Bůh

Re: Bůh

Nový příspěvekod HD. » ned 11. zář 2022 11:07:20

Pedro píše:Lidičky, prosím vás, nedávejte sem citace svých mistrů, nebo natož pak když víte, že je to mistr někoho jiného tu.
Jestli máte v sobě kousek úcty k těmto osobnostem a k jejich žákům, nedávejte to sem. Máte přece vlastní hubu, né? Nebo si nevěříte, v tom co říkáte? Mistry si každý najde, když potřebuje. Tohle není satsang ani pudža, tohle je zapatlaná
zakouřená hospoda plná duchovního dýmu. Nic pro Gurui.

Návštěvník píše:
HD. píše:
Návštěvník píše:Co takhle mít úctu k mistrům a nepředvádět u jejich citací svou ublíženost, nedoplňovat je o osobní útoky a vulgarity?

Je to začarovaný kruh.
Kdo se poučí dřív?
Říká se moudřejší ustoupí.

Moudřejší ustoupí. Ustoupit by tedy měli mistři a zůstat by tady měla vulgarita, ublíženost, osobní napadání a dokazování kdo má jaké ego.


Skvělá interpretace., Ale moudrosti v ní moc není.

Píšou sem snad mistři?
HD.
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Pedro » ned 11. zář 2022 11:24:07

Ustoupí vždy moudrost, a i když stebou bojuje, páč ty jsi její nástroj, zůstává furt moudrostí.
Otázka je, co uděláš ty, já, páč ona ti dává svobodu. Protože to je síla tzv lásky, jejíž nejemnějším šatem je moudrost.
Roozlišit tohle, ten šat ze světla, je na dlouhý večery. Neznám nikoho, koho by to propálilo až doběla hned. Shořel by.
Například já jsem chtěl hned první vědomou meditací všechno... a ono mi to dalo.. hořel jsem, upíct na mě špekáček, by nebyl problem. Ale Krása.
Pedro
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Jana » ned 11. zář 2022 12:50:53

Pedro píše:Ustoupí vždy moudrost, a i když stebou bojuje, páč ty jsi její nástroj, zůstává furt moudrostí.
Otázka je, co uděláš ty, já, páč ona ti dává svobodu. Protože to je síla tzv lásky, jejíž nejemnějším šatem je moudrost.
Rozlišit tohle, ten šat ze světla, je na dlouhý večery. Neznám nikoho, koho by to propálilo až doběla hned. Shořel by.
Například já jsem chtěl hned první vědomou meditací všechno... a ono mi to dalo.. hořel jsem, upíct na mě špekáček, by nebyl problem. Ale Krása.

Možná, že tím dílem lásky bylo založení těchhle stránek, vymezení prostoru na nich, kde si můžeš povídat do aleluja, o čemkoliv se Ti zlíbí, neskáčou Ti tady reklamy, nejsi tady špízovaný žádným cookies, ke kterému bys musel dávat souhlas, dokonce tady můžeš psát i nepřihlášený. Možná je i láskou sbírka všech možných inspirativních myšlenek, ve kterých si každý dle libosti může číst a nechávat se inspirovat.

Na druhé straně je radost vnímat, že jste, ať už to vidíte jakkoliv. Je i radostí zapojit se do diskuzí a pokoušet se popisovat to nepopsatelné svými slovy.

A určitě je velká radost vnímat třeba zrovna na Tobě, Pedrito, jak průzračníš a průzračníš. Řekla bych, že neexistuje nikdo, kdo sem chodí, kdo na sebe nechává působit tu sílu milosti, komu by se čím dál víc neotevírala brána k poznání toho, co hledá.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Bůh

Nový příspěvekod Pedro » ned 11. zář 2022 13:14:41

To ne Jani, všimni si Miroslava, celý život zasvětil Pravdě, neřekne ti nikdy nic než pravdu.. já jsem ještě mladej a blbnoucí.
Jestli někdo touží po Poznání, ať jde za Luckem nebo Miroslavem. Anebo Vostálem, i když mě teď za to pošle doprdele.
To jsou lidi, kterým můžeš věřit...
Pedro
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Pedro » ned 11. zář 2022 13:42:03

Luck a Miroslav jsou pokračovatelé pana Tomáše. Bezezbytku slova. Petr je džňánin, ale nejsem si jist, jestli není říznutej bhakti a tantrou.. já si vzpomínám na jeho zážitky z Indie, a bylo to krásný čtení. Proto jsem tam chodil, na tu old JZ.
Pedro
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Jana » ned 11. zář 2022 13:45:23

Pedro píše:To ne Jani, všimni si Miroslava, celý život zasvětil Pravdě, neřekne ti nikdy nic než pravdu..

No, četla jsem od něj něco o Maríči i nějaké politické náhledy. Vážně věříš, že se Miroslav nikdy ani jednou nespletl?
já jsem ještě mladej a blbnoucí.
Jestli někdo touží po Poznání, ať jde za Luckem nebo Miroslavem. Anebo Vostálem, i když mě teď za to pošle doprdele.
To jsou lidi, kterým můžeš věřit...

Vážně věříš tomu, co Vostálpetr říká o Luckovi? A i přesto Luckovi věříš?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Bůh

Nový příspěvekod Pedro » ned 11. zář 2022 13:49:10

Jana píše:
Pedro píše:To ne Jani, všimni si Miroslava, celý život zasvětil Pravdě, neřekne ti nikdy nic než pravdu..

No, četla jsem od něj něco o Maríči i nějaké politické náhledy. Vážně věříš, že se Miroslav nikdy ani jednou nespletl?
já jsem ještě mladej a blbnoucí.
Jestli někdo touží po Poznání, ať jde za Luckem nebo Miroslavem. Anebo Vostálem, i když mě teď za to pošle doprdele.
To jsou lidi, kterým můžeš věřit...

Vážně věříš tomu, co Vostálpetr říká o Luckovi? A i přesto Luckovi věříš?

Ano, věřím jim. Splet se někdy každej. Legendu o Mariči neznám, jen povrchně, nevím jak to bylo.
Pedro
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Pedro » ned 11. zář 2022 14:21:22

Zřejmě víš víc než já, tak povídej.
Slyšel jsem něco o Mariči, ale vůbec mi nepřišlo, to zkoumat, nikoho jsem se na to nikdy neptal...
Jen vím že se to řešilo. Taky se řešila nevraživost Vackovců a Tomášovců.. má to souvislost?
Řekneš mi o tom něco?
Pedro
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Jana » ned 11. zář 2022 14:41:54

Pedro píše:Zřejmě víš víc než já, tak povídej.
Slyšel jsem něco o Mariči, ale vůbec mi nepřišlo, to zkoumat, nikoho jsem se na to nikdy neptal...
Jen vím že se to řešilo. Taky se řešila nevraživost Vackovců a Tomášovců.. má to souvislost?
Řekneš mi o tom něco?


Žádný osobní pohled na osobu nemá nic společného s osvobozující Pravdou, na to ani nepotřebuješ být Mudrc a je Ti jasné, že osobní je subjektivní, subjektivní je zkreslené. Tudíž, jestli se postavíme jako hlasatelé pravdy kterou nabeton osobně víme o nějaké osobě, tak je docela pošetilé něčemu takovému bezmezně věřit. Spíš to, co vykládáme o druhých, vypovídá o našem momentálním stavu mysli, který může být za okamžik zase úplně jiný.

A v té nejčistší podobě, která se mi zrovna na Tobě líbí, je Tvá mysl průzračná, nevinná a čistá, s úžasem a obdivem malého dítěte. Pak píšeš nádherné básničky.

Takže jsem ráda, že tu jsi a že si je můžu občas přečíst. Díky.

A je fajn, že tu jsi i jen tak, že sem napíšeš nějaký svůj náhled a posuneš mé poznání dál, a je fajn, že každý má svobodu mít svůj originální svět se svým osobním pohledem.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Bůh

Nový příspěvekod Vostálník » ned 11. zář 2022 15:36:15

na to ani nepotřebuješ být Mudrc a je Ti jasné, že osobní je subjektivní, subjektivní je zkreslené.


Mudrc být potřebuješ, aby ti to bylo jasné především u sebe,

což tobě ale vůbec není jasné,

páč svoje jeblý ego schováváš za lásku a ze štěstí děláš nirvánu...


A já rozhodně nepotřebuji být mudc abych viděl že jsi blbka...
Vostálník
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Jana » ned 11. zář 2022 15:42:12

Vostálník píše:
na to ani nepotřebuješ být Mudrc a je Ti jasné, že osobní je subjektivní, subjektivní je zkreslené.


Mudrc být potřebuješ, aby ti to bylo jasné především u sebe,

což tobě ale vůbec není jasné,

páč svoje jeblý ego schováváš za lásku a ze štěstí děláš nirvánu...


A já rozhodně nepotřebuji být mudc abych viděl že jsi blbka...


Asi máš holt v tom svým světě, co sis zasloužil. To víš, karma je karma.

Ty máš blbku, já zase štěstí.

:D
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Bůh

Nový příspěvekod Vostálník » ned 11. zář 2022 16:04:45

Asi máš holt v tom svým světě, co sis zasloužil. To víš, karma je karma.

Ty máš blbku, já zase štěstí.


To víš karma je karma,

u tebe je štěstí na prvním místě,

ale ty u mě nejsi na prvním místě,

nejsem na tobě nijak závislej jako ty na tom štěstí...
Vostálník
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Pedro » ned 11. zář 2022 16:10:53

Jana píše:
Pedro píše:Zřejmě víš víc než já, tak povídej.
Slyšel jsem něco o Mariči, ale vůbec mi nepřišlo, to zkoumat, nikoho jsem se na to nikdy neptal...
Jen vím že se to řešilo. Taky se řešila nevraživost Vackovců a Tomášovců.. má to souvislost?
Řekneš mi o tom něco?


Žádný osobní pohled na osobu nemá nic společného s osvobozující Pravdou, na to ani nepotřebuješ být Mudrc a je Ti jasné, že osobní je subjektivní, subjektivní je zkreslené. Tudíž, jestli se postavíme jako hlasatelé pravdy kterou nabeton osobně víme o nějaké osobě, tak je docela pošetilé něčemu takovému bezmezně věřit. Spíš to, co vykládáme o druhých, vypovídá o našem momentálním stavu mysli, který může být za okamžik zase úplně jiný.

A v té nejčistší podobě, která se mi zrovna na Tobě líbí, je Tvá mysl průzračná, nevinná a čistá, s úžasem a obdivem malého dítěte. Pak píšeš nádherné básničky.

Takže jsem ráda, že tu jsi a že si je můžu občas přečíst. Díky.
No to jsem se toho dozvěděl, že děkuju
A je fajn, že tu jsi i jen tak, že sem napíšeš nějaký svůj náhled a posuneš mé poznání dál, a je fajn, že každý má svobodu mít svůj originální svět se svým osobním pohledem.
Pedro
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Jana » ned 11. zář 2022 16:14:22

Vostálník píše:To víš karma je karma,

u tebe je štěstí na prvním místě,

ale ty u mě nejsi na prvním místě,

nejsem na tobě nijak závislej jako ty na tom štěstí...


Tak to mám štěstí, že nejsi na mně závislej.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Bůh

Nový příspěvekod Pedro » ned 11. zář 2022 16:15:47

Jana píše:
Pedro píše:Zřejmě víš víc než já, tak povídej.
Slyšel jsem něco o Mariči, ale vůbec mi nepřišlo, to zkoumat, nikoho jsem se na to nikdy neptal...
Jen vím že se to řešilo. Taky se řešila nevraživost Vackovců a Tomášovců.. má to souvislost?
Řekneš mi o tom něco?


Žádný osobní pohled na osobu nemá nic společného s osvobozující Pravdou, na to ani nepotřebuješ být Mudrc a je Ti jasné, že osobní je subjektivní, subjektivní je zkreslené. Tudíž, jestli se postavíme jako hlasatelé pravdy kterou nabeton osobně víme o nějaké osobě, tak je docela pošetilé něčemu takovému bezmezně věřit. Spíš to, co vykládáme o druhých, vypovídá o našem momentálním stavu mysli, který může být za okamžik zase úplně jiný.

A v té nejčistší podobě, která se mi zrovna na Tobě líbí, je Tvá mysl průzračná, nevinná a čistá, s úžasem a obdivem malého dítěte. Pak píšeš nádherné básničky.

Takže jsem ráda, že tu jsi a že si je můžu občas přečíst. Díky.
No to jsem se toho dozvěděl.. že děkuju
A je fajn, že tu jsi i jen tak, že sem napíšeš nějaký svůj náhled a posuneš mé poznání dál, a je fajn, že každý má svobodu mít svůj originální svět se svým osobním pohledem.

Mě to nějak blbne... No to jsi mi toho řekla :D
Pedro
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Jana » ned 11. zář 2022 16:16:25

Ale rád jsi, ne?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Bůh

Nový příspěvekod Vostálník » ned 11. zář 2022 16:21:05

Tak to mám štěstí, že nejsi na mně závislej.


Nemáš,

vizualizace štěstí není štěstí,

to je spíše neštěstí...
Vostálník
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Jana » ned 11. zář 2022 16:27:24

Vostálník píše:
Tak to mám štěstí, že nejsi na mně závislej.


Nemáš,

vizualizace štěstí není štěstí,

to je spíše neštěstí...


To víš karma je karma. Ty máš ve svém světě vizualizaci neštěstí druhého.

A pro mě je štěstím, že jsi.

Tedy jsme.

Tedy, že je, co je.

Tedy tohle.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7094
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Bůh

Nový příspěvekod Pedro » ned 11. zář 2022 16:55:57

Jana píše:Ale rád jsi, ne?

Jsem, radost je mé druhé jméno. Dokonce tak vevšech pádech, že už jsem na něj zapoměl..
O čem že je řeč?
Pedro
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Pedro » ned 11. zář 2022 16:58:21

Ale krásně jsem se nažral.. a teď jdu lovit vosu !
Pedro
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků