Co mě napadá

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod vostal petr » pon 31. kvě 2021 9:52:50

Myšlenky musí být zcela spoutané a mysl zároveň uvolněná. Meditace je uvolněná koncentrace.


Tak za prvé ne myšlenky ale kurva fix MYSL,

za druhé,

to co kdo udělá s myšlenkami záleží na jeho náhledu a pochopení duchovna,

askeze, transformace a přijmutí se to jmenuje to, co se obvykle dělá s myslí...
vostal petr
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod vostal petr » pon 31. kvě 2021 9:58:56

Myslí si zřejmě že druzí, když něco říkají ze své zkušenosti, že jsou to také jenom jejich názory, protože přece když já jsem nic nepoznal nemůže poznat ani nikdo druhý


Nesnaž se ze mě dělat blbce,

když někdo něco praktikuje dle návodů,

tak samozřejmě má zkušenosti dle těch návodů,

takže běž do prdele s těma svejma zkušenostma, páč já znám jak návody tak i zkušenosti...

Ale ve skutečnosti oni od cesty odpadli.


Žádná cesta není,

to jsou jen představy ega o své schopnosti někde někam dojít a něco realizovat,

to jsou jenom žvásty mistrů, co chtějí své žáky k sobě připoutat a učinit je na sobě a svých metodách závislé,

to znám už dávno vod Vacka...



Seš duchovní trouba bez porozumění duchovnu...
vostal petr
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod vostal petr » pon 31. kvě 2021 10:07:13

Podle mého chápání čakrálního systému odpovídá 5. čakře. 7. čakře odpovídá vědomí toho, který není ani subjekt, ani objekt, ani ani subjekt ani ani objekt (brána do další oktávy). 3. čakře odpovídá vědomí jedince (ego) a 1. čakra je vědomí atomů (brána z dolní oktávy).

Sudé čakry jsou projekce, materializace vyšší liché čakry jako cesta k ní.


Ani ani se mně nechce věřit, že jsi takovej trouba jako ta Jana,

to uvědomění má prostě ego a je vcelku zbytečný do toho montovat náký čakry,

protože uvědomění prostoru je možné pouze při odtělesnění,

což znamená že mysl (tedy všechny čakry) musí být otevřeny nebo alespon pootevřeny

A říká se tomu savikalpa samadhi...

K sahadža nirvikalpa samadhi je pak ještě dlouhá "cesta" nebot tento stav slouží k rozpouštění připoutaností,

ale může to být i secsakra rychlé, záleží na uvolnění - odtělesnění....
vostal petr
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod vostal petr » pon 31. kvě 2021 10:09:19

Kdyby jsi si alespon přečetl tu krátkou řeč o prázdnotě vod toho tvýho Budhy, tak bys to věděl...
vostal petr
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod miroslav » pon 31. kvě 2021 10:22:19

vostal petr píše:
Nesnaž se ze mě dělat blbce,

Já ho z tebe nedělám, jen ti nastavuji zrcadlo,

Žádná cesta není


Když ležíš už v příkopu nebo v přilehlém poli - no tak jsi v území bez cest, jak to říkal Krishnamurti o Pravdě. Ale ty sis to převzal po svém, pohodlném :D

To že vše je Já vypadá moudře a pochopí to každej trouba. Ale je ti to prd platný, když tě začne bolet zub.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3558
Registrován: čtv 29. kvě 2014 10:33:24

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod Vari » pon 31. kvě 2021 11:02:24

Zdeněk píše:
Vari píše:
Zdeněk píše:Z čehož můžeme vyvodit otázku, jaký subjekt si je vědom celého prostoru? A může pak takovýto subjekt být jednotlivým magnetem (objektem) v prostoru přitažen tak, aby vědomí prostoru zredukoval na své bezprostřední okolí?

A s touhle otázkou bych zůstal.
Jaký subjekt si je vědom celého toho promněnliveho prostoru?

Přeci Bůh. JSEM, KTERÝ JSEM.

Podle mého chápání čakrálního systému odpovídá 5. čakře. 7. čakře odpovídá vědomí toho, který není ani subjekt, ani objekt, ani ani subjekt ani ani objekt (brána do další oktávy). 3. čakře odpovídá vědomí jedince (ego) a 1. čakra je vědomí atomů (brána z dolní oktávy).

Sudé čakry jsou projekce, materializace vyšší liché čakry jako cesta k ní.


Tak to zkusme trochu roztřídit.
Subjekt je Bůh.

Podle mého chápání čakrálního systému


V této větě, je stále subjektem Bůh?
Podle božího chápání ...

A nebo, co jsi psal dřív:
Mějme prostor a v něm magnet (objekt). Tento magnet vědomí prostoru deformuje tím, že jej přitahuje. Tudíž se původní vědomí prostoru zredukuje na vědomí bezprostředního okolí magnetu. Avšak toto přitahování není jednostranná záležitost, zároveň se jím totiž určuje, formuje, co bude přitahováno (subjekt).


Avšak toto přitahování není jednostranná záležitost, zároveň se jím totiž určuje, formuje, co bude přitahováno (subjekt=Bůh)
Vari
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod Pedriito » pon 31. kvě 2021 11:02:42

Jana píše:
Pedriito píše:A co jako? Měl jsem se dozvědět něco novýho? Co by se mělo stát s kýmkoliv, kdo realizuje? Myslíš že zmizí z projevu, jako bytost, nebo že zmizí bytosti svět, a ona se ocitne na nějakém prázdném ne-místě?

Stane se to, že v tom nejhlubším poznání nezůstává kámen na kameni. Mysl všechno pustila a není v ní nic. Žádná starost, žádný problém, žádná povinnost, žádná nesvoboda. Všechny smyslové vjemy, veškerý projev je poznáván až skrz naskrz jako sama existence, Bytí, SČA. Proto je to tak dobré, proto ta láska.

Že ti, co se maj rádi, se pošlou k šípku, děti šoupnou do děcéku či kláštera a usednou do věčné nirvány?

Ti, co se mají rádi, se mají s poznáním, kým jsou, tak rádi, že si jsou Láskou, štěstím, blahem, radostí...tím stejným Jedním.

Tohle je teprve ten fantas, co božskému tvoření přisuzuje hodnotu klamu, z kterýho pak zástupy blbnou, ať už jako ateisti nebo věřící. Myslíš že si Ono dává tu práci a tvoří pro nic zanic, proto aby bylo kam utíkat, či mizet?

To je právě ten fór, že se všechno přestává dělit na něco, co chceš, nemůžeš a na něco, co nechceš a musíš.

Ten kdo chce utíkat, mizet, páč tu (v projevu) má s tím projeveným problém, chce proto realizovat. Anebo třeba fetovat, dělat kariéru, ujíždět na sexu, cokoliv co mu dá zapomenout, dle momentálních dispozic, nastavení... Ale když se to jednou stane, to uskutečnění, tak vidí že není kam zdrhnout, páč projev a zdroj je náhle Jedno.

Ano, přesně tak. To, co se v realitě vnímané bez lásky jeví jako něco, z čeho by se chtělo zdrhat, v realitě Lásky je tím nejlepším, co může právě TEĎ být.

Kam se náhle poděla ta letitá iluze? Inu vyprchala z jeho mysli v podobě mentálních elementů, jak ten čmoud. Clona myšlenek, pocitů a představ, formovaných do předsudků, pochybností, výčitek.. pouček.. kdoví čeho ještě. To vše vyplňuje domělé obzory mezi Duchem a jeho Sílou - prostor Vědomí. Kde jediným skutečným vztahem je spojitost a čirost. A tohle je o božské (univerzální) spontaneitě, nikoliv o něčem uměle vychtěném myslí, v níž momentálně doutná egoismus... Čili, tělo je neviné, dokud ho mysl nezasere, a zas neviné je, když to zasírání ustane... A dle toho jsou takové i vztahy, život(y), cesta, vše... Páč dle toho a přesně v takové míře zasranosti či nezasranosti, TO pak prožíváme.. atd.

Nějaké takovéhle myšlenky, jak to má kdo špatně, jak by to mohlo být špatně, prostě nepotřebuješ, nejsou k ničemu, nejsou ničím skutečným. Je tady jen vděk.


To přece není ani dobře ani špatně, je to jak to je. A to i na všech úrovních, které si mysl za asistence těla vytvořila. Tím vzniká osobní vědomí, a jeho vůle a pozornost. Které se pak těmito úrovněmi proplétají a v kterých se ztrácejí i nacházejí (poznavají), ku zjištění, jak to s tou jejich idividualitou vlastně je. Mysl vytváří cesty i cíle. Tohle je ovšem vyřčeno z jistého úhlu z celého toho okruhu pojetí, kde není už řečeno, jak vzniká tělo a jak mysl. I jak myšlenky, že je něco dobré, špatné, příjemné, nepříjemné, blízké, vzdálené, teoretické, praktické, mrtvé, živé, pochybné, pravé, osobní, neosobní, božské, ďábelské........... a proč se to jak, komu jeví.
Pedriito
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod lklknml » pon 31. kvě 2021 11:04:03

vostal petr píše:protože uvědomění prostoru je možné pouze při odtělesnění,

což znamená že mysl (tedy všechny čakry) musí být otevřeny nebo alespon pootevřeny

Je to možný, podle Ra, jako negativní cesta. Ale nikoli skrze otevření všech (to je u pozitivní cesty), ale pootevření 6. čakry, přičemž dolní 3 musíš mít velmi silné a dokonale vyvážené (neboli musíš být ještě větší svině než jsi a nepřipustit jinou pravdu než svou ale to pak nevim jak ti radit).

U negativní cesty je srdeční a krční čakra uzavřena, Lásku používáš jen protože musíš, takhle sis to někde vyčetl a jinak by se ti konstrukce rozpadla, nu a o Bohu se vyjadřuješ jak se vyjadřuješ.

Tudíž jsi zablokován ve 3. čakře / egu, tedy musíš ho obhajovat, bojovat za něj, nemůžeš si z něj dělat uvolněně srandu (to bys musel z pohledu 4. nebo 5. čakry), takže tvoje teorie uvolňování dostává v praxi dost naprdel, ale tvoje ego už si nějak poradí jak se z toho vylhat :).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod lklknml » pon 31. kvě 2021 11:08:49

Vari píše:
Podle mého chápání čakrálního systému


V této větě, je stále subjektem Bůh?

Vzhledem k tomu, že se rodíme v potenci všech 7 čaker, nelze snadno odpovědět, podobně jako nelze snadno přijmout zenové "Už jste osvíceni".
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod Pedriito » pon 31. kvě 2021 11:41:58

vostal petr píše:Prej stačí jedna minuta,

i když sledovat Tolleho jednu minutu to vydá za hodinu nudy...

Že ty tam máš zase nákou ženskou ?

Ty jeden chtivý kocoure !!!
Přílohy
images-2.jpg
.
images-2.jpg (44.05 KiB) Zobrazeno 3570 krát
Pedriito
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod Vari » pon 31. kvě 2021 12:18:13

Zdeněk píše:
Vari píše:
Podle mého chápání čakrálního systému


V této větě, je stále subjektem Bůh?

Vzhledem k tomu, že se rodíme v potenci všech 7 čaker, nelze snadno odpovědět, podobně jako nelze snadno přijmout zenové "Už jste osvíceni".


No taky si myslím, že ses s tou odpovědí unáhlil, měl bys s tou otázkou ještě zůstat.
Vari
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod lklknml » pon 31. kvě 2021 12:34:25

Vari píše:No taky si myslím, že ses s tou odpovědí unáhlil, měl bys s tou otázkou ještě zůstat.

Ale ne, to je podobné jako když přečteš knihu Deset bran od zenového mistra Seung Sahn, kde je deset koanů, které by se měli řešit sekvenčně, postupně za sebou. A ačkoli tu knihu přečteš hned celou tak to neznamená, že jsi prošel desátou bránou.

No a knihy o čakrách to je bída prostě, tak si jí píšu sám, no co mam dělat. Nejdřív si napíšu mapu a pak podle ní půjdu najít krajinu. Dost na hlavu no. Ale co už, však všichni jsme už osvíceni :).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod Pedriito » pon 31. kvě 2021 13:09:24

To je právě ten fór, že se všechno přestává dělit na něco, co chceš, nemůžeš a na něco, co nechceš a musíš.


Když musíš, tak musíš. Myslíš, že kdyby tu byli momentálně všechny ty miliardy lidí osvobozených od klamu, a tedy byli vědomně spojeni se svou podstatou, že by jim Tolle a další vyprávěli o tom, jak se osvobodit? Komu by to říkali? Oni to tedy vidí, vidí tu iluzi velmi zřetelně. Stejně jako stovky duchovních učitelů před nimi, ze stovkami jejich metod a stylů jak na to. Není možné porazit nepřítele, i když domělého (sebeklam) a neutkat se s ním, ani jak tím někoho inspirovat. Pokud se někdo tváří, že ten klam, ve kterém se lidstvo celé věky topí, že jej nevidí, že tu není.. ale přitom všem káže o spasení, tak komu to říká?
Pedriito
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod Vari » pon 31. kvě 2021 15:11:45

Zdeněk píše:
Vari píše:No taky si myslím, že ses s tou odpovědí unáhlil, měl bys s tou otázkou ještě zůstat.

Ale ne, to je podobné jako když přečteš knihu Deset bran od zenového mistra Seung Sahn, kde je deset koanů, které by se měli řešit sekvenčně, postupně za sebou. A ačkoli tu knihu přečteš hned celou tak to neznamená, že jsi prošel desátou bránou.

No a knihy o čakrách to je bída prostě, tak si jí píšu sám, no co mam dělat. Nejdřív si napíšu mapu a pak podle ní půjdu najít krajinu. Dost na hlavu no. Ale co už, však všichni jsme už osvíceni :).


No dělej, jak myslíš.
Pokud si myslíš, že cesta vede přes čakry, tak vede přes čakry.
No a s tou odpovědí, co je subjekt ses unáhlil. Sice nám tu můžeš tvrdit, že žádné já nenacházíš a ani nehledáš, ale subjekt který nám to píše není Bůh. To byla jen teoretická úvaha, odpověď střelená od pasu - jakého subjektu zůstane záhadou. Protože zrovna není v tvém zorném úhlu, tak jsou čakry a spása bližních tvých.
Vari
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod lklknml » pon 31. kvě 2021 15:50:25

Vari píše:No a s tou odpovědí, co je subjekt ses unáhlil. Sice nám tu můžeš tvrdit, že žádné já nenacházíš a ani nehledáš, ale subjekt který nám to píše není Bůh. To byla jen teoretická úvaha, odpověď střelená od pasu - jakého subjektu zůstane záhadou. Protože zrovna není v tvém zorném úhlu, tak jsou čakry a spása bližních tvých.

Ty seš nějakej mluvčí nějaké skupiny nebo za co se to schováváš?

Hle na:
Ježíš mu řekl: Proč mi říkáš dobrý? Nikdo není dobrý, jedině Bůh.

aby všichni byli jedno jako ty, Otče, ve mně a já v tobě, aby i oni byli v nás

tak doufám že oba Ježíšovy výroky máš ve svém radílkovském zorném úhlu máš, chytráku.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod Vari » pon 31. kvě 2021 16:02:09

Mluvím jen sám za sebe.

A ano.
Vari
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod Vari » pon 31. kvě 2021 16:06:14

A ani jsem tak moc neradil, jen jsem se zeptal.

Ale když už jsem ten radílek a jsme na poradně, že, tak ti radu dám a zadarmo:
Všimni si o čem mluví Ježíš, co napsal Buddha a jak moc toho bylo o čakrách.

Jo vlastně jsem ti dal radu, abys zůstal s tou otázkou, holt nepadlo to na úrodnou půdu, s tím se musí počítat.
:)
Vari
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod lklknml » pon 31. kvě 2021 16:38:18

Prosím tebe jak chceš druhým v těchto věcech radit, když ani sám neumíš být bdělý, nevědomě se místy identifikuješ jako my.

A k tomu se ještě domníváš, že máš zorný úhel Ježíše. Teda jako dal bych smajlíka, ale ono to vlastně na ten smajlík vůbec není.....
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod Varu » pon 31. kvě 2021 18:15:28

Hmm, bdělost.
Víš nevšiml sis, že mě tu nedávno Pedrito odhalil že píšu za několik nicků, tak už s tim nedělám tajnosti. Prostě jsem taková opičí tlupa. :)
Varu
 

Re: Otevři své srdce

Nový příspěvekod lklknml » pon 31. kvě 2021 18:46:22

Jo, afirmuješ se v internetových přestřelkách, potřeba je vyhrávat je i motiv při psaní téhle tvé poslední odpovědi.

Ale ruku na srdce – z tohoto úhlu pohledu jsi spíš kokot Varu...
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků