♥♥♥

Re: ♥

Nový příspěvekod Pedriito » pon 20. bře 2023 7:36:41

Neztratit své dětství (nikoliv dědství), je poslední úkol starce. :-)

O tom je hezká písnička, o klucích. Na předměstí stával dům... Holky to maj možná nepatrně jinak.
Pedriito
 

Re: ♥

Nový příspěvekod Pedro » pon 20. bře 2023 7:46:05

Snad jsem ti to tu neporušil moc. Ale tu písničku si poslechni. Spiritual kvintet. To se ješte bratři měli rádi a nehádali se. Spali u Sázavy pod širákem a zřejmě měli ideu, čím se živit...
Pedro
 
Příspěvky: 390
Registrován: pon 07. lis 2022 11:22:59

Re: ♥

Nový příspěvekod Pedro » pon 20. bře 2023 8:04:20

A omlouvám se všem, na který jsem byl sprost, urážel, vytýkal, hledal chyby... To jen slabost nechat, se vtáhnout do her mezi já a já, Já - já, já - Já.... Otázka furt zůstává, kdo vidí Já? A je to špatně, že ho vidí?
Pedro
 
Příspěvky: 390
Registrován: pon 07. lis 2022 11:22:59

Re: ♥

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 20. bře 2023 8:50:31

Pedro píše:A omlouvám se všem, na který jsem byl sprost, urážel, vytýkal, hledal chyby... To jen slabost nechat, se vtáhnout do her mezi já a já, Já - já, já - Já.... Otázka furt zůstává, kdo vidí Já? A je to špatně, že ho vidí?

Může tady zůstat jen vidění - bez potřeby identifikace toho, kdo vidí? Může tady být i poznání, že Já není něco, co by mohl někdo vidět? Můžeš být Já jen tím, že jsi - bez hranic těla a vymezení myslí?
Návštěvník
 

Re: ♥

Nový příspěvekod Pedriito » pon 20. bře 2023 10:41:32

Návštěvník píše:
Pedro píše:A omlouvám se všem, na který jsem byl sprost, urážel, vytýkal, hledal chyby... To jen slabost nechat, se vtáhnout do her mezi já a já, Já - já, já - Já.... Otázka furt zůstává, kdo vidí Já? A je to špatně, že ho vidí?

Může tady zůstat jen vidění - bez potřeby identifikace toho, kdo vidí? Může tady být i poznání, že Já není něco, co by mohl někdo vidět? Můžeš být Já jen tím, že jsi - bez hranic těla a vymezení myslí?

Může, ale je to dlouhá cesta. Krátká cesta není. Kdo ji hlásá, je lhář. Tvoje touha je start. To začčíná v Idě. Nikoliv v Pingale (ala Veil) .. Ida je Touha. Pingala je pozornost. Vědomí je střed. A Šakti je řeka mezi těmito břehy.
Kommplet to je svět. Krásná krajina. Nic k rozporuhodné. Ale klidně i jo. Tisíce cest kolem, tisíc náboženství, tisíce sebe - vidění.. toho furt totéž. A to je i dobře, básníci, malíři, mistři, Thakur, Kabír, Blake.. Gogh - on měl velmi těžký život, ale přesto namaloval jedny z nejkrásnějších obrazů.
Pedriito
 

Re: ♥

Nový příspěvekod Pedro » pon 20. bře 2023 11:18:47

Máš život, je to tvůj život. Ne můj, či něčí. Tohle je boží dar, můžeš to i zabít, žít tuctově, nevědět, poznávat, být naštvanej, vědět, meditovat - což je cesta k středu. Být v středu, a říkat si, oj jsem čisté vědomí. Cítit Sílu, Brahman. Znát odpovědi, co nejsou "tvé". To vše můžeš, i nemusíš, nad tím vším je svoboda. Nejvyší zákon.
Pedro
 
Příspěvky: 390
Registrován: pon 07. lis 2022 11:22:59

Re: ♥

Nový příspěvekod Pedro » pon 20. bře 2023 11:57:26

Mistři, Papaji, Mahariši, Oscho , Saibaba, co si tak říkal, budhističtí guru.. Matky Méra a spol... Někdo mluví o Kundaliní, a když se ho na to zeptají, vykáže je... Tohle Drtikol nedělal, i když posílal mnohé do "prdele"... Bondyho tam poslal. Tomáše ne. Fotograf a milovník žen. A kamarád Kočího. Jiní říkaj - Advaita. Jsme už hotový. Komplet.
Pedro
 
Příspěvky: 390
Registrován: pon 07. lis 2022 11:22:59

Re: ♥

Nový příspěvekod Pedro » pon 20. bře 2023 12:20:16

Jsem dostal knihu, velkou, Drtilolovu, a jako jednu z mála jsem ji přečet. Vidiěl jsem v tom ten střed, táhlo mě to v něj.
Ale neřekl tam vše. Zajímal jsem se, a našel stránky o něm. A dozvěděl se, co učil. O Kundalini a čakrách. Mám trochu jinou školu, ale je to krásný, neb to v sobě našel sám.
Pedro
 
Příspěvky: 390
Registrován: pon 07. lis 2022 11:22:59

Re: ♥

Nový příspěvekod Pedro » pon 20. bře 2023 12:35:28



A už mlčim,

Jak jdou poklady, Salmo?
Pedro
 
Příspěvky: 390
Registrován: pon 07. lis 2022 11:22:59

Re: ♥

Nový příspěvekod Pedro » pon 20. bře 2023 13:07:09

Tak to jsme si zas pokecali, Taro :-)
Pedro
 
Příspěvky: 390
Registrován: pon 07. lis 2022 11:22:59

Re: ♥

Nový příspěvekod Pedro » pon 20. bře 2023 13:28:22

Pedro chtít se s někým bavit!!
Pedro
 
Příspěvky: 390
Registrován: pon 07. lis 2022 11:22:59

Re: ♥

Nový příspěvekod Tara » pon 20. bře 2023 15:52:34

Petře, skutečně jsem si myslela a stále si myslím, že jáčko = Jirka je Mirosav, Franta, armin.

Mohu se samozřejmě mýlit, což připouštím a vlastně je mi to už tak nějak fuk :-)
On píše, ty píšeš, že to není Jirka a že si myslíš, že Miroslava znám.

Jirku znám, osobně jsme se setkali párkrát, ale pokud není i Miroslav atd., tak ho fakt osobně neznám....
Dál si myslím, že už je zbytečné tohle rozebírat, protože je mi to fakt jedno....
Je to hlavně jeho věc, proč se skrývá za různé nicky a nechce být odtajněn.
Moje věc to není.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2747
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: ♥

Nový příspěvekod Tara » pon 20. bře 2023 15:56:32

Pedro píše:Jsem dostal knihu, velkou, Drtilolovu, a jako jednu z mála jsem ji přečet. Vidiěl jsem v tom ten střed, táhlo mě to v něj.
Ale neřekl tam vše. Zajímal jsem se, a našel stránky o něm. A dozvěděl se, co učil. O Kundalini a čakrách. Mám trochu jinou školu, ale je to krásný, neb to v sobě našel sám.

Jáčko mi taky kdysi v pravěku daroval knihu, osobně, když přijel na chvíli.
Duchovní cesta https://www.megaknihy.cz/vadzrajana/312 ... gI7sPD_BwE

Nečetla jsem ji celou, ale příběhy "žáků", určité úseky setkání s ním, jeho myšlenky, které jsem náhodně četla, mě hodně oslovily.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2747
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: ♥

Nový příspěvekod Pedriito » pon 20. bře 2023 16:38:28

Tara píše:Petře, skutečně jsem si myslela a stále si myslím, že jáčko = Jirka je Mirosav, Franta, armin.

Mohu se samozřejmě mýlit, což připouštím a vlastně je mi to už tak nějak fuk :-)
On píše, ty píšeš, že to není Jirka a že si myslíš, že Miroslava znám.

Jirku znám, osobně jsme se setkali párkrát, ale pokud není i Miroslav atd., tak ho fakt osobně neznám....
Dál si myslím, že už je zbytečné tohle rozebírat, protože je mi to fakt jedno....
Je to hlavně jeho věc, proč se skrývá za různé nicky a nechce být odtajněn.
Moje věc to není.

Vzpomínám si, že tu ideu Jáčko vs. Miroslav jsem zasel já. Když jsem čet jejich rozhovor na jednom blogu, ale bylo to ze hry. Podprahově jsem tušil, že to není reálné. A vlastně jsem tě občas provokoval. Páč vím, že jsi měla Jirku ráda. A máš ráda i Miroslava :-) Kdysi jsme si psali, já nezapoměl.
Pedriito
 

Re: ♥

Nový příspěvekod Pedriito » pon 20. bře 2023 17:14:21

Proto se furt musím omlouvat. Nebylo to ve zlém. Když jsem přišel poprvý na fórum, díky ženě, páč neco hledala o Indii, či co.. a vyskočil ji Petr Vostál. Tak na ni koukám, proč se směje... Tak jsem tam kouknul ženě přes rameno, a smál se taky. To byl úvod. Ale posléze jsem byl zděšen - strašný hádky.. Jak to! Jak se mohou duchovní lidé takto mlátit! A učil jsem se. A snad už doučil. A díky za upřímnost, vzácná to květena. Přirozená.
Pedriito
 

Re: ♥

Nový příspěvekod Pedriito » pon 20. bře 2023 18:34:14

Konkrétne tyjsi mě naučila moc. Faktys. Hodně mě naučil Luck. A hodně Lída. Nebylo to marné, je to příznivé. Opičák mě moc naučil. Zdenek... Vostálník. I Veil. Miroslav ...
Poznej vnitřniho Mistra.
Pedriito
 

Re: ♥

Nový příspěvekod Tara » pon 20. bře 2023 18:53:07

Hmm :)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2747
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: ♥

Nový příspěvekod Pedriito » pon 20. bře 2023 20:25:34

Jak to mysliš? Kolik toho známe? Co by řek Jáčko, zeptat se ho na Idu, Šušumnu, Pingalu? On byl básnivá duše. Proto by řek, jsou tři sloky, tři věty. Nebo ne?
Pedriito
 

Re: ♥

Nový příspěvekod Tara » pon 20. bře 2023 22:09:04

To teda nevím, že by byl básnivá duše, to spíše zopotka. Jàčko byl spíše a hlavně analytik, logik a myslitel , teda co si pamatuji. Ty tři výrazy, co zmiňuješ, mi nic neříkají.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2747
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: ♥

Nový příspěvekod Pedriito » pon 20. bře 2023 23:19:38

Tara píše:To teda nevím, že by byl básnivá duše, to spíše zopotka. Jàčko byl spíše a hlavně analytik, logik a myslitel , teda co si pamatuji. Ty tři výrazy, co zmiňuješ, mi nic neříkají.

Že bych se splet? Možná.
Pedriito
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků