Lépe už bylo?

Re: Svět

Nový příspěvekod Pedriito » ned 29. led 2023 9:23:12

Nejsi ty taky ortodoxní, v tom duchovnu?
Pedriito
 

Re: Svět

Nový příspěvekod Pedriito » ned 29. led 2023 9:45:31

Viz ta slova o Buddhovy. To myslíš Védy?
Pedriito
 

Re: Svět

Nový příspěvekod Pedriito » ned 29. led 2023 9:53:54

A nezapomínej, že jsi jen výňatek "sebe",
Jak to probíhá, to je to "Veilovo" mysterium.
Jinak se dá na to hledět vočima védské kosmologie.
Kde máš Kalpy a Jugy. Teď, dle tohoto "kalendáře",
je na vrcholu Kalijuga. V pořadí je Satja...
Pedriito
 

Re: Svět

Nový příspěvekod miroslav » ned 29. led 2023 10:27:17

Návštěvník píše:Jak uniknout společnosti s vymytým mozkem


Nemáme to nikdo lehký, ale sloni to maj těžší...
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3404
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Svět

Nový příspěvekod Pedriiito » ned 29. led 2023 11:39:58

Já to mám ovšem těžký žertem.Ta sebereflexe, mi ovšem dává n prdel.
Pedriiito
 

Re: Svět

Nový příspěvekod salmo1cz. » ned 29. led 2023 12:05:07

Ne ortodoxní, ale fakta jsou fakta a platí i pro ty co nejsou. :crazy:
Asi nebude od věci vědět kde se Buddha narodil, proč se narodil kde se narodil a proč místo kde se narodil se jmenuje jak se jmenuje.http://www.palikanon.com/english/pali_n ... vatthu.htm
Já nikomu nic nevyčítám jak co kdo má nebo nemá, dokonce mi to je ukradený a je to jejich záležitost.Jenom je potřeba to vědět.
Jugy a kalpy není potřeba řešit nic nemění jen zesilují nebo oslabují a co jako s tím.
salmo1cz.
 

Re: Svět

Nový příspěvekod Pedriito » ned 29. led 2023 12:20:57

Hmm. A všechny cesty vedou kam?? Co najdeš před nimi? Cestu na oslu.
Pedriito
 

Re: Svět

Nový příspěvekod salmo1cz. » pon 30. led 2023 9:02:35

Pedriito píše:Hmm. A všechny cesty vedou kam?? Co najdeš před nimi? Cestu na oslu.

Koukám že jsi ze vším rychle hotov.Na oslu říkáš.
Cesty vnímám nejenom melodramaticky.
Prostě je dobré vědět když akord rezonuje co to znamená.Znamená to spojení.Hudebnik může akordy dobře poskládat tak, že hudba v lidech rezonuje a uvolňuje.Je to krásné, božské, ale hudebník ani akordy ani rezonanci nevymyslel.
Můžeme si i povšimnout, že centra vnímání jsou v mozku složená okolo jednoho centra.Toto centrum je Pingala nadi.Proč?...jízdou na oslu to celkem určitě nebude.
salmo1cz.
 

Re: Svět

Nový příspěvekod salmo1cz. » pon 30. led 2023 9:23:34

Gnoze je zkušenost vlastním poznáním, vlastní zkušeností a vlastním prožitkem.
Když jsem se ptal proč hlavní Nadi jedno ohřívá a druhé ochlazuje nikdo z desítek rádoby guruů o tom neměl ani tušení.Pár lidí slyšelo že to existuje ovšem nevěda proč.Já už dneska vím proč to tak je, prostě všechno má svůj čas.
salmo1cz.
 

Re: Svět

Nový příspěvekod Pedriito » pon 30. led 2023 9:38:41

salmo1cz. píše:
Pedriito píše:Hmm. A všechny cesty vedou kam?? Co najdeš před nimi? Cestu na oslu.

Koukám že jsi ze vším rychle hotov.Na oslu říkáš.
Cesty vnímám nejenom melodramaticky.
Prostě je dobré vědět když akord rezonuje co to znamená.Znamená to spojení.Hudebnik může akordy dobře poskládat tak, že hudba v lidech rezonuje a uvolňuje.Je to krásné, božské, ale hudebník ani akordy ani rezonanci nevymyslel.
Můžeme si i povšimnout, že centra vnímání jsou v mozku složená okolo jednoho centra.Toto centrum je Pingala nadi.Proč?...jízdou na oslu to celkem určitě nebude.

Je to tak ok. Já to nezpochybňuju ani nehaním, jen jsem vyřkl myšlenku o tom, že než se kdo vydá na Cestu, jede na egu.
Na tom není nic podivného. I to je prostě sloka v této velké hudbě. Ego není jen rozumování, je to i pociťování. Krůček za krůčkem. Ktřeba ke scenérii, co jej utiší. Pozornost se od něj odlepí, zastaví se. Dvou krajních nádí se dotkne rovnováha.
Pedriito
 

Re: Svět

Nový příspěvekod Pedriito » pon 30. led 2023 10:43:23

P.S
Pingala je "kanál" sluneční, tvůrčí energie, proto hřeje.
Ida nalevo je měsíční, citová, a ochlazuje...
V Adžně se kříží a jdou do levé a pravé hemisféry. Důsledkem toho je mysl.
Pedriito
 

Re: Svět

Nový příspěvekod Vostálník » pon 30. led 2023 10:46:46

salmo1cz. píše:Gnoze je zkušenost vlastním poznáním, vlastní zkušeností a vlastním prožitkem.
Když jsem se ptal proč hlavní Nadi jedno ohřívá a druhé ochlazuje nikdo z desítek rádoby guruů o tom neměl ani tušení.Pár lidí slyšelo že to existuje ovšem nevěda proč.Já už dneska vím proč to tak je, prostě všechno má svůj čas.


Řekl bych,

že dva protiklady vyjadřují to třetí,

které je již mimo schopnost myšlení a pocitování,

mimo schopnost jedince,

tedy odevzdání a otevření se (třeba) intuici nebo UV (Šakti)
Vostálník
 

Re: Svět

Nový příspěvekod Vostálník » pon 30. led 2023 10:49:05

Důsledkem toho je mysl.


Spíš bych to viděl na otevření třetího oka,

než na mysl která funguje na podkladě neslučitelných protikladů,

teplá versus studená...
Vostálník
 

Re: Svět

Nový příspěvekod salmo1cz. » pon 30. led 2023 11:20:53

Zhruba tak to je.Je to přijetí a odevzdání, jedná se vlastně o základní princip vesmíru.Samozřejmě to jde skrze ego, resp.tělo, ale mimo váš záměr.Není to žádné šmrdlání, ale je to raketa.
Podle rišiju vám čas určuje planetu.Pro mě to je Jupiter...no radostí jsem zrovna nenadskakoval protože amoniakem čistíme mince a to je smrad že by jeden pad.
Co se dá dělat no. ;)
salmo1cz.
 

Re: Svět

Nový příspěvekod Vostálník » pon 30. led 2023 12:38:06

Pro mě to je Jupiter...no radostí jsem zrovna nenadskakoval protože amoniakem čistíme mince a to je smrad že by jeden pad.


A co máš proti Jupiteru a co ten amoniak ???

Mám pocit, že Jupiter je i moje planeta páč jsem střelec...


Tedy já chci todle :
https://www.youtube.com/watch?v=9YD2PfHzC1U
Vostálník
 

Re: Svět

Nový příspěvekod salmo1cz. » pon 30. led 2023 13:34:46

:)
To byla jenom vsuvka.Jupiter je celkem fajn občas ráno na Jupiter mrknu.Jeden astronom mi poradil jednoduchou vychytávku jak rozeznat planetu od hvězdy i bez dalekohledu.Amoniak má Jupiter v atmosféře, mi tenkrát při čištění artefaktů ukápla kapka koncentrovaného amoniaku do umyvadla, než jsem to zaregistroval tak byl byt plný smradu, ale jakože fakt smradu.
Pochopitelně že u nás byla návštěva, tedy nudná návštěva a to já se raději nějak zaměstnám než poslouchat nějaké žvásty.Nakonec amoniak zvítězil nad nudnou návštěvou.
Video je fajn, takže slučování v jádru po železo.Planety jsou na tom stejně.
salmo1cz.
 

Re: Svět

Nový příspěvekod salmo1cz. » pon 30. led 2023 13:47:01

Já snad raději do pekla než do nebe.Mají tam alespoň teploučko.Ten sračkomet co řádí venku to je věc. :sos:
salmo1cz.
 

Re: Svět

Nový příspěvekod salmo1cz. » pon 30. led 2023 14:29:51

Betelgeuze se opravdu hodně změnil.Také pravděpodobně už vybuchl, to se dozvíme až 700 let po výbuchu.Ty vzdálenosti jsou propastné.
Proto já mám k astrologii trochu despekt, páč rychlost světla je dána, ale v kvantovém provázání je rychlost teď.
Je bez ohledu na vzdálenost.Ptoto se těšíme na událost která už proběhla.
salmo1cz.
 

Re: Svět

Nový příspěvekod Pedriito » pon 30. led 2023 15:51:29

Vostálník píše:
Důsledkem toho je mysl.


Spíš bych to viděl na otevření třetího oka,

než na mysl která funguje na podkladě neslučitelných protikladů,

teplá versus studená...


Ona ta pozornost ráda lítá ze strany nastranu, jak je zvyklá. Vlastně od pocitu k myšlence. Z toho jsou ty obsahy mysli, co se ukládaj do podvědomí. Tím málo kdy se "usadí" (ta pozornost) v Šušumně. Ta v mozku nekončí jde středem do Sahasráry.
To řeší právě meditace, uklidní ten pohyb...
Pedriito
 

Re: Svět

Nový příspěvekod Pedriito » pon 30. led 2023 16:21:27

Vostálník píše:
salmo1cz. píše:Gnoze je zkušenost vlastním poznáním, vlastní zkušeností a vlastním prožitkem.
Když jsem se ptal proč hlavní Nadi jedno ohřívá a druhé ochlazuje nikdo z desítek rádoby guruů o tom neměl ani tušení.Pár lidí slyšelo že to existuje ovšem nevěda proč.Já už dneska vím proč to tak je, prostě všechno má svůj čas.


Řekl bych,

že dva protiklady vyjadřují to třetí,

které je již mimo schopnost myšlení a pocitování,

mimo schopnost jedince,

tedy odevzdání a otevření se (třeba) intuici nebo UV (Šakti)


Je to o odevzdávání těch obsahů, co hned nepuštěny, jdou do podvědomí. Defakto přikrejou nádí a čakry, jejich kvality.
Takže je s tim práce, a ne že ne. Odhalit a odevzdat Šaktí, Světlu. Schoří to už samo. Ale nenalezené - neuvědoměné - nemůže být puštěno - odevzdáno...
Pedriito
 

Další

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků