Hovory s Bohem

Re: Hovory s Bohem

Nový příspěvekod zlobilka » sob 12. srp 2017 11:46:49

Jana píše:
zlobilka píše:Je to podobné jako u savců. Kojící samice také sama nepije mléko. Mléko je pro děti. Mám do šedivky, že láska je jen pro děti. Pamatuji si, že jsem o tom na poradně kdysi psala, ale tehdy jsem si ještě nebyla jistá, jak to myslela. :)


Může někdo, kdo necítí lásku, milovat své dítě?


Jak vidíš, dítě tu lásku může cítit.
zlobilka
 

Re: Hovory s Bohem

Nový příspěvekod .Petra » sob 12. srp 2017 11:47:15

Jana píše:
No právě, je přímo tou láskou. To snad ani není možné si to neuvědomovat, to by tu musela být slepota, temnota nevědomost.

¨

Zkus tyto nehezké koncepty - slepota, temnota, nevědomost - pustit, Jani. Bez takových konceptů jde vše lépe.

:)
.Petra
 

Re: Hovory s Bohem

Nový příspěvekod Jana » sob 12. srp 2017 11:47:43

zlobilka píše:
Jana píše:Když otevřeš oči a uvidíš světlo, tak to světlo ubíráš ostatním?


Samozřejmě, že ubíráš. Podívej se na své oči do zrcadla.


Můžeme to spolu vyzkoušet. Budeme se spolu dívat, zavřu oči a jestli tím okamžikem uvidíš víc světla a pak je otevřu, jestli toho světla budeš mít míň.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7307
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Hovory s Bohem

Nový příspěvekod zlobilka » sob 12. srp 2017 11:50:49

Jana píše:
zlobilka píše:
Jana píše:Když otevřeš oči a uvidíš světlo, tak to světlo ubíráš ostatním?


Samozřejmě, že ubíráš. Podívej se na své oči do zrcadla.


Můžeme to spolu vyzkoušet. Budeme se spolu dívat, zavřu oči a jestli tím okamžikem uvidíš víc světla a pak je otevřu, jestli toho světla budeš mít míň.


Když otevřeš oči, světlo dopadne na sítnici a tam se pohlcuje.
zlobilka
 

Re: Hovory s Bohem

Nový příspěvekod Jana » sob 12. srp 2017 11:51:52

.Petra píše:
Jana píše:
No právě, je přímo tou láskou. To snad ani není možné si to neuvědomovat, to by tu musela být slepota, temnota nevědomost.

¨

Zkus tyto nehezké koncepty - slepota, temnota, nevědomost - pustit, Jani. Bez takových konceptů jde vše lépe.

:)


Máš něco proti nazývání věcí pravými jmény?

Tazatel: Když mluvíte o své realizaci, tak uvádíte určité datum. Znamená to, že se tehdy něco stalo?

Maharadž: Mysl přestala vytvářet události. Dávné hledání ustalo – už jsem nic nechtěl, nic neočekával – nic jsem nepovažoval za svoje vlastní. Už tu nebylo žádné „já“, o něž by bylo třeba usilovat. Dokonce i „já jsem“ zaniklo. Další věcí, kterou jsem si uvědomil, bylo to, že jsem ztratil všechny zvyky, všechny jistoty. Dříve jsem si byl jist tolika věcmi, nyní si už nejsem jistý ničím. Cítil jsem ale, že jsem nic neztratil, protože všechno moje vědění bylo falešné. Moje nevědění bylo samo v sobě znalostí skutečnosti, že všechno vědění je nevědomostí, že „já nevím“ je jediným pravdivým tvrzením, které může mysl vytvořit. Vezměte si například myšlenku „narodil jsem se“. Můžete to považovat za pravdivé. Není tomu ale tak. Nikdy jste se nenarodil a nikdy také nezemřete. Je to představa, že jste se narodil a zemřete, to nejste vy. Když se s touto představou ztotožníte, tak se stanete smrtelným. Stejně jako jev kině všechno světlem, tak se uvědomění stává světlem. Podívejte se na to pořádně a zjistíte, že všechny tvary a jména jsou jenom pomíjivými vlnami na oceánu uvědomění si, že jenom uvědomění si může BÝT, nikoliv jeho proměnné podoby.

V nezměrnosti uvědomění si se objevuje světlo, malý bod, pohybující se velmi rychle a zanechávající za sebou tvary, myšlenky, pocity, pojmy a představy, jako pero píšící na papíře. A inkoust, který zanechává stopy, to je paměť. Vy jste tím malým bodem a vaším pohybem se svět stále znovu vytváří. Přestaňte se pohybovat a nebude žádný svět. Podívejte se dovnitř a zjistíte, že onen bod světla je odrazem světla v těle, jako pocit „já jsem“. Je jenom světlo, všechno ostatní je pouhou představou.

Tazatel: Znáte toto světlo? Viděl jste ho?

Maharadž: Mysl se jeví jako temnota.


http://www.usvit.mysteria.cz/meditace/nisargadatta.html
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7307
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Hovory s Bohem

Nový příspěvekod .Petra » sob 12. srp 2017 11:54:47

Jana píše:
.Petra píše:
Jana píše:
No právě, je přímo tou láskou. To snad ani není možné si to neuvědomovat, to by tu musela být slepota, temnota nevědomost.

¨

Zkus tyto nehezké koncepty - slepota, temnota, nevědomost - pustit, Jani. Bez takových konceptů jde vše lépe.

:)


Máš něco proti nazývání věcí pravými jmény?



Žádná pravá jména neexistují, Jani. To jsou jen představy mysli.

:)
.Petra
 

Re: Hovory s Bohem

Nový příspěvekod zlobilka » sob 12. srp 2017 11:54:56

Jana píše:Maharadž: Mysl se jeví jako temnota.


Takhle nemluví realizovaná bytost. Mysl je pohyb a světlo.
zlobilka
 

Re: Hovory s Bohem

Nový příspěvekod Jana » sob 12. srp 2017 11:56:17

Jana píše:Když otevřeš oči a uvidíš světlo, tak to světlo ubíráš ostatním?


zlobilka píše:
Jana píše:
zlobilka píše:
Samozřejmě, že ubíráš. Podívej se na své oči do zrcadla.


Můžeme to spolu vyzkoušet. Budeme se spolu dívat, zavřu oči a jestli tím okamžikem uvidíš víc světla a pak je otevřu, jestli toho světla budeš mít míň.


Když otevřeš oči, světlo dopadne na sítnici a tam se pohlcuje.


Nemůže to být obráceně? Že když se podíváš do šťastných rozzářených očí milovaného dítěte, že toho světla je víc?

Nebo bys doporučovala v rámci úspory světla, abychom všichni chodili se zavřenýma očima?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7307
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Hovory s Bohem

Nový příspěvekod .Petra » sob 12. srp 2017 11:58:08


Maharadž: Dříve jsem si byl jist tolika věcmi, nyní si už nejsem jistý ničím.l


:yes:
:)
.Petra
 

Re: Hovory s Bohem

Nový příspěvekod Jana » sob 12. srp 2017 11:58:17

zlobilka píše:
Jana píše:Maharadž: Mysl se jeví jako temnota.


Takhle nemluví realizovaná bytost. Mysl je pohyb a světlo.


To si nech vysvětlit od Péti, kdo je Maharadž.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7307
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Hovory s Bohem

Nový příspěvekod zlobilka » sob 12. srp 2017 12:01:00

Jana píše:Nemůže to být obráceně? Že když se podíváš do šťastných rozzářených očí milovaného dítěte, že toho světla je víc?

Nebo bys doporučovala v rámci úspory světla, abychom všichni chodili se zavřenýma očima?


Spíš mi přijde, že to doporučuješ Ty sama, když upřednostňuješ pohled do srdce.
zlobilka
 

Re: Hovory s Bohem

Nový příspěvekod .Petra » sob 12. srp 2017 12:02:42

Jana píše:
zlobilka píše:
Jana píše:Maharadž: Mysl se jeví jako temnota.


Takhle nemluví realizovaná bytost. Mysl je pohyb a světlo.


To si nech vysvětlit od Péti, kdo je Maharadž.


Za chvíli někomu řekne pravý opak, než řekl tady. A nakonec řekne, aby se všechno zapomnělo, co řekl.

Nemá cenu se na to upínat.

:)
.Petra
 

Re: Hovory s Bohem

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 12. srp 2017 12:03:01

Jana píše:
zlobilka píše:
Jana píše:Maharadž: Mysl se jeví jako temnota.


Takhle nemluví realizovaná bytost. Mysl je pohyb a světlo.


To si nech vysvětlit od Péti, kdo je Maharadž.


Petra ho nezdravě obdivuje, imponuje jí jako muž - alfa samec, který se s nikým nepáral.
Návštěvník
 

Re: Hovory s Bohem

Nový příspěvekod .Petra » sob 12. srp 2017 12:10:22

Návštěvník píše:
Jana píše:
zlobilka píše:
Takhle nemluví realizovaná bytost. Mysl je pohyb a světlo.


To si nech vysvětlit od Péti, kdo je Maharadž.


Petra ho nezdravě obdivuje, imponuje jí jako muž - alfa samec, který se s nikým nepáral.


:D Ale kdež.

:)
.Petra
 

Re: Hovory s Bohem

Nový příspěvekod zlobilka » sob 12. srp 2017 13:06:25

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=152&t=2164

rafael píše:12.9.2005

Já: Dnes ráno dala má dobrá přítelkyně po těžkém porodu život malinké holčičce. Byl jsem dojat, neboť jsem věděl, že to bylo její největší přání. Byl jsem dojat a cítil pokoru před velikostí Stvoření. Cítil jsem, že o to v životě jde. Že je to Dar. A že je to Úkol.

Ty: Skrze tvoření se přibližujete bohu. Uvolněním energie tvořivosti se stáváte božskými. Tvorbou se dotýkáte Tajemství. A stvoření nového života je největší tajemství tohoto světa. A největší úkol.


Moc hezké. Díky. :)
zlobilka
 

Re: Hovory s Bohem

Nový příspěvekod Jana » sob 12. srp 2017 15:02:46

zlobilka píše:
Jana píše:Nemůže to být obráceně? Že když se podíváš do šťastných rozzářených očí milovaného dítěte, že toho světla je víc?

Nebo bys doporučovala v rámci úspory světla, abychom všichni chodili se zavřenýma očima?


Spíš mi přijde, že to doporučuješ Ty sama, když upřednostňuješ pohled do srdce.


Tady se spolu těžko domluvíme, v mém srdci září Kristus, je v něm vstup do Božího království.

Ty říkáš, že ve Tvém srdci je černá díra do pekla.

Když se dívám srdcem (jak doporučuje Péťa), tak je všechno jasné ve světle pravdy, na co se světlo podívá, je v plném světle.

Když se Ty díváš srdcem, tak se díváš skrz pekelnou temnotu.

Když tak to můžeš vysvětlit, jak to přesně u Tebe je.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7307
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Hovory s Bohem

Nový příspěvekod .Petra » sob 12. srp 2017 15:31:30

Jana píše:Ty říkáš, že ve Tvém srdci je černá díra do pekla.


Když se Ty díváš srdcem, tak se díváš skrz pekelnou temnotu.



Můžeš mi ukázat, Jani, kde toto zlobilka píše? Na tomto vlákně píšeš o pekle jen ty. Kde máš to peklo. o kterém píšeš, Jani?

:)
.Petra
 

Re: Hovory s Bohem

Nový příspěvekod .Petra » sob 12. srp 2017 15:37:22

Jana píše:.

Jediná možná věc, jak se osvobodit od té závislosti, je, že sem nebudeš chodit. Případně Ti v tom můžu pomoci banováním a mazáním příspěvků.


Před 400 lety bys ho zřejmě dala upálit za živa, abys mu pomohla, že, Jani?

:(
.Petra
 

Re: Hovory s Bohem

Nový příspěvekod Jana » sob 12. srp 2017 16:15:50

Píše to například tady:



Už mi to mnohokrát vysvětlovala a není to nic negativního, nic, za co by se upalovalo. Naopak, její srdce je bránou pro vstup do formy, do těla, do projeveného života.

Má to přesně obráceně, než všichni ti probuzení, jejichž citací je plná Poradna.

Proto je nejspíš kontraproduktivní aby se k tomu, co tady píší, nějak vyjadřovala.

Ale má v tom celém systému svou roli. Tak jako se Buddha, Ježíš, Minařík a další museli setkat se strážcem prahu, aby mohli vstoupit do Božího království, tak tady nějaký ten strážce prahu pro ty, co to potřebují, musí být.

Nekritizuji ji za to, naopak, má můj velký obdiv a jsem pro ni něco jako pojistka, až ji tahle funkce unaví a bude ji chtít opustit, tak jsem pro ni něco jako had pro Malého Prince.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7307
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: Hovory s Bohem

Nový příspěvekod .Petra » sob 12. srp 2017 17:53:17

Jana píše:
Už mi to mnohokrát vysvětlovala


To bylo před rokem, Jani. Proč mu to neustále připomínáš? To tě to tak zaujalo? Proč na to soustředit pozornost?

:)
.Petra
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků

cron