Bůh

Bůh

Nový příspěvekod Pedro » sob 10. zář 2022 21:31:53

(Já) kdo jsi
(Já) jsem ty
(Já) jakto
(Já) takto
Pedro
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Pedro » sob 10. zář 2022 23:29:26

Ego: jakto takto?
Já: už jsi se vzbudilo?
Ego: kdo jsi, že se tak hloupě ptáš?
Já: já jsem já.
Ego: lháři, já jsem já! Mám srdce plné lásky, která je totéž, co nic, a co máš ty?
Já: já nemám nic, jen chudou mysl.
Ego: mysl? Evidentně trpíš iluzí oddělenosti! Prozkoumej to, musíš do srdce, jedině v sat čit anandě jsi mnou, vším a ničím.
Já: mě je dobře takhle, díky.
Ego: je v tobě nějaká potíž, zkus to prozkoumat, jít pod to, až kde je láska, která je sat čit anandou, která je pro osvícené jako všechno a nic.
Já: díky, slyšelo jsem, nemám zájem.
Ego: takže máš nějaký problém s iluzí oddělenosti, když jsi sat čit ananda, jsi já a nemáš chybu.
Já: ................................................................................ hovno.
Pedro
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 11. zář 2022 1:19:08

Pedro, Pedro, viděl jsi Souboj Titánů ?
Návštěvník
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 11. zář 2022 2:10:03

Já: Kdo jsi?
Ty: Já
Já: Já?
Návštěvník
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 11. zář 2022 2:30:00

Láska: Kdo jsi?
Nic: Nejsem nic
Láska: Pro mě jsi vším
Návštěvník
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Pedro » ned 11. zář 2022 3:22:04

Crabs: Planktone!
Plankon: Crabsi!
Crabs: Planktone!
Plankton: Crabsi!
Spongebob: Spongebobe!
Pedro
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Pedro » ned 11. zář 2022 3:33:39

Návštěvník píše:Pedro, Pedro, viděl jsi Souboj Titánů ?

To jako, že já jsem kraken? A Jana medůza?

Tak to nikoliv, já jsem Bubo a Jana je Athéna.
Pedro
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Vostálník » ned 11. zář 2022 4:31:51

Pedro píše:Ego: jakto takto?
Já: už jsi se vzbudilo?
Ego: kdo jsi, že se tak hloupě ptáš?
Já: já jsem já.
Ego: lháři, já jsem já! Mám srdce plné lásky, která je totéž, co nic, a co máš ty?
Já: já nemám nic, jen chudou mysl.
Ego: mysl? Evidentně trpíš iluzí oddělenosti! Prozkoumej to, musíš do srdce, jedině v sat čit anandě jsi mnou, vším a ničím.
Já: mě je dobře takhle, díky.
Ego: je v tobě nějaká potíž, zkus to prozkoumat, jít pod to, až kde je láska, která je sat čit anandou, která je pro osvícené jako všechno a nic.
Já: díky, slyšelo jsem, nemám zájem.
Ego: takže máš nějaký problém s iluzí oddělenosti, když jsi sat čit ananda, jsi já a nemáš chybu.
Já: ................................................................................ hovno.



:D :D :D
Vostálník
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Vostálník » ned 11. zář 2022 4:45:26

Návštěvník píše:

~

Když nemáme žádné záměry, touhy ani nejsme posedlí plánováním, vracíme se zpátky do svého přirozeného stavu, který je spontánní a v harmonii s celým životem.

"Záměr vytváří vnitřní napětí.

Co jste, dříve než se něčeho chytíte? Copak nejste celiství?

Když jste si vědomi sebe sama mimo rámec fungování instrumentálního já, pak jste ve svém prostoru otevřenosti, jste v prostoru Boha."



Mooji, ty jsi ale vůl,

kráva má přece záměr, je poháněna pudem sebezáchovy a proto přežvykuje svou zelenou travičku,

úplně stejně jako ty...

Žvejká a žvejká až všechno přežvejká, stejně jako ty...
Vostálník
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Jana » ned 11. zář 2022 6:56:57

Pedro píše:Ego: jakto takto?
Já: už jsi se vzbudilo?
Ego: kdo jsi, že se tak hloupě ptáš?
Já: já jsem já.
Ego: , co nic, lháři, já jsem já! Mám srdce plné lásky, která je totéža co máš ty?
Já: já nemám nic, jen chudou mysl.
Ego: mysl? Evidentně trpíš iluzí oddělenosti! Prozkoumej to, musíš do srdce, jedině v sat čit anandě jsi mnou, vším a ničím.
Já: mě je dobře takhle, díky.
Ego: je v tobě nějaká potíž, zkus to prozkoumat, jít pod to, až kde je láska, která je sat čit anandou, která je pro osvícené jako všechno a nic.
Já: díky, slyšelo jsem, nemám zájem.
Ego: takže máš nějaký problém s iluzí oddělenosti, když jsi sat čit ananda, jsi já a nemáš chybu.
Já: ................................................................................ hovno.


Pedríto, díky. Pořád mi nebylo jasné, v čem je zakopaný pes, že to, co píšu, si Ty, Petr Vostál a mnozí další, vykládáte úplně jinak, než jak je to napsané.

A tady to vysvětluješ: Já mám - Ty nemáš. Tohle vnímáš Ty. A já říkám, že to je, je to vším, co je. Nikomu to nepatří. To, čím jsi živý, je stejným Božstvím, jako Božství všech probuzených. Nelze to mít nebo nemít. A není možné tím nebýt.
To, že nejsem nic, znamená, že neexistuje nic skutečného, co by mě od toho Božství, které je láskou, oddělovalo, stejně jako Tebe.

Nicméně je tady i ta zkušenost, že je možné prožívat realitu, kdy od toho dokonalého Bytí nás odděluje sevření ve vlastní osobě. Jako by byla neproniknutelnou zdí. Na místo Božství vidíme pak v druhých to špatné a ta zeď mezi námi, není naše, ale jejich.

A je legrace, Pedrito, že i když víme úplně všechno, co je tady kde psáno, co radil kde jaký Mistr, ta naše osoba nemá šanci, ať udělá cokoliv, se z toho vězení dostat.

A pak se stane, že osoba zmizí, zeď zmizí, ego zmizí a je tu čistá dětská radost, že jsi, že jsme, že je to, co je, aniž by v nás bylo něco, co by mohlo chtít víc.

A to sdělování Probuzených může být pro každého, kdo touží po svobodě, jistotou, že JE TO.

A není možné, aby to, co vzniklo, zase nezmizelo.

Vzniká a mizí to osobní, Bytí zůstává.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6879
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Bůh

Nový příspěvekod Pedro » ned 11. zář 2022 6:58:19

Lidičky, prosím vás, nedávejte sem citace svých mistrů, nebo natož pak když víte, že je to mistr někoho jiného tu.
Jestli máte v sobě kousek úcty k těmto osobnostem a k jejich žákům, nedávejte to sem. Máte přece vlastní hubu, né? Nebo si nevěříte, v tom co říkáte? Mistry si každý najde, když potřebuje. Tohle není satsang ani pudža, tohle je zapatlaná
zakouřená hospoda plná duchovního dýmu. Nic pro Gurui.
Pedro
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod HD. » ned 11. zář 2022 7:15:15

Pedro píše:(Já) kdo jsi
(Já) jsem ty
(Já) jakto
(Já) takto


Tohle jsi napsal hezky.
Ale asi to tu málokdo pochopí.
Vzhledem k diskuzi po.
HD.
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Pedro » ned 11. zář 2022 7:16:14

Jana píše:
Pedro píše:Ego: jakto takto?
Já: už jsi se vzbudilo?
Ego: kdo jsi, že se tak hloupě ptáš?
Já: já jsem já.
Ego: , co nic, lháři, já jsem já! Mám srdce plné lásky, která je totéža co máš ty?
Já: já nemám nic, jen chudou mysl.
Ego: mysl? Evidentně trpíš iluzí oddělenosti! Prozkoumej to, musíš do srdce, jedině v sat čit anandě jsi mnou, vším a ničím.
Já: mě je dobře takhle, díky.
Ego: je v tobě nějaká potíž, zkus to prozkoumat, jít pod to, až kde je láska, která je sat čit anandou, která je pro osvícené jako všechno a nic.
Já: díky, slyšelo jsem, nemám zájem.
Ego: takže máš nějaký problém s iluzí oddělenosti, když jsi sat čit ananda, jsi já a nemáš chybu.
Já: ................................................................................ hovno.


Pedríto, díky. Pořád mi nebylo jasné, v čem je zakopaný pes, že to, co píšu, si Ty, Petr Vostál a mnozí další, vykládáte úplně jinak, než jak je to napsané.

A tady to vysvětluješ: Já mám - Ty nemáš. Tohle vnímáš Ty. A já říkám, že to je, je to vším, co je. Nikomu to nepatří. To, čím jsi živý, je stejným Božstvím, jako Božství všech probuzených. Nelze to mít nebo nemít. A není možné tím nebýt.
To, že nejsem nic, znamená, že neexistuje nic skutečného, co by mě od toho Božství, které je láskou, oddělovalo, stejně jako Tebe.

Nicméně je tady i ta zkušenost, že je možné prožívat realitu, kdy od toho dokonalého Bytí nás odděluje sevření ve vlastní osobě. Jako by byla neproniknutelnou zdí. Na místo Božství vidíme pak v druhých to špatné a ta zeď mezi námi, není naše, ale jejich.

A je legrace, Pedrito, že i když víme úplně všechno, co je tady kde psáno, co radil kde jaký Mistr, ta naše osoba nemá šanci, ať udělá cokoliv, se z toho vězení dostat.

A pak se stane, že osoba zmizí, zeď zmizí, ego zmizí a je tu čistá dětská radost, že jsi, že jsme, že je to, co je, aniž by v nás bylo něco, co by mohlo chtít víc.

A to sdělování Probuzených může být pro každého, kdo touží po svobodě, jistotou, že JE TO.

A není možné, aby to, co vzniklo, zase nezmizelo.

Vzniká a mizí to osobní, Bytí zůstává.


V poho Jano, nic se neděje, vše jde, jak jde.

Stačí jen pochopit, že tu nejsi sama, že každý nemá to vnímání, jako ty.
Je to o respektu těch, co jdou jinou cestou. Přijmi to, i když vidíš svý štěstí
a přála bysis, aby to cítili všichni. To nejde.
Pedro
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 11. zář 2022 8:37:32

Pedro píše:Lidičky, prosím vás, nedávejte sem citace svých mistrů, nebo natož pak když víte, že je to mistr někoho jiného tu.
Jestli máte v sobě kousek úcty k těmto osobnostem a k jejich žákům, nedávejte to sem. Máte přece vlastní hubu, né? Nebo si nevěříte, v tom co říkáte? Mistry si každý najde, když potřebuje. Tohle není satsang ani pudža, tohle je zapatlaná
zakouřená hospoda plná duchovního dýmu. Nic pro Gurui.

Co takhle mít úctu k mistrům a nepředvádět u jejich citací svou ublíženost, nedoplňovat je o osobní útoky a vulgarity?
Návštěvník
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 11. zář 2022 8:39:30

Možná by šlo mít nejen úctu k mistrům, ale i k sobě.
Návštěvník
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod HD. » ned 11. zář 2022 8:48:23

Návštěvník píše:
Pedro píše:Lidičky, prosím vás, nedávejte sem citace svých mistrů, nebo natož pak když víte, že je to mistr někoho jiného tu.
Jestli máte v sobě kousek úcty k těmto osobnostem a k jejich žákům, nedávejte to sem. Máte přece vlastní hubu, né? Nebo si nevěříte, v tom co říkáte? Mistry si každý najde, když potřebuje. Tohle není satsang ani pudža, tohle je zapatlaná
zakouřená hospoda plná duchovního dýmu. Nic pro Gurui.

Co takhle mít úctu k mistrům a nepředvádět u jejich citací svou ublíženost, nedoplňovat je o osobní útoky a vulgarity?

Je to začarovaný kruh.
Kdo se poučí dřív?
Říká se moudřejší ustoupí.
HD.
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Vostálník » ned 11. zář 2022 9:14:18

Co takhle mít úctu k mistrům a nepředvádět u jejich citací svou ublíženost, nedoplňovat je o osobní útoky a vulgarity?


Jakýže mistři ???

To že někdo někoho považuje za mistra je vcelku jeho věc a jeho voblblost,

ale schovávat se za mistry a tvrdit hovadiny páč nákej "mistr" řekl to či tamto,

to je trošku na palici...

Ti mistři jsou lidé jako každej jinej, osvícení neznamená vševědoucnost a neomylnost,

jak se právě mnohdy ti mistři a jejich žáčci domnívají...


A vyžadovat úctu, to už je fakt na palici dvojnásobně...
Vostálník
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod HD. » ned 11. zář 2022 9:38:07

Vostálník píše:
Ti mistři jsou lidé jako každej jinej, osvícení neznamená vševědoucnost a neomylnost,

jak se právě mnohdy ti mistři a jejich žáčci domnívají...



tak to je ... i není.
zase podle toho, zkteré strany se na to díváš.

Ale respekt můžeš mít ke všem lidem, bez ohledu na to, jestli to po tobě někdo chce a nebo ne.
Je to tvá volba.
Volíš hrubost, ok, je to o tobě.
HD.
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod HD. » ned 11. zář 2022 9:39:43

Fajn je, že tu hrubost nechceš po ostatních, to tě ctí.

Jeden z Návštěvníků se tě tu snaží napodobit, ale nemá tu autenticitu.
:)
HD.
 

Re: Bůh

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 11. zář 2022 9:52:16

HD. píše:
Návštěvník píše:
Pedro píše:Lidičky, prosím vás, nedávejte sem citace svých mistrů, nebo natož pak když víte, že je to mistr někoho jiného tu.
Jestli máte v sobě kousek úcty k těmto osobnostem a k jejich žákům, nedávejte to sem. Máte přece vlastní hubu, né? Nebo si nevěříte, v tom co říkáte? Mistry si každý najde, když potřebuje. Tohle není satsang ani pudža, tohle je zapatlaná
zakouřená hospoda plná duchovního dýmu. Nic pro Gurui.

Co takhle mít úctu k mistrům a nepředvádět u jejich citací svou ublíženost, nedoplňovat je o osobní útoky a vulgarity?

Je to začarovaný kruh.
Kdo se poučí dřív?
Říká se moudřejší ustoupí.

Moudřejší ustoupí. Ustoupit by tedy měli mistři a zůstat by tady měla vulgarita, ublíženost, osobní napadání a dokazování kdo má jaké ego.
Návštěvník
 

Další

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jana a 20 návštevníků