím, mám k Tobě velkou prosbu, možná se Ti podaří, abych porozuměla tomu, proč píšeš, že to je k pláči. Proč místo radosti a štěstí, že jsi, že jsme, vzniká smutek a nevůle?

Připadá mi to, jako když jeden sedí na bedně s pokladem a pláče, že ten poklad není k nalezení.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7295
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Tara » pát 15. zář 2023 9:07:02

Pedriito píše:Aha, tuším jsem napsal "autorizovaný", to ale není veřejné tajemství, zmínil se o tom, trochu jinak, možná ne tady, ale na VP.
Že bych použil formulaci "jasný mistr" si nevzpomínám.
:-)

Mám pocit, že pořád utíkáš od přímé otázky :-)

Já to tehdy pochopila, že to říkáš ty, že ho ty tak vnímáš. Ne že to on o sobě kdesi napsal.

Takže zkusím ještě jednou? Vnímáš Miroslava jako autorizovaného mistra? Ty.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2786
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Tara » pát 15. zář 2023 9:11:53

Jana píše:
Tara píše:To úbec, ale úbec není k smíchu!
To je k pláči.



Evi, teď jdu ven, ale až se vrátím, mám k Tobě velkou prosbu, možná se Ti podaří, abych porozuměla tomu, proč píšeš, že to je k pláči. Proč místo radosti a štěstí, že jsi, že jsme, vzniká smutek a nevůle?

Připadá mi to, jako když jeden sedí na bedně s pokladem a pláče, že ten poklad není k nalezení.

Jani, myslím, že se ti to nepodaří, protože se mi úbec, ale úbec nechce něco vysvětlovat.
Protože jak píše nejen dodo, pokud TOHO (té Pravdy, kvůli tobě píšu velké písmeno) nemáš zkušenost, všechna slova jsou zbytečná, zbytečná, zbytečná
A potom každý střet s nepravdou, manipulací ve prospěch ega v tobě může vyvolávat (u pokročilejších už nemusí) nevoli, atd. atd.
U těch s citlivým žaludkem až pocity na blití.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2786
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod Pedriito » pát 15. zář 2023 9:15:34

Tara píše:
Pedriito píše:Aha, tuším jsem napsal "autorizovaný", to ale není veřejné tajemství, zmínil se o tom, trochu jinak, možná ne tady, ale na VP.
Že bych použil formulaci "jasný mistr" si nevzpomínám.
:-)

Mám pocit, že pořád utíkáš od přímé otázky :-)

Já to tehdy pochopila, že to říkáš ty, že ho ty tak vnímáš. Ne že to on o sobě kdesi napsal.

Takže zkusím ještě jednou? Vnímáš Miroslava jako autorizovaného mistra? Ty.

Ale prdlajs, ano, řek jsem ti to zřetelně, že nemám důvod ten názor měnit ;-)
Pedriito
 

Re: Meher Baba

Nový příspěvekod miroslav » pát 15. zář 2023 9:18:52

Návštěvník píše:Dnešní doba je suprovní.

Nějsi ty ta Jana?


Kdy byla podle tebe lepší doba?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3655
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků