Neměnná skutečnost

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. srp 2014 17:40:22

Iru, u Osha mi vadí právě ta transformace, jeho učení je na ní postavené a proto mi není moc blízký :-)

Dělání něčeho, aby se dosáhlo něčeho.

Většinou často dochází akorát k tomu, že místo, aby se osobnost ve smyslu jedinečnosti (já jsem někdo) umenšila, naopak ještě více nabobtná, nabalí na sebe ještě větší pocit vyjímečnosti, důležitosti. A také je třeba u této cesty, stále to něco vykonávat, aby se došlo k tomu, co je pro nás tím TOP. A to je právě ta největší past, a mnou viděno i slepá a zavádějící cesta.

Znám více tantriků, kteří se na této cestě zasekli a popravdě je mi jich líto. Ale každá zkušenost je dobrá...

Pokud je potřeba nějaké cesty, vždy jde o omyl...
Návštěvník
 

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. srp 2014 17:46:58

http://www.004.cz/poluce-a-nocni-erekce

Poluce a noční erekce

Noční erekce

Možná máte zkušenosti s tím, že se ráno nebo během noci probudíte a máte erekci. Tato skutečnost je zcela normální a dokonce běžnější, než si myslíte. Noční erekce se dostavuje u každého periodicky každou noc. Je zjištěno, že u každého zdravého muže se erekce ve spánku dostaví třikrát až pětkrát za noc. Ztopoření trvá vždy 25 až 30 minut.
Pokud si chcete tuto skutečnost ověřit, stačí jednoduchá pomůcka. Ustříhněte si 3 mm tenký proužek ne příliš pevného papíru a slepte jej do kroužku, který navléknete na svůj penis zhruba pod jeho polovinu. Průměr prstence by měl odpovídat průměru vašeho neztopořeného penisu + rezervě potřebné k tomu, aby se dal navléknout bez roztržení. Pokud ráno zjistíte, že je prasklý, měli jste v noci erekci. Tento test by mohl pomoci všem, kteří mají obecně problém s erekcí a věří tomu, že jí nejsou schopni. Tento test leckdy dotyčného přesvědčí o opaku, což může mít silně podpůrný vliv na terapii této poruchy.

Poluce a spermatorrhea

O tom, že máme erekci ve spánku zcela běžně, jsme se již dozvěděli. Spontánně můžeme během spánku prožít i orgasmus s výronem semene, tedy i bez fyzického dráždění, a to pouze na základě snů - takový výron semene označujeme jako poluci. Poluce se nejčastěji vyskytuje v pubertě, a to u chlapců, kteří pravidelně neonanují. V tomto období dospívání, dochází k polucím i jednou či dvakrát týdně. S přibývajícím věkem se frekvence snižuje. Kolem 25. roku se objevuje maximálně jednou za 14 dní, pokud k výronu semene nedochází jinak, tedy při sexu s partnerem či masturbaci.

O tom, jak časté poluce jsou, rozhoduje faktor četnosti jiných způsobů pohlavního ukojení. Ti, kteří onanují od puberty a nejméně 2x týdně, nemusí poluci nikdy zažít. V dospělosti pak každý muž musí mít pravidelné pohlavní styky, aby k poluci nedocházelo. V dospělosti se často stane, že pokud se sníží frekvence pohlavních styků a dotyčný přestane masturbovat, může pak dojít k první poluci v životě.

Poluce je evokována polučními sny. Ty mají velmi rozmanitý obsah. Často souvisí s nějakou sexuální zkušeností. Ten, kdo ještě neprožil soulož, často nebude soulož prožívat ani ve snu. V 95 % případů jeho obsah odpovídá sexuální orientaci nebo obsahuje prvky případné sexuální deviace. Pedofilovi se zdá o malých dětech (sen o malých dětech však samozřejmě není důkazem pedofilie), sadista ve snu trápí a ponižuje apod. Zbylých 5 % snů mohou být sny, které zcela neodpovídají sexuální preferenci. Mladým heterosexuálním chlapcům se nejčastěji zdá sen s homosexuálním obsahem.

Poluce se tedy mohou vyskytnout v období sexuální abstinence jak u mladých, tak u starších. S polucí souvisí i termín zvaný spermatorrhea, což znamená samovolný odtok semene i bez erekce za bílého dne. Spermatorrhea může se objevit docela fyziologicky, zpravidla po delší pohlavní abstinenci a námaze, kterou samozřejmě může být i defekace.
Spermatorrhea souvisí s určitou předrážděností vegetativního aparátu, ale nemusí se jednat vůbec o nic patologického. Na druhou stranu k té zvýšené dráždivosti mohou přispět i některé infekce, takže pokud by se to opakovalo, bylo by asi vhodné vyhledat urologa, či požádat o sexuologické vyšetření. Spermatorrhea může být zaměněna s kapavkou či uretritidou, kdy z močové trubice uniká hlenohnisavý výtok, nebo kapkou touhy.
Návštěvník
 

Re: ☻

Nový příspěvekod malpan » pát 08. srp 2014 17:51:08

Návštěvník píše: nevím, proč je zrovna uvádíš do debaty, kdy se jedná o sex...

Návštěvník píše: musí jeden vylézt do osobnosti (do ztotožnění s osobou, protože jinak u mužů by nefungovala erekce ...

reagoval jsem na to: "musí vlézt do osobnosti, jinak by nefungovala erekce"... což je nesmysl

Návštěvník píše:Je pořád řeč o sexu, pro pořádek, nebo pro toho, kdo by do toho chtěl zanést jiný rozměr.

z pohledu energie: sex je o vybití, milování o nabíjení
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Člověk coby živočich

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 08. srp 2014 17:51:38

Naávštěvník:
viz. můj podiv nad tím, že sex Maharaj vyjmenovává jako jednu ze tří základních motivů: viz.
"Existují tři základní motivy: sex, jídlo a spánek."

Nepřijímat moudré myšlenky slepě, je důležité.
Jinak by například v tom uvedeném případě nemuselo tak hned dojít k pochopení,
že tu Maharadž mluví o základních motivech (potřebách) jaksi živočišných.
O přírodě jíž jsme součástí, o podmínkách její sebereprodukce.



:)
Jarda Malej
 

Re: ☻

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. srp 2014 17:56:17

malpan píše:
Návštěvník píše: nevím, proč je zrovna uvádíš do debaty, kdy se jedná o sex...

Návštěvník píše: musí jeden vylézt do osobnosti (do ztotožnění s osobou, protože jinak u mužů by nefungovala erekce ...

reagoval jsem na to: "musí vlézt do osobnosti, jinak by nefungovala erekce"... což je nesmysl

Návštěvník píše:Je pořád řeč o sexu, pro pořádek, nebo pro toho, kdo by do toho chtěl zanést jiný rozměr.

z pohledu energie: sex je o vybití, milování o nabíjení

To není nesmysl :-), samovolná erekce je "jen" a právě jen projev těla a nemá co dělat s tím, je-li přítomna touha po objektu nebo není, jak jsi dobře doplnil, nic to ale nemění na tom, o čem jsem psala - že aby se mohl muž se ženou tělesně milovat, sexovat, musí být v osobě, v těle... :-)

No s tím milováním a nabíjením bych to viděla taky jinak, ano, nabíjíš svou osobu, aby měla libý pocit nebo aby něco z toho měla, vždy to dělá jenom pro sebe, byť za tím často chceme vidět ušlechtilé cíle... viz. transformace sexem = cesta do pekla :-)
Návštěvník
 

Re: Člověk coby živočich

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. srp 2014 17:58:07

Jarda Malej píše:
Naávštěvník:
viz. můj podiv nad tím, že sex Maharaj vyjmenovává jako jednu ze tří základních motivů: viz.
"Existují tři základní motivy: sex, jídlo a spánek."

Nepřijímat moudré myšlenky slepě, je důležité.
Jinak by například v tom uvedeném případě nemuselo tak hned dojít k pochopení,
že tu Maharadž mluví o základních motivech (potřebách) jaksi živočišných.
O přírodě jíž jsme součástí, o podmínkách její sebereprodukce.



:)

No právě, přežít jako živočich, příroda v rámci zachování sebe sama - sebereprodukce.

A toto je skutečně našim cílem?
Návštěvník
 

Re: Člověk coby živočich

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 08. srp 2014 18:07:24

Návštěvník píše:
Jarda Malej píše:
Naávštěvník:
viz. můj podiv nad tím, že sex Maharaj vyjmenovává jako jednu ze tří základních motivů: viz.
"Existují tři základní motivy: sex, jídlo a spánek."

Nepřijímat moudré myšlenky slepě, je důležité.
Jinak by například v tom uvedeném případě nemuselo tak hned dojít k pochopení,
že tu Maharadž mluví o základních motivech (potřebách) jaksi živočišných.
O přírodě jíž jsme součástí, o podmínkách její sebereprodukce.



:)

No právě, přežít jako živočich, příroda v rámci zachování sebe sama - sebereprodukce.

A toto je skutečně našim cílem?

Citovaný Maharadž v téhle souvislosti někde hovoří o cíli?


:-)
Jarda Malej
 

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Tara » pát 08. srp 2014 18:16:58

Nevím, já přečetla jen ten první odstavec a zasekla jsem se u toho sexu, s čímž nesouhlasím jako s něčím, co je jednou ze základních potřeb člověka, ovšem chcapřeživšího živočicha asi ano :-)
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2683
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. srp 2014 18:17:18

Hmotné tělo je vozítko pro duši, aby si mohla užívat zábav ve hmotném světě.
A bohužel toto hmotné tělo se vyrobí pouze tak, že je "vytvoří" jiná hmotná těla. A k tomu, aby měly další duše možnost použít takové tělo , se záměrně využívá nejen milostná touha, láska, ale někdy i kruté znásilnění v době, kdy žena má své plodné dny...
Podle toho, jak rychle roste počet obyvatel na zeměkouli, tak to vypadá, že je mezi dušičkami v nebeských končinách nějaký velký zájem o to, být této době v hmotném těle tady na Zemi....
Návštěvník
 

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod irulan » pát 08. srp 2014 18:18:10

Návštěvník píše:Iru, u Osha mi vadí právě ta transformace, jeho učení je na ní postavené a proto mi není moc blízký :-)

Dělání něčeho, aby se dosáhlo něčeho.

Většinou často dochází akorát k tomu, že místo, aby se osobnost ve smyslu jedinečnosti (já jsem někdo) umenšila, naopak ještě více nabobtná, nabalí na sebe ještě větší pocit vyjímečnosti, důležitosti. A také je třeba u této cesty, stále to něco vykonávat, aby se došlo k tomu, co je pro nás tím TOP. A to je právě ta největší past, a mnou viděno i slepá a zavádějící cesta.

Znám více tantriků, kteří se na této cestě zasekli a popravdě je mi jich líto. Ale každá zkušenost je dobrá...

Pokud je potřeba nějaké cesty, vždy jde o omyl...

souhlasím s tím, že děláním něčeho, aby se dosáhlo něčeho, je past ega. S tím Oshem bych to řekla ale jinak - podle toho, co jsem od něj četla, bych řekla naopak, že on "propaguje" spontaneitu. Možná nabízí nějaké techniky, proto, aby lidi poznali, že vše, co momentálně dělat (spontánně) chtějí je možné - netřeba se bránit své přirozenosti - právě k transformaci - a to když přestaneš "dělat", ale "dělá se samo".
I v tom článku se píše:
Její bezčasý atribut je výsledkem naprosté absence jakéhokoli záměru nebo spěchu. Konečné požehnání nastává ve svém čase, protože je MILOSTÍ BOŽÍ, ne lidskou prací. Podstatnou věcí je zde úplné opuštění, které nastartuje proces znovu-sjednocení s Božstvím.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 08. srp 2014 18:21:14

No s tím milováním a nabíjením bych to viděla taky jinak, ano, nabíjíš svou osobu, aby měla libý pocit nebo aby něco z toho měla, vždy to dělá jenom pro sebe, ..

Nicméně jsou tu také lidé, kteří ve svém životním partnerovi druhého pohlaví spatřují tu část sebe samých,
kterou pociťují jako chybějící ..a touží po spojení s ní.
Milují, milují se ...spolu.
Vztahují se přitom sami k sobě, obsaženému v tom "druhém."
To je ten svatější význam slova: "Vztah."



:)
Jarda Malej
 

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod irulan » pát 08. srp 2014 18:23:39

Tara píše:Nevím, já přečetla jen ten první odstavec a zasekla jsem se u toho sexu, s čímž nesouhlasím jako s něčím, co je jednou ze základních potřeb člověka, ovšem chcapřeživšího živočicha asi ano :-)

mě taky trošku ten "sex" hapruje.. dala bych mezi ty potřeby spíše "společenství" s někým nebo něčím (třeba i přírodou...s čímkoliv, s vysněným bohem...), interakce, nebýt úplně sám.
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. srp 2014 18:25:08

Jarda Malej píše:
No s tím milováním a nabíjením bych to viděla taky jinak, ano, nabíjíš svou osobu, aby měla libý pocit nebo aby něco z toho měla, vždy to dělá jenom pro sebe, ..

Nicméně jsou tu také lidé, kteří ve svém životním partnerovi druhého pohlaví spatřují tu část sebe samých,
kterou pociťují jako chybějící ..a touží po spojení s ní.
Vztahují se k ní, vztahují se sami k sobě v tom "druhém."
To je ten svatější význam slova: "Vztah."



:)

I to je omyl a past..., tisíckrát odzkoušená a přesto nás to stále svádí hledat tam venku...
Návštěvník
 

Re: ☻

Nový příspěvekod .Petra » pát 08. srp 2014 18:28:35

malpan píše:
řekl bych, že mícháte sex a milování, pak se těžko domluvíte


:yes:
:)
.Petra
 

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. srp 2014 18:30:44

Jinak řečeno: aby ses cítil/a celistvě, šťastně a potřebuješ-li k tomu něco (cestu) a někoho (objekt), je to omyl.

Tak to cítím... tisíckrát vyzkoušené na vlastní kůži v podobě bolesti a zklamání ... a stejně zatím to tak zůstává, že se hledí tam ven a touží a čeká a touží a ono prdlajs :-)
Návštěvník
 

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 08. srp 2014 18:32:36

Návštěvník píše:
Jarda Malej píše:
No s tím milováním a nabíjením bych to viděla taky jinak, ano, nabíjíš svou osobu, aby měla libý pocit nebo aby něco z toho měla, vždy to dělá jenom pro sebe, ..

Nicméně jsou tu také lidé, kteří ve svém životním partnerovi druhého pohlaví spatřují tu část sebe samých,
kterou pociťují jako chybějící ..a touží po spojení s ní.
Vztahují se k ní, vztahují se sami k sobě v tom "druhém."
To je ten svatější význam slova: "Vztah."



:)

I to je omyl a past..., tisíckrát odzkoušená a přesto nás to stále svádí hledat tam venku...

Pravda, už o tom nehovořme.


:)
Jarda Malej
 

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. srp 2014 18:34:31

Pravda, už o tom nehovořme.

Tak jo. Tak pěkný večer všem.
Návštěvník
 

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. srp 2014 18:35:22

Ale ten Miroslav by se se mnou už konečně mohl sejít, a pak už bych mohla umřít.
Návštěvník
 

Re: ☻

Nový příspěvekod .Petra » pát 08. srp 2014 18:38:43

Návštěvník píše:
.Petra píše:
malpan píše:
řekl bych, že mícháte sex a milování, pak se těžko domluvíte


:yes:
:)

No Peťo zase to malpan obrátil na ty druhé, on nic, on muzikant... píše k těm druhým...


Milování je duchovně poznášející, u pouhého sexu je tomu naopak.
:)
.Petra
 

Re: ☻

Nový příspěvekod malpan » pát 08. srp 2014 18:45:27

Návštěvník píše:No Peťo zase to malpan obrátil na ty druhé, on nic, on muzikant... píše k těm druhým...

klidně mě do toho zařaď, já se tomu nebráním...:
je pravdou, že tvým řádkům o sexu jsem dával svůj pohled, který byl směřovaný jinak :D ;)
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

PředchozíDalší

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků