ŽLUTÁ A MODRÁ

ŽLUTÁ A MODRÁ

Nový příspěvekod Brouk Pytlík » ned 13. led 2019 17:14:14

SMRT JE BLEDĚMODRÁ

Biologové z Velké Británie do detailu mapovali, jak probíhá umíraní. Smrt má podle výsledků jejich studie modrou barvu, kterou se jim dokonce pomocí moderních metod podařilo nafotit. Jak je to možné?

Modré záření, takovou barvu má zjednodušeně řečeno podle vědců umírání a smrt. Svůj pokus aplikovali na červovi. Ve chvíli, kdy zemřel, začaly odumírat i jednotlivé buňky. To spustilo chemickou reakci, která vede k rozpadu vazeb mezi buňkami a rychlejšímu zániku organismu, uvádí ve své studii zveřejněné v odborném časopise PLOS Biology.

Modré záření je prý způsobeno nekrózou, která v organismu ničí vápník. "Identifikovali jsme cesty, kterými se šíří smrt. Jde o způsob, jak se buňky navzájem informují o tom, že tělo už není naživu. Modré záření jde ve stopách smrti, dokud z těla nezmizí veškeré stopy života,“ uvádí profesor David Gems, který výzkum vedl.

Není to přitom poprvé, co vědci pozorovali smrt jako modré záření. Jenže dosud nevěděli, co za tím vězí. Spekulovalo se o látce jménem lipofuscin, po Gemsově výzkumu však přišli na to, že onou substancí je kyselina anthranilová.

Obrázek
http://tn.nova.cz/clanek/vedci-sledoval ... smrti.html

RYBA BADYS JE ŽLUTÁ A MODRÁ



Barva, barva žlutá, žlutá, žlutá a modrá,
jsou barvy, ryby Badys, já z chlastu mám barvy Badys

Kdybys, kdybys nepil, nebyl, nebyl bys tady
Seš žlutej, žlutej a modrej, povídá mi ryba Badys

Bedna, skleněná bedna, v bedně, jsem někdě na dně
klidně, dívá se na mě, podivná ryba Badys

Dveře, nemaj kliku, jak zvíře, sedím tu v tichu
Ticho, ticho prej léčí, můj přítel je doktor Badys

Doktor, co si to bere, na mě, nějaký kleště a ještě,
co to v nich nese, jehlu chce kleštěma vzít

Né nechte mě, já už nebudu pít
nechte mě, já už nebudu pít
nechte mě, já už nebudu pít
nechte mě, já už nebudu pít
Brouk Pytlík
 

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků