Nic

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » pon 25. úno 2019 8:31:09

Návštěvník píše:
Jana píše:
Teprve když se tyhle dvě věci setkají, spojí v Ne-dva, tak je tady ten pravý Život.

:)


Ten pravý život tu byl je a bude....



Teprve až se Toto pochopí. :D :D :D


Ano, ten pravý Život, který nemá chybu, je tady stále, ale skrz to ztotožnění s tím malým remcavým v hlavě, které zabíjí poznání lásky, se může život jevit jako něco, co by takhle nemělo být a mělo by to být úplně jiné, aby to, co je, bylo to ONO.

:)
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7112
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » pon 25. úno 2019 19:16:31

ros píše:A nevím, jestli mi toto Jana nesmaže ... ale za mě je to osvěta.
:)

https://prozeny.blesk.cz/branky-body-kokoti

Hele ros, tak mě napadá taková děsivá myšlenka.. není neregistrovaná ros registrovaná rosada z úvodního příspěvku, že ne.. anebo mi to radši ani neříkej, hele já jako chlap snesu fakt hodně, ale všechno taky ne...
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » pon 25. úno 2019 19:22:59

Jana píše:No a když se prošmikáš až k absolutnímu prázdnu osobní mysli, tak se ve Tvém nitru rozzáří poznání, že ta samotná existence v tom prázdnu je láskou. Tedy, že láskou je všechno, co je. A že ta Prázdnota a Bytí se nijak nevylučuje. Je to Jedním. Není to rozděleno na chlapskou meditativní prázdnotu a ženskou všeobjímající lásku.

Teprve když se tyhle dvě věci setkají, spojí v Ne-dva, tak je tady ten pravý Život.

:)

Ale jo, já ti to neberu, vyškrábala jsi se na místo, kam Mooji spadnul. Neříkám, že je to špatné místo, je tam všude láska kam se podíváš, cukrliky, ženy v extázi, dojatí/dojetí muži. Jenom tvrdím, protože to není vrchol hory, nezabrání to v běhu kola karmy. Na Moojim je to ostatně patrné čím dál více. A také si myslím, že je to i konečná pro ženské pokolení. Na vyšší výšky nejste stavěny, Stvořitel vás moudře obdařil rozumem plytkým, což vám brání vidět cestu výše a zabít se tak pádem ze skály.

Mě však do svých tenat lásky Jediné (pro vás) nechytíte, neboť já jsem syn Boha Nejvyššího, šmik šmik.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » pon 25. úno 2019 19:42:44

Zdeněk píše:Ale jo, já ti to neberu, vyškrábala jsi se na místo, kam Mooji spadnul. Neříkám, že je to špatné místo, je tam všude láska kam se podíváš,


:) :yes: :)

cukrliky, ženy v extázi, dojatí/dojetí muži.

Nežádá si to žádný extra projev, spíš je v tom velká hloubka štěstí, klidu, ale i té radosti.

Jenom tvrdím, protože to není vrchol hory,

šmik šmik

nezabrání to v běhu kola karmy
.
šmik, šmik

Na Moojim je to ostatně patrné čím dál více.

šmik, šmik

A také si myslím, že je to i konečná pro ženské pokolení.

šmik, šmik

Na vyšší výšky nejste stavěny, Stvořitel vás moudře obdařil rozumem plytkým, což vám brání vidět cestu výše a zabít se tak pádem ze skály.

šmik, šmik

Mě však do svých tenat lásky Jediné (pro vás) nechytíte, neboť já jsem syn Boha Nejvyššího, šmik šmik.

:D :yes: :D
šmik, šmik

Když odšmikneš i toho syna Božího
a to něco, co si myslíš, že jsi, se rozplyne s Nejvyšším přikázáním v Boží lásce,
tak kde by se vzalo nějaké kolo karmy?

Projev tady je jako dřív, ale koho by se dotýkal?

Koho by se co dotýkalo, když nejsi nic a láska je vším?
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7112
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2019 19:49:57

Zdeněk píše:...je to i konečná pro ženské pokolení. Na vyšší výšky nejste stavěny, Stvořitel vás moudře obdařil rozumem plytkým, což vám brání vidět cestu výše

Jasně. Rozum mají jen muži, na rozdíl od hlupaček, jako byla třeba nositelka dvou Nobelových cen, za fyziku a za chemii https://cs.wikipedia.org/wiki/Marie_Cur ... owsk%C3%A1

„Rozdíl mezi mnou a většinou takzvaných ateistů je pocit naprosté pokory před neuchopitelným tajemstvím a harmonií kosmu.“

Albert Einstein


Naštěstí je možné potkat takové nejen mezi génii, ale i mezi obyčejnými muži.
Návštěvník
 

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod ros » pon 25. úno 2019 20:32:54

Zdeněk píše:
ros píše:A nevím, jestli mi toto Jana nesmaže ... ale za mě je to osvěta.
:)

https://prozeny.blesk.cz/branky-body-kokoti

Hele ros, tak mě napadá taková děsivá myšlenka.. není neregistrovaná ros registrovaná rosada z úvodního příspěvku, že ne.. anebo mi to radši ani neříkej, hele já jako chlap snesu fakt hodně, ale všechno taky ne...


Hele Zdeňku,
a není to jedno? Chybí ti kontinuita? nějaká jedna osoba, o které by šlo prohlásit, kam se vyhrabala a kam se skutálela?

Někdy takový otřes, přiměje člověka zapřemýšlet trochu mimo zajeté koleje. Ale také to může naopak vzít jako potvrzení vlastní nebetyčné hypotézy.

Ale neboj, proslýchá se, rosada je (spirituálně) mrtvá. ... Dojela.
ros
 

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » pon 25. úno 2019 20:47:49

Návštěvník píše:
Zdeněk píše:...je to i konečná pro ženské pokolení. Na vyšší výšky nejste stavěny, Stvořitel vás moudře obdařil rozumem plytkým, což vám brání vidět cestu výše

Jasně. Rozum mají jen muži, na rozdíl od hlupaček, jako byla třeba nositelka dvou Nobelových cen, za fyziku a za chemii https://cs.wikipedia.org/wiki/Marie_Cur ... owsk%C3%A1

Ale jo, to já nepopírám, jsou různé nevysvětlitelné jevy, fantaskní náhody, kuriózní hříčky přírody atak.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » pon 25. úno 2019 20:50:39

ros píše:proslýchá se, rosada je (spirituálně) mrtvá. ... Dojela.
:(
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » pon 25. úno 2019 20:55:17

Jana píše:Když odšmikneš i toho syna Božího
a to něco, co si myslíš, že jsi, se rozplyne s Nejvyšším přikázáním v Boží lásce,
tak kde by se vzalo nějaké kolo karmy?

Projev tady je jako dřív, ale koho by se dotýkal?

Koho by se co dotýkalo, když nejsi nic a láska je vším?

Rozumím tomu, co píšeš. Ale jde o něco jiného. Je to tak jiné, že se o tom nedá vůbec nijak uvažovat, natož se to pokusit vyjádřit. Že o tom takhle píšu, je neklamný znak, že tím nejsem. Takhle jsem si to zapamatoval, když jsem tím před cca 15 lety krátce byl. A tak jsem to zahlédl na Moojim. Taky tím byl. A není.

Ale vždyť i kdybys pochopila jen ten rozhovor Otce de Weirdt s prof. Abe, tak by to prostě bylo úplně jasné. Objekt není subjekt, objektifikace subjektu (což děláš nevědomě neustále) je fikce.
Tipuji, že tohle je práh, který ženská mysl nedokáže překročit a je marné s ní o tom diskutovat. Může cítit všeobjímající lásku atpod., to nikterak nepopírám, tak jí to nekažme :).
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2019 21:09:50

Zdeněk píše:...je to i konečná pro ženské pokolení. Na vyšší výšky nejste stavěny, Stvořitel vás moudře obdařil rozumem plytkým, což vám brání vidět cestu výše

Jasně. Rozum mají jen muži, na rozdíl od hlupaček, jako byla třeba nositelka dvou Nobelových cen, za fyziku a za chemii https://cs.wikipedia.org/wiki/Marie_Cur ... owsk%C3%A1

„Rozdíl mezi mnou a většinou takzvaných ateistů je pocit naprosté pokory před neuchopitelným tajemstvím a harmonií kosmu.“

Albert Einstein


Naštěstí je možné potkat takové nejen mezi génii, ale i mezi obyčejnými muži.

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:
Zdeněk píše:...je to i konečná pro ženské pokolení. Na vyšší výšky nejste stavěny, Stvořitel vás moudře obdařil rozumem plytkým, což vám brání vidět cestu výše

Jasně. Rozum mají jen muži, na rozdíl od hlupaček, jako byla třeba nositelka dvou Nobelových cen, za fyziku a za chemii https://cs.wikipedia.org/wiki/Marie_Cur ... owsk%C3%A1

Ale jo, to já nepopírám, jsou různé nevysvětlitelné jevy, fantaskní náhody, kuriózní hříčky přírody atak.

Bezva nápad. Všechno co člověku do jeho představ nepasuje a zpochybňuje to jeho vlastní domněnky, prohlásí prostě za kuriózní hříčky přírody... a basta.

Ještě že tohle nedělali fyzikové, když se pokoušeli rozpoznat různé anomálie, jinak by nikdy neobjevili, že existuje i kvantová rovina, na které všechno reaguje úplně jinak než na té newtonovské

;)
Návštěvník
 

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Jana » pon 25. úno 2019 21:14:14

Zdeněk píše:
Jana píše:Když odšmikneš i toho syna Božího
a to něco, co si myslíš, že jsi, se rozplyne s Nejvyšším přikázáním v Boží lásce,
tak kde by se vzalo nějaké kolo karmy?

Projev tady je jako dřív, ale koho by se dotýkal?

Koho by se co dotýkalo, když nejsi nic a láska je vším?

Rozumím tomu, co píšeš. Ale jde o něco jiného. Je to tak jiné, že se o tom nedá vůbec nijak uvažovat, natož se to pokusit vyjádřit. Že o tom takhle píšu, je neklamný znak, že tím nejsem. Takhle jsem si to zapamatoval, když jsem tím před cca 15 lety krátce byl. A tak jsem to zahlédl na Moojim. Taky tím byl. A není.

Ale vždyť i kdybys pochopila jen ten rozhovor Otce de Weirdt s prof. Abe, tak by to prostě bylo úplně jasné. Objekt není subjekt, objektifikace subjektu (což děláš nevědomě neustále) je fikce.
Tipuji, že tohle je práh, který ženská mysl nedokáže překročit a je marné s ní o tom diskutovat. Může cítit všeobjímající lásku atpod., to nikterak nepopírám, tak jí to nekažme :).


Zdenku, je to ve skutečnosti nesmírně jednoduché. To rozdělení na subjekt a objekt vytváří mysl. To, kým skutečně jsi, mysl přesahuje.

Samo sebou je možné poznávat realitu skrz projekci mysli, ale je možné, aby bylo vědomé to, co to přesahuje.

Mooji tohle nádherně výstižně popisuje takhle:

"Mysl je hmotou – Srdce je podstatou.
Mysl je formou – Srdce je bez formy.
Mysl je časem – Srdce je věčností."


Bez projekce mysli, tedy když se vrátí mysl do svého zdroje, srdce, ve kterém je veškeré Bytí, nemá žádné hranice, není také časoprostorem omezené, je nekonečné a věčné.

To je to, co je naprosto stejné v bdění, spánku i snění.
Jana
moderátor
 
Příspěvky: 7112
Registrován: pon 25. črc 2011 20:38:09

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » pon 25. úno 2019 21:37:29

Návštěvník píše:Bezva nápad. Všechno co člověku do jeho představ nepasuje a zpochybňuje to jeho vlastní domněnky, prohlásí prostě za kuriózní hříčky přírody... a basta.

Ještě že tohle nedělali fyzikové, když se pokoušeli rozpoznat různé anomálie, jinak by nikdy neobjevili, že existuje i kvantová rovina, na které všechno reaguje úplně jinak než na té newtonovské

Co furt máš, nechť vědci studují Marie Curie-Sklodovskou, třeba skrze tuto anomálii něco nového objeví.
Ale nemůžeš pořád počítat s anomáliemi, protože bys ani ráno nevstal z postele. Podlaha se totiž může v domě pod tebou náhle propadnout do 10m díry (to se skutečně stalo). Nebo při cestě do práce tě může zabít padající taška ze střechy (to se skutečně stalo).
Tak se z toho nezblázni, feminist(k)o.
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2019 21:39:21

Zdeněk píše:Objekt není subjekt, objektifikace subjektu je fikce. Tipuji, že tohle je práh, který ženská mysl nedokáže překročit a je marné s ní o tom diskutovat.


Jasně. Pro někoho, kdo je natolik ztotožněný s tělem, že i pro poznání Bytí nad protiklady považuje za klíčové, jestli tělo ve kterém k tomu dochází má mužský nebo ženský tvar, je zřejmě nemožné si uvědomit, že v jednotlivých inkarnacích dochází ke střídání obou tělesných forem.

Natož aby vzal v úvahu, že odjakživa existují uznávaní advaitoví učitelé i v ženské podobě – v současné době např.
Joan Tollifson http://www.zivotvpritomnosti.cz/clanky/ ... tollifson/
nebo Unmani http://www.zivotvpritomnosti.cz/clanky/tag/unmani/¨
Návštěvník
 

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2019 21:40:22

Zdeněk píše:Objekt není subjekt, objektifikace subjektu (což děláš nevědomě neustále) je fikce.

Tesat, tesat do kamene todlecto.

Tipuji, že tohle je práh, který ženská mysl nedokáže překročit a je marné s ní o tom diskutovat. Může cítit všeobjímající lásku atpod., to nikterak nepopírám, tak jí to nekažme :).



Tedy ne, že by se to nedalo pochopit, ta objektivizace. To, co se nám tu už několik let neměnně předkládá. Dá se z toho i postoupit, pokud dojde k uvědomění, že i přitom je subjekt, který tu objektivizaci vnímá. I když i pak se to dá pojmout rekurzivně.

Překročení prahu, co tím myslíš. Myslíš prožití subjektu jako subjekt samotný(sebe sám)? Jako nějaká událost, která se uskuteční/uskutečnila v nějakém určitém těle? Kde v pak v tom těle zůstala na ni (tu událost) vzpomínka. To je podle tebe možné jen v těle, který nosí mozek, jež generuje mužskou mysl?
Návštěvník
 

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » pon 25. úno 2019 21:45:33

Jana píše:To, kým skutečně jsi, mysl přesahuje.
myslíte, že lidské sebe je něco?

Jana píše:Samo sebou je možné poznávat realitu skrz projekci mysli, ale je možné, aby bylo vědomé to, co to přesahuje.
Co je to, co má takové vědomí?

Jana píše:Bez projekce mysli, tedy když se vrátí mysl do svého zdroje, srdce, ve kterém je veškeré Bytí, nemá žádné hranice, není také časoprostorem omezené, je nekonečné a věčné.
Ptám se vás znovu, co je to, co mluví o vašem vědomí sebe?
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod ros » pon 25. úno 2019 21:47:32

Návštěvník píše:Jasně. Pro někoho, kdo je natolik ztotožněný s tělem, že i pro poznání Bytí nad protiklady považuje za klíčové, jestli tělo ve kterém k tomu dochází má mužský nebo ženský tvar, je zřejmě nemožné si uvědomit, že v jednotlivých inkarnacích dochází ke střídání obou tělesných forem.


Ajky, já psala jen o mozku vytvářejícím mysl, ale ony tu jsou i ty tělesné disproporce, že. :D
Natož aby vzal v úvahu, že odjakživa existují uznávaní advaitoví učitelé i v ženské podobě – v současné době např.
Joan Tollifson http://www.zivotvpritomnosti.cz/clanky/ ... tollifson/
nebo Unmani http://www.zivotvpritomnosti.cz/clanky/tag/unmani/¨


v minulosti např.:
Anandamayi Ma
ros
 

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod ros » pon 25. úno 2019 21:50:24

ahoj,
začal jsi Janě vykat nebo čekáš, že se k tomu vyjádří i někdo jiný?
ros
 

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod lklknml » pon 25. úno 2019 22:02:49

ros píše:ahoj,
začal jsi Janě vykat nebo čekáš, že se k tomu vyjádří i někdo jiný?
Ach...

ahoj
lklknml
 
Příspěvky: 2410
Registrován: ned 20. led 2019 19:12:05

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod ros » pon 25. úno 2019 22:25:14

Zdeněk píše:
ros píše:ahoj,
začal jsi Janě vykat nebo čekáš, že se k tomu vyjádří i někdo jiný?
Ach...

ahoj

Ahoooj,
Zkoušíš ženskou intuici nebo se neumíš jasně vyjádřit?

Ten odkázaný článek je jasný, pokud člověk zkousne kostrbatý překlad. :)
Jde i o to , jak se v které tradici používají pojmy. Budhismus a křesťanství to mají různě. Jiný slovník má advaita. Je tu možnost zkoumat jakým způsobem, kdo na podstatu poukazuje, což je to intelektuálně zajímavé.
Zen a advaita mají IMHO v tomto směru už slovník ustálený a je i v povědomí širšího "obecenstva". Jak na to poukazuje křesťanská mystika vlastně netuším. Jediný příklad mě napadá vyjádření Sv. Jana z Kříže: ...a na hoře nic...
Mimochodem krásně interpretované Ivanem Odilo Štampachem ve stejnojmenné knize.

No a pak je tu ta druhá možnost, podívat se přímo na, co ta učení poukazují. :)

.....
Možná jsem utekla od tématu. Ale, jako odpověď na Ach... mi to přijde dost dobré.
I když, když se na to tak dívám, vlastně se na nic neptal. Odpovědi už tam jsou ...
ros
 

Re: ...nic, nic, nic

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 25. úno 2019 22:25:54

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:Bezva nápad. Všechno co člověku do jeho představ nepasuje a zpochybňuje to jeho vlastní domněnky, prohlásí prostě za kuriózní hříčky přírody... a basta.

Ještě že tohle nedělali fyzikové, když se pokoušeli rozpoznat různé anomálie, jinak by nikdy neobjevili, že existuje i kvantová rovina, na které všechno reaguje úplně jinak než na té newtonovské

Co furt máš, nechť vědci studují Marie Curie-Sklodovskou, třeba skrze tuto anomálii něco nového objeví.


Tohle se člověk přestane domnívat, teprve až si stejně jako ti fyzikové jasně uvědomí, že nejde o vůbec žádné anomálie, ale o zákonitosti, které zatím nedokázal rozpoznat.
Návštěvník
 

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků