Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 08. říj 2011 14:59:27

"já" je stav vědomí, kdy si ono vědomí uvědomuje jen to, že má malý okruh působnosti, že se nemůže propojit s jinými "já" - je to bod, odkud vnímá svět kolem sebe za pomoci hmotných smyslů.
Teprve, když se naučí tento omezený stav překračovat, tak se jeho další stav dá nazvat "JÁ" - pak svět vnímá i za pomoci dalších smyslů, které nejsou vázany na hmotné tělo. Centrum vnímání hmotného i nehmotného světa dokáže pak přemistovat i mimo své tělo, nebo ony světy (a i bytosti) vnímá uvnitř sebe.
Vědomí ve stavu "já" i "JÁ" opravdu není vidět - leda jako světlo čirého bytí. Takže musíme přiznat, že i když není normálně vidět, tak pro Gora bohužel, zcela reálně existuje, protože "svítí"....
Co je na tom k nepochopení?
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Petra » sob 08. říj 2011 15:03:21

Goro píše:. Přestaň zbaběle uhýbat


Kdo zbaběle uhýbá? Já? Ale já přece podle tebe neexistuje? Tak po kom vlastně chceš, aby neuhýbal? Po myšlenkách? Mohou myšlenky samy sobě poroučet?

Goro píše:KDE? Kde v těle je já??? CO konkrétně to je?? Přestaň se vyhýbat odpovědi.


(Já) jsem žijící tělo s vědomím atd.
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Petra » sob 08. říj 2011 15:13:33

Goro píše:
Točíš se v kruhu a nevnímáš, co říkám.


Ten samý pocit mám u tebe.

Goro píše: Tvoje chování tak je už jen hloupé a zbytečné.


Čí chování je hloupé a zbytečné? Komu to říkáš? Snad by bylo na čase, abys přestal "já" u druhých vidět, když si myslíš, že neexistuje.

Goro píše: a řekni mi, co je to já?


Já jsem to. Žádné já nemám, ale (já) jsem já. Stejně jako stůl je stůl a ne že stůl má stůl.

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » sob 08. říj 2011 16:00:38

Petro, na všechny tvoje otázky z předchozích dvou příspěvků opakuji:

Několikrát jsem opakoval, že to, že stále mluvím normálně, tedy že používám slovo já v běžné řeči neznamená, že já existuje. Jen jsem byl naučen nějak mluvit a nebaví mě všechno opisovat. Ty přesto pokaždé, když napíšu ty, já, přemýšlej, vysvětli, odpověz atd. atd. se chytíš toho slova a křičíš - Jak bych se mohla zamyslet, když neexistuju ahahahaaaa, jak bych mohla přemýšlet, když neexistuju haahahahahaa - to všechno už jsem ti vysvětlil. Tvoje chování tak je už jen hloupé a zbytečné. Soustřeď se na to, co říkám a ne na to jak to říkám. Přestaň uhýbat před tou základní otázkou, a řekni mi, co je to já?


Na to tvoje skvělé vymezení já:
(Já) jsem žijící tělo s vědomím atd.


Nezajímá mě tvoje vágní definice "atd". Zajímá mě přesné vymezení. Takže to zkus znova.

Já jsem to. Žádné já nemám, ale (já) jsem já. Stejně jako stůl je stůl a ne že stůl má stůl.


Stůl je deska stojící na nohách. Konkrétní stůl můžeš přesně popsat. Popiš mi stejně přesně to, čemu říkáš já.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod nop » sob 08. říj 2011 16:24:12

Goro píše:
Leah píše:Kdo js, ke komu hovoříš a proč?

Nejsem nic. Není žádné já. Všechno ostatní ale existuje. Myšlenky, tělo, reakce, návyky, pocity, atd. atd. Soubor těch věcí je systém, který zvládá vše bez nutnosti jakéhokoliv já. Všechno to spolu dokonale komunikuje, spolupracuje, reaguje na nové podněty atd. atd. atd. Já ale není. Není nic takového. Já nejsem vědomí, nejsem část vědomí, nejsem část boha, nejsem nic. Vědomí je. To je vše. Ke komu hovořím? Ke stejnému souboru těch věcí. Pokud soubor těch věcí pojmenujeme lidská bytost, tak k další lidské bytosti. Proč? Protože lidská bytost si pomocí mozku, myšlenek, řeči, pocitů atd. vytvořila klamné zdání, že je něco víc - že je nějaké "já", které jí definuje, rozhoduje za ní, ovládá její život a díky kterému se musí nějakým způsobem chovat. Všechno to je iluze - lež - nesmysl. To se snaží myšlenky, které zde prsty píší do tohohle vlákna pod jménem Goro ukázat.

Takže mi to připadá jako člověk v lidské společnosti, kde nikdo nic neřídí, ani vláda . Občané sami dělají vše, "...Všechno to spolu dokonale komunikuje, spolupracuje, reaguje na nové podněty atd. atd....", a je to pořádek.
A nazpět k Tvému tvrzení o "tady" : : "...To se snaží myšlenky, které zde prsty píší do tohohle vlákna pod jménem Goro ukázat..." A Ty je necháš ať si samy dělají co chtějí, nedáváš směr, takže pokračují.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1745
Registrován: ned 04. zář 2011 22:53:28
Bydliště: Praha

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Petra » sob 08. říj 2011 16:24:43

Goro píše: Popiš mi stejně přesně to, čemu říkáš já.


Sobě. Takže chceš, abych popsala sebe. O tom by se dalo napsat mnoho. Základní popis je, že jsem člověk - živá bytost s vědomím.
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » sob 08. říj 2011 16:32:19

Petra píše:
Goro píše: Popiš mi stejně přesně to, čemu říkáš já.


Sobě. Takže chceš, abych popsala sebe. O tom by se dalo napsat mnoho. Základní popis je, že jsem člověk - živá bytost s vědomím.


Slovo člověk je příliš široké. Co to přesně znamená? Tělo?

Popiš mi svoje součásti. Ty se vyhýbáš odpovědi tím, že jeden pojem místo abys ho popsala co znamená, vyměňuješ za jiný pojem, podobně široký. Co přesně jsi? Myšlenky? Vědomí? Tělo? Pocity? Na tohle se tě ptám.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Petra » sob 08. říj 2011 16:47:02

:)
Právě jsem přemýšlela, jak musí být velká nenávist k sobě samému, že člověk raději popře sám sebe, než aby začal žít sám se sebou v míru. Ale když se potom dotyčný cítí lépe, tak je to jistě ok.

Probuzený ví, že obojí - já jsem nebo já není - jsou koncepty a doporučí každému, at si zvolí ten koncept, při kterém se cítí lépe.
Prohlašovat jeden z konceptů za jedinou pravdu je příznak neprobuzení.

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » sob 08. říj 2011 16:50:37

Petra píše::)
Právě jsem přemýšlela, jak musí být velká nenávist k sobě samému, že člověk raději popře sám sebe, než aby začal žít sám se sebou v míru. Ale když se potom dotyčný cítí lépe, tak je to jistě ok.


Skvěle. A teď už odpovíš, nebo zase odejdeš? Srabe.

Probuzený ví, že obojí - já jsem nebo já není - jsou koncepty a doporučí každému, at si zvolí ten koncept, při kterém se cítí lépe.
Prohlašovat jeden z konceptů za jedinou pravdu je příznak neprobuzení.


Co ty o tom proboha víš? Máš hlavu plnou hloupostí a nedokážeš odpovědět na jednoduchou otázku. Jen uhýbáš. Teď zrovna kydama o probuzených. Přitom vůbec netušíš jaké to je. Proč prostě nepřiznáš, že nedokážeš říct, co to přesně je, to čemu říkáš já?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Petra » sob 08. říj 2011 16:58:56

Goro píše:
Popiš mi svoje součásti. Ty se vyhýbáš odpovědi tím, že jeden pojem místo abys ho popsala co znamená, vyměňuješ za jiný pojem, podobně široký. Co přesně jsi? Myšlenky? Vědomí? Tělo? Pocity? Na tohle se tě ptám.


Ano, to všechno patří ke mně a protože je to proměnlivé, tak bych si spíš kladla otázku, jestli jsem také něco neproměnlivého, trvalého.

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » sob 08. říj 2011 17:01:34

Petra píše:
Goro píše:
Popiš mi svoje součásti. Ty se vyhýbáš odpovědi tím, že jeden pojem místo abys ho popsala co znamená, vyměňuješ za jiný pojem, podobně široký. Co přesně jsi? Myšlenky? Vědomí? Tělo? Pocity? Na tohle se tě ptám.


Ano, to všechno patří ke mně a protože je to proměnlivé, tak bych si spíš kladla otázku, jestli jsem také něco neproměnlivého, trvalého.

:)


To všechno patří k tobě, nebo to všechno jsi ty? Jestli to všechno jen patří k tobě, tak co jsi ty?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Petra » sob 08. říj 2011 17:14:11

Goro píše:
Skvěle. A teď už odpovíš, nebo zase odejdeš? Srabe.


:D

Goro píše:Co ty o tom proboha víš?


To, co potřebuji, abych byla v trvalém míru.

Goro píše: Máš hlavu plnou hloupostí a nedokážeš odpovědět na jednoduchou otázku. Jen uhýbáš.


Mně se moc líbí, že neustále tím, co píšeš, sám potvrzuješ, že já jsem. :)

Teď zrovna kydama o probuzených.


S tím jsi začal ty - v nazvu tématu - Osvobození/probuzení/duchovní osvícení , takže nechápu, proč to najednou nazýváš kydy.

Přitom vůbec netušíš jaké to je.


Opravdu?

Proč prostě nepřiznáš, že nedokážeš říct, co to přesně je, to čemu říkáš já?


To, co se dát popsat, jsem popsala, zbytek je mimo slova.
:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Leah » sob 08. říj 2011 17:24:38

Goro píše:Nejsem nic. Není žádné já. Všechno ostatní ale existuje. Myšlenky, tělo, reakce, návyky, pocity, atd. atd. Soubor těch věcí je systém, který zvládá vše bez nutnosti jakéhokoliv já. Všechno to spolu dokonale komunikuje, spolupracuje, reaguje na nové podněty atd. atd. atd. Já ale není. Není nic takového. Já nejsem vědomí, nejsem část vědomí, nejsem část boha, nejsem nic. Vědomí je. To je vše. Ke komu hovořím? Ke stejnému souboru těch věcí. Pokud soubor těch věcí pojmenujeme lidská bytost, tak k další lidské bytosti. Proč? Protože lidská bytost si pomocí mozku, myšlenek, řeči, pocitů atd. vytvořila klamné zdání, že je něco víc - že je nějaké "já", které jí definuje, rozhoduje za ní, ovládá její život a díky kterému se musí nějakým způsobem chovat. Všechno to je iluze - lež - nesmysl. To se snaží myšlenky, které zde prsty píší do tohohle vlákna pod jménem Goro ukázat.


Děkuji ti Goro za odpověď.

Tedy „nejsi nic“, nebo jsi to, čemu se říká lidská bytost, která zde hovoří k "další lidské bytosti"?
Tohle „nejsem nic“ (tj. fakt, že nejsem ono fiktivní omezené „já“), je Goro pouze část pravdy.
:)
Leah
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 20. zář 2011 10:06:09

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Petra » sob 08. říj 2011 17:35:08

Goro píše:
To všechno patří k tobě, nebo to všechno jsi ty? Jestli to všechno jen patří k tobě, tak co jsi ty?


Ale jsem to já, ale ty chceš zřejmě něco slyšet o tom trvalém, neproměnlivém.

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » sob 08. říj 2011 22:30:06

Goro píše:
Petra píše:
Goro píše:
Popiš mi svoje součásti. Ty se vyhýbáš odpovědi tím, že jeden pojem místo abys ho popsala co znamená, vyměňuješ za jiný pojem, podobně široký. Co přesně jsi? Myšlenky? Vědomí? Tělo? Pocity? Na tohle se tě ptám.


Ano, to všechno patří ke mně a protože je to proměnlivé, tak bych si spíš kladla otázku, jestli jsem také něco neproměnlivého, trvalého.

:)


To všechno patří k tobě, nebo to všechno jsi ty? Jestli to všechno jen patří k tobě, tak co jsi ty?


jsem to co si to uvědomuje - ve kterém se to celé odehrává a jestli se ti i tohle zdá jako široký pojem, tak to je - ono se to totiž nedá nijak nadefinovat nebo omezit :)

když není to co si uvědomuje, tak není nic ... tak jako v hlubokém spánku beze snů :P
Návštěvník
 

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » ned 09. říj 2011 8:56:25

Leah píše:Tedy „nejsi nic“, nebo jsi to, čemu se říká lidská bytost, která zde hovoří k "další lidské bytosti"?
Tohle „nejsem nic“ (tj. fakt, že nejsem ono fiktivní omezené „já“), je Goro pouze část pravdy.
:)


Nejsem nic, není žádné já. Je jen vědomí/bytí/absolutno/život - nebo jakkoli jinak tomu chceš říkat. To je úplná pravda.
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Goro » ned 09. říj 2011 9:20:50

Petra píše:
Goro píše:
To všechno patří k tobě, nebo to všechno jsi ty? Jestli to všechno jen patří k tobě, tak co jsi ty?


Ale jsem to já, ale ty chceš zřejmě něco slyšet o tom trvalém, neproměnlivém.

:)


Takže myšlenky, pocity, tělo, to všechno jsi ty?
Goro
 
Příspěvky: 422
Registrován: ned 04. zář 2011 11:16:03

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Petra » ned 09. říj 2011 11:26:51

Goro píše:
Petra píše:
Goro píše:
To všechno patří k tobě, nebo to všechno jsi ty? Jestli to všechno jen patří k tobě, tak co jsi ty?


Ale jsem to já, ale ty chceš zřejmě něco slyšet o tom trvalém, neproměnlivém.

:)


Takže myšlenky, pocity, tělo, to všechno jsi ty?


Ano, to je to proměnlivé, pomíjivé.

Našla jsem na tvém bloku toto:

Představa „já“ se mění zkušenostmi, prožitky, přáními, touhami, zkrátka rozšířenými obzory. Já v dětství bylo jiné než v pubertě, v dospělosti a ve stáří. Podle toho, jak se vyvíjí naše osobnost, vzdělání, myšlení atd.


Tak to u mě není. Uvědomění "já" nebo-li "já jsem" se objevilo, když mi bylo ca. 13 let a od té doby se na tom nic nezměnilo.
Je to pořád stejné. Zřejmě se neidentifikuji s tím proměnlivým, ale jen to pozoruji.

:)
Petra
 
Příspěvky: 1401
Registrován: čtv 15. zář 2011 9:22:09

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod quarnum » ned 09. říj 2011 12:54:22

Petra píše:
Goro píše:
Petra píše:Ale jsem to já, ale ty chceš zřejmě něco slyšet o tom trvalém, neproměnlivém. :)

Takže myšlenky, pocity, tělo, to všechno jsi ty?

Ano, to je to proměnlivé, pomíjivé.
Našla jsem na tvém bloku toto:
Představa „já“ se mění zkušenostmi, prožitky, přáními, touhami, zkrátka rozšířenými obzory. Já v dětství bylo jiné než v pubertě, v dospělosti a ve stáří. Podle toho, jak se vyvíjí naše osobnost, vzdělání, myšlení atd.

Tak to u mě není. Uvědomění "já" nebo-li "já jsem" se objevilo, když mi bylo ca. 13 let a od té doby se na tom nic nezměnilo.
Je to pořád stejné. Zřejmě se neidentifikuji s tím proměnlivým, ale jen to pozoruji. :)

Nemluvíte každý o něčem jiném?
Petra : Uvědomění "já" nebo-li "já jsem" ...se na tom nic nezměnilo.
Goro : Představa „já“ se mění....v pubertě, v dospělosti a ve stáří.
Takže oba používáte slovo "já" ?
Uživatelský avatar
quarnum
 
Příspěvky: 25
Registrován: ned 04. zář 2011 23:58:24

Re: Osvobození/probuzení/duchovní osvícení - FAQ

Nový příspěvekod Návštěvník » ned 09. říj 2011 14:48:59

quarnum píše:Nemluvíte každý o něčem jiném?
Petra : Uvědomění "já" nebo-li "já jsem" ...se na tom nic nezměnilo.
Goro : Představa „já“ se mění....v pubertě, v dospělosti a ve stáří.
Takže oba používáte slovo "já" ?

Já se dá nazvat stav kterým vnímáme sami sebe (já i JÁ i Univerzální Vědomí).
Je to stav, který má neustále po ruce vlastní databázi vzpomínek, která je naprosto jedinečná, je odlišná od databáze jiného já.
Ostatně - kdo z vás si vyzkoušel stav "ty", alespoň částečně, když ne celý? Kdo z vás si zalistoval v oné hromadě vzpomínek ze současného a třeba i z minulého života jiného já ? Asi nikdo.
Tyto soukromé databáze se odkládají jen při dočasném splynutí s čirým bytím, odkládají, ale nemizí. V tomto splynutí já splyne s ostatními já, s nekonečným počtem jiných individualit, splyne do kolektivního vědomí - stane se na čas neosobním já, nekonečného rozměru.
Ale k tomuhle pochopení je od nesmyslné věty "já neexistuje" strašně daleko. Zjistí se stejně nakonec, že existuje jen já, ať už je to já na kterékoli dimenzionální úrovni.
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků