Má život smysl?

Re: Má diskutování smysl?

Nový příspěvekod hehehe » pát 13. dub 2018 15:58:04

Bůhvíproč mi při čtení téhle diskuse napadlo vygůglit si

Specifické formy poruch osobnosti (např. antisociální nebo vyhýbavá) souvisejí s různě vyjádřenými konstelacemi zvýrazněných temperamentových a charakterových vlastností a jejich jedinečných kombinací.

https://katalog.npmk.cz/documents/450263?locale=cs

Jana píše:
Nejspíš je to proto, že máš vyvinutý intelekt.

Spíš občas zírám, jak dobře vybudované ego dokáže v diskusi uhýbat, kdykoliv by muselo přiznat, že něco předtím řeklo nesprávně
hehehe

Re: Má život smysl?

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. dub 2018 16:03:35

Jana píše:
Návštěvník píše:
Proč se tedy nezeptáš sebe, když tě to zajímá? Nebo jsi snad něco jiného než já? Nejsi Nadjá?

:)

Bez iluze oddělenosti jsi Já.

Jsi vždy Nadjá, i když si právě myslíš, že kvůli pocitu oddělenosti nejsi. Co bys taky mohla být jiného než Nadjá..

Oddělenost je Nadjá, stejně jako všechno je Nadjá. Kdo odděluje oddělenost od Nadjá? A proč asi?

Návštěvník

Nový příspěvekod Jana » pát 13. dub 2018 16:06:50

hehehe píše:

Specifické formy poruch osobnosti (např. antisociální nebo vyhýbavá) souvisejí s různě vyjádřenými konstelacemi zvýrazněných temperamentových a charakterových vlastností a jejich jedinečných kombinací.

Jana píše:

Spíš občas zírám, jak dobře vybudované ego dokáže v diskusi uhýbat, kdykoliv by muselo přiznat, že něco předtím řeklo nesprávně

Můžeš uvést nějaký příklad?

Možná ve skutečnosti neexistuje možnost říct něco absolutně správně, snad leda s použitím paradoxů.

Možná proto jsou tady ty diskuze právě tak vyhraněné, že je tady tendence sdělit něco, co sdělit vůbec nejde.

Například: Jestli je, nebo není svět skutečný.

Možná by se dalo spíš říct, že není ani neskutečný a ani skutečný.

Možná by se o tom nedalo říct vůbec nic.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Jana » pát 13. dub 2018 16:09:13

Návštěvník píše:
Jana píše:
Návštěvník píše:
Proč se tedy nezeptáš sebe, když tě to zajímá? Nebo jsi snad něco jiného než já? Nejsi Nadjá?

Bez iluze oddělenosti jsi Já.

Jsi vždy Nadjá, i když si právě myslíš, že kvůli pocitu oddělenosti nejsi. Co bys taky mohla být jiného než Nadjá..

Oddělenost je Nadjá, stejně jako všechno je Nadjá.

Díky, je to krásné, že jsi také Nadjá.

Kdo odděluje oddělenost od Nadjá?

Hravost mysli?

A proč asi?

Pro ten smích při procitnutí z mentálního snu?
Jana
moderátor

Nový příspěvekod hehehe » pát 13. dub 2018 16:22:34

hehehe píše:

Jana píše:

Jana píše:Můžeš uvést nějaký příklad?

viewtopic.php?f=145&t=8279&start=40#p138801 i některé další z předchozích reakcí.

Ale i to je součástí umění diskutovat, dokud to člověku vyhovuje, ať si to užívá.
Obrázek
hehehe

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. dub 2018 17:25:56

Jana píše:
hehehe píše:

Můžeš uvést nějaký příklad?

Možná ve skutečnosti neexistuje možnost říct něco absolutně správně, snad leda s použitím paradoxů.

Možná proto jsou tady ty diskuze právě tak vyhraněné, že je tady tendence sdělit něco, co sdělit vůbec nejde.

Například: Jestli je, nebo není svět skutečný.

Možná by se dalo spíš říct, že není ani neskutečný a ani skutečný.

Možná by se o tom nedalo říct vůbec nic.

Ramana by řekl, nejdříve nalezněte, kdo je ten, koho to zajímá.
Návštěvník

Nový příspěvekod Jana » pát 13. dub 2018 17:35:53

Kdo ví, co by řekl Ramana.

:D

Zájem tu může být, jako cokoliv jiného, ale může to tady být s vědomím, kdo jsi, kdo jsme, tedy bez ztotožnění.
Jana
moderátor

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. dub 2018 17:38:00

hehehe píše:
Ale i to je součástí umění diskutovat, dokud to člověku vyhovuje, ať si to užívá.
Obrázek

Dokud ti vyhovuje tohle tak často psát, tak si to taky užívej. Opravdu velmi vysoká úroven komunikování.

Návštěvník

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 13. dub 2018 17:41:58

Jana píše:Kdo ví, co by řekl Ramana.

Zájem tu může být, jako cokoliv jiného, ale může to tady být s vědomím, kdo jsi, kdo jsme, tedy bez ztotožnění.

Když opravdu víš, kdo jsi, tak taky víš, jak je to se světem. Potom už žádné podstatné otázky nejsou nezodpovězené, proto to Ramana doporučoval.

Návštěvník

Nový příspěvekod Jana » pát 13. dub 2018 18:28:53

Návštěvník píše:
Jana píše:Kdo ví, co by řekl Ramana.

Když opravdu víš, kdo jsi, tak taky víš, jak je to se světem. Potom už žádné podstatné otázky nejsou nezodpovězené, proto to Ramana doporučoval.

Řekla bych, v tom žádné "víš" není. Ale jestli je opravdu jasné, kdo jsi, kdo jsem, zůstávají ještě nějaké otázky nezodpovězené?

Jana
moderátor

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá