Domov

Re: Domov

Nový příspěvekod Pedriito » sob 22. črc 2023 7:48:00

Jde o to že tyhle proslovy jdou jako by mimo praxi. Jako by počítaly s tím, že praxe už je dokonána. Ale pak, komu to říkaj, žejo? Tohle zláká kde koho. Tady (na veřejné diskuzi) bych řek, jde o šílenou ideu, představení svého pojetí.. A ta pojetí jsou u každého jinde. Což je ok. Ale najednou si začnou vadit... Málo kdo řekne, je to tak ok. Řekne, máš to blbě.. protože já to mám takhle...
Pedriito
 

Re: Domov

Nový příspěvekod mudrc » sob 22. črc 2023 8:41:52

Pedriito píše:Jde o to že tyhle proslovy jdou jako by mimo praxi. Jako by počítaly s tím, že praxe už je dokonána.

Jsou jako indikátor. Lakmusový papírek. Který se při určitém (a ne jiném) pH zabarví. Buď se těm proslovům rozumí nebo nerozumí.

Odtud nesmyslnost Vostála či Jany přesvědčování o své pravdě. To je jako přesvědčovat roztok aby měl jiné pH. Nebude mít jiné. Leda se tak zničí indikace pH roztoku (koneckonců, Janě je to všechno jedno že jo, ňáké pH sem, pH tam, natož aby si drze dovolovalo být vyšší/nižší).
mudrc
 

Re: Domov

Nový příspěvekod Pedriito » sob 22. črc 2023 8:42:53

A hlavně, je to furt o tý mysli. A tady bývá kámen úrazu. Protože, co je původně mysl, a za co je pokládána momentálně?

A jeden řekne, mysl je iluze, neexistuje.
A druhý, mysl je zárodek projeveného.
A třetí, je to prostor vědomí pro pohyb pozornosti.
A další dokonce ji ztotožňuje s egem, márou, ďáblem...

Ale ona sama o sobě je nečinná, bez vlastní identity, nerozlišená od vědomí.

Teprve v kombinaci s tělem, jako když se spojí dvě látky, co ani jedna sama o sobě nehoří, vznikne výbušnina... (např. travex a cukr)...
Pedriito
 

Re: Domov

Nový příspěvekod Pedriito » sob 22. črc 2023 9:08:06

mudrc píše:
Pedriito píše:Jde o to že tyhle proslovy jdou jako by mimo praxi. Jako by počítaly s tím, že praxe už je dokonána.

Jsou jako indikátor. Lakmusový papírek. Který se při určitém (a ne jiném) pH zabarví. Buď se těm proslovům rozumí nebo nerozumí.

Odtud nesmyslnost Vostála či Jany přesvědčování o své pravdě. To je jako přesvědčovat roztok aby měl jiné pH. Nebude mít jiné. Leda se tak zničí indikace pH roztoku (koneckonců, Janě je to všechno jedno že jo, ňáké pH sem, pH tam, natož aby si drze dovolovalo být vyšší/nižší).


Bych řek že Vostál nepřesvědčuje, je to srandista. Jo, ukazuje nevybírale na formy blbenství. On to prostě vidí celkem jednoduše, a občas ho nasere, že jiní ne, a samozřejmě, dle mě, ne úplně správně :D Ale na to sere pes.
Pedriito
 

Re: Domov

Nový příspěvekod mudrc » sob 22. črc 2023 9:33:22

miroslav píše:Tohle teoretizování, popisování, nadchýňání se, není k ničemu. Je to jenom v mysli a je-li pocit důležitosti toho, je to ulpění, které není uvědomováno. Už nejsi za myslí, pocity a tím, co se děje. Je to past. Pokušení strážce prahu. Zkouška.
Mineš pravou cestu (odbočku od sebestřednosti) a pokračuješ zdánlivě dál, hlouběji, výš, k Bohu - ke všemu, co ti "duchovní" mysl vykouzlí po čem touží a co si představuje jako to nejvyšší. Já se odevzdávám, já miluji, já jsem vděčná, já neexistuji.. atd.

Jenomže to není teoretizování, jde o jiné já. Ježíšovo "Já a Otec jsme jedno" a "Nikdo není dobrý, jedině Bůh" není v rozporu ale týká se dvou subjektů přítomných současně, jde o současné vědomí z 3. a 5. čakry (přičemž pochopitelně nižší se podřizuje vyššímu).

Kdežto ty a Vostál jako negativní entity máte s 4. a 5. čakrou útrum, musíte přímo do 6. Podle Ra se naše cesty zde rozdělují. No tak konečně už ahoj, dělejte si bordel zas někde jinde, parchanti.
mudrc
 

Re: Domov

Nový příspěvekod Pedriito » sob 22. črc 2023 9:49:41

mudrc píše:
miroslav píše:Tohle teoretizování, popisování, nadchýňání se, není k ničemu. Je to jenom v mysli a je-li pocit důležitosti toho, je to ulpění, které není uvědomováno. Už nejsi za myslí, pocity a tím, co se děje. Je to past. Pokušení strážce prahu. Zkouška.
Mineš pravou cestu (odbočku od sebestřednosti) a pokračuješ zdánlivě dál, hlouběji, výš, k Bohu - ke všemu, co ti "duchovní" mysl vykouzlí po čem touží a co si představuje jako to nejvyšší. Já se odevzdávám, já miluji, já jsem vděčná, já neexistuji.. atd.

Jenomže to není teoretizování, jde o jiné já. Ježíšovo "Já a Otec jsme jedno" a "Nikdo není dobrý, jedině Bůh" není v rozporu ale týká se dvou subjektů přítomných současně, jde o současné vědomí z 3. a 5. čakry (přičemž pochopitelně nižší se podřizuje vyššímu).

Kdežto ty a Vostál jako negativní entity máte s 4. a 5. čakrou útrum, musíte přímo do 6. Podle Ra se naše cesty zde rozdělují. No tak konečně už ahoj, dělejte si bordel zas někde jinde, parchanti.

Miroslav to říká, dle mě velmi dobře, upozaďuje v tom to egocentrické já. "Já vím, já dosahuji, já zkoumám, láskuju, dělám..."
Mluví o pozorování těchto vjemů, co jdou do myšlenek a pocitů.
Je jen jeden nepatrnej rozdíl, protože i Mistr říká, "já dělám, myslím, cítím.. a to a tamto".. Jen si toho je buď někdo vědom nebo nevědom. A neznám žádného na tomto světě, kdo by k tomu došel bez nějaké (a že jich je) praxe.
Pedriito
 

Re: Domov

Nový příspěvekod Pedriito » sob 22. črc 2023 10:06:53

Vem si tu jogu, nedávno jsem to kamarádovi vysvětloval, co to je yoga?
Už to slovo znamená, oč jde. Je to v překladu "spojení". Spojení čeho s čím?
Pedriito
 

Re: Domov

Nový příspěvekod mudrc » sob 22. črc 2023 10:08:46

Pedriito píše:Miroslav to říká, dle mě velmi dobře, upozaďuje v tom to egocentrické já.

Ale on nemá žádné jiné já než egocentrické, 3. čakra je o egu, negativní entita nemá ego-já a neego-já. To má pozitivní entita, která má vědomí Stvořitele v 5. čakře (k čemuž sílu čerpá z lásky z 4. čakry). A tak popis toho nemůže negativní entita vnímat než jako "nadchýňání se".
mudrc
 

Re: Domov

Nový příspěvekod Pedriito » sob 22. črc 2023 10:31:07

mudrc píše:
Pedriito píše:Miroslav to říká, dle mě velmi dobře, upozaďuje v tom to egocentrické já.

Ale on nemá žádné jiné já než egocentrické, 3. čakra je o egu, negativní entita nemá ego-já a neego-já. To má pozitivní entita, která má vědomí Stvořitele v 5. čakře (k čemuž sílu čerpá z lásky z 4. čakry). A tak popis toho nemůže negativní entita vnímat než jako "nadchýňání se".

To je přece tvé hodnocení situace. K tomu ta pozornost klouže, že o někom řeknu "toto, něco", například já když hodnotím tebe, Vostálníka, Janu.. je to jen vjem, co ho obalila dosavadní zkušenost do myšlenek a slov. Nic stěžejního.
Pedriito
 

Re: Domov

Nový příspěvekod mudrc » sob 22. črc 2023 10:39:26

Pedriito píše:
mudrc píše:
Pedriito píše:Miroslav to říká, dle mě velmi dobře, upozaďuje v tom to egocentrické já.

Ale on nemá žádné jiné já než egocentrické, 3. čakra je o egu, negativní entita nemá ego-já a neego-já. To má pozitivní entita, která má vědomí Stvořitele v 5. čakře (k čemuž sílu čerpá z lásky z 4. čakry). A tak popis toho nemůže negativní entita vnímat než jako "nadchýňání se".

To je přece tvé hodnocení situace. K tomu ta pozornost klouže, že o někom řeknu "toto, něco", například já když hodnotím tebe, Vostálníka, Janu.. je to jen vjem, co ho obalila dosavadní zkušenost do myšlenek a slov. Nic stěžejního.

Což není nic stěžejního. Ostatně proto to sem píšeš - "melu, tedy jsem" je totiž to stěžejní, které je v pozadí tvé aktivity.
mudrc
 

Re: Domov

Nový příspěvekod Pedriito » sob 22. črc 2023 10:43:29

Meleme to tu všichni, co melou. Otázku proč? Ať si každý zodpoví sám.
Pedriito
 

Re: Domov

Nový příspěvekod mudrc » sob 22. črc 2023 11:11:55

Pedriito píše:Meleme to tu všichni, co melou. Otázku proč? Ať si každý zodpoví sám.

Madam: Sire, vy jste opilý.
Churchill: A vy jste, madam, ošklivá. Ale já se z toho vyspím.
mudrc
 

Re: Domov

Nový příspěvekod Pedriito » sob 22. črc 2023 11:22:21

Nabádá se spříznění. Člověk je tvor komunikativní, kvalita páté čakry. Ale vždy je tu mnoho vrstev, v které, ta která čakra zrovna "ordinuje". Není to tak, že nepronikla-li jimi Kundaliní, že nefunguje. Jen funguje ne zcela otevřená...
Pedriito
 

Re: Domov

Nový příspěvekod miroslav » sob 22. črc 2023 11:38:06

mudrc píše:
Pedriito píše:Miroslav to říká, dle mě velmi dobře, upozaďuje v tom to egocentrické já.

Ale on nemá žádné jiné já než egocentrické, 3. čakra je o egu, negativní entita nemá ego-já a neego-já. To má pozitivní entita, která má vědomí Stvořitele v 5. čakře (k čemuž sílu čerpá z lásky z 4. čakry). A tak popis toho nemůže negativní entita vnímat než jako "nadchýňání se".


Když vycházíš z mylného předpokladu, východiska, tak to ti brání poznat jak je to doopravdy, mimo jiné.

A to je přece škoda tvl. :'-(
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Domov

Nový příspěvekod mudrc » sob 22. črc 2023 12:06:34

Pedriito píše:Nabádá se spříznění. Člověk je tvor komunikativní, kvalita páté čakry. Ale vždy je tu mnoho vrstev, v které, ta která čakra zrovna "ordinuje". Není to tak, že nepronikla-li jimi Kundaliní, že nefunguje. Jen funguje ne zcela otevřená...

Podle mojeho odhadu každé čakře odpovídá i určité tělo. Na Zemi máme primární, základní tělo z masa a kostí a tomu odpovídající ego. Odtud v tomto těle se modifikace 5. čakry promítá do vzájemné komunikace.

Podobně zvířecí rozmnožování je z 2. hustoty může být v tomto těle povzneseno na uspokojování ega nebo láskyplně otrockou službu jinému egu (tj. začátek negativní cesty). Odtud např. Miroslava neschopnost nestranně posoudit Maloneho nebo Rusko. On toho opravdu není schopen, čehož základní součástí je přesvědčení o opaku.

Tvoje entita ještě není dostatečně polarizovaná, jen tak se tu poflakuješ a snažíš se udělat svým žvatláním dojem. Proto nebudeš v tomto 75000letém končícím cyklu 3. hustoty sklizněschopný a budeš ho opakovat někde jinde ve vesmíru, protože vibrace Země už začínají cyklus 4. hustoty. Holt pokrok nezastavíš, chvílis stál už stojíš opodál.
mudrc
 

Re: Domov

Nový příspěvekod miroslav » sob 22. črc 2023 12:20:58

mudrc píše:
Tvoje entita ještě není dostatečně polarizovaná, jen tak se tu poflakuješ a snažíš se udělat svým žvatláním dojem. Proto nebudeš v tomto 75000letém končícím cyklu 3. hustoty sklizněschopný a budeš ho opakovat někde jinde ve vesmíru, protože vibrace Země už začínají cyklus 4. hustoty. Holt pokrok nezastavíš, chvílis stál už stojíš opodál.


Kam na tyhle pitomosti chodíš?
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3551
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Domov

Nový příspěvekod mudrc » sob 22. črc 2023 12:50:32

miroslav píše:
mudrc píše:
Tvoje entita ještě není dostatečně polarizovaná, jen tak se tu poflakuješ a snažíš se udělat svým žvatláním dojem. Proto nebudeš v tomto 75000letém končícím cyklu 3. hustoty sklizněschopný a budeš ho opakovat někde jinde ve vesmíru, protože vibrace Země už začínají cyklus 4. hustoty. Holt pokrok nezastavíš, chvílis stál už stojíš opodál.


Kam na tyhle pitomosti chodíš?

Obrázek
mudrc
 

Re: Domov

Nový příspěvekod Pedriito » sob 22. črc 2023 20:33:59

mudrc píše:
Pedriito píše:Nabádá se spříznění. Člověk je tvor komunikativní, kvalita páté čakry. Ale vždy je tu mnoho vrstev, v které, ta která čakra zrovna "ordinuje". Není to tak, že nepronikla-li jimi Kundaliní, že nefunguje. Jen funguje ne zcela otevřená...

Podle mojeho odhadu každé čakře odpovídá i určité tělo. Na Zemi máme primární, základní tělo z masa a kostí a tomu odpovídající ego. Odtud v tomto těle se modifikace 5. čakry promítá do vzájemné komunikace.

Podobně zvířecí rozmnožování je z 2. hustoty může být v tomto těle povzneseno na uspokojování ega nebo láskyplně otrockou službu jinému egu (tj. začátek negativní cesty). Odtud např. Miroslava neschopnost nestranně posoudit Maloneho nebo Rusko. On toho opravdu není schopen, čehož základní součástí je přesvědčení o opaku.

Tvoje entita ještě není dostatečně polarizovaná, jen tak se tu poflakuješ a snažíš se udělat svým žvatláním dojem. Proto nebudeš v tomto 75000letém končícím cyklu 3. hustoty sklizněschopný a budeš ho opakovat někde jinde ve vesmíru, protože vibrace Země už začínají cyklus 4. hustoty. Holt pokrok nezastavíš, chvílis stál už stojíš opodál.


Je to samozřejmě úplně jinak. Ale že to jsi ty, tak ti to řeknu. Čakry a nádí tu byly mnohem dřív než lidské tělo. Z nich bylo vytvořeno. Jsou kostrou samého kosmu, božství. Můžeš se odporoučet do věčných lovišť, ty, jak ty říkáš entita. Ale ta kostra vesmíru žije dál. I kosmos má své etapy, zjisti si něco o jugách a kalpách... Odkud nejspíš čerpá ten tvůj Ra.
Pedriito
 

Re: Domov

Nový příspěvekod Pedriito » sob 22. črc 2023 21:34:15

Jinak, to co občas meleš, na to je kadet můj bratránek, esoterik. Ale semtam jako by se probereš, a píšeš k věci. To jsou velmi vyjímečné chvilky. ;-)
Pedriito
 

Re: Domov

Nový příspěvekod Vostálník » sob 22. črc 2023 22:08:57

mudrc píše:
vostal petr píše:není nějaký vnitřní prostor,

ale je jen prostor Vědomí který je všeprostupující,

Ten jeho "vnitřní prostor" je přeci "prostor Vědomí který je všeprostupující", vnitřní tam dává aby naznačil, že se nehledá raketoplánem někde ve vesmíru, ale skrze sebe.

Je třeba vše posuzovat v kontextu, "szukal pana" má taky jiný význam v kontextu varšavském a jiný v kontextu pražské kavárny tvl.


Jakej vnitřní prostor doprdele ???

Jakej ty mudrci hoven ???

Jakej kontext když je někdo blb ???
Vostálník
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků