Čakry

Re: Čakry

Nový příspěvekod miroslav » stř 20. led 2021 21:30:16

vostal petr píše:A co by sis přál lepšího ???

Ty jsi prozatím vyprodukoval leda tak to samý co Jana, leda hovno,

takže

hovno za hovno...


Já si nic nepřeju. Dokážeš tohle pochopit?

Ty si furt něco přeješ o těch co sem píšou?

Mně to jenom zajímá, co kdo píše, jak to vidí atd. a občas mne to i potěší, že jsou lidé svobodní, nezatížení tím vším, co ty.
Uživatelský avatar
miroslav
 
Příspěvky: 3407
Registrován: čtv 29. kvě 2014 9:33:24

Re: Čakry

Nový příspěvekod Pedriito » stř 20. led 2021 22:13:41

miroslav píše:
Pedriito píše:
Asi podobně jako ty - to vše je universum, které se realizuje do lidské bytosti. A nemusíme hned vyhlížet (uvažovat) ego jako pokročilé (rozvinuté). Při svém vznikání tahle "vrstva", co se při svém rozvoji stáva egem, čili je prostorem připraveným pro zaplnění osobnem, je prostě jen volnou zónou k tomu určenou. A každá z těhle šlupek má svoji energetickou strukturu. Ego potřebuje pamět, staví na vzpomínkách, a ty mu zprostředkováva tělo ve formě vjemů. Díky nim je pak schopno vnímat čas a plánovat budoucnost. Ve spolupráci s myslí. Takže tělo je svrchní obal. A pod ním je ego, které samo si časem buduje více vrstev. Pod ním jako podhoubí toho, co v egu "raší" je mysl. A pod ní je vědomí. To tak zvané podvědomí, čili defakto paměť, to si buduje ego, jako jednu ze svých vrstev. To tzv čisté vědomí vnímám jako světlo vycházející z čaker. A čakry jsou "jemným tělem" Ducha. Duše celého tohohle mikro-makrokosmu, univerza. Takže co z toho, tedy z nás, je v podstatě individuální, tedy ne-univerzální? Je to vůbec nakonec ta myšlenka, pocit, že já jsem osoba, taková a maková? Možná se to tak dá brát, jako nějaká nadstavba.. Ale v tý podstatě i to je jen vibrace "vydloubnutá" pozorností z celku a přijatá jako "moje" idea... Meditace dává vlastně volný "průhled" tím vším...


A jak to vidíš se smrtí - zda to vše se rozplyne - ego, individualita, těla atd. a nebo něco z toho pokračuje do nového zrození?

Jasan, jako lidské bytosti tu nejsme od počátku, musela projít dlouhá evoluce.. od toho prvopočátku "současného" vesmíru. Od toho atomu, přes amébu až sem, prozatím... Co se "dědí" je informace. Od mikroprvků, přes prvoky, až k nám. A jak by se mohlo cokoliv z té všeobsažné energie vytratit? A to je právě o těch "obalech", protože vše vznikalo postupně od toho nejjemňejšího, a z nich se postupně vyvíjely další, až k tomu lidskýmu tělu. Vždy nový projev z předchozího projevu. A tak vznikly oblasti, které nefungují jen jako osobní "banky" vzpomínek - podvědomí. Ale jako jakási banka všeho, co kdy proběhlo. Tedy i včetně všech životů, které kdy vznikly i zanikly. A to já zrovna přesně nevím, jak tenhle mechanismus navracení oněch souborů informací po těch, kteří tu žili, prodělali zkušenost.., jak to vracení zpět do koloběhu přesně funguje. Jsem zrovna trochu nablblej z práce, tak mám hmlu.
Pedriito
 

Re: Čakry

Nový příspěvekod lklknml » stř 20. led 2021 22:41:11

Pedriito píše:
miroslav píše:
Pedriito píše:
Asi podobně jako ty - to vše je universum, které se realizuje do lidské bytosti. A nemusíme hned vyhlížet (uvažovat) ego jako pokročilé (rozvinuté). Při svém vznikání tahle "vrstva", co se při svém rozvoji stáva egem, čili je prostorem připraveným pro zaplnění osobnem, je prostě jen volnou zónou k tomu určenou. A každá z těhle šlupek má svoji energetickou strukturu. Ego potřebuje pamět, staví na vzpomínkách, a ty mu zprostředkováva tělo ve formě vjemů. Díky nim je pak schopno vnímat čas a plánovat budoucnost. Ve spolupráci s myslí. Takže tělo je svrchní obal. A pod ním je ego, které samo si časem buduje více vrstev. Pod ním jako podhoubí toho, co v egu "raší" je mysl. A pod ní je vědomí. To tak zvané podvědomí, čili defakto paměť, to si buduje ego, jako jednu ze svých vrstev. To tzv čisté vědomí vnímám jako světlo vycházející z čaker. A čakry jsou "jemným tělem" Ducha. Duše celého tohohle mikro-makrokosmu, univerza. Takže co z toho, tedy z nás, je v podstatě individuální, tedy ne-univerzální? Je to vůbec nakonec ta myšlenka, pocit, že já jsem osoba, taková a maková? Možná se to tak dá brát, jako nějaká nadstavba.. Ale v tý podstatě i to je jen vibrace "vydloubnutá" pozorností z celku a přijatá jako "moje" idea... Meditace dává vlastně volný "průhled" tím vším...


A jak to vidíš se smrtí - zda to vše se rozplyne - ego, individualita, těla atd. a nebo něco z toho pokračuje do nového zrození?

Jasan, jako lidské bytosti tu nejsme od počátku, musela projít dlouhá evoluce.. od toho prvopočátku "současného" vesmíru. Od toho atomu, přes amébu až sem, prozatím... Co se "dědí" je informace. Od mikroprvků, přes prvoky, až k nám. A jak by se mohlo cokoliv z té všeobsažné energie vytratit? A to je právě o těch "obalech", protože vše vznikalo postupně od toho nejjemňejšího, a z nich se postupně vyvíjely další, až k tomu lidskýmu tělu. Vždy nový projev z předchozího projevu. A tak vznikly oblasti, které nefungují jen jako osobní "banky" vzpomínek - podvědomí. Ale jako jakási banka všeho, co kdy proběhlo. Tedy i včetně všech životů, které kdy vznikly i zanikly. A to já zrovna přesně nevím, jak tenhle mechanismus navracení oněch souborů informací po těch, kteří tu žili, prodělali zkušenost.., jak to vracení zpět do koloběhu přesně funguje. Jsem zrovna trochu nablblej z práce, tak mám hmlu.

K tomu viz Ra material (červený, oranžový, žlutý, želený, modrý, indigový a fialový paprsek = čakry 1-7):

Tělo červeného paprsku je vaše chemické tělo. Avšak není to tělo, které máte ve fyzické úrovni jako zevnějšek. Jedná se o nevytvořený materiál těla, elementární tělo bez formy. Základní tělo nezformovaného materiálu je důležité pochopit, protože existují léčení, které mohou být prováděny jednoduchým pochopením elementů, které jsou ve fyzickém nosiči přítomny.
Tělo oranžového paprsku je fyzický komplex těla. Tento komplex těla stále není tělo, které obýváte, ale spíše tělo bez sebe-uvědomění sebe sama, jako tělo v děloze předtím, než do něj komplex ducha/mysli vstoupí. Toto tělo může žít, aniž by bylo obýváno komplexy mysli a ducha. Avšak jen zřídka to činí.
Tělo žlutého paprsku je vaším fyzickým nosičem, který v současnosti znáte a kterým prožíváte katalyzátor. Toto tělo má charakteristiky mysli/těla/ducha a je rovno fyzické iluzi, jak jste ji nazvali.
Tělo zeleného paprsku je tělo, které může být viděno během seance, když se poskytuje to, co nazýváte ektoplasmou. Je to lehčí tělo, jež je hustěji zabaleno životem. Můžete jej nazvat astrálním tělem, pokud sledujete některá jiná učení. Jiní nazvali toto stejné tělo jako éterické tělo. Avšak to není správně ve smyslu, že éterické tělo je tělo brány, v němž je inteligentní energie schopna utvářet komplex mysli/těla/ducha.
Světelné tělo nebo tělo modrého paprsku může být nazváno devachanickým tělem. Existuje mnoho dalších pojmenování tohoto těla, obzvláště ve vašich takzvaných indických Sútrách nebo písmech, protože existují mezi těmito lidmi tací, kteří tyto oblasti prozkoumali a porozuměli různým typům devachanických těl. Existuje mnoho, mnoho typů těl v každé úrovni, stejně jako ve vaší.
Tělo indigového paprsku, které si volíme nazývat éterickým tělem, je, jak jsme řekli, tělo brány. V tomto těle je forma náplní a toto tělo můžete vidět pouze jako světlo, protože může sebe sama přetvářet dle své touhy.
Tělo fialového paprsku může být snad chápáno jako to, co byste mohli nazvat tělem Buddhy nebo tím tělem, jež je úplné.
Každé z těchto těl má ve vašem životním bytí vliv na váš komplex mysli/těla/ducha. Vzájemných vztahů je, jak jsme řekli, mnoho a jsou komplexní.
Snad jedno doporučení, které může být naznačeno, je toto: Tělo fialového paprsku může být použito léčitelem, jakmile léčitel začne být schopen umisťovat své vědomí do tohoto éterického stavu. Tělo fialového paprsku neboli tělo Buddhy má pro léčitele stejnou účinnost, jelikož uvnitř něj leží smysl celku (celistvosti), který je extrémně blízko k jednotnosti všeho, co existuje. Tato těla jsou součástí každé entity, jejich správné použití a jejich pochopení, ačkoliv daleko pokročilejší z pohledu sklizně třetí úrovně, je nicméně užitečné pro adepta.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 18:12:05

Předchozí

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků