Jsem ztotozněné vědomí

Jsem ztotozněné vědomí

Nový příspěvekod Vari » sob 09. říj 2021 9:27:58

Napadlo mě odpíchnout se v debatě od termínu: ztotozněné vědomí.

Někdo tu na jiném vlákně napsal, že ego je ztotozněné vědomí.
Já jsem ztotozněné vědomí.

Na padlo mě, jestli celý ten diskusní cirkus není jen o zaměření pozornosti. Když se zaměřím na ztotoznění, jsem ztotozněním. Když se zaměřím na vědomí, jsem vědomí.
Vari
 

Re: Jsem ztotozněné vědomí

Nový příspěvekod lklknml » sob 09. říj 2021 9:46:03

Je třeba rozlišovat co a s čím se to co ztotožňuje.

Ego se ztotožňuje s nějakou ideou/představou.

JÁ se ztotožňuje se sebou samým (starozákonní JSEM, KTERÝ JSEM).

Existuje však stav, který není ničím z toho (Boha nikdy nikdo neviděl; jednorozený Syn, který je v náručí Otcově, nám o něm řekl).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Jsem ztotozněné vědomí

Nový příspěvekod Jana » sob 09. říj 2021 10:08:11

Vari píše:Napadlo mě odpíchnout se v debatě od termínu: ztotozněné vědomí.

Někdo tu na jiném vlákně napsal, že ego je ztotozněné vědomí.
Já jsem ztotozněné vědomí.

Na padlo mě, jestli celý ten diskusní cirkus není jen o zaměření pozornosti. Když se zaměřím na ztotoznění, jsem ztotozněním. Když se zaměřím na vědomí, jsem vědomí.


Ano, Vědomí je vědomé i bez myšlenky. Pozornost ve Vědomí nepotřebuje žádnou myšlenku.

A ten cirkus začíná vírou v myšlenkou: JÁ JSEM NĚCO, a pokračuje TY JSI NĚCO JINÉHO, NEŽ JÁ, ON (ONA, ONO) JE NĚCO JINÉHO, NEŽ JÁ....
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 6884
Registrován: pon 25. črc 2011 19:38:09

Re: Jsem ztotozněné vědomí

Nový příspěvekod lklknml » sob 09. říj 2021 11:02:14

Jana píše:A ten cirkus začíná vírou v myšlenkou: JÁ JSEM NĚCO, a pokračuje TY JSI NĚCO JINÉHO, NEŽ JÁ, ON (ONA, ONO) JE NĚCO JINÉHO, NEŽ JÁ....

Nikoli, ten cirkus začíná když si ono něco jiného nárokuje být co není (Satan Bohem), protože si to někde přečetlo. Když je jeho proměna (čili změna identifikace) považována za pochopení ze slov získané, čili když je ukázání zaměněno za ukazované.
Neboli když je ovoce ze Stromu poznání Evinou chtivou rukou nenechavou utrženo a snědeno a pak Adam Evou obalamutěn, jak se děje dnes a denně :).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Re: Jsem ztotozněné vědomí

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 09. říj 2021 11:20:41

Zdeněk píše:Nikoli, ten cirkus začíná když si ono něco jiného nárokuje být co není (Satan Bohem), protože si to někde přečetlo. Když je jeho proměna (čili změna identifikace) považována za pochopení ze slov získané, čili když je ukázání zaměněno za ukazované.
Neboli když je ovoce ze Stromu poznání Evinou chtivou rukou nenechavou utrženo a snědeno a pak Adam Evou obalamutěn, jak se děje dnes a denně :).

Toto vše jsou jen hrátky tvé nevědomé mysli, která nezná Boha
Návštěvník
 

Re: Jsem ztotozněné vědomí

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 09. říj 2021 11:36:16

Zdeněk píše:
Jana píše:A ten cirkus začíná vírou v myšlenkou: JÁ JSEM NĚCO, a pokračuje TY JSI NĚCO JINÉHO, NEŽ JÁ, ON (ONA, ONO) JE NĚCO JINÉHO, NEŽ JÁ....

Nikoli, ten cirkus začíná když si ono něco jiného nárokuje být co není (Satan Bohem), protože si to někde přečetlo. Když je jeho proměna (čili změna identifikace) považována za pochopení ze slov získané, čili když je ukázání zaměněno za ukazované.
Neboli když je ovoce ze Stromu poznání Evinou chtivou rukou nenechavou utrženo a snědeno a pak Adam Evou obalamutěn, jak se děje dnes a denně :).

Proto si Miroslav Evu drží tak od těla :D
Návštěvník
 

Re: Jsem ztotozněné vědomí

Nový příspěvekod petr vostál » sob 09. říj 2021 11:36:50

Je přece jednoduché zjistit jak v osobním snu vzniká snová osoba za kterou se pak začneme považovat,

princip vytvoření ega je dost podobný,

takže zkoumejte, zkoumejte...

Nejspíš vyzkoumáte jako obvykle hovno a začnete se voblbovat že ego je ničím, nic se neděje apd.

Podobenství o snovém egu je ovšem jen příměr,

UV ovšem není ego které sní nějaký osobní sen...
petr vostál
 

Re: Jsem ztotozněné vědomí

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 09. říj 2021 11:53:03

Je to mysl, která sen stvořila, ale to snění je ve vědomí. Pozornost může být v mysli, pak je tu sen. Nebo pozornost může být jen ve vědomí a pak je tu samadhi. Může tu být všechno najednou, a pak je jasné, co je sen a co je skutečnost.
Návštěvník
 

Re: Jsem ztotozněné vědomí

Nový příspěvekod petr vostál » sob 09. říj 2021 14:19:08

Jo a je vymalováno...
petr vostál
 


Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků