Změna názoru

Re: Změna názoru

Nový příspěvekod změna » ned 27. úno 2022 20:16:59

Návštěvník píše:Připadá mi důležitější naučit se jiný názor akceptovat/ tolerovat než se snažit druhého přimět ke změně názoru.

To ano a stokrát ano v běžných záležitostech.
Sparta x Slavie.

Je otázka, zda to má své hranice. A existují názory, jejichž rozšíření mě, můj způsob života může ohrozit?


Otázkou je: Proč mi vadí jiný názor? Cítím se jim být ohrožen/a?


Ano. To je správná otázka.
Pokud si někdo bude myslet, že Země je placatá, tak tím asi ohrožena nebudu.
Pokud si někdo bude myslet, že má v samopalu jen slepé náboje a může střílet do davu, tak tím ohrožena budu.
V prvním případě, i když jsem si jistá, že Země je kulatá. Tak po neúspěšné argumentaci asi jen pokrčím rameny.
Ve druhém případě, i když nevím, jak to ve skutečnosti je, jestli jsou fakt ty náboje ostré nebo slepé, tak se asi budu snažit přesvědčit, že to střílení do davu není dobrý nápad.
změna
 

Re: Změna názoru

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 27. úno 2022 21:20:07

[quote="změna"
Pokud si někdo bude myslet, že Země je placatá, tak tím asi ohrožena nebudu.
Pokud si někdo bude myslet, že má v samopalu jen slepé náboje a může střílet do davu, tak tím ohrožena budu.
V prvním případě, i když jsem si jistá, že Země je kulatá. Tak po neúspěšné argumentaci asi jen pokrčím rameny.
Ve druhém případě, i když nevím, jak to ve skutečnosti je, jestli jsou fakt ty náboje ostré nebo slepé, tak se asi budu snažit přesvědčit, že to střílení do davu není dobrý nápad.[/quote]

Když někdo chce střílet do davu, tak to neberu jako názor, ale jako akci. Jak v takovém připadě budu jednat, se uvidí, až se do takové situace dostanu.
Návštěvník
 

Re: Změna názoru

Nový příspěvekod salmo1cz. » ned 27. úno 2022 21:24:32

Jo a zase budou výjimky.Já jsem Blíženec tedy kam vítr tam plášť...tak na to můžete zrovna zapomenout.

Týhle blbosti vám rozbiju jako domeček z karet.
Každý světový region má tyhle horoskopy postavené jinak, resp.znamení mají jiný význam a vlastnosti.
Tedy když vezmete Blížence latinskoamerického, čínského, afrického a evropského tak dostanete všechny vlastnosti jedince na které si vzpomenete.
O tom že hvězdy v souhvězdí nemají společného prakticky nic o tom už vůbec nebudu diskutovat.
Ono to souhvězdí už totiž nemusí třeba 20000 let existovat.
salmo1cz.
 

Re: Změna názoru

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 27. úno 2022 21:37:55

salmo1cz. píše:Jo a zase budou výjimky.Já jsem Blíženec tedy kam vítr tam plášť...tak na to můžete zrovna zapomenout.

Týhle blbosti vám rozbiju jako domeček z karet.


Nerozbiješ. :)
Návštěvník
 

Re: Změna názoru

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 27. úno 2022 21:40:36

Návštěvník píše:
salmo1cz. píše:Jo a zase budou výjimky.Já jsem Blíženec tedy kam vítr tam plášť...tak na to můžete zrovna zapomenout.

Týhle blbosti vám rozbiju jako domeček z karet.


Nerozbiješ. :)


P.S. Kdo ví, třeba máš v proměnlivých znameních jen to Slunce v Blížencích a to je málo. 8)
Návštěvník
 

Re: Změna názoru

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 27. úno 2022 22:34:01

salmo1cz. píše:Jo a zase budou výjimky.Já jsem Blíženec tedy kam vítr tam plášť...tak na to můžete zrovna zapomenout.

Týhle blbosti vám rozbiju jako domeček z karet.
Každý světový region má tyhle horoskopy postavené jinak, resp.znamení mají jiný význam a vlastnosti.
Tedy když vezmete Blížence latinskoamerického, čínského, afrického a evropského tak dostanete všechny vlastnosti jedince na které si vzpomenete.
O tom že hvězdy v souhvězdí nemají společného prakticky nic o tom už vůbec nebudu diskutovat.
Ono to souhvězdí už totiž nemusí třeba 20000 let existovat.

Každý horoskop je postavený na stejných zákonitostech. I když jsou tu různí hvězdopravci minulosti a dle nich nepatrné odchylky, třeba Koch, Campanus, Regiomontanus. Jde jen o bod v kterým se protíná zeměpisna šířka a délka, co se místa týče. O souhvězdí ani tak nejde.
Návštěvník
 

Re: Změna názoru

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. úno 2022 8:56:24

Návštěvník píše:
salmo1cz. píše:Jo a zase budou výjimky.Já jsem Blíženec tedy kam vítr tam plášť...tak na to můžete zrovna zapomenout.

Týhle blbosti vám rozbiju jako domeček z karet.
Každý světový region má tyhle horoskopy postavené jinak, resp.znamení mají jiný význam a vlastnosti.
Tedy když vezmete Blížence latinskoamerického, čínského, afrického a evropského tak dostanete všechny vlastnosti jedince na které si vzpomenete.
O tom že hvězdy v souhvězdí nemají společného prakticky nic o tom už vůbec nebudu diskutovat.
Ono to souhvězdí už totiž nemusí třeba 20000 let existovat.

Každý horoskop je postavený na stejných zákonitostech. I když jsou tu různí hvězdopravci minulosti a dle nich nepatrné odchylky, třeba Koch, Campanus, Regiomontanus. Jde jen o bod v kterým se protíná zeměpisna šířka a délka, co se místa týče. O souhvězdí ani tak nejde.

Jak je to s horoskopem u dvojvaječných dvojčat, které se narodí na stejném místě, prakticky takřka najednou a má každé úplně jiný vzhled i povahu?
Návštěvník
 

Re: Změna názoru

Nový příspěvekod Návštěvník » úte 01. bře 2022 21:58:16

Jak je to s horoskopem u dvojvaječných dvojčat, které se narodí na stejném místě, prakticky takřka najednou a má každé úplně jiný vzhled i povahu?


Aspekty jsou podobné. I když i za pár vteřit se toho na nebi hodně změní. Astrologie nicméně netvrdí, že paterčata atd, musí mít podobné či dokonce stejné duše. Jen že vlivy, které na ně při narození působily, jsou podobné. Pak už se rozbíhají nepatrně či patrně rozdílné příběhy - dispozice versus osobní vnímání.

Myslím že se na toto téma dá určitě něco vygooglit.
Návštěvník
 

Předchozí

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků