♥♥♥

Re: ♥

Nový příspěvekod Pedriito » pon 20. bře 2023 23:29:56

Jáčko byl pro mě alternativa Lucka. Luck byl tvrdej. A oni měli boj. A Jáčko byl měkkej (v dobrým skova smyslu). Když jsem tam přišel, na to forum, Lucky mi pravil podstatu. A Jáčko, ikdyž vidělo, že se nad ním ofrňuju, mělo něco jemnýho v sobě.
Pedriito
 

Re: ♥

Nový příspěvekod Pedriito » pon 20. bře 2023 23:43:02

A taky tam byl Andegard. Dobrej kluk.
Úlet byl ta stránka u Joshiho... Ten to radši zrušil.
Dobře. Nic ti ty tři výrazy neříkají. Mě ano.
Pedriito
 

Re: ♥

Nový příspěvekod Pedriito » úte 21. bře 2023 0:01:41

Čili, nevím, proč hrál tu hru. Já jsem to nepochopil. Ale on přesto, že jsem to nepochopil, byl ke mě něžnej, či jak to říct... A doufám, že tu někde jsi. Chybíš. Stejně jako Joe. A další. Jednou jso mi Taro psala, jak jste šli někde metrem, a Jàčkovi začly týct slzy, když tam viděl bědnýho človíčka.
Pedriito
 

Re: ♥

Nový příspěvekod Pedriito » úte 21. bře 2023 0:29:20

A to je probuzená Ida. A to je základ cesty. Cíle jsou jinde. Ida je Touha. Síla napřed stoupá vlevo. Citem. Jak je ten obrázek. Z křižové kosti jde vlevo napřed Ida. Až pak je Mula - kořen - dhara - upevnění - opora. Tohle, a jak to dál roste, je vnitřní vědění. Nirmala vidja. Nejsem Mistr této metody, jen žák.
Pedriito
 

Re: ♥

Nový příspěvekod Pedro » úte 21. bře 2023 1:15:09

To první byla Touha. Nevím kde se vzala. Věčnost je strašně dlouhá. Až tak, že něco ... Jak to chceš nazvat? V meditaci je to defakto negování, cokoliv ti vyvstane nepříjmeš to. Coź je trochu rozdíl, příjmat. Ne, to nevede v stejný cíl. Vostálník to sice nemá rád, ani ani... Ale jak jinak, se zbavit připoutaností?
Pedro
 
Příspěvky: 390
Registrován: pon 07. lis 2022 11:22:59

Re: ♥

Nový příspěvekod Tara » úte 21. bře 2023 13:46:22

Šmáryjapanoo! Tohle vlákno jsem hlavně používala k pouštění písniček a hudby, co se mi líbily a nemusela jsem je hledat v propadlišti :-))) a teď to tu je jak tankodromu, slova, slova, :-)

No, tož i to je život. :-)

Jáčko mě skutečně probudil. Spící.
Byť tu sem někdo klepal na skořápku, byl to on, kdo mi pomohl odkrýt a možná i servat skořápku od nevědomí do skutečného světa....
Bylo to těžké, místy, protože každá ztráta iluze je těžká :-)
Ale to patří k procesu probouzení....
Náš vztah samozřejmě potkaly, teď mluvím sama za sebe, ne za jáčka, absolutní zamilovanost, odpor, snaha se odpoutat, žárlivost, vidění ho v každém člověku, oči, oči, oči, co nesou pravdu..... a vždy budou.... oči.....

Pravda, to je to nejcennější....


a troufám si říct, že pokud jednou zažiješ Pravdu, pocítíš, jsi Jí, pak už nemůžeš uhnout moc někam jinak, samozřejmě, ego se snaží uhýbat a zkouší všechny další možné cesty, ale uvnitř víš, že je to zbytečný a dočasný únik, úhyb.... ach jo , no :-)


Kolikrát jsem si říkala, kdybych se k téhle cestě nedohrabala, jak by mi bylo dobře, žila bych si svůj dosavadní bezproblémový život. 1 + 1 = 2 . Hotovo.

Bohužel? Těžko říct a hlavě pro koho nebo pro co, je to jinak.


Mě už je fakt jedno, kdo je Franta, Miroslav, armin. a nechci to už řešit. Je to skutečné zbytečné....

Jirka = jáčko je můj (koho že,) probuditel, přítel, milovaný....jediný... ale už bez té esence vědět, mít, vlastnit,,,,, už ne....

Jinak tu touhu atd., mě už se to tak strašlivě nechce řešit, ano, tekly mu slzy při pohledu na bezdomovkyni před nádražím v Brně, které se spustily u něj automaticky, jako u mě, když jsem odjížděla od oslíka z víkendového pobytu u něj a ve vlaku plakala a plakala, protože svobodná duše ojížděla domů zpátky ke své roli. Manželky, Matky, Snachy. Bylo to na podzim a ještě u zdobení vánočního cukroví mi tekly, samy od sebe, slzy, Z toho pocitu tam a tady...

Je to těžké a asi vyjímečné povídání z mé strany o cestě mé duše .... kam...., že...
Domů...


A všichni, kdo by si chtěli přisadit nějaký intelektuální žvást o žití v přítomnosti, jděte do prdele.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2742
Registrován: stř 20. lis 2013 9:44:22

Re: ♥

Nový příspěvekod Pedriito » úte 21. bře 2023 14:21:51

Když řekneš něco čistého ze sebe, nikdo ti to nemůže rozporovat.
Pedriito
 

Re: ♥

Nový příspěvekod Pedriito » úte 21. bře 2023 14:36:57

Pedriito
 

Re: ♥♥♥

Nový příspěvekod miroslav » pát 24. bře 2023 20:52:11

Dalajláma určil nového vůdce buddhismu: 8letého Mongola narozeného v USA

Obrázek

Nejvyšší duchovní představitel buddhismu dalajláma označil mongolského chlapce narozeného v USA za desátého Khalkha Jetsun Dahmpa Rinpočhema. Osmiletý americký chlapec se stal reinkarnací třetího nejvýznamnějšího duchovního vůdce tibetského buddhismu a zúčastnil se slavnostního náboženského obřadu v Dharamšale v indickém státě Himáčalpradéš, kde dalajláma žije v exilu. Tímto krokem nadzvedl Čínu, píše zpravodajský portál Independent.
Podle mongolských médií je chlapec jedním z dvojčat Aquidai a Achiltai Altannarových, kteří se narodili univerzitnímu profesorovi matematiky Monkhnasanu Narmandakhovi a jejich babička je bývalá poslankyně parlamentu Garamjava Tsedenová.
Dalajlámův krok ke jmenování třetího nejvýznamnějšího duchovního vůdce pravděpodobně rozzlobí Čínu, jelikož znovuzrozený vůdce budhismu v Mongolsku nebyl vybrán čínskou stranou. Čína už dříve trvala na tom, že bude uznávat buddhistické vůdce, pouze pokud budou vybráni a schváleni čínskou vládou a komunistickou stranou.
Nevraživost Pekingu je tak důvodem k obavám, jelikož když v roce 1995 nechal dalajláma jmenovat druhou klíčovou figuru buddhismu pančhenlamu, tak čínské úřady okamžitě dítě zatkly a nahradily ho vlastním dosazeným kandidátem. Současně přetrvávají obavy z toho, že by se něco podobného mohlo stát poté, co zemře sám dalajláma. Jeho nástupce by se mohl objevit také v jiné zemi než v Číně, kde se praktikuje tibetský buddhismus: Indie, Nepál, Bhútán nebo Mongolsko.

Dalajláma už v roce 2016 navštívil Mongolsko a oznámil, že se zrodila nová inkarnace Džetsun Dhampy a že ho hledá. Čína na tuto návštěvu reagovala negativně a pohrozila Ulánbátaru diplomatickými důsledky, pokud umožní návrat nejvyššímu duchovnímu buddhismu.

Slavnostní obřad přijímání a jmenování mongolského Khalkha Jetsuna Dhampa Rinpočheho se uskutečnil 8. března v Dharamšale se zástupem 600 věřících. „Jeho předchůdci byli úzce spjati s krišnačarjovskou linií Čakrasamvara. Jeden z nich založil v Mongolsku klášter věnovaný její praxi. Jeho dnešní přítomnost zde je tady docela příznivá,“ prohlásil dalajláma s tím, že on sám je považován za reinkarnaci duchovního vůdce už během jeho dvou let v roce 1937.

Současný 14. dalajláma Tandzin Gjamccho je nucen od roku 1959 žít v exilu, a to v Dharamšale v indickém státě Himáčalpradéš. Vlivem velmi nejisté situace v Tibetu, kdy se čínská strana snaží kontrolovat veškeré významné převtělence a zasahovat do vnitřních záležitostí tibetských buddhistů, se v poslední době 14. dalajláma nechává slyšet, že jeho příští zrození nemusí být v Tibetu, jako tomu bylo u jeho předchůdců.

Také připustil možnost, že se už v příštích letech zrodit více nemusí (čili že bude posledním tulkuem v linii a odejde dočasně do jiných světů) nebo může jeho příštím zrozením být žena. Je také možné, že nástupce současného dalajlámy bude vybrán demokratickými cestami, tzn. volbou podle schopností. V takovém případě by se však již nejednalo o tulkua předchozích dalajlámů, ale čistě o představitele tibetského národa.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3504
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: ♥♥♥

Nový příspěvekod miroslav » čtv 05. říj 2023 23:40:49

Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3504
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Předchozí

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků