Co mě napadá II

Re: Samadhi

Nový příspěvekod Absolutno » stř 23. zář 2020 8:27:01

Ono to všechno, co je podle tebe špatně, chybně, ego sračka, voluntarismus, vopičení a podobně i to, co píše Jana, vytváří spontánně UV. Nebo ne?
Takže to tvoje čílení se nad tím, co píší druzí není nic jiného, než nablblé pomlouvání ČINNOSTI UV.


Koukám, že jsi na to kápnul,

no jistě že jo,

to je prostě ten karmický zákon,

když někdo pomlouvá UV, pěkně se mu to vrátí v pomluvě jeho ega (UV)

a tím je vytvořena jednota boje protikladů...

Když se Budha může posrat ze smrti, já se z ní mohu posrat dokonce dvojnásobně


Správně a špatně jsou jednou z "karet" hry protikladů. Realita není ani správná ani špatná, je dynamickou jednotou protikladů. Tři strany jedné mince. A ne, že je všechno naprosto správně. (láska, dobro atd.)


No jasně,
proto taky píšu že je to správně, protože ti oslové furt píšou že je to špatně,
a to třetí si musí každej spočítat již sám...

Takže je všechno naprosto správně....
Absolutno
 

Re: Samadhi

Nový příspěvekod Absolutno » stř 23. zář 2020 8:44:58

je dynamickou jednotou protikladů.


Proto vždy píšu do šířky,

proto nikdy neutíkám z boje

a proto si to vždy užívám

a proto si klidně píšu i s blbkou Janou,

a proto co je naprosto nesmyslné a marné je moje oblíbené,

a nejradši mám když mně svině hážou perly...



A pocitářští pseudosjednocovatelé jsou z toho na větvi....


PS.

Ale boj není postaven na pozorování ale na pozornosti...
Absolutno
 

Re: Samadhi

Nový příspěvekod dodo » stř 23. zář 2020 9:10:13

Absolutno píše:No to že ti jde o nějaký sjednocení, to je ten mindrák kolektivismu....

...jestliže UV vytváří spontánní vznik těla, spontánní ztotožnění s tělem, spontánní sebeuvědomění, spontánní vznik iluze

TAK JE TO NAPROSTO SPRÁVNĚ ....



Taká hromada tvojich nezmyselných tvrdení, že som ju sem radšej ani celú nekopíroval, postačí sa zamerať na to čo píšeš o UV a spontánnom tvorení, aby bolo nad slnko jasné, že tomu nerozumieš. Skrátka vôbec NEROZUMIEŠ.

UV nevytvára spontánny vznik tela ani sebauvedomenia ani ilúzie ani... ničoho.

Je to tvoje nepochopenie, tvoje chybné ponímanie existencie. Existencia je závislá a vytváraná výlučne na platnosti zákona o príčine a následku, KARME ak chceš. Už si o nej počul, lenže zjavne nepochopil.
Všetky bytosti čertmi počínajúc a vysokými Bohmi vo forme končiac, sú v stvorení zaradené len a výlučne na základe príčin, ktoré vytvárali v minulosti svojimi skutkami (myslením, cítením, konaním) a rovnako, opäť budú po smrti a rozpade tiel zaradené znovu na vyššej alebo nižšej úrovni stvorenia, ktorá bude presne zodpovedať „kvalite“ ich činov v súčasnosti. Proste, nič než karma a jej železný zákon.
Alebo snáď veríš naivne detinskej predstave kresťanov predstavujúcim si Boha a jeho zákony ako nevyspytateľné spontánne blbnutie Univerza, ktoré podľa svojej spontánnej ľubovôle tvorí len tak hala – bala, tak idiotsky, že celkom podľa svojej spontánnosti a náhody, jednu bytosť stvorí v pekle, inú trebárs pošle na zem a opať inú do raja či niekde na nebesia ? Detinsky naivná a scestná predstava.

Stačí vedieť, že ti toto nie je vôbec jasné a z toho potom je už celkom zrejmé, že môže u teba vyvstať iba všeobecné nepochopenie duchovna a všetkého čo s tým súvisí, pretože ak nechápeš základný princíp EXISTENCIE a na akých zákonitostiach funguje, tak nemôžeš z toho dobre a správne pochopiť najskôr vôbec nič.

Nemá asi valný zmysel ti vysvetľovať akých omylov v chápaní sa dopúšťaš v jednotlivých dielčích úvahách o duchovne, tu vyššie trebárs, alebo kdekoľvek inde vo svojich príspevkoch, keď je celkom zjavné, že nemáš ani páru o princípe na akom funguje existencia, stvorenie, svet, ...Nazvi si to ako chceš.

:)
dodo
 
Příspěvky: 706
Registrován: stř 01. črc 2015 1:01:01

Re: Samadhi

Nový příspěvekod Absolutno » stř 23. zář 2020 9:58:48

Skrátka vôbec NEROZUMIEŠ.


To je ale naprosto v pořádku,

ten problém není v tom, že já tomu nerozumím,

ale v tom, že ty tomu rozumíš....

Mimochodem,

karma je podle tebe asi tak co ???

Není to takhle náhodou právě ta spontánní činnost toho UV ???

To, že jsi si tam přicmrdnul nákou nesmrtelnou dušičku je už vcelku tvůj problém,

asi to nějako potřebuješ k štastnému životu...

Ale vůbec to neřeš,

stačí že tomu rozumíš, já tomu rozumět nemusím....
Absolutno
 

Re: Vědomí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. zář 2020 10:29:48

UNIVERZÁLNÍ VĚDOMÍ

-domnělé kolektivní nadpersonální vědomí, v němž se shromažďují všechny prožitky člověka, snad i jeho budoucí individuální plán. Jde o myšlenkové rozvinutí představy tzv. kosmického rezervoáru W. Jamese.

NIŽŠÍ A VYŠŠÍ OSOBNÍ VĚDOMÍ

- lidském těle se většinou operuje od nejnižší čakry ze sedmi čaker v míše. Mooladhara, swadhistana a Manipura se považují se za nižší úrovně vědomí, protože vás vedou k nejvíce sobeckým touhám, jako je jídlo, strach, sex, chamtivost, peníze, jméno, sláva, moc atd.

Mysl intenzivně směřující k materialistickému světu a touhám je v nižším vědomí. Mysl, která je obrácena dovnitř a hledá Boha a Mokshu, je ve vyšší rovině vědomí.

Vyšší vědomí je charakteristikou každé živé bytosti, která je v kontaktu s vnitřním světlem, které odpovídá základní inteligenci vesmíru jako celku. Delfíni, psi a jiná stvoření mohou mít toto vyšší vědomí, i když to nedokážou vyjádřit slovy nebo jiným způsobem komunikovat. Je to vědomí našeho spojení s tím vším na nejhlubší úrovni. Překračuje každodenní dřinu, taktiku přežití, strach a všechno, co je založeno na egu.

ČISTÉ VĚDOMÍ

je mimo lidskou mysl a intelekt. Čisté vědomí se také nazývá ParaBrahman. Je věčné, všudypřítomné, nedělitelné, beztvaré, blažené.

Čisté vědomí zůstává navždy čistým vědomím. Vyšší vědomí závisí na tom, kdo ho dosáhne, kdo pro něj pracuje, kdo je schopen ustoupit od nekonečného bombardování starostí a strašných myšlenek.

Vyšší vědomí a čisté Vědomí je stejné. Ale jsou různá.
Lidské tělo je plné vody, vzduchu a mnoha dalších věcí. Jaký je rozdíl mezi vodou v těle a vodou v tomto vesmíru? Jaký je rozdíl mezi vzduchem v těle a vzduchem v tomto světě?
Absolutně žádný rozdíl. Voda je voda a vzduch je vzduch, kdekoli existují.
Je vzduch v těle izolován od vzduchu v tomto světě? Ne. V této atmosféře je všude vzduch. Stejný vzduch se šíří a pokračuje do vašeho těla také nosem, ústy atd. Vzduch uvnitř vás nikdy není oddělen od vzduchu na světě. Je vždy součástí vzduchu na světě.
Podobně voda uvnitř vás není nikdy oddělena od vesmíru. Voda existuje všude v atmosféře. Stejná voda se šíří do vašeho těla také různými způsoby. Voda uvnitř vás není nikdy oddělena od vody na světě. Je to vždy část vody ve vesmíru.
Podobně i vědomí. Vědomí ve vás je součástí Vědomí. Bez vzduchu a vody - vesmír prostě nemůže přežít. Podobně bez vědomí nemůže existovat sama existence.
Návštěvník
 

Re: Samadhi

Nový příspěvekod Absolutno » stř 23. zář 2020 10:48:16

Alebo snáď veríš naivne detinskej predstave kresťanov predstavujúcim si Boha a jeho zákony ako nevyspytateľné spontánne blbnutie Univerza, ktoré podľa svojej spontánnej ľubovôle tvorí len tak hala – bala, tak idiotsky, že celkom podľa svojej spontánnosti a náhody, jednu bytosť stvorí v pekle, inú trebárs pošle na zem a opať inú do raja či niekde na nebesia ? Detinsky naivná a scestná predstava.


No jo,

jenže spontánní neznamená chaotický, dokonce ani v případě ega ne,

i když to tak může vypadat,

spontánní znamená vyjadřující přirozeně sebe sama ze sebe sama a sebou samým,

takže pak pitomec vyzařuje pitomost a mudrc moudrost,

a to zcela samovolně...

Karma tudíž není ani zákon, dokonce ani spontánní činnost UV, ale je to přímo Absolutno

akoráte je poněkud matoucí že je v pohybu,

a protože Absolutno má docela dost času a není v časové tísni,

tak boží mlýny melou pěkně pomalu a proto tady máme jak nebíčko tak peklíčko a pitomce i mudrce...

Ale vše co začne také zákonitě skončí, protože vše je Absolutno

proto je taky dobré pospíchat pomalu

a správně vědět, že nic nevíš,

to pak víš přesně to, co máš vědět....
Absolutno
 

Re: Vědomí

Nový příspěvekod Absolutno » stř 23. zář 2020 11:17:55

Čisté vědomí se také nazývá ParaBrahman.


Jo to jsem celej já, Pára Brahman... :D
Absolutno
 

Re: Vědomí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. zář 2020 11:21:38

Absolutno píše:
Čisté vědomí se také nazývá ParaBrahman.


Jo to jsem celej já, Pára Brahman... :D

rozpáranej na cimpr campr
Návštěvník
 

Re: Vědomí

Nový příspěvekod Absolutno » stř 23. zář 2020 11:26:22

Tak tak,

já, ty, my, vy, oni, to, tamto, tady, tamhle, u, v, z, uvnitř, vně, rub, líc, dobro, zlo, skutečnost, iluzi, lásku, nenávist, tak, naopak atd.
Absolutno
 

Re: Vědomí

Nový příspěvekod miroslav » stř 23. zář 2020 11:55:23

Absolutno píše:Navíc ty idiote jak může někdo kejhat vodněkud z podvědomí, když si to neuvědomí ta vědomá část mysli která to pak kejhá???



Jestli tě to opravdu zajímá, zkus to u sebe pozorovat, jak se v to tobě děje.

Ty totiž to kejhání potrefených hus mylně považuješ za intuici.
Intuice se v tobě vedle toho kejhání také projevuje.

Takže výsledkem je, že když jsou husy zrovna zticha (to je bohužel dost vzácné), lezou z tebe i docela moudré a vtipné postřehy, ale když je nějaká husa zrovna potrefená tak do toho začne kejhat a lezou z tebe je idiotské pitomosti.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3567
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Vědomí

Nový příspěvekod Absolutno » stř 23. zář 2020 12:27:59

Ty totiž to kejhání potrefených hus mylně považuješ za intuici.
Intuice se v tobě vedle toho kejhání také projevuje.


Já nic za intuici nepovažuju,

já pouze o intuici píšu, to že ti vobrátím tvůj názor do protikladu nemá nic společnýho s intuicí

ale s paradoxní logikou...

Také to nemá nic společného s wu wei a také nic s dzogčhenem,

z toho důvodu je to kejhání prostě tvoje kejhání, nikoliv moje,

kejháš protože jsem ti to vobrátil....
Absolutno
 

Re: Vědomí

Nový příspěvekod Absolutno » stř 23. zář 2020 12:35:22

lezou z tebe je idiotské pitomosti


Koukám, že tě to co jsem napsal o tom uvědomění docela sebralo,

dokonce víc než tu Janu...
Absolutno
 

Re: Vědomí

Nový příspěvekod Absolutno » stř 23. zář 2020 12:53:42

To je obdobná diskuze jako s vackovci,

pokud někdo řekl něco jiného než Vacek, tak jej označili za ego,

zatímco z Vacka nejspíše mluvil jen duch svatý který zřejmě osvítil i jejich ego....



Takže když řeknu něco co ti neřekl Tomáš, tak to pak označíš za nějaký kejhání nevědomí,

páč to je tomášovská škola nablblého mapování mysli (obdobně jako vackova škola boje s egem)

a myslíš si, že si z toho sednu na prdel...


Prostě furt jen vopičárny...
Absolutno
 

Re: Vědomí

Nový příspěvekod Absolutno » stř 23. zář 2020 13:11:57

Jestli tě to opravdu zajímá, zkus to u sebe pozorovat, jak se v to tobě děje.


Mě to nezajímá,

já nejsem žádnej mapovač mysli,

ale to co se děje je to, že to podvědomí ovlivní to tvý uvědomění

a pak vidíš jen to, co můžeš vidět....

Proto říkám že to je mimo ega, mimo uvědomění...
Absolutno
 

Re: Vědomí

Nový příspěvekod Absolutno » stř 23. zář 2020 15:30:52

Jestli tě to opravdu zajímá, zkus to u sebe pozorovat, jak se v to tobě děje.


Říkat zde mohu pouze něco na podkladě uvědomění,

nemohu říkat nic bez uvědomění,

((prvotní řeč byla s Janou o tom že si nemá nic myslet a nic říkat))

a to uvědomění je vždy ovlivněno nevědomím,

ale když si nic nemyslíš a nic neříkáš a nemáš žádné uvědomění,

což je ten klid mysli,

tak nepotřebuješ nějaký uvědomění...

A klid mysli může být prostě také reakcí na cokoliv,

prostě mysl reaguje klidem mysli,

což dzogčhen popisuje jako samoosvobozování....


Vlastní metoda dzogčhenu se nazývá samoosvobozování. Při její aplikaci se není třeba ničeho zříkat, od ničeho se očišťovat, ani usilovat o jakoukoliv přeměnu. Na této cestě vnímáme vše, co vzniká v našem karmickém vidění světa a využíváme spontánní schopnosti mysli k dosažení vlastního samoosvobození. Termín "samoosvobozování" by však neměl budit představu, že existuje nějaké "já" či ego, od kterého bychom se měli úsilím osvobodit. Základním předpokladem v dzogčhenu je totiž fakt, že žádný jev nemá svoji vlastní, nezávislou existenci.

Samoosvobozování podle dzogčhenu znamená, že ať už se v rámci naší zkušenosti objeví cokoliv, ponecháme vše takové, jaké to je. Nijak neposuzujeme, zda je to dobré nebo špatné, příjemné nebo nepříjemné, zda souhlasíme či nikoliv atp. Nebudeme-li zároveň v témže okamžiku lpět na tom, co vzniká naší aktivitou, ať je to již myšlenka nebo čin, pak se daný jev spontálně sám od sebe osvobodí.



Nebudeme-li zároveň v témže okamžiku lpět na tom, co vzniká naší aktivitou, ať je to již myšlenka nebo čin, pak se daný jev spontálně sám od sebe osvobodí.
Absolutno
 

Re: Vědomí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. zář 2020 15:41:59

Absolutno píše:
Nebudeme-li zároveň v témže okamžiku lpět na tom, co vzniká naší aktivitou, ať je to již myšlenka nebo čin, pak se daný jev spontálně sám od sebe osvobodí.



Joooo

Jenže co když si to svoje ulpění vůbec neuvědomujem?

Čím to ulpění zmizí?
Návštěvník
 

Re: Vědomí

Nový příspěvekod Absolutno » stř 23. zář 2020 17:33:51

A jak by sis to přál napsat ?


Vzletně : Klid je síla Já (Brahmam)

Inteligentně : satvický klid je popsán v dzogčhenu jenž popisuje samoosvobozování

Konceptuálně : Přijmutí je odevzdání

Katolicky : Bud vůle tvá, nikoliv má

Karmicky : bez obav, když na to nepřijdeš, tak ti nakopu zadek

Nasraně : už si to tom doprdele něco přečti, sem tamo to nějakej ten mistr je schopen popsat správně
Absolutno
 

Re: Vědomí

Nový příspěvekod Návštěvník » stř 23. zář 2020 18:03:29

Konceptuálně : Přijmutí je odevzdání


Nojo, ale jak to mám přijmout, když si to vůbec neuvědomuju?

Když si něco neuvědomuju, tak jako by to vůbec neexistovalo.

Asi si to musím napřed uvědomit, aby to šlo odevzdat, ne?
Návštěvník
 

Re: Vědomí

Nový příspěvekod Absolutno » stř 23. zář 2020 18:04:58

Paradoxně : Nejvíc se udělá když se nic nedělá

Musíte vyvinout obrovské úsilí udělat nic

(oboje je nejspíše vopičárna Maharadže)
Absolutno
 

Re: Vědomí

Nový příspěvekod Absolutno » stř 23. zář 2020 18:08:02

Nojo, ale jak to mám přijmout, když si to vůbec neuvědomuju?


To jsou mně dotazy, když si nic neuvědomuješ, tak si stejně uvědomuješ nic, tedy prázdnotu,

tak to prostě přijmi,

vždyt je to napsaný v dzogčhenu...
Absolutno
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků