Co mě napadá II

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod lklknml » ned 24. bře 2019 10:59:56

armin píše:Pak ho ďábel vezme na velmi vysokou horu, ukáže mu všechna království světa i jejich slávu
a řekne mu: „Toto všechno ti dám, padneš-li přede mnou a budeš se mi klanět. “

Tak to si nemyslím, že by byl Mooji postaven před takovou volbu.
Ten ďábel je totiž jako zkušený popravčí, přijde jako by nic, třeba v těle mladé dívky, s myslí Tary (Tara promine :-), která chce být blízko svého milovaného Gurua, co nejblíž... přeci není žádný suchar, žádné násilí, je to přirozené, nikomu to neublíží... a aniž si to nějak uvědomí - šmik a Mooji je mrtev. A ten co zbyl, má kolem sebe armádu obdivovatelů, kteří nemají ani šajn, co se stalo (viz Jana), má stejné tělo, stejné fluidum, charisma, paměť a systém, který lidem vesměs pomáhá... tak bude konat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí... ale bude to stále větší křeč a pude to do kopru.

Ale třeba se mýlím (podle sebe soudím tebe) a Mooji na tom je mnohem lépe, což by bylo jedině dobře.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod Tara » ned 24. bře 2019 11:04:34

armin píše:Já to dle své zkušenosti a zkušenosti lidí okolo (včetně těch afér guruů a kněží) vidím takto:
Guru může mít jen tolik žáků, kolik by na prstech ruky napočítal. Žáků, s nimiž je rovný s rovným, jejichž osud nese na svých bedrech.
Sexuální vztah má jen s jednou ženou (či mužem) s níž má vztah na všech úrovních. Žijí v spolu v jakémsi intimním klášteru, kde je možné vše a slouží to k poznání i těch nejnebezpečnějších oblastí svodů.

Co nad to jest, od ďábla jest :)

Guru, který má tisíce žáků, je vnímá už jen jako mlhu, poslušný materiál. Nemá s nikým hluboký vztah a tak si vybírá z fanynek do postele, která se mu zrovna líbí, čistě k sexu (bez vztahu) a začne ohýbat své působení k tomuto účelu. Aby si udržoval a rozvíjel slávu - sebepotvrzení své božskosti, měl kde brát peníze a dívky do postele.
Pokušení slávy a absolutní psychologické moci nad druhými lidmi ho dostane.

Pak ho ďábel vezme na velmi vysokou horu, ukáže mu všechna království světa i jejich slávu
a řekne mu: „Toto všechno ti dám, padneš-li přede mnou a budeš se mi klanět. “

Myslíš, že to byl i příběh Trungpy- tisíce fanynek, sex s nimi atd.?
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod Tara » ned 24. bře 2019 11:08:03

Guru může mít jen tolik žáků, kolik by na prstech ruky napočítal. Žáků, s nimiž je rovný s rovným, jejichž osud nese na svých bedrech.

Řekla bych, že i jeden žák je dost a dost a že pokud se dva takoví najdou, je to zázrak..., myslím tím skutečného Gurua, Mistra...., ten vztah je totiž tolik intenzivní a posvátný, že více vztahů jaxi není možné....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod Jana » ned 24. bře 2019 11:45:11

Zdeněk píše:"Já vytvářím světlo a tvořím tmu, působím pokoj a tvořím zlo, já Hospodin konám všechny tyto věci." (Izajáš 45, 7)

To zlo se tvoří až po vyhnání z ráje.

Při ochutnávání Boží přítomnosti, která je tím biblickým královstvím Božím, vyhánění z ráje nemá žádnou přitažlivost.

Vždyť království Boží je mezi vámi! (Lk 17,21)

Jenže:
"Amen, amen, pravím tobě, nenarodí-li se kdo z vody a z Ducha, nemůže vejít do království Božího. Co se narodilo z těla, je tělo, co se narodilo z Ducha, je duch.
Nediv se, že jsem ti řekl: Musíte se narodit znovu.."

„Nenarodí-li se kdo znovu, nemůže spatřit království Boží."
(Jan 3,3)

Tedy ztotožnění s mužským tělem, za které se považuješ a na které jsi tak pyšný, musí nejdřív zemřít,
pravdivě si uvědomit, že jako tělo nejsi ve srovnání s věčností a nekonečností, nic.

Pak Největší přikázání v Tobě může probudit Krista.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod armin » ned 24. bře 2019 12:43:53

Zdeněk píše:
armin píše:Pak ho ďábel vezme na velmi vysokou horu, ukáže mu všechna království světa i jejich slávu
a řekne mu: „Toto všechno ti dám, padneš-li přede mnou a budeš se mi klanět. “

Tak to si nemyslím, že by byl Mooji postaven před takovou volbu.


To jde kousek po kousku. Od drobné volby k další. Od malého zblbnutí k většímu. Proutek se ohýbá dokud je mladý.
Proto tech 20 let nekázání, než kmen zpevní.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod armin » ned 24. bře 2019 14:04:04

Tara píše:Myslíš, že to byl i příběh Trungpy- tisíce fanynek, sex s nimi atd.?


Trungpa si přese všechno co dělal nebo nedělal zachoval čistou, komplexní nauku. V podstatě se neopakoval a stále dále (přednášku po přednášce) rozvíjel nauku (jako se rozvíjí koberec), transformoval praxi a nauku východu (Tibetu) do myšlení a chápání západu. Uskutečnil předání kompletního - celého učení, takže už mohl své dílo na západě ukončit a v pohodě zemřít. "koho bohové milují, umírá mladý"
Vadžrajána se zabývá vším, transformací všech aspektů bytí, tedy ne jen pozitivními stránkami bytí.

Pěkná kniha přednášek od něj, která v češtině před několika lety vyšla je například "Práce, sex, peníze"
Doporučuji.
https://www.megaknihy.cz/nabozenstvi/23 ... arch_pos=5

Když jsem se ptal Tomášů na Trungpu, říkali, že jedna jejich blízká (co k nim jezdila), byla na přednášce Trungpy v USA. Že ho dva vedli na pódium, protože kvůli opilosti se nemohl udržet na nohou. Posadili ho a pak přednášel. A ta žena jim o té přednášce řekla, že to byla ta nejlepší přednáška, jakou kdy zažila.

Takže tak.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod armin » ned 24. bře 2019 14:06:06

armin píše:Proto těch 20 let nekázání, než kmen zpevní.

Jsem si teď uvědomil, že právě teď těch 20 let už mám za sebou :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod lklknml » ned 24. bře 2019 15:30:05

Jana píše:Vždyť království Boží je mezi vámi! (Lk 17,21)

Jenže:
"Amen, amen, pravím tobě, nenarodí-li se kdo z vody a z Ducha, nemůže vejít do království Božího. Co se narodilo z těla, je tělo, co se narodilo z Ducha, je duch.
Nediv se, že jsem ti řekl: Musíte se narodit znovu.."

„Nenarodí-li se kdo znovu, nemůže spatřit království Boží."
(Jan 3,3)

Tedy ztotožnění s mužským tělem, za které se považuješ a na které jsi tak pyšný, musí nejdřív zemřít,
pravdivě si uvědomit, že jako tělo nejsi ve srovnání s věčností a nekonečností, nic.

Pak Největší přikázání v Tobě může probudit Krista.

Jestliže nechápeš smysl ukřižování, je docela hloupé (resp. farizejské) se zaštiťovat Ježíšovými slovy.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod lklknml » ned 24. bře 2019 15:32:14

armin píše:
Tara píše:Myslíš, že to byl i příběh Trungpy- tisíce fanynek, sex s nimi atd.?


Trungpa si přese všechno co dělal nebo nedělal zachoval čistou, komplexní nauku. V podstatě se neopakoval a stále dále (přednášku po přednášce) rozvíjel nauku (jako se rozvíjí koberec), transformoval praxi a nauku východu (Tibetu) do myšlení a chápání západu. Uskutečnil předání kompletního - celého učení, takže už mohl své dílo na západě ukončit a v pohodě zemřít. "koho bohové milují, umírá mladý"
Vadžrajána se zabývá vším, transformací všech aspektů bytí, tedy ne jen pozitivními stránkami bytí.

Pěkná kniha přednášek od něj, která v češtině před několika lety vyšla je například "Práce, sex, peníze"
Doporučuji.
https://www.megaknihy.cz/nabozenstvi/23 ... arch_pos=5

Když jsem se ptal Tomášů na Trungpu, říkali, že jedna jejich blízká (co k nim jezdila), byla na přednášce Trungpy v USA. Že ho dva vedli na pódium, protože kvůli opilosti se nemohl udržet na nohou. Posadili ho a pak přednášel. A ta žena jim o té přednášce řekla, že to byla ta nejlepší přednáška, jakou kdy zažila.

Takže tak.

Kdyby byl čistý, neměl by nutkání se zlít jak dobytek.
Vadžrajána, to může být i těžké feťáctví slov.
Nicméně používají kvalitní matroš, to zas jo. I dealerství maj zmáknutý.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod armin » ned 24. bře 2019 18:06:12

Zdeněk píše:Kdyby byl čistý, neměl by nutkání se zlít jak dobytek.


Jaký čistý?
Čistota v nás zároveň tvoří opak - nečistotu. Stejně jako dobro v nás vytváří zlo.
Celá Pravda je nad nečistotu i čistotu a zároveň je čistotou i nečistotou.

A není to sice úmyslné, ale přirozeným důsledkem, že taková osobnost jako Trungpa, tím co dělá, odradí fanoušky, fanynky a podobná individua, která se raději táhnou za Moojim, Adhiasantim a jim podobnými, takové, kteří nevnímají racio, ale city, které v nich ( v jejich nevědomých potřebách) projev a osobnost přednášejícího vyvolává.
Mistr vadžrajány adepty odrazuje, klade jim překážky. Není otevřen všem jako Ježíš ( „Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne." )
Naopak zde platí "Aby se nezasvěcený (nezralý) nedopátral" a šel raději sobě přiměřenou širší cestou.

Samozřejmě spousta rádoby guruů se vydává i za mistry vadžrajány, ale to patří k dnešnímu duchovnímu guláši a duchovnímu zmatku - bludišti, který má zřejmě pomoci oddělit zrno od plev před blížícím se koncem světa, nebo co to před námi je. :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod lklknml » ned 24. bře 2019 20:17:51

Dobro v nás vytváří zlo a mistr vadžrajány tudíž chlastá a fetuje, čímž nevědomě odráží nezralé fanoušky - ti hrabe Armine :-) ? Nenech se oblbnout, mysl dokáže převrátit úplně cokoli, mluvím z vlastní zkušenosti.

Blízký přítel Trungpa, Akong, jej musel degradovat a vyhodit z kláštera v Evropě. Podle některých zdrojů utratil až 40000 USD ročně za kokain, o kvalitním chlastu nemluvě (kde na to asi vzal, utečenec s religiózním vzděláním?).

Četl jsem některé jeho knihy, jsou výborné. Jistě byly podloženy vlastní zkušeností. Ale jak je vidět - proti západním nástrahám, bez přímé opory v jeho vlastní tradici, to nestačilo. Žádná slova nemohou praxi nahradit a tou praxí není fetování, sex ani chlast, právě naopak. Kdybych mě nezachránil krátký pobyt v hínajánovém klášteře, přes všechny ty chytré texty ala Trungp (+ zenová praxe Kwan Um) bych se uchlastal nebo zabil.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod armin » ned 24. bře 2019 20:43:44

Zdeněk píše:Dobro v nás vytváří zlo a mistr vadžrajány tudíž chlastá a fetuje, čímž nevědomě odráží nezralé fanoušky - ti hrabe Armine :-) ? Nenech se oblbnout, mysl dokáže převrátit úplně cokoli, mluvím z vlastní zkušenosti.

Blízký přítel Trungpa, Akong, jej musel degradovat a vyhodit z kláštera v Evropě. Podle některých zdrojů utratil až 40000 USD ročně za kokain, o kvalitním chlastu nemluvě (kde na to asi vzal, utečenec s religiózním vzděláním?).

Četl jsem některé jeho knihy, jsou výborné. Jistě byly podloženy vlastní zkušeností. Ale jak je vidět - proti západním nástrahám, bez přímé opory v jeho vlastní tradici, to nestačilo. Žádná slova nemohou praxi nahradit a tou praxí není fetování, sex ani chlast, právě naopak. Kdybych mě nezachránil krátký pobyt v hínajánovém klášteře, přes všechny ty chytré texty ala Trungp (+ zenová praxe Kwan Um) bych se uchlastal nebo zabil.


No, takhle to je.
A nechť si z toho vezme, každý podle svého. Ne?
Co jiného se s tím dá dělat?
Fetování, chlast, sex není praxe? To je teorie?
Furt lepší než ty Janiny bezduché bláboly. Ty sice ani neublíží, ale ani nepomohou. Takže... ?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 24. bře 2019 20:49:01

No, sebeodevzdání to je. Akorát je otázka, čemu
Návštěvník
 

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod lklknml » ned 24. bře 2019 20:53:44

armin píše:Takže... ?

Takže už žádný kecy, ale vipassana.

Obrázek
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod armin » ned 24. bře 2019 21:09:21

Návštěvník píše:No, sebeodevzdání to je. Akorát je otázka, čemu

Sebeodevzdání něčemu - to je třeba Moojimu, Mahešvarandovi a podobným chlípníkům.
Proč ne?

Ale proč se sebeodevzdávat někomu nebo něčemu?
Co jako od toho očekáváš?
Není to tak, jak to je, lepší? Pravdivější? Skutečnější?
Co ti vadí na tom, jak to je, že by bylo lépe se něčemu sebeodevzdávat?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod armin » ned 24. bře 2019 21:12:34

Zdeněk píše:Takže už žádný kecy, ale vipassana.

Obrázek


Jo, to je základ.
Vše co stojí ve "vzduchu" jen na přáních a očekávání, moc dlouho nevydrží :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 24. bře 2019 21:15:41

armin píše:A nechť si z toho vezme, každý podle svého. Ne?
Co jiného se s tím dá dělat?
Fetování, chlast, sex není praxe? To je teorie?

Návštěvník píše:No, sebeodevzdání to je. Akorát je otázka, čemu

Zřejmě fetování, sexu a chlastu
Návštěvník
 

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod armin » ned 24. bře 2019 22:01:58

Návštěvník píše:
armin píše:A nechť si z toho vezme, každý podle svého. Ne?
Co jiného se s tím dá dělat?
Fetování, chlast, sex není praxe? To je teorie?

Návštěvník píše:No, sebeodevzdání to je. Akorát je otázka, čemu

Zřejmě fetování, sexu a chlastu

Někdo se třeba sebeodevzdává jídlu, nebo Moojimu, nebo kdoví čemu.
A proč se něčemu sebeodebzdávat?
Když jím, piju nebo jdu na záchod, miluji se, sebeodevzdávám se tomu?
Já tedy ne.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Sebeodevzdání Milosti

Nový příspěvekod Tara » ned 24. bře 2019 22:08:05

armin píše:
Návštěvník píše:
armin píše:A nechť si z toho vezme, každý podle svého. Ne?
Co jiného se s tím dá dělat?
Fetování, chlast, sex není praxe? To je teorie?

Návštěvník píše:No, sebeodevzdání to je. Akorát je otázka, čemu

Zřejmě fetování, sexu a chlastu

Někdo se třeba sebeodevzdává jídlu, nebo Moojimu, nebo kdoví čemu.
A proč se něčemu sebeodebzdávat?
Když jím, piju nebo jdu na záchod, miluji se, sebeodevzdávám se tomu?
Já tedy ne.

Asi tak.
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Sebeodevzdání

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 24. bře 2019 22:33:37

Petra píše:Re: Rozhovory s Eduardem Tomášem

958.
Když se soustředím na myšlenku "já", pozoruji, že se jaksi rozplývá a že v jejím pozadí vyvstává jakýsi záhadný k l i d . Co se má v této situaci dělat?

Odevzdat myšlenku "já" vyvstávajícímu k l i d u . A co nejúplněji.

Proč?

Tento záhadný klid je totiž právě pramenem myšlenky "já". Když se úplně neodevzdáš, myšlenka "já" nabude zas vrchu a ty budeš znovu tam, kde jsi začal.

Ale když ji odevzdám, tak vlastně odevzdám sám sebe a pak už zřejmě nebudu.

Ne tak. I když se mluví o vlastním sebeodevzdání, myšlenka ega nejsme my. Proto, když pozbývá na síle a rozplývá se, pozorujeme, že něco jiného přichází na její místo, něco jemného, nekonečného, neosobního a to jsme my. Ten záhadný klid, to jsi ty sám.

Já to tuším, ale vtip je v tom, že se právě bojím ztráty ega. Vím, že to není spravné, ale pořád je zde jakýsi vnitřní boj. Nějak to chci a zase to nechci. Ale víc to myslím nechci, proto ten zápas.

To bys neměl. Ego musí uznat svůj vlastní Pramen a podrobit se Mu. Jestliže dovolí, aby na jeho místo nastoupil neosobní k l i d , není to ztráta, ale zisk. Jak říká Mahariši: "Taková odevzdanost zahrnuje vše. Je poznáním, oproštěním od žádostí, oddaností i láskou."


Ale také velkou obětí, řekl bych.

Odevzdání není obětí, i když se pocituje jako obět. Cožpak má ego samostatnou a nezávislou existenci? Vrátí se tam, kam odjakživa patří, k Bohu,bez něhož by ani neexistovalo. Jeho zdánlivá samostatnost je největší omyl světa.

Jenomže bohužel hluboko zakořeněný.

Ano. Proto není snadné odevzdat je Bohu. Ale když to stále a stále zkoušíme, přijde nám jeho Milost na pomoc. Pak je to hračka.

:)



viewtopic.php?f=71&t=555&start=15#p11984
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků