Běžná žena

Běžná žena

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. led 2019 10:49:52

Běžná žena

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Běžná žena

Nový příspěvekod Návštěvník » pon 28. led 2019 11:01:39

Neběžná žena

Obrázek
Návštěvník
 

Re: Běžná žena

Nový příspěvekod armin » pon 28. led 2019 17:50:41

Koukám, že pojem "běžná žena" zaujal. :)
Vedle běžných žen jsou také běžní muži.
Vztahy mezi běžnými muži a běžnými ženami jsou běžné vztahy (zamilovanost, pominutí zamilovanosti, tolerance atd.), jak je můžeme pozorovat v našem okolí i ve většině filmů reflektujících realitu běžného života.
Duchovní cesta nás může přivést k tomu, že přestaneme být běžnou ženou či běžným mužem a objeví se v nás jiné - hlubší potřeba a prožívání vztahu a vztah sám se pak může stát součástí a prostředkem další duchovní cesty. A tento vztah trvá dokonce i když jeden z takového vztahu zemře.
Vztah se stářím a smrtí neoslabí, naopak se ještě zesílí a umožní dotyčnému například zcela a přirozeně a definitivně odvrátit od všech zábav a potěšení, kterým ztrácí drahocenný a krátký čas života v těle běžní muži a ženy a díky tomu se uschopnit hlouběji a intenzivněji poznávat život jako celek, tedy například jako jednotu obou v životě i smrti.

Dalo by se říci, že to je právě "obrácení světel". Obrácení toho, co nás přitahuje. Proto duchovní muž nebo duchovní žena se oddělí od běžné ženy nebo od běžného muže a osud mu přivede odpovídající protějšek.
To není teorie, víra, taková je moje zkušenost (zatím kromě té smrti jednoho ze vztahu - to mám zatím možnost poznávat jen u některých druhých výjimečných párů - např manželů Tomášových)
:)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Běžná žena

Nový příspěvekod Tara » pon 28. led 2019 18:50:24

Já bych byla daleko raději běžnou ženou bez jakékoli povědomosti o něčem tzv. duchovním. Dokud mě to nedostihlo, byla jsem spokojená a šťastná, teď škoda mluvit ... :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Běžná žena

Nový příspěvekod armin » pon 28. led 2019 19:28:46

Tara píše:Já bych byla daleko raději běžnou ženou bez jakékoli povědomosti o něčem tzv. duchovním. Dokud mě to nedostihlo, byla jsem spokojená a šťastná, teď škoda mluvit ... :-)

Co oko nevidí, srdce neželí :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Běžná žena

Nový příspěvekod Tara » pon 28. led 2019 19:46:26

Řekni to srdci....
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Běžná žena

Nový příspěvekod armin » pon 28. led 2019 23:21:54

Teď se dívám náhodou zrovna na "Sex ve městě" a kdo neví, co je to a čím žije běžná žena (pokud ještě nemá děti), tak tady je to výstižně a vtipně předvedeno (doporučuji). A když má pak běžná žena děti, tak pak žije těmi dětmi a správný manžel jí k tomu asistuje a zajišťuje finance.
Některé z těch tady údajně "probuzených" žen překvapivě reagují úplně stejně, z podobných stanovisek a z podobného "poznání" a "zmoudření", jako ty ženy v "Sexu ve městě".
Evidentně nic jiného, skutečný hlubší vztah s druhým pohlavím nepoznaly a tedy ani teď nežijí a nechápou, že by mohlo existovat i něco jiného.
Tedy přesněji řečeno "chápou", překládají si vše do úrovně své zkušenosti. Zkušenosti běžné ženy.
:)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Běžná žena

Nový příspěvekod .petra » úte 29. led 2019 12:00:26

Tara píše:Já bych byla daleko raději běžnou ženou bez jakékoli povědomosti o něčem tzv. duchovním. Dokud mě to nedostihlo, byla jsem spokojená a šťastná, teď škoda mluvit ... :-)


Jo, ta doba, kdy se to začne hýbat, je strašná. Intuitivně jsemt to tušila, a proto jsem se tomu za každou cenu chtěla vyhnout. Obzvláště problematické je, když se přitom narazí na takové ignorantní, do sebe zahleděné typy jako je např. Armin. :confused: Ale i to se přežije. :D
.petra
 

Re: Běžná žena

Nový příspěvekod .petra » úte 29. led 2019 12:17:02

.petra píše: Obzvláště problematické je, když se přitom narazí na takové ignorantní, do sebe zahleděné typy jako je např. Armin. :confused: Ale i to se přežije. :D


Tvrdě a bezohledně manipulují a jsou hluboce přesvědčeni, že to tak je správně. Kdysi jsem četla knihu od Shakti Gawain, která v té době byla pod vlivem jednoho takového. Věřila mu, myslela si, že je duchovní a snažila se žít to, o čem jí tvrdil, že je to duchovní úroven. Tenkrát jsem si říkala: "Holka, holka, vždyt jen blbě kecá. Jednou to prokoukneš." A prokoukla. V jedné z dalších svých knih o tom vyprávěla.
:)
.petra
 

Re: Běžná žena

Nový příspěvekod .petra » úte 29. led 2019 12:19:05

armin píše:Teď se dívám náhodou zrovna na "Sex ve městě"
:)


Panebože, ty jsi dopad. :D
.petra
 

Re: Běžná žena

Nový příspěvekod armin » úte 29. led 2019 12:19:46

Mohla by ses také podělit o své vztahové zkušenosti na které se často odvoláváš, ale nikdy nic konkrétního, z čeho by se ostatní mohli poučit z tebe zatím nevypadlo :(
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Běžná žena

Nový příspěvekod .petra » úte 29. led 2019 12:21:55

armin píše:Mohla by ses také podělit o své vztahové zkušenosti na které se často odvoláváš, ale nikdy nic konkrétního, z čeho by se ostatní mohli poučit z tebe zatím nevypadlo :(


To je asi tím, že nemám zájem někoho poučovat.
:)
.petra
 

Re: Běžná žena

Nový příspěvekod .petra » úte 29. led 2019 12:40:37

armin píše:Evidentně nic jiného, skutečný hlubší vztah s druhým pohlavím nepoznaly a tedy ani teď nežijí a nechápou, že by mohlo existovat i něco jiného.


Kdybys věděl, co je mezi mužem a ženou možné, tak by se ti protočily panenky. A kdybys to zažil, tak bys přestal psát ty své povrchní plky, jak to mají ostatní proti tobě blbě. Fakt, že se nestydíš. :green:
.petra
 

Re: Běžná žena

Nový příspěvekod armin » úte 29. led 2019 13:39:29

.petra píše:
armin píše:Evidentně nic jiného, skutečný hlubší vztah s druhým pohlavím nepoznaly a tedy ani teď nežijí a nechápou, že by mohlo existovat i něco jiného.


Kdybys věděl, co je mezi mužem a ženou možné, tak by se ti protočily panenky. A kdybys to zažil, tak bys přestal psát ty své povrchní plky, jak to mají ostatní proti tobě blbě. Fakt, že se nestydíš. :green:


:what:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Běžná žena

Nový příspěvekod armin » pon 04. úno 2019 21:44:26

Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Běžná žena

Nový příspěvekod armin » úte 19. úno 2019 21:45:01

Zajímavé, jak na mne působí hlas některých lidí, barva, energie, vášeň obsažená v hlasu. Působí na mne více než vzhled a obsah slov (až na vzácné výjimky)
Třeba tahle Sia (zpěvačka vypadá jinak než ta nezletilá baletka, co ve videích baletí, ale v to hlasu je právě tohle obsaženo, je dobře vybrána).

Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Běžná žena

Nový příspěvekod armin » úte 19. úno 2019 21:52:13

Zajímavé, že v hlasu mé první lásky jsem slyšel něco, co mi rezonovalo s něčím vztahově zásadním v hloubce. A když jsem poznal svoji současnou ženu v Jílovém u Tomášů, tak jsem to v jejím hlase opět slyšel.
Pro ženy, se říká, je nakonec bytostně důležitá vůně kůže partnera, pro mne asi spíš
ten hlas...
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Běžná žena

Nový příspěvekod armin » úte 19. úno 2019 22:03:42

Tenhle hlas mne také potěší, když ho uslyším v autě v radiu:


Bohužel většina mužských hlasů v dnešní hudební tvorbě za moc nestojí. Nejsou vášnivé, odhodlané, pevné, nadčasové...

Tohle je například krásně od srdce mužské

nebo třeba tohle


nebo třeba Depeche Mode, Rolling Stones...

To jen jak to cítím, určitě nejspíš "špatně" :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Běžná žena

Nový příspěvekod armin » úte 19. úno 2019 22:19:41

A co bude se vztahem v okamžiku smrti??

Jak je to může být vnímáno, žito, odhodláno v mládí



a totéž po letech později:


:) :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Re: Běžná žena

Nový příspěvekod armin » úte 19. úno 2019 22:50:02

A tohle je také čistě mužské, to odhodlání a jasnost a soustředěnost "na ničem jiném nezáleží" a ta genderově jasná vibrace hlasu
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 219
Registrován: pát 16. srp 2013 22:49:42

Další

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků