Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod quarnum » ned 09. říj 2011 16:23:06

Návštěvník píše:
quarnum píše:Nemluvíte každý o něčem jiném?
Petra : Uvědomění "já" nebo-li "já jsem" ...se na tom nic nezměnilo.
Goro : Představa „já“ se mění....v pubertě, v dospělosti a ve stáří. Takže oba používáte slovo "já" ?

Já se dá nazvat stav kterým vnímáme sami sebe (já i JÁ i Univerzální Vědomí).
Je to stav, který má neustále po ruce vlastní databázi vzpomínek, která je naprosto jedinečná, je odlišná od databáze jiného já.
Ostatně - kdo z vás si vyzkoušel stav "ty", alespoň částečně, když ne celý? Kdo z vás si zalistoval v oné hromadě vzpomínek ze současného a třeba i z minulého života jiného já ? Asi nikdo.
Tyto soukromé databáze se odkládají jen při dočasném splynutí s čirým bytím, odkládají, ale nemizí. V tomto splynutí já splyne s ostatními já, s nekonečným počtem jiných individualit, splyne do kolektivního vědomí - stane se na čas neosobním já, nekonečného rozměru.
Ale k tomuhle pochopení je od nesmyslné věty "já neexistuje" strašně daleko. Zjistí se stejně nakonec, že existuje jen já, ať už je to já na kterékoli dimenzionální úrovni.

A stejně i Bůh může říci (ale jak to napsat?): Já jsem , JÁ jsem, JÁ JSEM.
Uživatelský avatar
quarnum
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned 04. zář 2011 22:58:24

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Honzam » pon 10. říj 2011 21:07:17

Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Honzam » pon 10. říj 2011 21:14:22

Goro píše:Nejsem nic. Není žádné já. Všechno ostatní ale existuje. Myšlenky, tělo, reakce, návyky, pocity, atd. atd. Soubor těch věcí je systém, který zvládá vše bez nutnosti jakéhokoliv já. Všechno to spolu dokonale komunikuje, spolupracuje, reaguje na nové podněty atd. atd. atd. Já ale není. Není nic takového. Já nejsem vědomí, nejsem část vědomí, nejsem část boha, nejsem nic. Vědomí je. To je vše. Ke komu hovořím? Ke stejnému souboru těch věcí. Pokud soubor těch věcí pojmenujeme lidská bytost, tak k další lidské bytosti. Proč? Protože lidská bytost si pomocí mozku, myšlenek, řeči, pocitů atd. vytvořila klamné zdání, že je něco víc - že je nějaké "já", které jí definuje, rozhoduje za ní, ovládá její život a díky kterému se musí nějakým způsobem chovat. Všechno to je iluze - lež - nesmysl. To se snaží myšlenky, které zde prsty píší do tohohle vlákna pod jménem Goro ukázat.


Proč to existuje? Až to všechno nebude existovat, z vědomí se stane Já.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. říj 2011 21:18:53

Honzam píše:
Proč to existuje? Až to všechno nebude existovat, z vědomí se stane Já.


až tu nebude přítomný uvědomovací činitel, tak tu zbude nic a nebudu tu nikdo kdo o tom bude psát na netu ...

mimo vědomí není nic a rozdíl je akorát v tom, jestli je tu uvědomění sebe sám Já jsem nebo tu vědomí sebe sama prostě není ...
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Honzam » pon 10. říj 2011 21:28:55

Návštěvník píše:
Honzam píše:
Proč to existuje? Až to všechno nebude existovat, z vědomí se stane Já.


až tu nebude přítomný uvědomovací činitel, tak tu zbude nic a nebudu tu nikdo kdo o tom bude psát na netu ...

mimo vědomí není nic a rozdíl je akorát v tom, jestli je tu uvědomění sebe sám Já jsem nebo tu vědomí sebe sama prostě není ...


Já bude existovat jako Sat-čit-ananda, až pocit, že existuje pozorovatel(uvědomovací činitel) a pozorované, zmizí.

Vědomí je samo sebou. Je to jeho přirozenost. Vědomí sebe sama a něčeho dalšího k tomu je definicí ega.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. říj 2011 21:33:37

Jinak to sem vložit zatím neumím - ale jistě se to bude líbit i tak...

Meditation

http://www.youtube.com/watch?v=9l-YYqjh ... r_embedded
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. říj 2011 21:35:03

Honzam píše:
Návštěvník píše:
Honzam píše:
Proč to existuje? Až to všechno nebude existovat, z vědomí se stane Já.


až tu nebude přítomný uvědomovací činitel, tak tu zbude nic a nebudu tu nikdo kdo o tom bude psát na netu ...

mimo vědomí není nic a rozdíl je akorát v tom, jestli je tu uvědomění sebe sám Já jsem nebo tu vědomí sebe sama prostě není ...


Já bude existovat jako Sat-čit-ananda, až pocit, že existuje pozorovatel(uvědomovací činitel) a pozorované, zmizí.

Vědomí je samo sebou. Je to jeho přirozenost. Vědomí sebe sama a něčeho dalšího k tomu je definicí ega.


vědomí sama sebe je základem pro vznik další fáze a to ztotožnění se s tím že já jsem - něco ... jak je tu toto, tak je tu pocit oddělenosti já verzus ostatní ... a TAO je ztraceno :P přirozený stav je blažený sám o sobě a to si může lidská bytost uvědomovat, když zmizí ztotožnění s individuálním já ...
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Honzam » pon 10. říj 2011 21:42:11

Návštěvník píše:
Honzam píše:Já bude existovat jako Sat-čit-ananda, až pocit, že existuje pozorovatel(uvědomovací činitel) a pozorované, zmizí.

Vědomí je samo sebou. Je to jeho přirozenost. Vědomí sebe sama a něčeho dalšího k tomu je definicí ega.


vědomí sama sebe je základem pro vznik další fáze a to ztotožnění se s tím že já jsem - něco ... jak je tu toto, tak je tu pocit oddělenosti já verzus ostatní ... a TAO je ztraceno :P přirozený stav je blažený sám o sobě a to si může lidská bytost uvědomovat, když zmizí ztotožnění s individuálním já ...


Vědomí sebe sama je přirozený stav, když není nic uvědomováno, jen to nemá charakter uvědomování si, ale bytí sebe sama čistě individuálním způsobem - jako Já.
Když zmizí ztotožnění s individuálním já, lidská bytost existuje ve vědomí jako pozorované a ne jako uvědomující si.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. říj 2011 21:50:16

Honzam píše:Když zmizí ztotožnění s individuálním já, lidská bytost existuje ve vědomí jako pozorované a ne jako uvědomující si.


tak tak ...

proto je tolik uvolňující věnovat pozornost tomu co si uvědomuje tu lidskou bytost v sobě :) čus Honzame :)
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Honzam » pon 10. říj 2011 21:55:10

Návštěvník píše:
Honzam píše:Když zmizí ztotožnění s individuálním já, lidská bytost existuje ve vědomí jako pozorované a ne jako uvědomující si.


tak tak ...

proto je tolik uvolňující věnovat pozornost tomu co si uvědomuje tu lidskou bytost v sobě :) čus Honzame :)


:) Až se to rozplyne spolu s tou pozorovanou lidskou bytostí a všemi dalšími bytosmi.
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. říj 2011 21:59:05

Honzam píše:
Návštěvník píše:
Honzam píše:Když zmizí ztotožnění s individuálním já, lidská bytost existuje ve vědomí jako pozorované a ne jako uvědomující si.


tak tak ...

proto je tolik uvolňující věnovat pozornost tomu co si uvědomuje tu lidskou bytost v sobě :) čus Honzame :)


:) Až se to rozplyne spolu s tou pozorovanou lidskou bytostí a všemi dalšími bytosmi.


to rozplynutí tady je každou noc ve spánku bez snů - zmizí uvědomovací činitel a zůstává jen čiré vědomí nevědomé sebe sama než se zase prostě uvědomí ... tak se děje ... nikdo neví proč :crazy:

jdu mizet
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Honzam » pon 10. říj 2011 22:02:24

Návštěvník píše:
Honzam píše: :) Až se to rozplyne spolu s tou pozorovanou lidskou bytostí a všemi dalšími bytosmi.


to rozplynutí tady je každou noc ve spánku bez snů - zmizí uvědomovací činitel a zůstává jen čiré vědomí nevědomé sebe sama než se zase prostě uvědomí ... tak se děje ... nikdo neví proč :crazy:

jdu mizet


Co teprve, až se ten spánek bez snů rozplyne v tom vědomí. :what:
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 10. říj 2011 22:06:49

Honzam píše:
Návštěvník píše:
Honzam píše: :) Až se to rozplyne spolu s tou pozorovanou lidskou bytostí a všemi dalšími bytosmi.


to rozplynutí tady je každou noc ve spánku bez snů - zmizí uvědomovací činitel a zůstává jen čiré vědomí nevědomé sebe sama než se zase prostě uvědomí ... tak se děje ... nikdo neví proč :crazy:

jdu mizet


Co teprve, až se ten spánek bez snů rozplyne v tom vědomí. :what:


vše je součástí vědomí a buď je to uvědomované nebo ne ... už vypínám PC bylo mi ctí ;)
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Honzam » pon 10. říj 2011 22:10:12

Návštěvník píše:
Honzam píše:Co teprve, až se ten spánek bez snů rozplyne v tom vědomí. :what:


vše je součástí vědomí a buď je to uvědomované nebo ne ... už vypínám PC bylo mi ctí ;)


Díky, dobrou. ;)
Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran
Uživatelský avatar
Honzam
 
Příspěvky: 713
Registrován: pon 19. zář 2011 21:39:51

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Dan » sob 22. říj 2011 19:55:18

vostalpetr píše:já jsem něco (nevím fakt co) co pozoruje pocit já jsem, pozoruje myšlenky a uvědomuje se v těle

Tady! Nevíš co jsi. Děkuju že ses podíval. Stačí se dívat dál, stačí se podívat jestli to já tam fakt někde je. Stačí hned nenapsat nějakej komentář ale podívat se.

vostalpetr píše:já jsem něco co pozoruje pocit já jsem, pozoruje myšlenky

Není to jen myšlenka co říká "já se teď dívám na myšlenku *já jsem* a další myšlenky" ? Prosím podívej se

vostalpetr píše: a uvědomuje se v těle

a nejsou to jenom pocity v těle o kterých myšlenky říkají "já to cítím", "mě to bolí"?
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 22. říj 2011 20:57:31

Dan píše:
vostalpetr píše:
a uvědomuje se v těle



a nejsou to jenom pocity v těle o kterých myšlenky říkají "já to cítím", "mě to bolí"?

Já ti ani nevím, když se majzneš do brňavky ty, tak moje já vůbec nic necítí, je mu bolest tvého těla zcela fuk. Nejspíš tvé tělo taky neexistuje, zrovna jako tvé já. :D
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Petra » sob 22. říj 2011 21:31:01

Dan píše:Není to jen myšlenka co říká


Ale jo, myšlenky myslí a říkají, protože jsou živé, existující, i když jsou jen myšlenky - ale zato já jsem úplně mrtvá, neexistující - tvrdí také myšlenky. 8) Takže škoda, že nejsem myšlenka - anebo přece? :confused:

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:22:09

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Dan » ned 23. říj 2011 11:03:44

Petra píše:Ale jo, myšlenky myslí a říkají, protože jsou živé, existující, i když jsou jen myšlenky - ale zato já jsem úplně mrtvá, neexistující - tvrdí také myšlenky. 8) Takže škoda, že nejsem myšlenka - anebo přece? :confused:

:)

podívej se, ale stejně pochybuju o tom že se podíváš protože nejsi ani dost chytrá ani nemáš dost odvahy na to aby ses vykašlala na nějaké chápání a místo toho se podívala kde je nějaké já.
----->>>Lidské zvíře- Pád <<<-----
Dan
 
Příspěvky: 134
Registrován: čtv 13. říj 2011 6:56:20

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod rosada » ned 23. říj 2011 11:27:38

Dan píše:podívej se, ale stejně pochybuju o tom že se podíváš protože nejsi ani dost chytrá ani nemáš dost odvahy na to aby ses vykašlala na nějaké chápání a místo toho se podívala kde je nějaké já.

Stále stejné pobídky... ale lidé jsou různí, někdy to není nedostatkem chytrosti, ale jejím nadbytkem. Z tohohle masová záležitost nebude ... lidé jsou různí - zaplať pánbu.
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 1090
Registrován: úte 20. zář 2011 9:22:05

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » ned 23. říj 2011 11:29:26

Lidé jsou možná různí, ale všichni se mohou podívat, jestli já ve skutečnosti existuje.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 10:16:03

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 15 návštevníků