Neměnná skutečnost

Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. srp 2014 7:28:13

Existují tři základní motivy: sex, jídlo a spánek. Všechny ostatní motivy jsou pouze pro zábavu. Nejsou pro vás nijak hodnotné.

I sex? To mě překvapilo. Podle mě je jeho potřeba jen potřebou po splynutí v Celek (v tom lepším případě), jinak je výrazem přírodních pudů = směřování přírody k sebezachování.
Návštěvník
 

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod nop » pát 08. srp 2014 9:54:30

Návštěvník píše:
Existují tři základní motivy: sex, jídlo a spánek. Všechny ostatní motivy jsou pouze pro zábavu. Nejsou pro vás nijak hodnotné.

I sex? To mě překvapilo. Podle mě je jeho potřeba jen potřebou po splynutí v Celek (v tom lepším případě), jinak je výrazem přírodních pudů = směřování přírody k sebezachování.

Možná měl na mysli tlačení přírody. Tělo potřebuje potravu a spánek (bez toho nepřežije) a dále tlačí sex (bez kterého se nemusí umřít). Takže mluvil o potřebách těla, jako o motivech. Pak jsou tu dvě vysvětlení. Buď mluví obecně o přírodě těla, bez čeho se mudrc obejde (některý i bez jídla), nebo je k tomu lhostejný jako k něčemu, čemu se nevěnuje velký význam, ale nelpí se na tom. Starodávní rišiové měli hospodářství, ženy a děti, aniž by na hmotě lpěli. U nás se sexu věnuje větší pozornost, v životě, politice, bulváru, náboženství atd.
Ale je možné i to, že je tu nedorozumění, je-li to překlad z anglického jazyka. Tam se pojmem sex, nebo sexuality míní způsob, tedy gender.
Děvčata mají panenky a vyšívání, chlapci míč, zbraně a politiku. Tím jsme určení. Je to v základu. Proto si muž nevezme sukni a proto ženy obvykle mluví nepřímo a vyhýbají se střetům, zodpovědnosti i samotě.
Jak se v českém prostředí chápe slovo sex, to jsem viděl v jedné besedě v TV, asi s Horníčkem. Při vyplňování dotazníku pro viza do USA se ho sousedka na něco ptala. On jí poradil a přitom si všiml v jejím dotazníku, že na dotaz Sex nezaškrtla ani male, ani female, ale napsala „jednou za dva týdny“.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Alaja. » pát 08. srp 2014 10:13:46

nop píše:Proto si muž nevezme sukni

Jsi středoevropqan a proto zapomínáš na opravdu velikou spoustu mužských obyvatel naší zeměkoule, co nosí dennodenně některou ze svých sukní či dlouhých košil, rouch, kuten, tóg a dalších sukňovitých oděvů.
Alaja.
 

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod nop » pát 08. srp 2014 10:28:34

Alaja. píše:
nop píše:Proto si muž nevezme sukni

Jsi středoevropqan a proto zapomínáš na opravdu velikou spoustu mužských obyvatel naší zeměkoule, co nosí dennodenně některou ze svých sukní či dlouhých košil, rouch, kuten, tóg a dalších sukňovitých oděvů.

Ovšem, jsou to volnější oděvy než naše kalhoty a proto se střed postavy nezapaří. U Arabů a Afričanů burnusy, v Indonézii sárongy (ženy nosí sárí až na paty, muži sárong pod kolena), v Japonsku černé kimono (málokdo), mniši volné roucho a v antice to byla tóga. Ve středověku soudcové talár, kněží komži a ministranti košili.
Dokonce to využil Chesterton na vtip: "chce-li muž na veřejnosti působit vážně, obleče si sukni" (gown = roucho ženské nebo dlouhé splývavé)
Ale běžně se zde muži sukni spíše vyhýbají.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Alaja. » pát 08. srp 2014 10:56:09

Kdysi dávno jsem byla jako dítě školou povinné na prázdninách u tety na Slovensku.
Jelikož jsem sukně neměla ráda, tak jsem chodila oblečená v kalhotách.
Bohužel, chodit po tamější vesnici bylo pro mne přímo utrpení, protože se všichni za mnou otáčeli, hlavně lidé v krojích, a pokřikovali za mnou opravdu ošklivé poznámky o kalhotách na ženě...a to se psal už rok 1962...



http://www.metoo.cz/6650/sukne-slusi-i-muzskejm-

Sukně sluší i mužskejm


Především muži to nemají v letních horkách jednoduché. To, co se odehrává za poklopcem mužských kalhot, by se dalo shrnout do jediného slova - hrůza! Nemusí tomu ovšem tak být. Je na čase, aby se do pánské módy vrátily sukně! Žádná jiná část oblečení totiž není tak vzdušná a pohodlná.


Muži v sukních
Už první oblečení pračlověka bychom mohli považovat za sukni. Kožešina omotaná okolo pásu ji určitě připomíná. Až do dob, kdy se matriarchální společnost začala měnit na patriarchální, se oblečení nerozdělovalo na ženské a mužské. Nadvláda mužů přinesla potřebu se už na první pohled odlišovat od žen. Dámy zůstaly věrné pohodlným a vzdušným sukním, avšak páni si začali stále častěji oblékat kalhoty. Nové mužské oblečení bylo mimořádně praktické hlavně při jízdě na koni, při lovu anebo při pohybu ve vysokém porostu. Muži tak definitivně přišli o své sukně! I když ne úplně. Odmítli se vzdát různých tunik, kabátů a košil, které svou délkou působily jako sukně. Dokonce i hábit mnichů, kněžské roucho, kimono anebo oblečení šejků připomíná sukni anebo šaty!


Sukně versus kalhoty
Pánská sukně je neporovnatelně pohodlnější než jakékoliv kalhoty. Navíc je i zdraví prospěšná! Kalhoty totiž přitlačují mužské semeníky k tělu a zvyšují tak jejich teplotu. Příroda to přitom zařídila velmi prakticky. Semeníky umístila do míšku, ve kterém je teplota o čtyři stupně nižší než teplota těla. Ze zdravotního hlediska je proto sukně, která nic nestlačuje, ideálním oděvem pro muže. V sukni se muž zapaří o 70 % méně než v kalhotách. Tuto teorii si můžete vyzkoušet i vy! Díky sukni vás nikde nic nebude tlačit, škrtit, nikde si ho nepřiskřípnete a podvozek se bude úžasně větrat. Dá se říci, že muži v sukních předcházejí rakovině semeníků a neplodnosti.


1a1b1c




Mužská sukně se vzhledově i funkčně odlišuje od ženské. Pánská sukně dokáže vypadat výborně a trendově, hlavně když je dobře ušitá. Většinou je klasického typu „A" střídmého vzhledu, má pánský poklopec, čtyři hluboké kapsy jako na kapsáčích a poutka na opasek. Sukně jsou samozřejmě bez ozdob, volánků a mašlí a nejtypičtější barvou je černá. Sehnat se však dají i různobarevné sukně. U některých modelů je navíc výhoda, že na první pohled vypadají jako kalhoty anebo kraťasy.


Strach sukni nesluší!
U nás se v sukni párkrát objevil zpěvák Jiří Korn, na Slovensku jsme před pár lety mohli vidět v sukni podnikatele Fedora Flašíka. Oblékl si ji dokonce ku smokingu na Ples v opeře. Tento trend se ale na Slovensku velmi neuchytil. U nás jsme v tomto směru o krok napřed. Před několika lety v Praze vzniklo sdružení, které propaguje mužské sukně a požaduje jejich zrovnoprávnění s dámskými kalhotami. Tento rok se dokonce už potřetí konal pochod mužů v sukních! Zájem byl velký, údiv okolojdoucích obrovský.
Pokud vám chybí odvaha a bojíte se v sukni vyrazit do našich ulic, sbalte si sukni na cesty do zahraničí. V New Yorku, Milánu, Londýně anebo Paříži nebudete vzbuzovat údiv ale obdiv. Všichni vás budou považovat za člověka, který má svůj styl a je světácký.
Podařilo se nám vypátrat dva pány, kteří nedají na sukně dopustit. Možná vám jejich slova dodají odvahu! Ernest se přiznal, že po poprvé si sukni oblékl v zahraničí: „U nás mi chyběla odvaha, ale když jsme byli na dovolené v Itálii, neváhal jsem ani minutu. Představte si, že se nic nedělo! Nikdo se za mnou neotáčel, nikdo si mne nefotil. Škoda, že to tak není i u nás. Zde chodím v sukni jen doma. Kombinace pohodlného trička a sukně je velmi příjemná."
Martin si kvůli nám zavzpomínal na okamžik, kdy si oblékl svou první sukni a vydal se v ní do ulic: „Nepodařilo se mi sehnat sukni v obchodě a tak jsem si ji dal ušít. Byl jsem zvědav na reakce okolí. Ve městě se lidé snažili nedat příliš najevo zájem. Pokud byl muž s manželkou, tak se mu na tváři objevil pohrdavý úsměv. Muži bez manželky ale takto nereagovali. Považuji se za normálního muže, mám dvě děti a ženu, ale nechápu, proč je pánská sukně takový problém. Věřím, že se časem ujme a i ostatní muži pochopí, že je sukně pohodlná. Nejraději ji nosím doma, ale výborná je též při řízení auta na delší trasy. Do práce ale v sukni nechodím."
Nejen Ernest a Martin chtějí mít stejnou svobodu volby oblékání, jako mají ženy. Chtějí, aby mužská móda byla pestřejší a pohodlnější. Nošením sukně se sexualita nemění! Z muže v sukni se nestává homosexuál, tak jako se žena v kalhotách nemění na lesbičku. Jediné, co brání mužům nosit sukně je jejich vlastní vysoká míra předsudků a nízké sebevědomí. Muž v sukni nemůže vypadat zženštile, pokud se tak sám nezačne chovat.
Páni, jestliže vám nechybí odvaha, léto je ideálním obdobím na to, abyste si oblékli sukni a ukázali našim drahým polovičkám, že nám taktéž sukně přistanou a nemusíme se stydět za naše chlupaté nohy!
Alaja.
 

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. srp 2014 11:08:21

Marcelka z hor, když mluvila o sexu, říkala, že když už žiješ jednotu (která je podle ní jeden velký orgasmus, extáze plnnosti, naplnění) není nikdo, kdo by po sexu toužil či ho dokonce potřeboval, že se už jen u toho můžeš smát (a následoval její nakažlivý smích).
Samozřejmě u většiny z nás, kteří jednotu ještě (vědomě) nežijeme a je tu potřeba sexu, je dobré se mu nevyhýbat (protože s čím bojuji, to posiluji a hlavně je tu boj)..., jde o přirozenou změnu uvnitř, která se projeví i navenek, kdy již není touha a ni potřeba sexu, protože i tato touha samovolně upadla změnou mého uvědomnění...

O tom jídle by se také dalo polemizovat, protože už jsou jedinci, kteří ho nepotřebují vůbec, jsou živi díky práně... a se spánkem, když je mysl stále položena v přítomnosti, tedy bdělá, není třeba ani spánku, protože nikdo není unaven ...

Maharaj říkal svá slova pro ještě kráčející, ale s tím sexem mě překvapil, protože vyjmenovat sex za potřebu vedle jídla a spánku se mi zdá už navíc. Budiž jídlo, budiž spánek, jsou pro ještě kráčející tělo většinou nezbytné, ale sex podle mě ne.
Návštěvník
 

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod nop » pát 08. srp 2014 11:12:34

Návštěvník píše:....Maharaj říkal svá slova pro ještě kráčející, ale s tím sexem mě překvapil, protože vyjmenovat sex za potřebu vedle jídla a spánku se mi zdá už navíc. Budiž jídlo, budiž spánek, jsou pro ještě kráčející tělo většinou nezbytné, ale sex podle mě ne.

Stupňovitý pohyb vzhůru může obsahovat více stupňů, ba i rozdílnosti individuálně.
Uživatelský avatar
nop
 
Příspěvky: 1748
Registrován: ned 04. zář 2011 21:53:28
Bydliště: Praha

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. srp 2014 11:40:49

Jde o to, že při sexování musí jeden vylézt do osobnosti (do ztotožnění s osobou, protože jinak u mužů by nefungovala erekce a u žen by byl jen jeden velký smích...), hranice mezi ztotožněním s osobou a neosobností je nepatrná, ale je a každý, resp. ten, kdo zná žití v obou rovinách ví, o čem která žitá rovina je a jak moc pak bolí návrat do individuality, osobnosti...

Kdysi se někdo ptal Míly, jak je to se sexuálním životem duchovně pokročilých partnerů, Odpověděla, že čím dál tím více kamarádštější až sexuální pud odpadne sám jako zbytečný, ba narušující...
Návštěvník
 

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 08. srp 2014 16:04:32

Návštěvník:
Maharaj říkal svá slova pro ještě kráčející, ale s tím sexem mě překvapil, ..

Coby již nekráčejícího? A nebo ještě kráčejícího?
Návštěvník:
Jde o to, že při sexování musí jeden vylézt do osobnosti ..

A když nevyleze, řekneme že spočívá v neosobnosti.
..protože jinak u mužů by nefungovala erekce a u žen by byl jen jeden velký smích...),

Čím větší osobnost, tím menší smích.



:D
Jarda Malej
 

Re: ☻

Nový příspěvekod malpan » pát 08. srp 2014 16:32:16

..protože jinak u mužů by nefungovala erekce a...

s tou erekcí bych si nebyl tak jistej, protože tam podnětem nemusí být jen touha

Jarda Malej píše:
..u žen by byl jen jeden velký smích...),

Čím větší osobnost, tím menší smích.
:D

jde o to, co je za tím - zda čirá životní radost nebo výsměch ega (tady to bude asi tento případ)
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: ☻

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. srp 2014 16:49:58

malpan píše:
..protože jinak u mužů by nefungovala erekce a...

s tou erekcí bych si nebyl tak jistej, protože tam podnětem nemusí být jen touha

Jarda Malej píše:
..u žen by byl jen jeden velký smích...),

Čím větší osobnost, tím menší smích.
:D

jde o to, co je za tím - zda čirá životní radost nebo výsměch ega (tady to bude asi tento případ)

Zkus se do toho vžít..., jsi v neosobnosti, nepociťuješ sebe coby tělo (středobod není tvé tělo ani tvá mysl coby NĚKOHO jedinečného), žiješ neosobno, jsi Bytím samým.... a vedle tebe je ona, žena ..... objekt...., podle mě musíš opustit tento stav neosobního bytí, spočívání v čiré přítomnosti, aby se objevila erekce - reakce těla na objekt, touha po milování s ní a miluje se (i) tělo a právě tělo (samozřejmě neopomíjím cit).... alespoň já tuto zkušenost mám, z tichého nosobního Bytí byl dán polibek jemu (objekt - píšu záměrně objekt, protože právě existence toho druhého, objektu vytrhne pozornost do duality, oddělenosti a je tu rázem subjekt a objekt) a spočívání, ta tichá radostnost se rozbila na střepy a bolelo to. Bolelo to toho pozorovatele, který měl zkušenost obou stavů a od tehdy ví, že cokoliv je uděláno z osoby (ze ztotožnění s osobou, s představou, že jsem oddělená jednotka, jakýsi subkekt, který ...) je navíc...

O tom, že abys mohl fungovat jako muž (mít erekci a mohl se s ženou milovat tělesně) musíš vylézt do osobnosti - mi říkal muž, a potvrdil tím i mou zkušenost, kterou mám zase já s tím polibkem.
Návštěvník
 

Re: ☻

Nový příspěvekod irulan » pát 08. srp 2014 17:01:41

Návštěvník píše:...Zkus se do toho vžít...,

zajímavá zkušenost. Může být, že maithuna - tantrická sexuální meditace - je něčím jako opakem k tomu o čem jsi psala?
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: ☻

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. srp 2014 17:04:10

irulan píše:
Návštěvník píše:...Zkus se do toho vžít...,

zajímavá zkušenost. Může být, že maithuna - tantrická sexuální meditace - je něčím jako opakem k tomu o čem jsi psala?

Nevím, o čem je tantrická sexuální meditace.... zkus to více popsat, o čem to je včetně pocitů, stavů...
Návštěvník
 

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 08. srp 2014 17:13:56

O tom, že abys mohl fungovat jako muž (mít erekci a mohl se s ženou milovat tělesně) musíš vylézt do osobnosti - mi říkal muž, a potvrdil tím i mou zkušenost, kterou mám zase já s tím polibkem.

A co zkusit se líbat či milovat, aniž by přitom bylo třeba odněkud někam vylézat?



:D
Jarda Malej
 

Nový příspěvekod Jarda Malej » pát 08. srp 2014 17:16:10

..zkus to více popsat, o čem to je včetně pocitů, stavů...




:D
Jarda Malej
 

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. srp 2014 17:16:58

Jarda Malej píše:
O tom, že abys mohl fungovat jako muž (mít erekci a mohl se s ženou milovat tělesně) musíš vylézt do osobnosti - mi říkal muž, a potvrdil tím i mou zkušenost, kterou mám zase já s tím polibkem.

A co zkusit se líbat či milovat bez toho, že by se muselo odněkud někam vylézat
:D

Jj, to dělá většina lidí... a říkají tomu láska :-)
Návštěvník
 

Re: ☻

Nový příspěvekod Tara » pát 08. srp 2014 17:19:19

Jarda Malej píše:
..zkus to více popsat, o čem to je včetně pocitů, stavů...




:D

Že tě tohle téma tak zaujalo a rozjařilo, hleďme hleďme :-)

Mě taky zaujalo...
Uživatelský avatar
Tara
 
Příspěvky: 2684
Registrován: stř 20. lis 2013 8:44:22

Re: Neměnná skutečnost

Nový příspěvekod irulan » pát 08. srp 2014 17:22:33

já jsem taky teoretik :D , ale je to něco jako přechod sexuální formy energie ve vědomou neoddělenou od celku. Transformace.
Osho o tom taky často píše - sex nevrcholí vyčerpávajícím vybitím, ale naopak klesá do "údolí", čistý stav snad NEBYTÍ..(tedy jako osoby, oddělenosti).
V kontemplativní sexualitě nemůžeme mluvit o 'sexuálním aktu'
Termín 'sexuální akt' ve svém obvyklém smyslu není vhodný, protože určuje omezenou oblast zkušenosti a z výše uvedeného vidíme, že v kontemplativní sexualitě tato oblast zahrnuje celý Vesmír. Navíc termín 'akt' zahrnuje aktivní účast, zatímco v kontemplativní sexualitě jde vlastně o účast v neaktivní, nikoliv na cíl orientované události. Když je blízkost mezi oběma milenci taková, že se jejich pohlavní orgány navzájem dotýkají, stačí se uvolnit a zůstat bez pohybu, a v určitém čase bude penis spíše absorbován než vražen do vagíny. Nekonáním ničeho, aby se uvolnilo vše, se milenci proplétají s procesem (ustanou v činnosti). Pocit identity mezi nimi se zintenzivňuje; co více, přeměňují svá omezení a jsou neseni vlnou požehnání, která není 'ani má ani tvá', a dokonce ani 'naše': je kosmická, neosobní, bez omezení.

Neustálá posedlost dosahováním orgasmu s ejakulací otravuje sexuální lásku. Neustálá posedlost dosahováním kosmického požehnání otravuje kontemplativní sexualitu. Pokud je pár osvobozen od jakékoli starosti ohledně dosáhnutí nebo ne-dosáhnutí orgasmu nebo kosmického požehnání, je jakákoli milostná hra možná, dokonce i ta nejaktivnější. Tím není myšleno používání jistých technik, ale spontánní reakce na okamžik.

Takto vnímána odhaluje sexualita přirozenou jednotu fyzického a duchovního. Bylo by směšné připisovat kontemplativní sexualitě jisté trvání. Její bezčasý atribut je výsledkem naprosté absence jakéhokoli záměru nebo spěchu. Konečné požehnání nastává ve svém čase, protože je MILOSTÍ BOŽÍ, ne lidskou prací. Podstatnou věcí je zde úplné opuštění, které nastartuje proces znovu-sjednocení s Božstvím. Nyní docházíme k pravdivému smyslu slova RELIGIE (latinsky náboženství): RE-LIGERE, neboli znovu-sjednocení, znovu-napojení. Co k sobě navzájem partneři cítí může být dobře popsáno termínem 'zbožné uctívání' (adorace). Naplnění sexuální lásky ve stavu pokory vede k trasfiguraci: pak každodenní svět projevuje svoji identitu s duchovním světem.


http://www.jogin.cz/Kontemlativni-sexualita-podle-tantrickych-a-taoistickych-ritualu/
"Smích je afekt z náhlé proměny napjatého očekávání v nic." (I. Kant)
Uživatelský avatar
irulan
 
Příspěvky: 851
Registrován: ned 10. čer 2012 16:38:29

Re: ☻

Nový příspěvekod malpan » pát 08. srp 2014 17:25:09

Návštěvník píše:Zkus se do toho vžít....

netřeba, zkus si to znovu přečíst - reagoval jsem jen na tu erekci (kterou může mít i mimino aj tělo dospělého muže) bez touhy po ženě - nebyla to reakce na sex
a u druhého jsem reagoval na smích...

řekl bych, že mícháte sex a milování, pak se těžko domluvíte
malpan
 
Příspěvky: 615
Registrován: pon 19. zář 2011 17:10:06

Re: ☻

Nový příspěvekod Návštěvník » pát 08. srp 2014 17:34:01

malpan píše:
Návštěvník píše:Zkus se do toho vžít....

netřeba, zkus si to znovu přečíst - reagoval jsem jen na tu erekci (kterou může mít i mimino aj tělo dospělého muže) bez touhy po ženě - nebyla to reakce na sex
a u druhého jsem reagoval na smích...

řekl bych, že mícháte sex a milování, pak se těžko domluvíte

Erekce u miminka stejně jako u dospělého muže (např. k ránu z důvodu plného močového měchýře) aniž by byla přítomna touha po ženě samozřejmě jsou - jako mimovolné reakce těla, nevím, proč je zrovna uvádíš do debaty, kdy se jedná o sex - viz. můj podiv nad tím, že sex Maharaj vyjmenovává jako jednu ze tří základních motivů: viz.
Existují tři základní motivy: sex, jídlo a spánek. Všechny ostatní motivy jsou pouze pro zábavu. Nejsou pro vás nijak hodnotné. Vy jste za (před) všemi touhami, které v podstatě závisí výhradně na vědomí ´Já jsem´. Když všechny touhy zmizí, vědomí také zmizí – to co zůstává, je Skutečnost. Žádné úsilí není potřebné. Nepokoušejte se potlačovat své touhy, prostě se zdržte ztotožňování se s nimi – ´Já nejsem touto touhou.´Touha pak sama od sebe zmizí.

Sex, sexování, může být i výraz milování (je myšleno tělesné) podle mě nepatří do základních potřeb lidské bytosti, viz. mé předchozí reakce.

Je pořád řeč o sexu, pro pořádek, nebo pro tohoé, kdo by do toho chtěl zanést jiný rozměr.
Návštěvník
 

Další

Zpět na Co mě napadá

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků